Skocz do zawartości
Forum

Czerwcóweczki 2017


Gość nanutka

Rekomendowane odpowiedzi

Theamy ciesze sie ze wszystko ok.
Ja mam dość.
Byłam u neurochirurga wczoraj.Po pierwsze gbur:otwiera drzwi,widzi że ja na wózku i mówi ze mam wstać bo nie wjadę=a drzwi miał szerokie.Równie dobrze mogłabym byc niepełnosprawna-nie zapytał nawet.
Dał mi blokade nic nie pomogła.Powiedziałam ze to chyba nie rwa bo nie promieniuje do nogi a on...że nie ważne jak to nazwiemy...
Zdziwil sie ze nie chce brać Diclofenacu zaczął gadac że leki szkodza tylko w 1 trymestrze co jest bzdurą bo nawet na ulotce Dicloberlu (Diclo w czopkach) pisze ze nie wolno brać w 3 trymestrze" Podczas III trymestru ciąży diklofenak może wywołać u płodu: działanie toksyczne na układ sercowo-naczyniowy i płuca (z przedwczesnym zamknięciem przewodu tętniczego i nadciśnieniem płucnym), zaburzenia czynności nerek, które mogą prowadzić do niewydolności nerek z małowodziem. U kobiet i płodu pod koniec ciąży lek może wydłużyć czas krwawienia (działanie przeciwagregacyjne może wystąpić po zastosowaniu małych dawek) oraz hamować skurcze macicy (opóźnianie lub przedłużanie porodu)."Ja rozumiem ze on nie jest ginekologiem ale skoro się nie zna to po co te komentarze.
Ogólnie wszystkie leki przeciwbólowe (oprócz Paracetamolu)z kategorii NLPZ przechodza w 3 trymestrze z kategorii ciążowej C do D wiec nie wolno ich brać.
Zapisał mi jakis lek narkotyczny z kodeina-wątpie bym mogła go brać w ciaży.
Na koniec wizyty powiedział ze mam uwazac by mu drzwi wejsciowych do budynku nie uszkodzić wózkiem szok...
250 zl za wizytę i za 2 tyg mogę przyjść znowu.
Boje sie ze zostanę kaleką, tym bardziej ze takie bóle miewałam raz na rok juz przeed ciążą ale mijały,teraz nie mijają.Nawet do toalety nie wstaje.
Dzis miałam wizyte u diabetologa w szpitalu i tylko powiedziała ze mam sama ustalac dawki insuliny!Jak przed jedzeniem ponad norme to wziąść dawke wiecej.. tylko ze ja dzis przed jedzeniem miałam ok a godzine po juz 170 cukru a po 2 godz wzrósł do 180

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o wizyty, to mam normalnie kontrolne co miesiąc, od maja co dwa tygodnie. Wszystkie badania z kalendarza ciąży mam już zrobione więc kolejne jakie będę robić, to już te potrzebne do porodu m.in. wymazy.

witam, nie masz możliwości pójścia do innego lekarza? Ja mieszkam w dużym mieście więc u mnie zdaje egzamin portal znanylekarz, gdzie można poczytać opinie-może też tak masz?

joasiaG, na USG był głową w dół, ale lekarz powiedział, że ma sporo miejsca więc ciągle się będzie jeszcze kręcił. Ma czas na poprawne ustawienie się.
Co do skurczów, to w ogóle ich nie czuję, albo nie wiem że to one.

Wczoraj zaczęliśmy z mężem zajęcia w szkole rodzenia i nie wiem czy mi bardziej słabo na ten poród naturalny czy bardziej wolę mieć to za sobą :)

https://www.suwaczki.com/tickers/l22np07w9wvpzqve.pnghttps://www.suwaczki.com/tickers/atdcp07ww3v22e12.png

Odnośnik do komentarza

witam -bardzo Ci współczuje i życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Może faktycznie poszukaj innego lekarza, takiego co się zna.

Jeśli chodzi o skurcze to tez już mam i są dość wyraźne ( w pierwszej ciąży miałam później i były z kręgosłupa, a te są dołem brzucha), powiedziałabym lekko bolesne. Jutro idę do innego lekarza - chciałabym skonsultować czy faktycznie nie mam już krwiaka i czy łożysko się przesunęło i będę mogła rodzić naturalnie ( moja lekarka powiedziała, że tak ale wolę się upewnić).

