Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2018


Gość Szczesliwa mama2016

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tatiana91

Właśnie wróciłam z mężem z Lidla fajne rzeczy ale trochę za grube dresiki i pajacyki nie na letnie dziecko, wszystko juz powykupowane. Wzięłam pare rzeczy ale i tak to mało . Zamówiłam znowu z allegro całe pudło ciuchów ;) Ostatnio przyszły bardzo fajne rzeczy oby teraz nie trzeba było zwracać .
Osobiście to postanowiłam, że nie ma co sobie ograniczać zakupów i tak czy siak jak będą potrzebne a czystych ciuszkow zabraknie to skończy się na szybkim dokupowaniu i końcem końców wyda się więcej niż się zamierzalo. W związku z porodem już zrobiłam listę do szpitala ale zostałam na liście ;) Nie wiem jaki szpital wybrać niby wybrałam prywatna placówkę ale moja położna chce bym rodziła u niej tez prywatna klinika a ja nie chcę już ani tu ani tu,bo postanowiłam, ze nie mój komfort jest najważniejszy a dziecka. Tylko w 2 szpitalach państwowych maja specjalistyczny sprzęt i oddział przystosowany do ratowania zycia noworodka . Z racji , iż jeden jest na końcu świata i trudno tam się dostać to pozostaje drugi szpital państwowy, który jest najbliższy mojego domu . Taka to zagwostka ,co robić .

Odnośnik do komentarza

Tatiana,a co jest nie tak w tym państwowym szpitalu najbliżej Ciebie?

Ja chciałabym rodzić w szpitalu,w którym rodziłam pierwszego syna. Szpital powiatowy,normalne standardy. Ale życie pokaże, bo mam termin na 23.06,a akurat tego dnia mam zajęcia na studiach hehe ;) więc jakby chciał się mały urodzić w weekend,to może się urodzić w wojewódzkim:)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

W pierwszej ciąży nie chodziłam do szkoły rodzenia i teraz w sumie też nie czuje potrzeby ale jest temat o chustonoszeniu który mnie interesuje więc się zastanawiam czy się nie zapisać i iść na 2/3 tematy.. Tym bardziej że mam tam deklaracje na polozna więc szkole rodzenia mam za darmo.

Lidl . Ehh byłam po 9 i już pustki tzn body same na 86/92 a takich mam sporo po pierworodnym. Spodenkow w ogóle już nie było.. wzięłam tylko jedna paczkę body 50/56 bo wychodzą jak 62.. polowalam na topy do karmienia ale było już po nich śladu... sukienka jedna rozmiar 44 więc też odpada.. śpiworek do nosidełka tylko różowy jeden.. biustonosze na mnie mogę dostać tylko w sklepach z bielizna bo obwód 65 a miseczka i ... także z wielkich zakupów wyszły tylko 2 szt bodów.

Hmm był temat o pampersach ale zapomniałam spytać czy może któraś planuje używać wielorazowek ? Tyle teraz powstało różnych firm oferujących piękne kolorowe pieluchy wielorazowe- otulacze i wkłady. I tak się zastanawiam czy warto spróbować..

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wll6d8uv0yj04g.png[/url]

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09j44jnn6e25vo.png

Odnośnik do komentarza
Gość Tatiana91

Ja kupowałam na allegro wrzucam link jak wejdziecie we wszystkie przedmioty sprzedającego to sa tam całkiem ładne ubranka ale tylko bielizna body itp. nic eleganckiego.
http://allegro.pl/pajacyk-pajac-56-nowe-wzory-bebe-producent-i6866489151.html#thumb/1
Czy prywatna czy państwowa rodze i tak na nfz, więc nie o koszt a o komfort i bezpieczeństwo malucha się martwię . Jest duzo za tą moją prywatna placówka jak i państwowa ale wiadomo państwowa standard gorszy co do wielu kwestii ale maja oddział ciężkiej terapii oby się nigdy nie przydał a prywatna placówka malucha odsyła wlasnie do takich szpitali co mają takie specjalistyczne oddziały. W prywatnej nie ma jak w państwowej przeludnienia, wszystko na wysokim poziomie i pełna dowolność wyboru co do każdego aspektu porodu jak i opieki poporodowej. Mój lekarz prowadzący tam pracuje,więc jest o czym myśleć i trzeba jeszcze przejść rozmowę kwalifikacyjną , bo z powiklaniami to nie przyjmują. Za to maja bezpłatna szkole rodzenia i mozna u nich tak samo jak w ich przychodniach zrobic wszelkie badania na nfz oprócz tych standardowo płatnych jak test infiniti itp. Odchodząc odciezkiech tematow ma kilka lekkich;) Moje dziecko dziś po raz chyba 1 kopnelo mnie tak ,ze poszło mi pecherzem . Na początku się przestraszyłam,ze to wody odchodzą ale to moje "ciążowe dolegliwości" ;D

Odnośnik do komentarza

Nie pamiętam która pytała o pozycję przy porodzie. Ja mogłam zmieniać, nawet zachęcali do tego, ale szczerze mówiąc, najwygodniej mi było na półsiedząco.

