Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2018


Gość Szczesliwa mama2016

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Angelika 124

Byłam dzisiaj z Hania w sali zabaw na urodzinkach. Chyba każdy kto był potwierdzi że to średnia przyjemność dla rodzica :) Mąż został z Lusia u teściów bo to 3min od nich.
Dziewczyny, zostałam chyba oszukana na olx. Jak sprawa się wyjaśni to Wam opiszę wszystko tylko chce Wam powiedzieć abyście uwazaly!

Odnośnik do komentarza

Domka, ja też byłam w szkole,z dojazdami nie karmilam 9 godzin, ale odciagałam sobie po drugich zajęciach. Biorę ze sobą za każdym razem laktator, bo po ponad 3 godzinach mam już piersi jak kamienie... I i tak odciagam tylko do uczucia ulgi, nie wszystko, bo to się na bieżąco produkuje przecież.

Ja do zębów mam maść dentinox, ale jakoś mu nie robi różnicy chyba... Najbardziej przynosi mu ulgę mój palec w jego buzi, masujący dziąsła. Bo gryzaki są oczywiście be.

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Aha... Ja mam 2 w 1-elektryczny i ręczny, w dodatku do elektrycznego można włożyć baterie. Choć mi lepiej się odciaga w szkole ręcznym, bo nie jest taki głośny. W przerwach czasem zdazam, czasem nie, ale nie przejmuje się tym, że się spóźnię. Żebyś się nie nabawiła potem jakichś zastojow czy innych nieprzyjemności...

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Moja Anitka strajkuje.. od kilku nocy śpi jedynie z cycem w buzi, czasem je jakby tydzień nie jadła, czasem trochę pociągnie i trzyma między dziąsłami. W dzień najlepiej spać na rękach z cycem w buzi.. jestem umordowana, mąż patrzy na mnie co najmniej oceniająco, jakbym sama sobie to wypracowała..

Mam nadzieję, że to wina skoku, bo zębów u nas ani śladu..

Odnośnik do komentarza

Angelika, daj znać co i jak. Ja sporo kupuje na olx. Domka, podziwiam Cię że dałaś radę wytrzymać tyle godzin bez odciągania.
MartusiaM
Jeśli Cię to pocieezy to u mnie jest podobnie. Dodatkowo mamy podejrzenie refluksu więc zabronione mam karmienie na leżąco i najlepiej powinnam odkładać małego do łóżeczka bo ma podniesiona głowę ale nie jestem w stanie. Dzisiaj spałam na półsiedząco. Do tego dotychczas popołudniowa drzemka była tylko z cycem w buzi a dzisiaj na tą pierwszą nie udało mi się go odłożyć i siedzę sobie. Do tego przy włączonej suszarce bo była histeria na poczatku. Plecy zaczynają mnie boleć coraz bardziej... ale na rękach przynajmniej pospi dłużej. Ja już się pogodziłam ze swoim losem ;D mam nadzieję tylko że to spanie się poprawi jak wrócę do pracy bo pobudki co półtorej godziny w nocy a potem 12 godzin w pracy na nogach to chyba będzie nie do przeżycia.

Odnośnik do komentarza
Gość Angelika124

Marja89 połasiłam się na dobrą okazję,babka wydawała sie być wiarygodna... 150zł jej wpłaciłam,później dostałam wiadomość od olx bezpieczenstwo że to oszustka...Jest taka strona gdzie można sprawdzić numer bankowy i pełno komentrzy że to złodziejka....dzisiaj ma oddać bo napisałam jej że wiem że jest oszustką i jeśli nie odda to zgłaszam to do prokuratury,mam znajomego prawnika to napiszę mi wniosek. Mam kontakt z osobami które też oszukała na większe kwoty więc liczę że ją ukarają.Mogę nawet nie odzyskać kasy,trudno ale będę miała satysfakcję że ją ukarają.Teraz już nie będę zamawiać z przesyłką albo po wystawieniu na allegro bądź pobraniem.Ludzie są okropni...
U nas też pobudki w nocy,Lula zasypia sama w łóżeczku a budzi się u nas :) Nawet nie wiem kiEdy ją do siebie biorę,pewnie za którymś razem przy karmieniu :)
MartusiaM to że nie widać nie znaczy że nie zęby-u mojej Hani też nic nie widziała a wyszly.A u Lusi napuchnięte,lekarz mówi że zęby zaraz wyjdą i co?Już 2tyg tak i nic :)
Marja89 refluks miała moja chrześnica,wiem że miałą jakąś poduszkę specjalną. Są chyba też jakieś kropelki na to?
Hania już chętniej chodzi do przedszkola,ale zrobiła się niegrzeczna.Chyba bunt trwa nadal,czytałam że połówki w wieku u dzieci są gorsze tzn.0,5 roku ,1,5roku 2,5 roku itp :D

