Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe mamusie 2017


Aneta24

Rekomendowane odpowiedzi

Z doświadczenia pierwszej ciąży wiem że nie ma co się fiksowac na porodzie... ja się fiksowalam, dużo czytałam i hmmm... nie urodziłam naturalnie. Nie wiem czy to spotegowane emocje i stres przyczyniły się do braków postępu akcji porodowej (spokój ma duże znaczenie) czy przyczyna była inna ale u mnie zakończyło się cc. Nauka oddychania, pozycje porodowe, fazy porodu i słuchanie się położnej to chyba najważniejsze "tematy". Przeczytać zapamiętać i czekać do 37 TC ;) reszta to żywioł!
A żałuję że mało czytałam i niewiele wiedziałam o karmieniu piersią. Początki są trudne a w mało którym szpitalu poprawnie podchodzą do tematu.

Odnośnik do komentarza

Justyna a gdzie tam :P w takim niedoczasie ostatnio jestem że połowy potrzebnych rzeczy nie zabiore, ciągle zabiegana, na nic czasu nie mam, nic nie ogarniam :P w sumie ginka poleciła mi na wszelki wypadek kupić duphason jakby jakieś plamienia wystąpiły to kupiłam ale mam nadzieje że niepotrzebnie. No i kostium kąpielowy jednoczęściowy żeby brzucha nie narażać na słońce i krem z wysokim filtrem :) i do samolotu planuje wziąść malutki wiatraczek na korbkę albo wachlarz bo się obawiam o powietrze w samolocie, w zamkniętych pomieszczeniach oststnio mam problemy z oddychaniem

Alexxandra niekoniecznie z malutkim dzieckiem będzie trudniej ;) My z Filipem na pierwszy wyjazd pojechaliśmy nad morze do Darłówka pod koniec lipca (urodziłam 2lipca więc miał niecały miesiąc, byłam w połogu :)) a pod koniec sierpnia byliśmy w Kołobrzegu i ci powiem że to były spokojne wyjazdy (prawie ciągle spał, był taki malutki że go w umywalce myliśmy i nie trzeba było brać łóżeczka bo spał w gondoli) teraz wyjazd z prawie trzylatkiem jest o wiele gorszy :D a w ogóle organizacja i pakowanie to dopiero wyzwanie :D

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c4z17n5ie9qbm.png

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvp07wl9xaic8i.png

Odnośnik do komentarza

Hey Kobietki, jak się czujecie?! Ja nie mogę się doczekać mojego usg, ale to już w piątek :D Mam nadzieję, że zrobi mi prezent w dzień matki i okaże się że jest cały zdrowy :D
Wczoraj zjadłam cały słoik ogórków kiszonych... potem zalowalam, bo co za dużo to niezdrowo!
No i te nastroje... co chwila chce mi się płakać... Nawet jak oglądam wiadomości....o matko!!!

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie trochę z innej beczki ;) rozglądacie się może za książkami, poradnikami dla przyszłych rodziców? Może macie jakieś sprawdzone tytuły, które polecicie? Wiem, że to może jeszcze trochę za wcześnie, ale w nadmiarze wolnych chwil jakie mnie czekają warto sobie poczytać. Pozdrawiam i życzę miłego dnia mamusie :)

Odnośnik do komentarza

Gocha1988, Aneta6, dziękuję Wam za slowa otuchy i pocieszenia.
Jesli chodzi o bete, to lekarz zlecil ja raz dla potwierdzenia ciazy. Wynik prawidlowy w stosunku do tygodnia ciąży. Powtórne jego wykonanie nie ma sensu, bo zarowno beta, jak i objawy ciazy nawet przy ciazy bezzarodkowej beda takie same, jak przy ciazy prawidlowej. To slowa lekarza. Plamienia mialam kilka razy w 4-5 tyg. ciazy, zaczelam stosowac luteine dopochwowo na podtrzymanie i ustapilo, zadnych boli brzucha zwiazanych z ciaza nie mialam. Psychicznie troche lepiej sie czuje, ale siedzi to ciagle we mnie. Idziemy dzis wieczorem z dusza na ramieniu na ponowne usg.Nastawiamy sie na najgorsze.
Duze oparcie mam w mezu, wiem, ze jego tez to boli, ale stara sie tego nie okazywac. A z kolejna ciaza nie wiem, jak bedzie, bo jestem juz po 30., wiec to w sumie ostatni dzwonek. W tej sytuacji sama nie wiem, czy chce probowac dalej.
Ciesze sie, Aneto6, ze po tym wszystkim, udalo Ci sie zostac mama.

Odnośnik do komentarza

Kasiu, człowiek nie powinien się poddawać! Ja mam 34 lata i jestem w ciąży i wcale nie czuje się stara mama. Ciężko o słowa otuchy bo jak to powiedziała moja koleżanka - nie zrozumiesz dopóki nie przezyjesz - ale mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze. Ja swoje przeżyłam starając się o pierworodnego przy PCO i z tym lekarskim "ostatnim dzwonkiem" z tyłu głowy, ale udało się! Trzymam za Was kciuki :)

Odnośnik do komentarza

Justyna, może faktycznie coś jest w tym odczuciu zbliżonym do orgazmu bo od kilku dni mam sexowne sny ;) Może to się stąd bierze, z przekrwienia i lekkiego obrzmienia dołu ;)
Asiu, polecam książkę "W oczekiwaniu na dziecko" oraz " Pierwszy rok życia dziecka". Pomimo aplikacji na telefonie czy portali parenting owych te książki czytałam z przyjemnością.

Odnośnik do komentarza

Gocha padlam jak przeczytałam twój wpisu super poczucie humoru.
Kasia i jak na wizycie???? Daj znać.
asiak warto przeczytać Język niemowląt, Każde dziecko może nauczyć się spać. Fajne i lekkie książki:)
A ja już nie mam siły. Cokolwiek zjem boli mnie wątroba. Brzuch mi wzdyma i wyglądam jakby to 4 miesiąc. Moja dr zalecił a esenciale forte zobaczymy. Jeśli nie pomoże zwariuje. Miała tak któraś albo słyszała o takich dolegliwościach

Odnośnik do komentarza

Co do prenatalnych to ja już po, umówiłam się wg OM na 11+6, bo ostatnim razem byłam 12+ileś tam i nie zmierzył mi przezierności karkowej, bo ciąża była o tydzień starsza. Dzidzia zdrowa, trisomie "szansa" 1:15/17 tys więc super, tylko nie zauważyła pęcherza moczowego, ale stwierdziła, że na rym etapie może być niewidoczny jak dzidzia zrobi siku i żeby sprawdzić przy połówkowym, ale ja tam jestem dobrej myśli, taki dzikus z tego mojego dziecka, że chyba z 5x podchodziła do marzenia tętna, bo ciągle się dzidziol wiercił :-P

Kasia moja koleżanka miała podobną sytuację jak Ty, 3 miesiące po łyżeczkowaniu zaszła w ciążę i w grudniu urodziła zdrową córkę, bądź dobrej myśi

Z tego co wiem, to luteine można brać "doraźnie", tzn ja miałam po plamieniu przepisaną, a jak one ustały, to lekarz nie przepisał kolejnego opakowania

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65g12tlxjhu.png]Tekst linka[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yzbmhm2h6i2ua.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...