Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe mamusie 2017


Aneta24

Rekomendowane odpowiedzi

reniferr, rozumiem Twój lęk ale nie martw się niczym. Dodatkowy stres przed lekarzem i usg jest Ci niepotrzebny. Zdarzyło się raz, że maluszek postanowił jeszcze posiedzieć na chmurce, ale zrozumiał ze głupio zrobił i szybko wrócił do mamusi! Teraz tylko odpoczywaj, jedz zachcianki i dużo uśmiechaj, bo dzieci już przejmują emocje od mam!

Odnośnik do komentarza

Jestem juz po :D seduszko bije fasolka 6tc+6dni wiec idealnie. Lekarz powiedzial ze wszystko dobrze tak jak powinno byc. Dosyalam skierowanie na usg prenatalne i test papa oraz wykaz koniecznych badan. Z wynikami za 4 tygodnie na kolejna wizyte. I rozwazam zrobienie testu nifty dla swietego spokoju :D ale to juz z mezem uzgodnie bo trocge kosztuje. Jestem przeszczesliwa choc to do mnie nie dociera jeszcze ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5eni6rp8pj.png

Odnośnik do komentarza

Renifer my idziemy łeb w łeb, te same daty wizyt No i ja wg USG pojutrze zaczynam 10tc ale według OM juz od soboty jestem w 10tc. Na USG mam termin na 13grudnia a w karcie ciąży 11 :D Ja robie prenatalne, jutro bede sie umawiać wiec to bedzie jeszcze przed wizyta u mojego gina.
A wlasciwie jak sobie liczycie tygodnie ciąży ? Bo ja mowie 10tc ale jest 9t 2d,. Prenatalne sa od 11 tc ale skończonego czy zaczetego ? Pogubilam sie

Odnośnik do komentarza

A tak z innej beczki, długo staraliście sie o ciąże ? Moze sie leczyliście na bezpłodność ? My z mężem niby 5 miesięcy ale tak naprawdę to 2, bo tylko w 2 cyklach udało nam sie wstrzelić dokładnie w owulacje, w styczniu i teraz, w styczniu nic nie wyszło chodz miałam wszystkie objawy ciąży za to teraz nie miałam zadnych objawów :D życie potrafi byc przewrotne. Maz jest kierowca zawodowym i cieżko nam sie było starać o dzidziusia ale na szczęście sie udało, dzis juz mija miesiąc od kiedy zobaczyłam II kreseczki, jak ten czas leci :)

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudia92

Witam wszystkie szczęśliwe mamy;). Chciałam się do Was dołączyć termin mam na 14.12. Brzuszek jest widoczny tylko dla mnie;) Jak patrzyłam na Wasze zdjęcia to u Was już widać okrągłości,aż miło popatrzeć;) My z mężem staraliśmy się rok ,ale w szczęśliwym cyklu czułam się inaczej. Szybko zrobiłam test w dniu spodziewane miesiączki wyszła taka blada druga kreska,ale była. Kilka dni później miałam plamienie przestraszyłam się i zadzwoniłam do lekarza on potwierdzi wczesna ciąże przepisami mi duphaston i biorę cały czas jestem w 9tc. Martwię się trochę,bo widzę czasami troszeczkę krwi,ale lekarz nie widzi nic złego,powiedział,że jest wszystko ok. Wizytę mam za dwa dni jutro badania krwi może po badaniach się okaże o co chodzi. Serduszko bjie,krwiakow lekarz nie widzi.

Odnośnik do komentarza

Hej :-) u mnie w sumie żadnych większych dolegliwości ciążowych, ale za to mój 10cio miesięczny potworek chyba teraz tak daje w kość jak wszystkie dolegliwości razem wzięte, chyba z 6x się dzisiaj budziła bez większej przyczyny, na dodatek nadal kaszle i znowu jej z nosa leci a w piątek mamy jechać na ponad tydzień do moich rodziców, bo mamy i wesele i tydzień później komunie..

Ja jutro mam wizytę u gina a 24 prenatalne :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65g12tlxjhu.png]Tekst linka[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yzbmhm2h6i2ua.png

Odnośnik do komentarza

Trochę mnie nie było , ale widzę że jedna z mam pytała o wózki i mogę się podzielić swoim doświadczeniem między moimi dziećmi było 16 miesięcy jak urodziła się córeczka i u nas sprawdził się wózek "rok po roku" taki bliźniacza spacerówka ale z tyłu miała rozkładaną do pozycji leżącej i mogłam włożyć gondolę na początku a potem jako podwujna spacerówka, ja kupiłam używany bo nowe strasznie drogie (firma graco) i była to dla mnie bardzo duża wygoda , służyła nam ok 2,5 roku potem już nie miałam siły wpychać pod górkę (bo mieszkam na dość sporej górce) to zamieniłam na pojedyncza spacerówkę młodsze jechało w środku a drugie jak nie chciało iść to stawało z tyłu na tych metalach od spacerówki

https://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9h2q6o1lbu.png][url=http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9h2q6o1lbu.png[/img]

Odnośnik do komentarza

Hej. Ja po wczorajszej wizycie. Karta ciąży założona, termin 24.12, wg om i wg usg 7t3d. Widziałam i słyszałam serduszko:) 154 uderzenia na min. Maluszek ma już 13mm:)))
Przepisane badania i następnie 31.05 na wizytę i wtedy wezmę zwol. Na razie jestem na zaległym urlopie i mąż dostał tydzień opieki na mnie jak z powodu ostatnich plamien mam leżeć chociaż wszystko jest ok.
Witamy nowe mamudie