A co do położnej.... To Wam już o tym kiedyś mówiłam, że mogą do Was przychodzić i trzeba się zgłosić :)

Mama Śląsk co do pieluszek, to wielorazówek nie używałam, ale tertrówkę czasem, w gorące dni zakładałam. Pampersy w upały mogą szkodzić szczególnie chłopcom na jąderka, więc jeśli chcesz, to możesz się zaopatrzyć.

Gdyby któraś z mam chciała sobie zrobić organizer na łóżeczko, to zapraszam do siebie na bloga po inspirację :) Może skorzystacie z mojego pomysłu :)
http://sablittleart.blogspot.com/2018/02/organizer-na-lozeczko.html?m=1

http://www.suwaczki.com/tickers/82dohdge3yuh452h.png

https://www.suwaczki.com/tickers/wff2hdge5xtp9iun.png

Odnośnik do komentarza

Cześć!
mama_Śląsk
Ja zastanawiam się nad pieluchami wielorazowymi. Póki co o tym czytałam, żeby się zorientować w temacie. Ale powiem Ci, że nie wiem czy się na to zdecyduję. Nie wiem, czy chcę sobie dokładać tyle prania. No i mój mąż nie pali się do tych pieluch.

Misiaasia
Witaj!
No mi nie było dane inaczej rodzić niestety niż na plecach, bo byłam ciągle podpięta pod ktg i kazali mi leżeć. Tym razem zamierzam pogadać z położną, czy nie da się inaczej, bo bym bardzo chciała wspomóc się grawitacją. Bo w teori niby można, tak jest nawet lepiej a jak przychodzi co do czego to rodzisz tak jak personelowi wygodniej :/

Kurcze, zaczynam czuć się jak jakaś staruszka. Nie ma prawie dnia żeby mnie coś nie bolało. Ostatnio dokucza mi kręgosłup i ból promieniuje mi do prawego pośladka i uda. A od wczoraj boli mnie spojenie łonowe i utrudnia mi chodzenie. Już mnie to dobija, bo jeszcze cztery miesiące ciąży zostały...
A do tego szef jest rozczarowany, że nie chcę pracować do kwietnia (wtedy chcę iść na macierzyński). We wtorek idę do lekarza i zamierzam go poprosić o zwolnienie. I tak mu idę na rękę, że będę jeszcze cały marzec pracować 2, może nawet 3 dni w tygodniu. A szef się dopytuje dlaczego chcę zwolnienie, bo przecież nie widać po mnie żebym się źle czuła. No i że on chętnie dostosuje do mnie lepiej pracę, jeżeli mu tylko powiem jak. Tylko że całodzienne stanie i praca w hałasie to już zaczyna być dla mnie dużo :/ Jeszcze na domiar zrobiłam się roztargniona i głupoty robię za kierownicą.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza
Gość Tatiana91

Hey dziewczyny . Dziś idę na wizyte kontrolna zobaczę powie lekarz na wyniki krwi i moczu . Martwię się o niedobór żelaza . Postanowialam ,ze jeśli bedzie potrzeba zmieniam dietę .
Ogólnie jestem wszystkozerca ;).
Na bank ryby , wątróbka ale tylko raz na jakiś czas i to dobrze wysmazona, czerwone mięso tez nie tak duzo ,szpinak ,brokuły, jajka , sałaty , buraki ,cytryna do lepszego wchłaniania się żelaza . Nie ma teraz zbyt duzo owoców ,wiec w tej kwestiito tylko naturalne soki . Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Gość Happy1989

Czesc Dziewczyny, nie mogę się wciąż zalogować na telefonie przez te reklamy:( jestem po wczorajszej wizycie, 25t3d dziś, moja Niunia już waży 900g! Wszystko w porządku, choć pani doktor nie była w stanie potwierdzić że to na pewno Dziewczynka:D ale raczej nie biorę innej opcji pod uwagę skoro na połówkowym inny lekarz był pewien... najwyżej bedziemy mieli niespodziankę:) dostałam skierowanie na glukozę, mam ja zrobić w przyszłym tygodniu i za 2 tygodnie kolejna wizyta. Wtedy też już wezmę L4, bo powoli przestaje się mieścić za biurkiem.
Co do pieluch wielorazowych raczej nie biorę ich pod uwagę, jakoś przeraża mnie ilość prania...
Zrobiłam też wstępny przegląd ciuszkow po starszej córce i poza kilkoma bodziakami nie będę niczego dokupywać, chyba że na zasadzie zaspokojenia zakupowej chcicy:p bo mam wszystkiego aż nadto, zwłaszcza że starsza jest z lipca więc też letnie dziecko.

