Skocz do zawartości
Forum

KWIECIEŃ 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam wizyty co miesiąc a jestem już w 32 tygodniu. Właśnie się zastanawiam czy na następnej wizycie powie że co 2 tygodnie mam przychodzić.
A jak z gbs? Widzę że niektóre z Was już miały. Ja w szpitalu dowiedziałam się że wynik jest pozytywny i nie wiem czy martwić się. Podobno dostanę antybiotyk przed porodem i mam nadzieję że nie przejdzie na dzidzusia.
No i ta okropna cukrzyca. Mam wizytę w przyszłym tygodniu a cukier coraz wyższy mimo trzymania diety. Nie wiem co się dzieje, było dobrze a po wyjściu ze szpitala wszystko się posypało. Boję się strasznie insuliny, któraś z Was przyjmuje?

Odnośnik do komentarza
Gość Paula12kw18

Cześć dziewczyny. U mnie dziś pierwsza nerwowa noc, o 3 w nocy dostałam bóli w podbrzuszu promieniujących do kręgosłupa i czułam jakby brzuch był cały czas napięty, skurcze to chyba nie były bo podobno przy skurczu brzuch się napina co jakiś czas a mi się wydawało jakby go miała cały czas napięty (nigdy nie miałam skurczów więc nawet nie umiem tego rozróżnić...). O 6 rano wszystko przeszło trochę tylko pobolewa. Miałyście takie dolegliwości bo nie wiem czy to naturalne i ja nie potrzebnie panikuję czy coś jest nie tak. Dzwoniłam do lekarza to mi powiedział, że mam przyjmować magnez 3x1 i wziąć ciepłą kąpiel, żeby rozkurczyć macicę a ja się martwię, że coś więcej się dzieje....

Odnośnik do komentarza

Paula słuchaj lekarza i się nie martw. Ja jak miałam takie bóle i nie byłam pewna czy to skurcze to po nieprzespanej nocy i całym dniu bólu pojechałam na izbę. Najpierw mówili że szyjka mi się skraca i mnie zatrzymali. Później okazało się że mam bakterie w moczu a szyjka jest ok.
Teraz już wiem że nie potrzebnie spanikowałam ale czasem lepiej dmuchać na zimne.
Aga wiem że gbs pobiera się później ale w szpitalu zrobili mi komplet badań i przy okazji wyszło właśnie to. Oprócz tego jeszcze e coli i jakieś inne paskudztwo ale antybiotyk dostałam tylko na e coli. Wizytę mam w poniedziałek i ciekawa jestem co mi powie.

Odnośnik do komentarza

My wizyty mieliśmy dotychczas różnie. W 6,9,12,16,20,22,25 t ciąży ,a po drodze byłam 3 razy w szpitalu więc ...sporo. Teraz będzie 4 tygodnie przerwy i aż się dziwnie czuję z takim odstępem między wizytami :)
I ja miewam takie bóle jak na okres, promieniujące do lędźwi,ale po odpoczynku przechodzą. Nie dzwonię do lekarza bo wizytę mam w piątek i jak się coś będzie działo to wtedy na IP. Nigdy nie byłam w tak wysokiej ciąży więc nie jestem w stanie odróżnić czy to skurcze B-H czy może coś gorszego...
Mam nadzieję,że mój gin w piątek mnie uświadomi :)

Odnośnik do komentarza

Hela u mnie cukier też mocno skakał i czasem tez mam skok, mimo że zjem to samo raz mam raz nie mam.
znalazłam super blog z przepisami dla cukrzyków :) i dalej testuje. dziś na 2 śniadanie taki mikxs zjadłam zę cukier 143
- mam wizytę w czwartek u diabetologa i mam nadzieje ze mnie nie wkurzy bo wizyta u niej niczego nie wniosła do mojego życia

mówicie o tym pokoju ehh żałuje że remontu nie zrobiliśmy wcześniej ;/ bo teraz za późno już.

jutro wizyta mimo że w piątek miałam echo znowu się trochę denerwuje ;/

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wlp07w522hu293.png

Odnośnik do komentarza

Paula ja też miałam takie bóle, że w nocy ze snu budziły, podobne do tych miesiączkowych (zawsze miałam bardzo bolesne miesiączki). Dostałam luteine i aspargin (magzez z potasem) 3 x dziennie, brzuch się wy iszył. Luteine przestałam brać ponad tydzień temu i jak narazie takich mocnych bóli już nie mam.

Dziś byłam na kontrolnej wizycie, Pani doktor mówiła, że wszystko w porządku, a w raziee gdyby bóle brzucha wróciły to z powrotem przejść na luteine.

Córcia ma 1150 g, skończyłam 28 tc.

Dzisiaj cukry miałam nieciekawe na czczo i po śniadaniu. Dziwne bo wcześniej na czczo były idealne, a na śniadanie zjadłam niewiele. Wczoraj z kolei mimo kilku grzeszków cukry idealne. Dziwne to wszystko, ale trzeba sie nauczyć to regulować :)

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vlbetl0gr1dpu.png

Odnośnik do komentarza

Och ten nasz cukier... Ja zrobiłam eksperyment i cały tydzień jadłam to samo na śniadanie. Raz cukier idealny a raz za wysoki. Bardzo to dziwne.
A z tym gbs to czytałam że nie da się wyleczyć przed porodem bo zaraz i tak się pojawi, ale wiadomo, w internecie dużo piszą i często są to bzdury więc pogadam z moją gin.
Moja córcia już tak kopie że w nocy żebra całe obolałe;) ale akurat taki ból jestem w stanie zaakceptować;) zwłaszcza że ma już prawie 2 kg i na pewno ciasno jej w brzuszku;)

Odnośnik do komentarza

Ja jako chyba ostatnia jutro idę na krzywą cukrowa. U mnie to 25+3 dokładnie. Póki co mam wizyty co miesiąc. Wiem, że u mnie chodzi się jeszcze na zapis ktg później, ale nie wiem od którego tygodnia dokładnie. W pierwszej ciąży nawet raz nie byłam. Umówiłam się ale nie zdążyłam już iść bo urodziłam :-) jednak muszę się zabrać za przejrzenie wcześniej ubranek, bo syna urodziłam w listopadzie i większość miałam jesienno-zimowe więc pewnie jakieś malutkie koszulki czy spodenki trzeba będzie dokupić. Chociaż wiadomo, że nie ma sensu za bardzo szaleć bo zaraz wyrośnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...