Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2018 :)


kiti

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :) My rozszerzamy dietę dalej ale średnio to idzie bo młoda wcina wszystko chętnie ale ciagle zaprarcia i twarde kupki lub ich brak ją męczą. Nawet malutka ilośc kleiku ryżowego w słoiczku to masakra i trzy dni bez kupy:/ wiec nie daje żadnych kaszek ani marchewki ale czasami i tak cos sie trafi typu soczewica dwa dni temu i znów kupy brak tylko kilka bobkow :/ pomysłu nie mam co z tym począć. Wody pije duzo z niekapka, cycem zapija jeszcze wszystko:) dawałam suszona śliwkę, sok jabłkowy, jabłko surowe jabłko gotowane, buraka. Normalnie nic jej nie rusza :(( Co do wagi to wazy 6,700 wiec jak na kp to spoko chociaż wszyscy mówią ze chudziutka :)). 18 skończyła 6 miesięcy :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/l1mwset.png

Odnośnik do komentarza

Nankaa mamy ten sam problem... Kacper je wszystko i w ilościach - ile widzi a później i tak płacz bo się skończyło. Waży już koło 8kg... Podajemy mu dużo jabłek surowych i dużo picia ale i tak jest problem z kupą...

monia ja wychodzę z założenia że trzeba jakoś wszystko ze sobą pogodzić. Fajnie się cały dzień bawić z małym ale kiepsko jak podłoga się klei... Wszystko po trochu i jakoś leci :)

Ile razy wasze maluchy wstają w nocy?

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza
Gość IreneNiezalogowana

Mój syn od kilku dni budzi się w nocy co godzinę :(((( nigdy tak nie było. Budził się max 3 razy, a teraz chce nas wykończyć. Albo wstaje co godzinę, albo totalnie się rozbudza i jest gotowy do zabawy. ;/ W ciągu dnia też ma problem z zasypianiem, czasem trwa to 3 godziny. nie wiem co jest... zębów jeszcze nie widać

Odnośnik do komentarza

U nas młody nie budzi się w nocy chyba że coś mu się śni. Idzie spać o 20tej i wstaje między 6 a 7 i albo zasypia i śpi do ok 8.30 albo bawi się w łóżeczku i wstajemy razem po 8. Doczekaliśmy się pierwszego zabka ☺️ nawet łagodnie przez to przeszliśmy troszkę marudzenie było. Chciałbym żeby zawsze tak to wyglądało. Przez te upały mały mało śpi w ciągu dnia bo ma tylko jedną drzemkę ok godziny ☹️
Mój maluch już ponad 8,5 kg waży

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny
Dawno mnie tu nie było, starsze dzieciaki miały zamknięte przedszkole i miałam urwanie głowy w domu.

Mój najmniejszy ma już dwa ząbki, wychodziły na raz i właściwie całkiem ładnie poszło, bez większych dramatów.

Nocki są takie jak były, mały trochę śpi w łóżeczku, ale większość nocy z nami w łóżku. Budzi się bardzo często, ale teraz pewnie jeszcze upały do tego dochodzą.

Z rozszerzaniem diety się nie spieszymy. Mały dostaje do rączki warzywa i owoce, ostatnio dałam mu trochę kaszy mannej i płatków jaglanych ale i tak większość wypluwa. Najbardziej mu pasuje jak dostaje duże kawałki do rączki i sam się z nimi rozprawia :)

Już od dłuższego czasu sprawnie pełza, a teraz coraz częściej jest na kolankach, ale jeszcze nie potrafi raczkować, tylko tak się buja. Próbuje sam siadać i całkiem ładnie mu to wychodzi.