Odnośnik do komentarza

Ola za każdym razem obawiam się o zastoje. Pamiętam co było przy nawale pokarmu :(
To jest jeden z głównych powodów dla których chciałabym żeby moja córka jadła już stałe posiłki. Nie miałabym aż takich problemów a może i nawet noce by przesypiala.
Matusia u mnie podobnie jest. Sama usypiam i noszę małą bo przecież sama tak nauczyłam, inni nie potrafią, przecież ja mam cycki.
Angelika walcz o swoje. Takie osoby nie mogą być bezkarne

https://www.suwaczki.com/tickers/klz9df9hwna4yqot.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8dqk3ca9l15sz.png

Odnośnik do komentarza

Domka, obalam mit, że jak dziecko je stałe posiłki, to przesypia noce. Może inaczej - to, że śpi w nocy, to nie sprawka innych niż mleko posiłków. Fajnie, jakby nasze maluszki się mniej budziły już w nocy, ale obawiam się, że na to ma wpływ wiele różnych czynników :)

Marja, współczuję takiego "spania"... Miałam to samo przy starszym synku, plecy wysiadały... Pocieszające jest to, że to mija :)

Martusia, Tobie też współczuję takiego zasypianie, pocieszam i Ciebie, że nie jesteś sama-przy Tadziu mam tak właśnie od kilku dni też... I jeszcze jakby było mało usypiania go na rękach, kołyszac, z cyckiem w buzi, to jeszcze ostatnio tak stęka czy jęczy przy zasypianiu (jakby był tak zmęczony, że aż nie może spokojnie zasnąć) i wierci się, a nawet czasem pręży...
Mąż mi przy pierwszym dziecku też tak gadał, że to moja "wina", bo przecież normą jest to, że dzieci sobie zjedzą, zasypiają, kładzie się je do łóżeczka i ma się spokój na co najmniej 2 godziny... Choć nigdy z takimi małymi dziećmi i ich zwyczajami styczności nie miał. Zresztą mama czy babcie też uważają, że to że dzieci noszę czy kołysze, to to moja wina, bo tak nauczyłam. A hitem było, jak mnie niedawno 2 starsze kobiety ode mnie ze wsi zatrzymały jak szłam po starszaka do przedszkola i małego miałam w chuście-najpierw były zainteresowane jak to się dziecko w tym trzyma, a potem teksty, że jak tak nauczę nosić, to ciągle będzie chciał. No tak, w ogóle to ja się decydowałam na dzieci, bo myślałam, że po jedzeniu i przebraniu rzucę do łóżeczka czy wózka, bo mnie rączki będą bolały i nosic nie wolno...

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Czytam was w wolnej chwili ale jak zaczynam cos pisac to pozniej post juz jest nieaktualny kiedy moge go dokonczyc.
Ola no bo wiadomo wg wielu innych ludzi zle wychowujemy i sie zajmujemy naszymi dziecmi. Wczoraj doslownie odwrocilam sie tylkiem do babć ktore chcialy mi glowy w wozek wlozyc na dworze. Bezczelne w srodku miasta chcialy zobaczyc jak wygląda dziecko ktore placze po tym jak wlozylam Mala do wozka. No bo dlaczego tak placze pewnie rozwydrzone.
Z karmieniem w szkole mam o tyle dobrze ze maz przyjezdza z córką na cyca i jesli nie mam akurat przerwy to nie ma problemu abym wyszla nakarmic. Jeden wykladowca jest nawet bardzo podekscytowany samym faktem ze studia karmienie cyc niemowlę jakby to byla jakas abstrakcja.
Angelika a dlaczego dopiero po wplacie dostałaś info z olx ze to oszustka? Nie mozna bylo przed wplata o tym Ciebie poinformować? Nie kupuje na olc wiec sie nie znam jakby co przepraszam jak to glupie pytanie.
W weekend sie narobilam jak glupi osiol. Nie wiem po co to wszystko. Przygotowania do swiat juz rozpoczęte. Przemeblowanie pod choinke zrobione. Po części zakupy prezenty sprzatanie... rece opadaja.
Jesli moge to sie wyzale ze wkurza mnie jak slysze ze jak ja udźwigne dziecko jak bede nosic jak bedzie wieksza itd. Skoro teraz wazy 9kg a ja ok.50. Mam tak od narodzin corki co jakis czas. Oszalec mozna. I co mam powiedziec ze przeciez nie ciagne po podlodze i schodach ze jakos daje radę i przywyklam.

