Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2018 :)


kiti

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dziś po wizycie Mała ma 3080g więc drobniutka bo 40tc już. KTG wyszło niereaktywne i niby mało wód, gin nastraszyła mnie niedotlenieniem i dostałam skierowanie do szpitala. Tam na izbie KTG prawidłowe szyjka jeszcze długa i zamknięta lekarz stwierdził że wód wcale mało nie jest więc puścił do domu.
Jutro rano mam KTG u położnej która będzie na patronaz przychodzić a w piątek u mojej gin więc zobaczymy jak te zapisy wyjdą. Mała rusza się normalnie więc chyba nie ma co się martwić...

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, pomóżcie... Bo jeszcze jedna taka noc i zwariuję! Jak radzicie sobie z refluksem? Ja już kolejny dzień budzę się w nocy z treścią żołądka w ustach... Dziś to już przebilo wszystko :-( położyłam się spać o 21.00. Kopniaki w żołądek i smród wymiocin w nosie (!) obudzily mnie po 23.00 i już wiem, że to tyle w temacie spania... W łazience kilka razy targaly mną wymioty, które sprowokowal posmak w ustach... Ja się wykoncze! W poprzednich dniach refluks budził mnie o 2.00... Nad ranem godzinka snu i koniec. Lekarz zdecydowanie twierdzi, że poród 26 stycznia. Przecież mnie w kaftanie wywioza do tego czasu!

Odnośnik do komentarza

Wiem, że mój problem, to pierdółka w porównaniu z faktem, że część z was już jest na etapie porodu, ale kolejna noc z próbą zaśnięcia w pozycji siedzącej sprawia, że zalewam się łzami... Co jeszcze mnie czeka w tym ostatnim miesiącu? Dziecko już się tak potrafi ułożyć, że wstać nie mogę, bo pod brzuchem boli jak nie powiem co,kręgosłup daje w kość, gdy tylko trochę poleze na boku... Zgaga każdego dnia i nocy... Żebym chociaż poprzednie trymestry miała bez dolegliwości ciążowych, ale nie... Jak tylko skończyły się moje poranne mdłości, które zaczynały się w środku nocy i budziły że snu, trwały do 15.00,często do 17.00,to przyszła zgaga... A w ciągu dnia 100 innych ciążowych 'kwiatków'...
Zaczynam tracić siły i cierpliwość

Odnośnik do komentarza

Irene miałam ostatnio ten sam problem, nie mogłam położyć się spać normalnie, a jak już zasnęłam to na godzinę albo dwie i znowu to samo było. Próbowałam mleka i migdałów ostatecznie sięgnęłam po Rennie. Kobiety w ciąży mogą to brać, jest na zgage ale też inne problemy, takie jak nasze. Brałam po jedzeniu i przed snem od razu dwie tabletki. Spróbuj może na Ciebie też podziała.

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z1panlnke.png

Odnośnik do komentarza
Gość STEFA2018

Hej mamuśki :) trafilam na te forum bo juz ok 2 tyg nie moge spac przez okropna zgage wywolana przez moja malutka ktora chyba pomylila dzien z noca. Probowalam juz wszystkiego, tabletek , sody, kisielu z siemia lnianego i niestety te wszystkie metody pomagaja na max godzine. Kiedy malutka sie uspokaja ok 5-7 nad ranem to czasami uda mi sie jeszcze zdrzemnac... Porod mam 15 stycznia, ale mam nadzieje ze dzidzia urodzi sie zaraz po nowym roku bo juz tak dluzej nie wytrzymam!!

Odnośnik do komentarza

Rennie brałam tylko raz i bardziej pomogło mi mleko, ale faktem jest, że wzięłam tylko jedną tabletkę... Może faktycznie trzeba od razu z grubej rury... Całą ciążę unikalam leków, czasem już musiałam sięgnąć po lactulosum... Ale teraz sobie chyba już nie będę żałować, gdy będzie bardzo źle. Inaczej długo nie pociagne

Odnośnik do komentarza

Irene
Jeżeli chodzi o zgagę to przede wszystkim nie jedz nic przed snem, ja się kładę do łózka dopiero po 2 godzinach od zjedzenia kolacji, przed samym spaniem zjadam tylko kilka migdałów. Staraj się leżeć na lewym boku bo jak będziesz spała na prawym to zgaga cię na pewno dopadnie. Ja w pierwszej ciąży jak i teraz zażywam Gaviscon do ssania i mi pomaga. Jak w nocy dopada mnie zgaga biorę jedną tabletkę do ssania i jak do tej pory tylko raz mi to nie pomogło :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...