Jak tak na niego patrzę, to się zastanawiam, czemu ten czas tak ucieka, jeszcze niedawno byłam w ciąży... ech ani się obejrzymy a to już przedszkolaki będą ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z1panlnke.png

Odnośnik do komentarza

U nas pełzanie bardzo sprawnie, ale na razie do tyłu. Obroty z brzucha na plecy i odwrotnie nie wiedzieć kiedy, szczególnie sprawnie przy zmianie pieluszki :)) Są też próby siadania, ale na razie kończy się to w takiej "pozie damy na otomanie", jak to mój mąż mówi:))), czyli tak na boczku z rączką wzdłuż tułowia.
Dietę rozszerzamy po troszku, ale - chociaż chciałam zacząć być systematyczna i podawać posiłki o mniej więcej jednakowych porach, to wszystko rozjechało się na naszych wakacjach. Kupiłam kilka słoiczków, ale pomimo tego, że Zosia jest bardzo ciekawa nowych smaków, nawet dziwnych :), to "gerberkami" pluła dość ostentacyjnie, pomimo różnorodności. Gotowe kaszki też są słabe, chyba że dorzucę prawdziwego banana, czy jabłko. Najlepsza jest manna na krowim mleku, taka jaką jedzą rano bracia :)) Na wakacjach jadła wszystko: rybę, sałatę, cytrynę (!) :), pomidora, nawet - wstyd się przyznać - frytkę. Zawsze jednak musi to być kawałek, solidny, do trzymania w rączce, a nie jakaś tam papa :))

Odnośnik do komentarza

Mój młody do siadania absolutnie się nie przymierza i trochę mnie to zaczyna niepokoić. Za to przewroty z plecków na brzuch i odwrotnie opanował do perfekcji i w ułamku sekundy potrafi się przeturlać z jednego końca maty edukacyjnej na drugi, a ma 2x2m. Robi "fokę" czyli podnosi się na rękach prostując je w łokciach i tak zastyga i obserwuje co się dzieje.podnosi się na kolanach i łokciach i tak się zaczyna kiwać - szczególnie lubi to robić będąc w wózku i przez to bez hamulca ani rusz, bo potrafi wózkiem sam przejechać cały pokój... jak jest na łóżku, to przesuwa się do przodu łapiąc prześcieradło i podciągając się na nim. Odkąd opanował sięganie stopą do dzioba, ciągle wcina paluszki...
Rozszerzanie diety idzie nam super - zje wszystko, co mu dam. Jedzenie łyżeczką jest dla niego ogromną atrakcją. Próbuje mi ją wyrwa ć i jeść samemu. Jedzenie, które mu ucieka z buzi upycha rączkami i... stopą. Kawałki owoców i warzyw daję mu do rączki sporadycznie z wygody... Filip jest tak ruchliwym dzieckiem, że po 3 minutach leżenia na plechach przerzuca się na brzuch i kładzie się przez to na jedzeniu. Zauważa to, i przesuwa się, by buzią sięgnąć np. jabłuszka i tak nim jeździ po ubraniu i macie, na ktorej lezy. To nie na moje nerwy. Więcej wetrze w siebie i otoczenie, niż zje. Szczerze nienawidzę syfu i bałagan powoduje frustrację. Więc od dnia porodu jestem regularnie sfrustrowana, bo przez mojego dziedzica nie ma kiedy posprzątać na błysk. Jeszcze nie chodzi, a już w każdym pokoju są jego zabawki :\

