Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2018 :)


kiti

Rekomendowane odpowiedzi

Myszka ja miałam podejrzenie skazy białkowej. Odstawiłam wszystkie produkty alergizujące i jak skóra zrobiła sie juz ładna to zaczęłam wprowadzać. Wydaje mi sie ze synek alergicznie reaguje na cytrusy. Na przetwory mlecznecraczej nie ma alergii. Dwa razy robiłam badanie na krew utajona w kale ktore powinno wyjsć dodatnie przy skazie i wyszło ujemne. Ale maluszek zareagował wysypka na cos to prania i poki piore wszystko łącznie z moimi rzeczami w szary mydle to jest ok.

Odnośnik do komentarza

Co do kupki to racEj problemu nie było.ostatnio nie robił trzy dni i strasznie sie wysilal i płakał próbując zrohic. Dałam mu troszkę cZopka glicerynowego to pomogło. Tylko mam nadzieje ze to jeden raz z tym czopkiem i ze teraz kupka bedzie szła bez problemu. Bo mam świadomość Ze to moze uzależnić. Tyle ze ja karmie tylko piersią wiec skąd problemy z kupka ;/

Odnośnik do komentarza

Witajcie kochane...
Co do kupy - mój zrobił dzisiaj rano po 9 dniach bez... pediatra mówiła że przy karmieniu piersią może nie być kupy nawet 10 dni. Zrobił sam bez pomocy bo nawet bardzo bączki nie męczyły go przy tym...
Co do miesiączki - przy starszaku okres dostałam po ponad roku - kiedy przestałam karmić w nocy... Zobaczymy jak to będzie teraz...
Kacper skończył już 4 miesiąc. Sam obraca się na boczki. Leżąc na brzuszku pięknie trzyma już główkę podpierając się na łokciach i podnosząc przy tym nóżki. Uśmiecha się cały czas ;) kocham ten jego uśmiech. Ważymy ponad 6 kg...no to chyba tyle u nas :)

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!

Biedronka mój Ignaś od początku robi kupy co kilka dni. Tak już ma i tyle. Raczej się nie męczy, a jak było coś nie tak to dawałam albo czopek albo robiłam masaż :)
aaa... i karmię tylko piersią :)

Co do miesiączki to przy najstarszym dostałam chyba po pół roku, przy średnim nie pamiętam bo żyłam wtedy jak we mgle ;) A teraz jeszcze nic, mam nadzieję, że nie wróci szybko :)

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z1panlnke.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny. Plamienie (skąpą miesiączkę dostałam po 6 tygodniach) i od tego czasu cisza (minęło 3 miesiące). Mam do Was pytanie...przed ciążą miałam kilka torbieli i jednego włókniaka w piersi, teraz przy karmieniu zrobiło mi się wielkie zgrubienie bliżej otoki sutka. Jest to twarde, duże i jest to cały czas. Teraz trochę pobolewa, bo może mała mniej w nocy je ? (dłuższa przerwa w karmieniu (od 21.00 do 5.00 rano). nie wiem, czy się martwić? jedna pierś po spustoszeniu sflaczała a druga twarda z kamieniem w środku. Na kontrolnym badaniu ginekologicznym lekarz nie oglądał piersi i mówił, że nie ma sensu robić usg, bo obraz będzie przekłamany (dopiero 3 miesiącu po odstawieniu karmieniem piersią) - teraz ten kamień mam wrażenie, że jest większy.... Jak mleko się napełni to nawet dziwnie odstaje część zgrubienia dopiero po wypiciu mleka to odstające jest mniejsze, ale wielkie zgrubienie w środku jest...mam się martwić? miałyście może coś podobnego ( tylko w piersi z torbielami)

Odnośnik do komentarza

Pola ja jak dluzej nie karmiłam to miałam zastój w piersi, jest to właśnie taki twardy kamień , pomogło mi masowanie ciepłym okładem przed karmieniem , i dokładnie tak jak piszesz jedna pierś roniła sie miękka po jedzenie a w tej zostało twarde owalne cos, stan zapalny tez miałabyś początku ciąży wiec porównanie mam, Aha i Zeby nie zrobił sie stan zapalny z tego zastoju przyjmowałam ibuprom

Odnośnik do komentarza

Biedronko, czy ten kamień Ci zszedł? (ja mam go cały czas od 2 miesięcy..w jednej tylko piersi). Moja Mała teraz coś mniej je, w nocy praktycznie wcale, a w dzień trochę pociumcia i koniec. Czy to jakiś kryzys laktacyjny, czy może ma to związek z miesiączką, którą właśnie dziś dostałam po 3 miesiącach( i nie jest to plamienie tylko zwykła miesiączka! --a było tak fajnie :). Czy zmiany hormonalne związane z tym, że dostałam okres mają wpływ na hormony odpowiadające za laktację. Może mleczko nie smakuje przy miesiączce?? :) Biedronko dziękuję za rady - masuję cycka ciepłym strumieniem i biorę ibuprom. Odciągnęłam laktatorem (ręcznym) z "chorej piersi"pokarm i naciągnęłam tylko 15 ml..... pomocy