Odnośnik do komentarza
Gość Angelika124

No właśnie minuta przed przelewem dostałam tą wiadomość i jej nie zauażyłam ...Kurde,czuje się jak idiotka że się dałam tak wrobić.
Dziewczyny,dacie radę!!! Ja też spałam połamana z pierwszą córką,teraz ciut lepiej ale niewiele :) Co do noszenia to nawet nie komentuje.... Nie noś,bo przyzwyczaisz,nie karm cycem bo nie będzie chciało nic jeść,nie idź jak płacze bo rozpieścisz.... To moje dzieci powinny być tylko na rękach,na cycu i rozpieszczone jak dziadoskie bicze. A córka miała niecałe 2lata jak już chodzilismy na parukilometrowe spacery bez wózka i szła głównie na nogach.,wszystko jadła i je praktycznie i rozpieszczona zbytnio też nie jest porównując do innych dzieci to normalnie. Dzieci potrzebują bliskości a jak ją dać nie nosząc,tuląc i uspokajając gdy płaczą? Jak zwykle dodam mataję https://mataja.pl/2014/07/noszenie-a-rozpieszczanie-czyli-o-wplywie-noszenia-na-mozg-twojego-dziecka/

Odnośnik do komentarza

Xyza, spędzacie święta w domu? Będziesz mieć gości? Ja mam tak minimalistyczne plany na święta, na bank nie będę robić większych porządków. Może umyje szafki w kuchni i to wszystko. Podziwiam że już ogarnęłas świąteczne prezenty. Nie przejmuj się gadaniem. Ja zawsze mówię jak zwracają mi uwagę że noszę że gdyby dziecko tego nie potrzebowało i było bezobsługowe bo podobno takie są to bym nie nosiła. A skoro ma taką potrzebę to jestem od jej zaspokajania.
Ola, masz rację co do spania. Nie mamy pewności że dziecko nagle na mm zacznie nam przesypiać noce i po rozszerzeniu diety. Na wymagające.pl jest fajny tekst o czynnikach które wypływają na pobudki dzieci. Stęki i jęki też są mi znane. Ciekawa jestem kiedy przyjdzie dzień że tak po prostu sobie zaśnie bez mniejszych czy większych awantur.
Domka. Ja trochę właśnie żałuje że mąż nie jest bardziej zaangażowany w usypianie dziecka. Będziemy musieli włączyć tatę do usypiania najpóźniej koło roku bo ja będę późno wracać z pracy.
Angelika, ale historia. Nie wiedziałam nawet że jest coś takiego jak olx bezpieczeństwo. Oby udało Ci się odzyskać pieniądze. Co do tych zębów to mi też pediatra mówiła że mogą być lada moment i wszyscy tak mówią jak tadzio pcha ręce do buzi jakby to było coś wyjątkowego u niemowlaka ;d i każde jego marudzenie to zaraz na zęby ;D

Odnośnik do komentarza
Gość Angelika124

No.... jest na facebooku założony wątek o niej,odzywa się wiele oszukanych dziewczyn.Nie widziałam go bo nie mam facebooka,siostra mi przez telefon czytała trochę. Podejrzewam że z 10tyś na tym zarobiła,niektóre dziewczyny oszukała na więcej niż 500zł bo miała wózki wystawione.
Jak o Was czytam dziewczyny to tak miała ze starszą córką i to minie...Będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Gość Angelika124

Martusia nawet nie wiesz jaka jestem zła na siebie!Niby to nie jest wielka kwota 150zł ale i tak dla mnie dużo,mogłabym dla dziewczynek coś kupić dlatego nawet jeśli nie odzyskam tej kasy to jej udowodnie że nie jest bezkarna. Znalazła dziewczynę którą też oszukała i chce napisać jedno wspólne doniesienie ze wszystkimi oszukanymi,wtedy policja i prokuratura potrakuje to poważniej....Tak mi doradził znajomy prawnik
Masz tą z jednej strony czarno białą a z drugiej kolorową? Super jest,a jak z praniem jej? Mozna zawsze wyczyścić jak dywan chyba co?

Odnośnik do komentarza
Gość Angelika 124

Ale mieliśmy noc.... Masakra,mlod takie popisy dawała,co w chwile odwracala się na brzuch,płakała, mąż ją dwa razy przebieral. Jesteśmy wyczerpani,dzisiaj dam mu pospać po pracy. Myślę że to na zęby, mogły by wyjść do świąt. Mąż się śmieje że pewnie w święta akurat będzie najbardziej marudzić.
Ja się wezmę za porządki przed samymi świętami,mąż będzie miał parę dni wolnych chyba już od 17 grudnia wiec posprzątam jak będzie w domu na spokojnie. Na święta pewnie i tak nas bie będzie,zrobimy sobie pierogi,sałatkę i jakieś ciasto,może trochę śledzi. Nawet nie wiem czy to nie będzie za dużo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...