Skocz do zawartości
Forum

Czerwcóweczki 2017


Gość nanutka

Rekomendowane odpowiedzi

Siasia.89, theamy ja mieszkam w zapadłej dziurze i tu w okolicy jeden szpital jest, do następnego mam 60 km i bez samochodu ciężko z dojazdem. Zostaje mi chyba ta darmowa internetowa szkoła Prenalenu. Ostatnio jakiś ich post na FB mi się wyświetlił. W sumie to chyba nieduża różnica czy szkoła rodzenia stacjonarnie czy przez internet...

Odnośnik do komentarza

Miśka jeśli nie masz możliwości zajęć ze szkoły rodzenia to polecam blog położnej Kasi. Na you tube znajdziesz trochę filmów o pielęgnacji noworodka.
No i tak jak pisałam już możesz zapisać się do położnej środowiskowej i umówić na spotkanie jeszcze przed porodem. Myślę że wytłumaczyć Ci część rzeczy

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Paulina, ja też ostatnio miałam taki ból tylko, że po prawej stronie, przez kilka godzin ale myślę, że to mały musiał mi na coś uciskać bo strasznie wtedy kopał, samo przeszło. A jeśli chodzi o ruchy to myślę że w 24tyg nie są one jeszcze regularne, ja czasami przez większość dnia jak coś robię to prawie nie czuje za to wieczorem jak się położę to dzidzia się uaktywnia;) jeśli jesteś aktywna w ciągu dnia to kołyszesz dziecko i może spać, albo ma taki leniwy dzień jak pisała Joasia ;)

Odnośnik do komentarza

Katpio dużo zależy od budowy ciała i ogólnej kondycji kości. A ten ból masz ciągły, bo jeśli tylko sporadycznie np. Po dłuższym chodzeniu czy staniu to jest to raczej normalnie i wtstarczy odpoczynek. Ja tak mam po intensywnym dniu na nogach. No ale jeśli ból jest ciągły i powoduje jakieś trudności podczas ruchu to najlepiej gdyby gin Cię obehrzał. Zrobi usg i jeśli to faktycznie spojenie to pewnie zaleci odpoczynek i w razie czego pas podtrzymujący spojenie

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Hej :) no pogoda piękna aż żyć się chce :) my niestety nie skorzystamy bo córcia nie wiadomo skąd złapała zapalenie ucha plus żeby było mało to zapalenie oskrzeli :( więc conajmniej na tydzień jesteśmy uwięzione w domu :) ja sobie robię porządki po remoncie a jak taka piękna pogoda i siedzimy w domu to może skorzystam i okna sobie umyje :)

https://www.suwaczki.com/tickers/3i49tv73tl6x4bd0.png

Odnośnik do komentarza

Hejka :-)
Ewcia szybkiego powrotu do zdrówka dla Córeczki.

Theamy my przy synku używaliśmy tomme tippee ( ma termometr, który wskazuje kiedy pokarm ma odpowiednią temperaturę ) oraz Avent. Synka musiałam karmić mieszanie, teraz mam nadzieje, że nie będzie powtórki z rozrywki i będę mogła jedynie naturalnie.
Pozdrawiam.

Ps. Pisałyście kiedyś o tym jak przygotować małe dziecko na nadejście następnego z polecenia przyjaciółki " Kocia Kicia ma braciszka Nunusia"

Odnośnik do komentarza

U mnie wczoraj było ładnie a dziś tsk wieje ,że tylko patrzę czy drzew w ogrodzie nie łamie.

Ewcia zdrówka dla córci, ten okres przejściowy jest najgorszy bo w piwietrzu mnóstwo wirusów.

Theamy ja co prawda kp ale czasami odciągałam. Miałam tommee tippee 150ml i avent 125ml. W zasadzie obydwie syn lubił i jeszcze do niedawna pił z nich odciągane mleko.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