Odnośnik do komentarza

Happy, to kawał człowieka już :-) u mnie obyło się bez wizyty u lekarza, fikołki wróciły na swoje miejsce i częstotliwość się poprawiła. Prawdopodobnie to wszystko przez moje przeziębienie i źle samopoczucie.
Na glukozę idę w poniedziałek.
Co do wiwlopieluchowania, to moja koleżanka jest zakręcona w tym temacie, szyje wszystko sama. Gdyby któraś miała ochotę i FB to możecie ją znaleźć pod "MruMru wielorazowe pieluszki". Czasem zamieszcza jakieś artykuły na ten temat. Choć ja w to się bawić nie zamierzam:)
Wiem, że rozstępy jak mają się pojawić, to i tak będą, ale czy stosujecie jakieś dobrze nawilżające/natłuszczające produkty do smarowania lub najlepiej kąpieli? Teraz w oczach rośnie mi brzuch, na dodatek pije jak smok, chyba przez katar, boję się, że brzuch odejdzie całkiem od reszty ciała :D

Odnośnik do komentarza

Mae, zrób tak jak Tobie wygodnie. Najważniejsze dziecko i Ty,więc jeśli czujesz,że chcesz już iść na zwolnienie,to idź:)

Sylma, niby można inaczej, ale z tego co widzę różnie bywa z nastawieniem personelu. U mnie było tak,że położne poprosiły,żebym się położyła, ale mi też tak było wygodnie (i mogłam sobie sterować łóżkiem, więc powiedzmy że prawie siedziałam). Ale jakbym powiedziała, że chcę inaczej,to by się zgodziły (a wiem to stąd,że mój mąż, który był cały czas z nami, po urodzeniu się małego stwierdził, że JEGO SYNA RAZI ŚWIATŁO i prosi o jego wyłączenie..więc panie nawet tę absurdalną prośbę spełniły i szyły mnie przy lampce biurkowej...;)
Moja siostra rodziła 2 razy w Opolu i jeśli zamierzasz też tam rodzić, to ona poleca-mówi, że opieka jest taka,że za przeproszeniem nawet Cię umyją w miejscu akcji jak leżysz i w ogóle skaczą jak koło królowej;)

Tatiana, zobacz co Ci powie lekarz. Ja biorę żelazo w tabletkach, poki co hemoglobina ok była. Ale koleżanka pamiętam wspomagała się dietą i pomagało jej jedzenie cielęciny-ma go podobno dużo.

Pieluchy wielorazowe-mi też sie podobaja otulacze,super wyglądają,ale też przeraża mnie ilość prania i chyba po prostu znowu postawię na wygodę. Chyba że mi się odmieni i raz na jakiś czas bym ich użyła...zobaczymy.

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Martusia jeśli chodzi o smarowidła to ja mogę polecić firmę Palmers.Maja naprawdę fajne,dobrze natłuszczające i nawilżające produkty dla mam.Teraz w Rossmanie była promocja na balsam.
Moja koleżanka zachwalała też Biooil ale to już grubszy wydatek i myślę że bardziej płaci się za markę niż produkt.
Co do pieluch wielorazowych to nie używałam przy małych dzieciach,ale otulacze podgumowane świetnie sprawdzają się do odpieluchowania.Ja robiłam tak że najpierw zakładałam majteczki w środek wkład bambusowy,a na to ochraniacz.Jak dziecko się przesikało to przynajmniej nie zostawiało kałuży na podłodze,a nie rzadko i ubranko ocalało.Dziecko czuje że ma mokro i nie przyjemnie i to go motywuje do sikania na nocnik,a tym samym kontrolowania własnych potrzeb.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! Rozpoczęliśmy pracę nad serialem dokumentalnym poświęconym narodzinom dziecka. Szukamy przyszłych mam z Warszawy, które zdecydowałby się na poród w towarzystwie kamery (mała, kobieca ekipa, materiał bez pokazywania miejsc intymnych, skupimy się na emocjach towarzyszących przyjściu dziecka na świat) Jeśli któraś z Was byłaby zainteresowana udziałem w takim projekcie proszę o info (chodzi o wstępne zainteresowanie a nie decyzję:) Pozdrawiam i życzę Wam Wszystkim udanej ciąży i udanego porodu:)

