Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość reniaK

Oczyszczacz powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość reniaK

Czy korzystałyście w ciąży i/lub po z oczyszczacza powietrza w domu? :) Zastanawiam się właśnie nad zakupem takowego, głównie ze względu na smog, choć przy dzieciach chyba i tak dobrze pomyśleć o takim rozwiązaniu. Na razie nie zapowiada się, żebyśmy mieli przenieść się na wieś. Trochę poszperałam i trafiłam na taki model: http://www.camryhome.eu/index.php?lng=pl&id_prod=cr_7960 Może któraś zna z doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ciociadocia

hm, też się zastanawiam nad zakupem czegoś takiego. W dużych miastach powietrze jest jakie jest, a jednak w domu spędza sie sporo czasu. A powiedzcie mi, ten model z camry widzę, że ma tryb nocny, faktycznie to się sprawdza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Djica

Ja co prawda ten oczyszczacz mam stosunkowo niedługo, ale potwierdzam, że widać różnicę w jakości powietrza. I tryb nocny się sprawdza :) Mam raczej lekki sen, ale urządzenie mnie nie budzi nawet jak stoi w sypialni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też w trakcie swojej ciąży zdecydowałam się na zakup oczyszczacza powietrza ponieważ martwiłam się o zdrowie mojego przyszłego dziecka i muszę przyznać, że urządzenie spełnia swoją funkcję, zakupu dokonałam na blue-air.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość zanka992

Właśnie nie wiem czy to jest takie zachwycające jak ludzie mówia, wydaje mi się, że przyszła na to moda i wszyscy chcą mieć czyste powietrze, ale nie zdają sobie sprawy z tego jak mocno to wpływa na wyjałowienie przestrzeni. Miałam taki przez pół roku i oddałam go siostrze, bo okazało się, że pozbyłam się wszytskich bakterii z domu i dziecko zaczęło mi chorować bo nie miało naturalnej flory bakteryjnej, a ja miałam tak suche oczy i wszystko mnie w nich piekło. całe szczęście, że krople mi pomogły i po hialeye było lepiej, ale nie polecam oczyszczaczy szczególnie przy małych dzieciach w domu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może wybrałeś oczyszczacz złej marki.
Ja od dłuższego czasu posiadam takie urządzenie i jestem bardzo zadowolona. Moje dzieci również nie odczuwają żadnych skutków ubocznych, a wręcz przeciwnie. Dzięki działaniu urządzenia mają mniejsze dolegliwości związane z alergią (zmniejszył im się katar oraz mniej kaszlą).
Dodatkowo myślę, że przy zanieczyszczonym powietrzu oraz smogu warto mieć takie urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja szczególnie przy małych dzieciach polecam, jak są obawy o poziom wilgotności to radzę zwrócić uwagę na oczyszczacze powietrza Sharp. Większość ich modeli posiada wbudowany nawilżacz z higrostatem - czyli urządzenie samo ocenia poziom nawilżenia w pomieszczeniu i wyrównuje do odpowiedniego poziomu. Oczyszczacz na pewno nie wyjaławia powietrza w mieszkaniu, działa bardzo pozytywnie, moje dzieci dużo mniej chorują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na szczęście nie mam takiej potrzeby, aby kupować taki sprzęt. Mieszkamy nad morzem i jest czysto w powietrzu. Ale gdybym mieszkała na takim Śląsku jak kiedyś - pochodzę z sosnowca - to olaboga. Zero spacerów z maluszkiem, jazdy na rowerze i w ogóle dramat :O

O najnowszych gadżetach dla mam i tatusiów, przeczytacie na moim blogu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość elalamejn

No nad morzem, w zasadzie nie wystujępuje problem smogu. Tam często wieje, więc powietrze jest stosunkowo szybko oczyszczane.
Gorzej mają Ci z południa PL. Kraków położony jest w zasadzie w takiej delikatnej niecce w której nie ma zbyt dobrej i efektywnej cyrkulacji powietrza. Też właśnie zastanawiam się nad zakupem jakiegoś oczyszczacza powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ostatnio mijałam stanowisko z oczyszczaczami, to podpytałam sprzedawcę o kilka rzeczy. To co ważne, to oczyszczacz dobieramy do powierzchni pomieszczenia, w którym będzie stał. Nie stawia się go w przedpokoju i nie wszystkie modele można dać do rogu pokoju czy tuż przy ścianie. Trzeba po prostu zwrócić uwagę, gdzie są wyloty "wchłaniaczy".
Najwięcej dodatków do oczyszczaczy typu jonizatory, nawilżacze są w firmie Sharp. Dobrze też popatrzeć ile będzie kosztowała w danym modelu wymiana filtrów (czasem jest to co pół roku, czasem co rok).

