Skocz do zawartości
Forum

Majówki 2018


Gość Lenka88

Rekomendowane odpowiedzi

Po zdjęciu balonika ustał ból podbrzusza. Bali się, że to może boleć tak blizna po cięciu...
Później skurcze były lżejsze, a po odłączeniu oksytocyny całkiem ustało. Jakieś tam pojedyncze. Teraz za to nie mogę leżeć na plecach bo zaraz dopada mnie straszny ból.... już nie wiem czy to od tego leżenia czy to skurcze...
Ja bym chciała żeby mi wody odeszły wtedy by już musieli działać, a tak to nie wiem co dalej.

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3cjw4zpfihujt1.png
https://www.suwaczki.com/tickers/qb3cj48abqs12fxc.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Gratuluje kolejnym mamusia: ) Iza trzymam za ciebie kciuki mam nadzieje ze najp jutro bedziesz miec malucha przy sobie. dzis bylismy na wizycie maly przybiera i rosnie 4100 i 55cm wiec kg do przodu. Mamy tylko czasem problem z trawieniem i wtedy mecza go baczki. Podawalyscie maluchom jakies probiotyki? Lekarka mowila ze moge dicoflor i to powinno mu pomoc. Od 3 dni mam problem z noskiem malego ma zatkana jedna dziurke. I ni w ząb nie moge jej do konca odetkac a biedak mi sie meczy macie jakies sposoby?

Odnośnik do komentarza

Iza trzymam kciuki żeby samo sie zaczęło. Widzisz u mbie tez druga ciąża i też sie chlopak nie chcial ruszyć-juz od zmyslow odchodzilam jak zaczal sie 41tc a potem o mało nie wskoczylam w poxzatki 42tc ale teraz tule swojego Jasia:*
Dziewczyny dziekuje za gratulacje i trzymam kciuki za nierozpakowane.
My jutro wychodzimy, tu w szpitalu nie czuć tak upalow ale w domu pewnie jest ukrop.

https://www.suwaczki.com/tickers/2nn36vgcou73qeg3.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/ic529mw.png

Odnośnik do komentarza

Iza współczuję takiego napięcia, Też przez to przechodziłam. Nie rozumiem dlaczego tak naciskają na poród sn po cc. Ja po tygodniu w szpitalu miałam już dość wszystkiego. Mój lekarz mówił mi że w stanie po cięciu nie wskazane jest wywoływanie. Trochę jestem w szoku że podłączyli cię pod oksytocynę. U mnie w szpitalu ordynator nie pozwolił mnie podłączać pod kroplówkę bo bylam po cięciu. Co szpital to inaczej,ogłupieć można. Ja też miałam skórcze i bóle kręgosłupa i bałam się że to może być blizna. Gdzieś w głowie siedzi ta świadomość że ta blizna jest i tego strachu i niepewności nie da się z siebie wyrzucić. 3mam kciuki żeby długo cię nie trzymali i coś zadecydowali.
Ja miałam w pokoju dziewczynę która zaczęła krwawić po oksytocynie i badaniu rozwarcia. Naszczęście to nie było nic poważnego. Najlepiej idź zgłoś to do położnej, ktoś tam musi być.

https://www.suwaczki.com/tickers/m3sxdqk3g63z7mja.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-73195.png

Odnośnik do komentarza

No wlasnie u mnie maly tez ma meczace baczki. Nawet jak spi to go obudza. Strasznie sie napina i wygina az czerwony jest. Pytalam poloznej o koperek to powiedziala ze to jeszcze bardziej gazy sa wiec mu nie podam. Moze ten dicoflor to nie taki zly pomysl. Poczytam troche w necie i moze kupie. Tak sie wlasnie martwie ze moze go brzuszek bolec a nie wiem jak mu pomoc.

Odnośnik do komentarza

Mówiłam lekarzom na obchodzie to powiedziała, że to normalne, że plamię po zdjęciu balonika. Z resztą powiedziała, że jutro będzie lekarz oddziałowy to podejmie decyzję co do mnie..
U mnie naciskają na poród sn bo twierdzą, że z blizną jest dobrze (sprawdzają na usg) i nie ma przeciwwskazań do porodu naturalnego po cc. Jutro jak przyjdzie lekarz to ja powiem, że nie zgadzam się na poród sn i niech robią cc. Nie wiem co z tego będzie :-/

Dziś na ktg duże skurcze mi się pisały z resztą czuję je, ale są nieregularne.

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3cjw4zpfihujt1.png
https://www.suwaczki.com/tickers/qb3cj48abqs12fxc.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! Jestem i podczytuje dalej jednak czasu, żeby sklecić kilka zdan totalnie mi brakuje :D
Z Marysią miałyśmy trochę problemów od początku, okazało się że ma wrodzoną wadę serca i po wyjściu ze szpitala jeździliśmy po lekarzach i badaliśmy jak to wygląda. Na szczęście nie jest tak źle jak się zapowiadało więc cieszymy się że na obserwacji się kończy :)

Ja po CC czułam się bardzo dobrze, po 10h byłam już uruchomiona a po 20h śmigam już po oddziale normalnie. Najważniejsze to naprawdę dużo chodzić. U nas też 2xdziennie chodziła położna niczym jakiś diler po salach i pytała czy może komuś jakaś tableteczke przeciwbólowa :D Niestety później dopadł mnie zespół popunkcyjny i po wyjściu ze szpitala 2 dni nie mogłam wstac, bo ciśnienie w głowie rozwalalo mi czaszkę. Nie mogłam nakarmić dziecka nawet bo nie mogłam skierować wzroku na nią :/
Apropos karmienia - nie karmie piersią. Mała od początku nie umiała ssać, w szpitalu była na oiomie więc tam dostawała butelkę i tak się przyzwyczaiła. Później w domu jadła z piersi przez nakładki ale nie przybierała na wadze więc trzeba było dawać butelkę. Teraz ściągam pokarm laktatorem i dostaje co ktores karmienie ale mi już też laktacja wygasa więc dalej walczyć nie będę.