No to ja już po szpitalu i wkurzona na maksa. Po pierwsze właczyli mi kolejna insuline do posiłkową-ma działać po 15 min a ja nadal mam te same cukry!!! Ciągle ponad norme-nie widzę zmiany.
No to po tym jak mnie wypisali od razu poszłam znów do poradni a tam inna diabetolog i nagle że normy się zmieniły i teraz są do 140.... No to po co mnie kładli?!
GLukoze w moczu,czerwone krwinki w moczu itd nadal mają w pompie.
Za to badanie gin chcieli mi robic 2 razy w odstepie 3 dni podobnie USG. Dlaczego? No bo studenci musza sie uczyć-dobrze wiem że o to tylko chodzi. Idziesz na badanie a tam 7 -10 osób(lekarze, studenci,stażyści).Ja się na kolejne badanie nie zgodziłam-podobnie na USG.Miałam 14 USG i jakies 30 badań gin i wystarczy-tym bardziej że moim problemem są cukry!Po mnie badał dziewczyne praktykant i nawet szyjki nie mógł znależć :D
Ja się wcześniej na kazde badanie gin i USG godziłam ale po tym jak przedostatnio zbadała mnie "sadystka" to ja dziękuję-inne dziewczyny też narzekały na nią.
Zastanawiam się czy za tydzień po raz 3 tamta poprzednia diabetolog położy mnie na oddział a oin i tak cukry będe mieli gdzieś...
Za to jakąś ankietę dali mi do podpisania że wyrażam zgodę na udział w badaniach tzn np pobiorą część łozyska po porodzie bo im to do jakiś pewnie publikacji jest -jasne wielkie badania robią na cukrzycę a pacjentki z cukrem ignorują.
Jeszcze jedna rzecz jest zabawna-dostałam jakieś czerwone dłonie-pytalam 3 lekarzy i 2 połozne co to jest i nikt nie wiedział, dali wapno że to jakieś uczulenie.Wystarczyło mi 5 min żeby znalezć w googlach że jest to rumień dłoni-rzecz normalna w ciązy. Sa nawet zdjęcia.Jak sie szuka nie po polsku to jedno zdjęcie jest wręcz masakryczne=wygląda jak poparzenia 3 stopnia! Zastanawiam się jak w szpitalu klinicznym położniczym mogą tego nie wiedzieć?!
Katpio pytasz o ból w pachwinach- ja dostałam go bardzo szybko-chyba jakiś 16 tydzien -ginekolog zrobił USG i sprawdził spojenie łonowe ale było tylko na 5mm a do 4 mm jest norma-niech Tobie też zrobi takie badanie.
Za to teraz mam takie bóle w lewym posladku że juz w ogole nie mogę chodzić, juz calkiem na wózku inwalidzkim utknelam.
Ja bóle w tym miejscu miałam średnio raz na rok -2 lata, mogłam chodzić mając je,szłam do nastawienia, brałam Diclac 2-3 tyg i było ok.Teraz jak na złość sa tak silne że nie chodze.Nigdy się w sumie nie dowiedziałam od czego są-jeden lekarz mowil że to rwa-ale rwa promieniuje do nogi a u mnie tak nie jest. W rwie leząc na plasko nie można unieść nogi a ja mogę.Nie wiem co będzie-jak niby zniose poród.

Odnośnik do komentarza

Witam, to przeszłas swoje. Niestety szpital kliniczny kieruje się swoimi prawami, tam uczą się studenci i tylko informują Cię bez Twojej zgody obadaniach itp. W zwykłym szpitalu obecność studentów czy praktykantów musi być potwierdzona pisemną zgodą....tak nam mówili na szkole rodzenia.
A co do porodu to w Twoim przypadku lekarz pewnie będzie zalecał cesarke

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Witam, w którym tygodniu zdiagnozowali u Ciebie cukrzyce?? U mnie w 21 :/ ale na razie póki co dieta wystarcza. Czytałam o tym zwiększeniu norm do 140 ale co diabetolog to inna opinia, moja w piątek mi powiedziała że mam się trzymać starych norm tj 120 :/ na razie miałam kilka przekroczeń nie dużych np. 125 itp ale moja diabetolog mówi że tak do 140 to jeszcze w miarę ok ale gdybym zaczęła przekraczać 140 to mam do niej dzwonić

Odnośnik do komentarza

Witam kurcze, straszne jest to, co piszesz ;/ współczuję Ci i trzymam kciuki, żeby się jakoś to wszystko unormowało :)

theamy co do butelek, mi siostra poleca Aventa, bo ponoć pasuje do większości laktatorów i są godne polecenia :)

A tak ogólnie to już jestem po krzywej i powiem Wam, że mnie ten roztwór smakował :D wyniki okay, dzisiaj jeszcze jestem po konsultacji endokrynologicznej i zmianie dawki leków i póki co spokój, można się rozkoszować pogodą :D

http://www.suwaczek.pl/cache/cff90f92a2.png

Odnośnik do komentarza

Aguś30 mi szybko zdiagnozowali cukrzyce bo wyszła mi glukoza w moczu jakoś tak koło 4 miesiąca ciązy.
No ja miałam dziś znów cukier 160 a rano też nigdy nie mam w normie-bywa że mam i 110 rano.
Co tu mówić o normach cukru jak w szpitalu nawet tygodnia nie potrafią dobrze wyliczyć-ostatnio mi tak liczyli jakby 1 tydzien był dopiero po tygodniu od miesiączki a nie od jej pierwszego dnia-o dziwo jak była u mnie położna to tez mówiła że liczy się o tydzien pozniej a tak to wszędzie mówią że od 1 dnia miesiączki. Mogliby w końcu ustalić jedną wersje.
Jestem już tak rozczarowana lekarzami,szpitalem itd że najchętniej rodziłabym sama w domu :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...