Skocz do zawartości
Forum

Maluszki na Luty 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,
jestem w 3-ciej ciąży, mam za sobą 2 poronienia, w maju i sierpniu 2016. Termin porodu z OM wskazuje na 16.02.2018 r.
Tydzień temu lekarz potwierdził ciąże, natomiast był tylko sam pęcherzyk, ciałko żółte obecne.
Boję się jak cholera, biorę duphaston, acard, robię sobie zastrzyki z heparyny - (czekam na wynik zespołu antyfosfolipidowego - mógł być przyczyną poronień).
Co do kwasu foliowego biorę Femibion, bo ma zmetylowaną postać, naczytałam się o mutacji genu, która może zwykły kwas foliowy przekształcać w toksyczne substancje, więc wolę zapobiegać.
To tyle na mój temat, trzymam kciuki za nas wszystkie :)

Odnośnik do komentarza

Witaj A31M7 fajnie że się odezwałaś to będziemy się wspierać bo tym razem musi i będzie wszystko dobrze. No niestety tak już jest ze ciąża po przeżyciach nigdy już nie jest taka beztroska...Ale trzeba odganiac zle mysli od siebie i być pozytywnie nastawionym...ja tak się staram robić...chociaż nie myślę o tym że jak to będzie za kilka miesięcy, nie myślę czy to chłopiec czy dziewczynka, nie planuje niczego co jest związane z dzieckiem bo po prostu nie chce znowu się rozczarować jak nie daj Boże coś poszło by nie tak. Cieszę się z każdego dnia i wierzę że wszystko jest Oki.

https://www.suwaczki.com/tickers/h4zp0dw44u1w4gqc.png

Odnośnik do komentarza

Ale tu się dzieje dużo ostatnio :-)
Jagoda1985 rozumiem Cię, bo sama prowadzę działalność i wpsółpracuję z mężem, który również ma swoją działalność - tym samym jest to wieczny stres, zero urlopu i nawet gdy źle się czujesz musisz pracować - ale jak pojawi się dziecko będzie pewnie jeszcze gorzej z czasem.

Co do ZUS mąż zatrudniał kiedyś jedną dziewczynę na umowę -zlecenie, miała kwalifikacje, była ambitna itp. więc zaproponował jej umowę o pracę od nowego miesiąca. W tym czasie tak się stało, że ona zaszła w ciążę, ale mąż nie chciał być chamem i stwierdził, że da dziewczynie szansę i nie odmówi jej podpisania umowy tylko ze względu na ciążę (była to już jej 2 ciąża, a przy pierwszej pracowała do 8 miesiąca). Podpisali umowę o pracę, ona pracowała, ale wiadomo- ciąża ciąży nie równa i tym razem była zagrożona, dziewczyna szybko poszła na L4. Już po urodzeniu dziecka ZUS zaczął się czepiać w tej sprawie. Było wezwanie na policję, oskarżono zarówno tą dziewczynę o wyłudzenie jak i mojego męża za domniemaną próbę wyłudzenia. Sprawa się długo ciągnęła, ale na szczęście zakończyła się szczęśliwie i ZUS się wycofał. Masakra! Ta instytucja jest straszna!

Odnośnik do komentarza

Tak wiem bo z Zusem to ja już przeszłam w pierwszej ciazy ponieważ mąż prowadził działalność wcześniej i po ślubie nie od razu zostałam osoba współpracująca bo pierwsze się wdrozalam co i jak, później poszłam na kurs i gdzieś przed samą ciąża się zarejestrowalam więc jak po pokojowym poszłam na zwolnienie to się zaczęło przez Zus przesłuchanie trwało to z dwa miesiace, byli wzywani pracownicy, dzwoniono do naszych kontrahentów sprawdzali , szukali ale suma sumarum nie podwazyli mojej rzeczywistej pracy. A teraz na bank będą mnie kontrolować bo dopiero skończyłam w kwietniu macierzyński a już jestem na zwolnieniu....

https://www.suwaczki.com/tickers/h4zp0dw44u1w4gqc.png

Odnośnik do komentarza

AsiaQ też co swoje biedna przychodzisz.. :( będzie dobrze! A jak sie czujesz?
Lucy7 i jagoda1985 macie się z tymi Zus-ami..nic na to nie poradzimy za dużo kobiet kretaczylo w ciąży na lewych l4 podczas swojej czy bliskich działalności a teraz odbija to się niestety na reszcie..

Powiedzcie mi b.wazna dla mnie inf..ile wynoszą u Was NEUROCYTY CZYLI NEUT? W badaniu morfologii..bo mi trochę wyszły wyższe jak i LEUKOCYTY...:/ I SIĘ MARTWIĘ.. YH

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny. Pisalam jakis czas temu o podejrzeniu pustego jaja plodowego. Robilam w niedziele bete, 26927, po powtorzeniu we wtorek 26150... Czyli wychodzi na to ze niestety u mnie nic z tego. Zarodka nadal nie widac (8tc) a macica jest rozpulchniona i zamknieta, zadnych krwawien ani boli wiec USG rozstrzygajace czeka mnie 6 lipca. Niestety nie mamy juz nadziei. :(

https://www.suwaczki.com/tickers/hchy43r8q8jkiygb.png

Odnośnik do komentarza

Styczniowauk, czytam różne fora i niestety to dosyć często się zdarza te puste jajo płodowe wcześniej o czymś takim nawet nie słyszałam :( Bardzo mi przykro Ja jestem w 5 tygodniu. i 3 dniu i też nie widać zarodka, ale lekarz powiedział że to jest za wcześnie, mam przyjść za dwa tygodnie.A miałaś widoczne ciałko żółte?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja mam dobre wieści. U mnie to 8tydz4dzień. Wszystko jest dobrze. Serduszko bije prawidłowo. Nawet maleństwo się ruszało. Super widok. Okazało się ze moja wada macicy(dwuroznosc) najprawdopodobniej po poronieniu się cofnęła i już jej prawie nie ma. Dzidziuś ustawił się prawie na środku troszkę bardziej po prawej stronie więc SUPER.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...