A za jakieś 2 tygodnie krzywa cukrowa mnie czeka ale w pierwszej ciąży bardzo mi to smakowało :-)

Życzę Wam wszystkim zdrówka i ładnej pogody :-)

Odnośnik do komentarza

Super Joasiu :) my również dzisiaj po wizycie :) mała na milion procent pozostaje Kinga :) ułożona jest posladkowo jak u Ciebie Joasia ale tak jak piszesz jeszcze ma czas żeby się odwrócić :) waży 787 g , więc chyba duża dziewczyna :) mamy wg om 24+5 a wg usg 25+5 i wszystko jest w jak najlepszym porządku :) a u mnie już +9 kg o mamo :D

https://www.suwaczki.com/tickers/3i49tv73tl6x4bd0.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :) Dawno mnie tu nie było, a ten czas tak szybko leci :D Nie mogę się już doczekać rozwiązania, wizytę mam we wtorek jestem ciekawa ile mały przybrał, bo na ostatniej wizycie w 28tc ważył już 1650g. U mnie pojawił się ból kręgosłupa, coraz bardziej myślę co jeszcze potrzebuję do szpitala ponieważ mam już wybraną położną, która robiła mi ktg i na kolejnej wizycie będziemy omawiać co potrzeba dla mnie i dziecka i będziemy pakować torbę. Dobrze, że wiosna już nadchodzi wielkimi krokami, bo jak widzę słońce to aż chce mi się żyć :D Pozdrawiam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/p19udqk3wbptaemf.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! ja też dawno tu nie byłam!

witaj - zmień lekarza i tyle, mam nadzieję,że masz taką możliwość, powodzenia!

gratuluję wszystkim mamom :) cieszę się,że zdrowo dzieciaki rosną!

ja skurczy nie odczuwam jeszcze...w sumie to nie mogę narzekać na nic oprócz zgagi ostatnio...szyjka zastopowała, wiec ogólnie mogę gotować obiady i dom ogarniać trochę... czuję się nieźle...

Monika to niezła waga! :) sporo :) ...ja też jestem ciekawa, bo kopie coraz mocniej, czasem, aż zaboli, pewnie urosła.ale wizyta dopiero pod koniec marca...
u mnie zaraz 29 tydzień...i ja na plusie + 9 ewcia nie jesteś sama!

macie już wszystko przygotowane?
bo ja w sumie nie :), nie wiem kiedy się brać konretnie za pranie i prasowanie ubranek ( nie mam oczywiście wszystkich, tak sobie zbieram ;p )...zakupy w aptece internetowej tez na razie tylko w koszyku...

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Theamy pierwsze rodziłam naturalnie.
Jutro idę na wizytę do tego lekarza, co byłam na NFZ tyle że prywatnie, bo powiedział, że za słaby sprzęt ma w szpitalu i nie podejmie się takiego ryzyka, żeby mi powiedzieć czy wszystko oki). Chyba mnie pamiętał z mojego grudniowego pobytu w szpitalu.

Moja kruszynka w 24/25 tygodniu ważyła m 650 gram a ja 6+. Staram się ograniczać słodycze, ale ciężko mi idzie, bo mam na nie wielkie chęci ;-p.

Pozdrawiam Was dziewuszki :-)

Odnośnik do komentarza

Niakiti ja teraz sporo rzeczy kupiłam, tam mają fajną jakość i cenę. Kilka rzeczy w Pepco i Tako na fajną promocję trafiłam, Większe zakupy przede mną. Polecam aliexpress - wszystko z Chin, ale sumie to sklepach też z Chin są,a tu cena dużo niższa. Trafiłam na fajną jakość rzeczy, zobaczymy po praniu. Dla synka też zamawiałam i po kilku praniach nadal ok.
W pt byłam u innego lekarza i powiedział, że łożysko na bank się przesunie ( brakuje jeszcze 5 mm, żeby było ok). Zrobił mi takie porządne USG i wszystko oki. Potwierdził, że córa, więc mąż w końcu uwierzył :-)

Teraz idę przed świętami do lekarza, zobaczymy jak tam łożysko i ile kg znowu do przodu ;-)
Z chęcią bym się posortowała, ale skoro mi nie wolno, to moim jedynym sportem są spacery z rodzinką i sprzątanie w domu- rozłożone w czasie ;-)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

a zapomniałam jeszcze były super promocje co prawda zimowe w Smyku ( kupiłam już czapkę, rękawiczki, sweterek ) i teraz są w 5-10-15, do dzisiaj 60 %. Mam upatrzony kombinezon, ale wybieram się do Niemiec i liczę, ze tam nakupuje dzieciaczkom na teraz i już na zimę w super jakości i cenie :-)
Myślicie że rozmiar 74 na zimę będzie ok?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...