Jak ktoś wie na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy zakupie oczyszczacza, to napiszcie :)

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Judit84

Dokładnie jest tak jak mówisz. Trzeba dobrać oczyszczacz który wydajnościowo będzie w stanie obsłużyć określonej wielkości pomieszczenie. Czyli np do pomieszczeń 60 m kw, trzeba dobierać taki oczyszczacz który na luzie oczyści powietrze.
Kolejna sprawa, to filtry - jest kilka rodzajów, ale powinny wychwytywać oprócz tych dużych cząstek np włosów, kurzu również te najdrobniejsze w tym najbardziej szkodliwe pyły PM2,5 - które są najbardziej szkodliwe dla płuc. Przykład oczyszczacza od Alfda http://www.oczyszczacze-powietrza.pl/oczyszczacze-powietrza-z-filtrem-hepa/340-alfda-alr300-comfort-oczyszczacz-powietrza-filtr-cleanair-60m2.html który spełnia powyższe kryteria.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość patoro

Czy żeby rzeczywiście widzieć efekt stosowania oczyszczacza powietrza, muszę zainwestować w coś takiego - https://www.empik.com/oczyszczacz-nawilzacz-powietrza-webber-ap9405b-webber-air-purifier,p1176233140,dom-i-ogrod-p ? Dajcie mi ewentualnie przykład rozwiązania, które da święty spokój. Przychodzi wam coś na myśl?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

patoro, nie ma jednego konkretnego modelu do polecenia, bo trzeba go dobrać pod własne potrzeby.
To co jeszcze może być ważne, to żeby nie kupować tanich oczyszczaczy, bo w praktyce (w czasie np. 5 lat) wychodzą drożej niż modele w wyższej cenie, ponieważ te tańsze często mają droższe filtry i trzeba je częściej wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość davidd

Z własnego doświadczenia polecam kupić taki oczyszczacz, który jest wyposażony w jonizator ponieważ powietrze jest zauważalnie czystsze i świeższe. Wszystkie te oczyszczacze powietrza Sharp mają tę opcję https://homespot.pl/kategoria/oczyszczacze-powietrza-sharp , znajdziesz takie za kilka stówek oraz droższe - w zależności od dodatkowych opcji i wydajności

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kropka231

Oczyszczacz powietrza + coś co będzie odkurzać, żeby ten kurz nie unosił się do góry. Fakt, wydatek może być spory. Ja znalazłam mniej znaną firmę mamibot.tech i u nich kupiłam robota na raty! Taki zestaw urządzeń w domu zadba o czyste podłogi i powietrze.
Gdyby któraś z Was potrzebowała to mam kod rabatowy za to, że zrobiłam u nich zakupy USR2278

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mieszkam w dużym mieście, jak wszyscy wiemy powietrze tu nie jest zbyt korzystne i zastanawiam się czy ozonowanie mieszkania mogło by w czymś pomóc. Znalazłam ozonator w https://smartmoto.pl/pol_m_Wyposazenie-_Obsluga-klimatyzacji_Ozonatory-1555522.html Chciałabym się zapytać czy ktoś używa czegoś takiego i czy faktycznie to skutkuje? jakie macie opinie o tym urządzeniu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nadmiar ozonu jest szkodliwy dla zdrowia, trzeba by więc poczytać jakie są bezpieczne dawki, a potem sprawdzić czy urządzenie spełnia te warunki.
Moim zdaniem ozonator jest niepotrzebny, większa korzyść jest z jonizatora, a jeszcze lepsza z oczyszczacza z jonizatorem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kasesja

Ja w zeszłym roku właśnie na [reklama usunięta] kupiłam oczyszczacz z jonizacją i dodatkowo z lampą UV co zabija bakterie i nawilżaniem na [reklama usunięta] za niecałe 700 zł. U nas probleme był smog i głównie z tego powodu go kupiliśmy. Ale trzeba przyznać, że od momentu użytkowania jest dużo mniej latającego kurzu i w okresie grzewczym problem z suchym powietrzem zniknął,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...