Odnośnik do komentarza

Pola 22 styczeń 2018
Biedronko, czy ten kamień Ci zszedł? (ja mam go cały czas od 2 miesięcy..w jednej tylko piersi). Moja Mała teraz coś mniej je, w nocy praktycznie wcale, a w dzień trochę pociumcia i koniec. Czy to jakiś kryzys laktacyjny, czy może ma to związek z miesiączką, którą właśnie dziś dostałam po 3 miesiącach( i nie jest to plamienie tylko zwykła miesiączka! --a było tak fajnie :). Czy zmiany hormonalne związane z tym, że dostałam okres mają wpływ na hormony odpowiadające za laktację. Może mleczko nie smakuje przy miesiączce?? :) Biedronko dziękuję za rady - masuję cycka ciepłym strumieniem i biorę ibuprom. Odciągnęłam laktatorem (ręcznym) z "chorej piersi"pokarm i naciągnęłam tylko 15 ml..... pomocy

Mi to wygląda na zastój. Nie masz na brodawce może białego punkciku?
Jeśli tak, to ogrzej pierś następnie przekuj biały punkcik sterylną igłą i natychmiast przystaw dziecko(Mały ssak to najlepszy laktator) Na koniec zrób zimny okład. No i bierz ibuprofen a jak nie pomoże, to tylko lekarz Ci pozostaje.
Odnośnik do komentarza

Pola tak zeszło mi całkowicie , śle troche pracy to wymaga przed karmieniem rozgrzewając ten "kamień" i karmiąc masowałem go w kierunku do brodawki, chociaż to troche dziwne zeby tyle czasu miec zastój i nie zrobił sie z tego stan zapalny , u mnie na początku ciąży taki zastój bardzo szybko zmienił die w stan zapalny wiec teraz w razie zastoju szybko działam , rozgrzewam i masuje i biorę ibuprom i dwa razy mi pomogło, teraz juz dłuższy czas mam spokój, ale nigdy nie miałam zadnych białych punkcików na brodawce, jezeli masz cos podobnego to chyba wolałabym pójść do lekarza z tym, ginekolog powinien pomoc ;)

Odnośnik do komentarza

bierdonka
Pola tak zeszło mi całkowicie , śle troche pracy to wymaga przed karmieniem rozgrzewając ten "kamień" i karmiąc masowałem go w kierunku do brodawki, chociaż to troche dziwne zeby tyle czasu miec zastój i nie zrobił sie z tego stan zapalny , u mnie na początku ciąży taki zastój bardzo szybko zmienił die w stan zapalny wiec teraz w razie zastoju szybko działam , rozgrzewam i masuje i biorę ibuprom i dwa razy mi pomogło, teraz juz dłuższy czas mam spokój, ale nigdy nie miałam zadnych białych punkcików na brodawce, jezeli masz cos podobnego to chyba wolałabym pójść do lekarza z tym, ginekolog powinien pomoc ;)

Polecam lekturę:
https://www.hafija.pl/2013/10/zatkany-kanalik-domowe-sposoby.html
Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny !!! Nie pamiętam kiedy ostatni raz sie odzywalam, ale staram sie was regularnie czytac ☺
Opieka nad dzieckiem sprawia, ze czasami sie az nic nie chce i dzisiaj mimo zmeczenia postanowilam napisac. My w minionym tygodniu mielismy jakiegos strasznego p echa bo najpierw tesciowa trafila do szpitala, w tym samym czasie moj synek zaczal dostawac kolki mimo ze cale 2,5 miesiaca mielismy z tym spokoj a tu nagle zaczal dostawac straszne ataki, za pierwszym razem plakalam razem z nim. Najgorzej bylo z czwartku na piatek obudzil sie caly rozpalony, bardzo bolal go brzuszek, caly sie wyginal, wrecz sie darl,goraczka 38 stopni na chwile zasnal po godzinie jak sie obudzil bylo jeszcze gorzej tak ze postanowilismy wezwac karetke i tu najlepsze... doslownie z 2 minuty zanim karetka przyjechala . Jozkowi przeszlo, sanitariusze wchodza a maly sie do nich cieszy , wszystko jak reka odjal. Nawet temperatury nie mial i wyszlismy na idiotow, to byla chyba najgorsza noc w moim zyciu. Rano maly znow bardzo cierpial, pediatra zapisala kropelki i po 1 dniu stosowania kolki minely. Tylko ze od czasu tych kolek synek budzi sie co chwile w nocy, a wczesniej juz mial tak rytm ustalony ze budzil sie raz w nocy i raz nad ranem. Nie wiem teraz jak go przyzwyczaic do starego rytmu. Moze ktoras z was ma jakis pomysl ? Limit pecha skonczyla wizyta mojego taty na pogotowiu. Wszystko w jednym tygodniu

Odnośnik do komentarza
Gość IreneNiezalogowana

Jakie śliczne maluszki :-D

Dziewczyny, czy przez ostatnie dni zakładałyście swoim dzieciom czapeczki na spacer? Ja nie i wszystkie baby psy na mnie wieszaja! Ja wiem ze dziecko małe, ale przecież jest tak ciepło, że głowa mu się ugotuje!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...