Poza tym tak jak Wy dziewczyny mamy mega problem z gazami i brzuchem, położna nam mówiła że może być to od mleka Nan i można spróbować zmienić stopniowo.

Iza - bądź dzielna :) ja też miałam balonik i OCT aż w końcu przebijany pęcherz płodowy. Rozumiem Twój ból, bo najgorzej jest czekać a tu nic się nie dzieje... Ale jeszcze trochę :)

Odnośnik do komentarza

Ja tez bałam się ze szwy mi się rozejda i dlatego mało się ruszalam i najdłużej z dziewczyn które ze mną lezaly doszłam do siebie. Dopiero jak wróciłam do domu trzeba było ogarnąć 2 dzieci i wszystko w domu tak naprawdę się rozruszslam. Mi jakieś 10 min po podłączeniu oxy zaczęło się odklejac łożysko i tak się zastanawiam czy miało to jakiś związek ze sobą

Odnośnik do komentarza

Martini ja daje mleko Bebiko i mam to samo. Polozna znowu zacheca i namawia zebym zmienila na Nan ale widac ze tez nie jest idealne skoro Twoja pociecha tez ma problemy. Tylko mnie upewnilas zeby mleka nie zmieniac tylko w inny sposob pomagac malemu.

Iza wspolczuje i myslami jestem przy Tobie. A moze dzis w dzien dziecka bedziesz tulic swoja kruszynke :)

Odnośnik do komentarza

Kobietki ja znowu z pytaniem do was.
Jestem niecale 4 tyg po cc. Krwawienie mialam przez ok 2 tyg pozniej tylko taka brazowa wydzielina. Od 3 dni zaczelam tak intensywnie krwawic ze co 2 godziny chodze zmieniac podpaske. Czy to moze byc okres czy ten polog jest taki nieregularny? Polozna dopiero bedzie w czwartek(to prawie tydzien) nie wiem czy mam dzwonic do gin czy to normalne. Jak to jest u was?

Odnośnik do komentarza
Gość assskaaa

Iza...bedziesz wyjatkowa - majowko-czerwcowka :D
obyscie dzis dostali prezent na Dzien Dziecka, Ty i synek siebie nawzajem.
u nas maly dokarmiany bebiko pro +i tez akcje z gazami. wczorak zrobil kupke po 2 dniach. wiec raczej nie ma sensu kombinowac z mlekami bo sie balaganu narobi.
Martini, super,ze wada okazala sie mniejsza.
Niepewna,nie pomoge. ja dopiero dwa tyg i od wczoraj cisza z krwawieniem.
dziewczyny po cc....wietrzycie blizne?ja mam taki fald skory,ktory ja zaslania i staram sie wietrzyc,ale same wiecie jak to z dwojka dzieci jest .
Sylma,co u Ciebie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chód o gazy,To ja młodego karmię piersią i na noc dokarmiam bebilonem zHA
Gazy pojawiają się jak mały nałyks się powietrza,a beka jak stary..;) podawałam też kropelki na gazy i pomogło. My musimy długo odbekiwać i kilka razy.
Upały okropne,A my w niedzielę chrzciny mamy:) ugotujmy się.
.
Iza oby się ruszyło?A co lekarze na temat cc mówią.odmówiłaś sn?

Odnośnik do komentarza

Niepewna widze co polozna to inaczej. Moj jast na mleku Nan bo mu podpasowalo od poczatku. Jak bylam u lekarki to ona mi mowila ze to wszystko jest zwiazane z ukladem trawiennym niektorym po 2 tyg mija i jest ok niektore potrzebuja wiecej czasu a panowie to by jedli i spali:). Ja sie staram by tak jak olandia maly po kazdym posilku bekal i jeszcze troche go trzymam wyzej. W dzien jest mu latwiej bo maly aktywnie na brzuchu pracuje. Troche mi przy tym nawrzuca jaka to ja jestem ale dzieki temu spi i mu nawet halasujacy brat nie przeszkadza troche mi jeszcze w dzien sie meczy. Zaczelam podawac dicoflor zobaczymy. Olandia a co ty na gazy podajesz? My we wtorek konczymy mc i zastanawialam sie nad espunisanem albo sab simplex

Odnośnik do komentarza

My stosunkowo też dużo chodzimy przy odbiciu bo moja Mała sporo ulewa i jak się za krótko ponosi to potem jest klops ;) kupiliśmy mleko Bebilon i teraz stopniowo będziemy przechodzić. Mam nadzieję, że coś jej pomoże, bo serce się kraje jak tak krzyczy z bólu :(
Jeśli chodzi o Blizne po CC to ja wierzyłam intensywnie w szpitalu a teraz już jest praktycznie wygojona :) ja też miałam wrażenie z początku że mi szwy puszcza ale nie ma szans - to tylko takie złudne wrażenie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...