Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2018 :)


kiti

Rekomendowane odpowiedzi

My dzisiaj po drugim badaniu prenatalnym. Wszystko dobrze - Kacperek nadal jest chłopcem i tak już zostanie. Bardzo chętnie gości nas widokiem swojego przyrodzenia :P Więc nie mamy już żadnych wątpliwości. Mały ma już 430g czyli w tydzień wg pomiarów przybrał 60g. Kolejna wizyta we wrześniu. Nawet nie wiem kiedy te 20 tyg minęło...

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza

Myszka12313 super brzusio :)
Agniejeska będziecie mieć piękna pamiątkę z okresu ciąży, dobrze że malutka chociaż na chwile zapozowala do zdjęcia :)
Caroline0887 super że wizyta udana i płeć potwierdzona, gratuluje synka :)
MartaWu witamy :)
Mam nadzieję że u nas w piątek też już będzie na 100% wiadomo czy rzeczywiście synuś będzie :)
Czy któraś z Was używała bądź używa poduszki dla kobiet w ciąży?? Zastanawiam się nad kupnem bo moje plecy cierpią podczas leżenia i jestem ciekawa czy rzeczywiście pomaga :)

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny! Witam Was bardzo ciepło! Mam na imię Ola i mam 26 lat. Jestem z Małopolski. Czy może ktoś też tu jest z tego województwa? Jestem w 21 tygodniu ciąży. To moja druga ciąża - pierwsza była córcia z września 2015. Jeszcze nie wiem kogo przywitam tym razem bo badania prenatalne przed nami a tu w przychodni niestety zbyt słaby sprzęt. Trochę mi przykro z tego powodu bo widzę że większość z Was już powoli kompletuje wyprawkę a ja muszę czekać do 11 września, śmieje się że moja Natalia w swoje 2 urodziny się dowie czy to brat czy siostra. Jeśli chodzi o moje przeczucia to raczej obstawiam chłopca. W pierwszej ciąży strasznie wymiotowałam i ciągle bym spała a jak już wstawałam to ciągle czułam okropne zmęczenie. Tym razem ani razu nie zwróciłam i mało co się, chyba ze oko się zamknie jak córka idzie spać. Hmm, pytanie do mam które będą miały podobna różnice wieku. Moja mała strasznie szaleje ze starszakami ale za to jak małe dziecko płacze to od kwietnia się uspokoić nie może się wiem co się dzieje, też tak Wasze dzieci reagują? Trochę się obawiam co to będzie :(

Odnośnik do komentarza

Klaudiaa mnie na początku przeziębienia ratuje syrop z cebuli, miodu i cytryny :)

Witam nowe mamusie :) Ja juz 22 tydzień i czuje porządne ruchy. Ale u Was to może przy pierwszej ciąży lub łożysku na przodzie może się wszytko opóźnić. Jeszcze zdarzycie się nacieszyć kopniakami; )

ola_gdansk ja blisko bo z Podkarpacia :) tez mam córkę w podobnym wieku bo z października 2015 i tez reaguje płaczem na płacz innych dzieci. Pewnie taki okres. Podejrzewam, że minie do stycznia albo się przyzwyczai po paru dniach :)

Podpisałam dziś nowa umowę z pracodawcą i od jutra na l4 :) strasznie się ciesze bo nie chce mi się do pracy wracać po wakacjach

https://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3nf6dnwie.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1ry0m74u7s.png

Odnośnik do komentarza

Kiti oo też jesteś z Podkarpacia? A skąd dokładnie? Ja Mielec :) i także mam dziecko z 2015 z października :) każdy w innym okresie odczuje ruchy, tym bardziej jeśli jest pierwszą ciąża, wtedy wyczuwa się później ja tak mniej więcej poczułam w 16 tygodniu, ale to były bardzo delikatne ruchy można je było faktycznie nie odróżnić, ale to moje druga ciąża w pierwszej koło 20 tygodnia poczymulam delikatne ruchy dopiero, także na wszystko przyjdzie czas :)

Odnośnik do komentarza

ostatnio pytałam się lekarza o usg połówkowe i usłyszałam że jestem za młoda na refundację. Tylko że w internecie czarno na białym było napisane, że każdej kobiecie w ciąży przysługują 3 bezpłatne badania usg, w tym to do 22 tygodnia. Niemiło się rozczarowałam. Usłyszałam tylko, że mogę to badanie zrobić prywatnie u tego lekarza. Chodzę do przychodni na NFZ. Wiem, że badania prenatalne są refundowane od 35 roku życia, ale nie że te usg połówkowe tak samo. Wie może któraś z Was czy z tą refundacją co do wszystkich usg tak to wygląda? Czy może ten lekarz mi nie mówi całej prawdy? Bardzo by mi zależało, żeby mój narzeczony mógł także zobaczyć nasze dziecko przed urodzeniem i upewnić się czy z maluszkiem wszytko w porządku. A na taką prywatna wizytę nie możemy sobie pozwolić- dlatego wybrałam gabinet, który ma podpisaną umowę z NFZ. Niby tak namawiają ludzi na dzieci, a przychodzi co do czego a trzeba płacić, żeby dowiedzieć się co ze zdrowiem dziecka-nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza

Witam nowe mamusie :) Monia1992 nie martw się ruchami, mi lekarz mówił że do 22 tygodnia mam czas żeby poczuć ruchy :) co do badań polowkowych to nie wiem jak jest z refundacją, bo chodzę na prywatne wizyty i za wszystko płacę :(
Ja czekam jak na szpilkach na jutrzejsze polowkowe, ciekawa jestem co tam u maleństwa :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...