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny
Jakos ostatnio lepiej mi sie was czyta niz pisac ;) fajnie ze forum sie kręci.
Happy nasza panna tez taka duza. Dr stwierdzil ze groznie wyglada i zapowiada sie na duze dziecko. Ja waze teraz 51.8kg czyli na plusie 5.5kg.
Dziewczyny czy ktos moglby zmienic mi termin porodu na 01.06. ?? Nie zauwazylam a juz wczesniej dr mi zmienil w karcie i tez tak z usg wychodzi oprocz rąk i nog bo dlugie po mezu to wychodzi dodatkowo na tydzien do przodu.
My jutro aktualizujemy liste co mamy czego jeszcze nie z wyprawki. Dobrze ze sa zakupy online. Kurier co drugi dzien nas odwiedza ;)
Co do szkoly rodzenia to wybiore sie do mamy juz po porodzie tak od d... strony trochę ale inaczej nie mam pozwolenia od dr.

Odnośnik do komentarza
Gość Tatiana91

Ola2710 jakie brałaś tabletki tzw. nazwa . Lekarka zleciła dietę i kolejne badania została mi glukoza, kolejne badania moczu ,krwi i magnezu ,dziś cytologia była robiona. Zaczynam się martwic ,bo ostatnia cytologia wyszła trochę źle . Pieluch wielokrotnego użytku to raczej nie jestem fanką szkoda ,czasu , pieniedzy i meczarni z tym ale jak kto lubi. Wczoraj oglądałam filmy instruktażowe kąpieli , mycia ,przewijania itp zrobiłam cala listę rzeczy higieny i potrzebnych preparatów dla malucha jak dla mnie do szpitala i postanowialam ,ze wszystko łącznie z butelka kupie w aptece wysyłkowej DOZ . Wiadomo tylko rzeczy bez recepty i została mi witamina D dla malucha nie wiem ,ktora najlepsza.Wole wszystko z apteki kupić za jeden razem niż jeździć i dokupywac. Maja darmowa wysyłkę ale też odebrac w aptece. Mam prośbę poradzcie co wybrać na odparzenie czy sudocrem, czy nivea i jaka witamina d jest najlepsza ?

Odnośnik do komentarza

Co do smarowideł to ja początkowo tylko olej kokosowy lub oliwka,a teraz czasem smarnę się Ziajką Mamma Mia. I tak podobno te smarowidła na pojawienie się lub nie pojawienie rozstępów nie wpływają,ale w razie czego nawilżanie zniweluje efekty.

Jeśli chodzi o suplementy to brałam przed ciążą i pierwsze 3 mies Folik,teraz Folik 2/3+ dodatkowo jeden magnez,ale brzuch mi twardnieje i nie wiem czy te 325g to nadal nie za mało, jak wezmę kolejną tabletkę to będzie 450,a norma niby 400 na dobę....

Ola 2710 będę rodzić w Opolu, już różnych rzeczy się nasłuchałam,ale mam najbliżej,więc nie będę wydziwiać. A co do tej witaminy D i K to tak jest odgórnie- widziałam ją na liście matkiaptekarki,ale jako,że to mój pierwszy bobas to nie wiem. W wypisie zalecą mi co podawać chyba nie?

Tatiana zrób sobie rozeznanie bo doz nie jest takie najtańsze, ja pisałam już,że będę kupować sporo rzeczy w melissie i wydaje mi się,że tam taniej i niektórych rzeczy nie ma w doz a tam są. Ja się zdecydowałam na Mustela bebe, srokao nie pisze dobrze o sudocremie,a na co dzień jakby co Linomag. Dużo osób korzysta też z gemini.

Xyza mówisz,że mała groźnie wygląda to dobrze od razu wiadomo,że nie da sobie w kaszę dmuchać.

Pieluch wielorazowych nie wykluczam,ale też na pewno od razu w nie nie będę wchodzić.

https://www.suwaczki.com/tickers/atdc2n0a20fycap9.png

Odnośnik do komentarza
Gość Tatiana91

Dzięki dziewczyny , własnie wysłałam meza do apteki po pregne, bo tez ja brałam do 3 miesiaca ciazy pozniej jakos lekarz nic nie mowił o kontynuacji i tak jakos zostało ,moze cos pomoze. Rozejrzę się po aptekach ,moze sa jakies tansze internetowe platformy.

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze biorę coś takiego jak pregnofer uro-to żurawina dla ciężarnych. Nie wiem czy to dzięki temu,ale nie mam (odpukac)od samego początku problemów z moczem, tzn bakteriami itp.
W poprzedniej ciąży miałam problemy, nawet bez ciąży od czasów nastoletnich miałam z tym problemy non stop. Lekarz mi kazał wtedy pić/ jesc kwaśne rzeczy,ale jakoś to nie pomagało za bardzo...

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...