Odnośnik do komentarza

Sowianka gratuluje ale masz fajny termin, na samą wigilię , w tamtym roku moja kuzynka miała taki sam a urodziła po świętach 28.12 ;)
Widzę że mowa o brzuszkach to ja dołączam się do tych mam co już trochę widać , w niektóre spodnie już się nie dopinam :( ale koleżanki w pracy jeszcze nie wiedzą to chyba aż tak widoczny nie jest bo by się domyśliły ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9h2q6o1lbu.png][url=http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9h2q6o1lbu.png[/img]

Odnośnik do komentarza
Gość MartaE

Hej dziewczyny. Właśnie jestem po wizycie u gina. Wg OM powinien być 10 tydzień ale z usg wyszło ponad 11 tydzień. Maleństwo strasznie szybko rośnie, ma już 3,5 cm, serduszko bije. Najgorzej że mam jakąś infekcję wirusową gardła, strasznie drapie a boję się żeby z tego szkarlatyny nie było bo w weekend miałam kontakt z dzieckiem chorym na szkarlatynę (nie wiedziałam że ma bo dopiero po spotkaniu się okazało). Mam nadzieję że jeśli przechorowałam szkarlatynę w dzieciństwie to nic mi nie grozi:/

Odnośnik do komentarza

Hej, troszku mnie tu nie było ale wracam z ważnym pytaniem. Co sądzicie o rozszerzonych badaniach prenatalnych? Ja na pewno się decyduje tylko nie wiem które wybrać? NIFT, Harmony, Panorama, NeoBona??? Pytałam już dwóch lekarzy i mówili że to bez różnicy -.- Natomiast na pierwszy rzut oka różnica jest chociażby w zakresie badania, np:
- NIFT wykrywa tez Zespół Turnera, Zespół Klinefeltera oraz Zespół Kociego Krzyku, Harmony ich nie sprawdza
- Panorama sprawdza też mikrodelecje - NIFT i Harmony nie...
- Harmony sprawdza najmniej ale jest wykonywane przez firme wykupiona przez koncern Roche który przeprowadził ogromne badania nad kobietami w ciąży i trafnością swoich wyników, więc wydaje się najbardziej wiarygodny…
- o NeoBona najmniej słychać ale ma największy zakres… nie wiadomo jak z wiarygodnością firmy…

HELP! Który test planujecie wykonać?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dużo piszecie o najróżniejszych testach. Ja jak ostatnio byłam w ciąży usłyszałam pytanie- a co jeśli wyjdzie ze dziecko będzie chore? Będziesz w stanie podjąć decyzję o aborcji? Zaczęłam się bardzo nad tym zastanawiać. Nie wiem i nie chcialabym stać przed takim wyborem. Przecież to życie, nasze upragnione fasolki:)))
A co Wy na to?

Odnośnik do komentarza

Magdalena ja po wizycie tez zastanawiam sie nad testem Nifty i teraz postaram Ci w skrocie napisac co mi lekarz powiedzial. Mianowicie owsze testy roznia sie wykrywalnoscia chorb wad etc. Ale w Polskim prawie nie ma zadnych procedur jesli chodzi o inne wady jak pozostale. Jesli zdecydowalabys sie przerwac ciaze to i tak dopiero po amniopunkcji bo ten test nie jest ostatnio droga w diagnozie przy chorym dziecku. Lekarz podzielil mi kartke na dwie czescie jesli chodzi o badania prenatalne. Z jednej strony bylo usg genetyczne i test pappa a z drugiej wlasnie nifty, harmony. Nastepnie po obu stronach punktem 2 byla amniopunkcja czyli w obu badaniach jesli wyjdzie cos nie tak to i tak musisz zrobic badanie inwazyjne zeby ewentualnie miec 100 % pewnoc i podejmowac ewentualne kroki ( testy dna daja pewnosc test pappa okresla ryzyko). I powiedzial do mnie tak ze jesli ten podstawowy usg genetyczne i test pappa wychodza zle zalecaja pacjentka zrobic nifty i jesli nie licze sie z pieniedzmi to rowniez poleca mi ten test a dodatkowo okresla w 100% plec. Na usg genetyczne jest juz umowiona natomiast nad testem nifty sie zastanawiam
sowianka ja mysle ze kazda z nas ma indywidualne podejscie do takiej sytuacji. Ja osobiscie ( nie interesuje mnie to czy spotkam sie tu z krytyka ;)) nie zdecydowalabym sie na kontynuowanie ciazy z wada genetyczna ktora nie da sie wyleczyc w trakcie. Mam takie prawo i napewno bym skorzystala mimo ze staralismy sie o ta ciaze 7 miesiecy
Taki moj wywod

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5eni6rp8pj.png

Odnośnik do komentarza
Gość MartaE

Sowianka bardzo trudne i mądre pytanie. Ja myślałam nad tym i chyba wolałabym nie wiedzieć i nie planuje tych testów. Na usg genetyczne jestem umówiona, jeśli wyjdzie nie tak pewnie skorzystam z opcji tesu pappa, ale na amniopunkcję na pewno nie. Za dużo widziałam w bliskim otoczeniu poronień i porodów przedwczesnych po tym zabiegu mimo że niby ryzyko jest małe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...