Odnośnik do komentarza

Biedroneczko, mojej Malutkiej podaję co się da. Minął kryzys niejedzenia (trwał 2 tygodnie z niewiadomego powodu). Teraz zjada co jej posmakuje. Uwielbia zupki, gorzej z owocami... Niestety do butelki nie przekonała się, próbuję codziennie- wkłada do buzi, puszcza bulki, a potem bokami dzioba wypływa wszystko..to samo z niekapkiem (jakiś kubek treningowy dla dzieci 3-6 mies.). Od wczoraj próbuję wdrożyć rytm żłobkowy- rano cycek (jak się obudzi) później ok. 8.00 - 8.30 łyżeczka w ruch ze śniadankiem (mleko modyfikowane z kleikiem ryżowym lub kisiel lub kisiel z kleikiem kukurydzianym i nie wiem co jeszcze mam wymyślić na kolejne śniadania), później do łapki chrupki kukurydziane lub skórkę od chleba. Ok 10.30 usypiam i 2 dzień zasypia w wózku przy wożeniu... Jak się budzi to płacze, że chce jeść ( wcześniej podawałam cycki) karmię zupką ok 12.00. Cycka daję od. 14.00 o czasie odbioru dziecka ze żłoba. Nie wchodzą jej kaszki gotowe smakowe, morele i preferuje zupki ( na razie kupuję gotowce - od czasu do czasu daję mięsko z ziemniakiem, marchewkę i masło- zmiksowane). Byliśmy nad morzem i w ruchu był cycek na żądanie, zupka ok.17.00 i to wszystko. Dla mnie to jakaś masakra z tym mieszaniem, gotowaniem, grzaniem, usypianiem.., ale zrobię wszystko, by dziecko nie męczyło się w żłobku...Moje dziecię waży ok. 6700 g. Lekarka zleciła badania krwi, bo w 5 mies. spadła na 3 centyl i pewnie taka uroda, bo morfologia, żelazo, tarczyca ok. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Irenę my mamy podobnie u nas doszło do tego stopnia że mały ma swisty w oskrzelach. Wcześniej podejrzewałam że jest uczulone ale teraz jestem pewna. Jestem 3 tydzień bez nabiału ale podobno do 6 tygodni można go wyeliminować. Chce jeszcze karmić małego do 9mca i mam problem. Później mleko modyfikowane wiem że są dla alergików ale jakoś tak mi z tym ciężko.......

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny jak wasze maluszki znosza upaly? Moj maly to naprawde zle zasypia i czesto sie budzi, no masakra... ciekawe jak poradzi sobie jutro bez rodzicow... ogolnie to mieszkam chyba w najgorszej czesci Gniezna, jesli chodzi o przejazdy kolejowe i wczoraj szlabany byly zamkniete i przejechal jeden pociag ,szlabany sie podniosly ale swiecilo sie czerwone swiatlo a mimo to przejechal jeden samochod a za nim kobieta na rowerze i w tym momencie jechal inny pociag i doslownie zmiotl z drogi ta rowerzystke, dzisiaj nawet na polsacie o tym gadali. Pomyslec, ze tyle razy nie majac jeszcze dziecka przechodzilam pod zamknietymi szlabanami bo nie chcialo mi sie czekc az pociag przejedzie... z drugiej strony czeka sie tu nieraz i 20 minut az te szlabany podniosa... ale serio tragedia, dobrze ze mnie wtedy akurat tam nie bylo bo nie chce myslec jak to musialo wygladac i co ci ludzie w tej chwili musieli czuc

Odnośnik do komentarza

Ja mojemu kupiłam mm do kaszek ale nie jest w ogóle nimi zainteresowany... poczekam do tych 9 miesięcy i zacznę powoli nabiał wprowadzać to będę mu robiła na krowim mleku... te sztuczne są ohydne...

monia mój też kiepsko znosi upały - budzi się często na picie... a ten wypadek to straszne jest... aż mnie ciarki przechodzą :(

Irene mój Kacperek też się do siadania nie śpieszy... ani do raczkowania. Ja bym się na razie tym nie przejmowała. To że tak się ładnie buja na czworakach to super - pewnie za parę chwil pójdzie w długą :D Mój starszak zaczął siadać dopiero po opanowaniu właśnie tej pozycji i siadał tak śmiesznie z czworaka do tyłu na pupę :)

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza

Przy robieniu zapasów mleka pamiętajcie że wraz ze wzrostem naszego malucha skład naszego mleka się zmienia i nie można za długo go trzymać - o ile się nie mylę to chyba 2 miesiące... Przy wysokich temp zewnętrznych mleko jest bardziej wodnite a znowu np wieczorem bardziej sycące...
Pamiętam jak bezwiednie dałam mojemu starszakowi mleko z zapasów i ono było coś koło 2 i pół miesiąca zamrożone - biedak dostał biegunki z niego... :(

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...