Skocz do zawartości
Forum

Mamusie po 30-stce czyli "k�cik mamutków"


gabalas

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy podłączony router więc wreszcie mogę korzystać z internetu w każdej części mieszkania, ale to luksus :D

Nasz Sylwester udany, było 13 osób, w domu byliśmy o 6.00. Przed spaniem wysłałam sms do siostry (były u niej dzieci) by nie dzwoniła przed 14.00. Posłuchała :great: więc mogliśmy trochę odespać nockę.

Mam kilka postanowień noworocznych, np. chciałabym zapisać się na taki kurs samoobrony dla kobiet, ale nie wiem gdzie uderzyć, kogo pytać?

Monia - gratuluję własnego autka :great:

Deva - fajniutkie zdjęcia :)

Katarzynka - ja na początku ciąży też byłam bardzo senna, później mi to przeszło ale wróciło pod koniec II trymestru. Do tej pory żałuję, znei spał w dzień skor mogłam :Oczko:

Manenka – najważniejsze by łazienka Tobie się podobała. Ja mam jaśniutkie beże i ciemne brązy z tej kolekcji ParadyĹź Mnie się bardzo podoba to połączenie ale teraz zrobiłbym inną podłogę, nie taką jasną gładką. Jak chcesz mieć łazienkę na topie to teraz szarości są modne :Oczko:
Powodzenia w wyborze i kupnie płytek!

Monika – gratuluję nowego członka w rodzinie :Śmiech::great:. Ja o akwarystyce mam niewielkie pojęcie, zdałabym się na rady sprzedawców ze sklepu zoologicznego, ale Ci co mieli bojownika to właśnie w szklanej kuli :)

Moniq – powodzenia w szpitalu, trzymam kciuki za szybki i bezbolesny przebieg operacji, bądź dzielna

Odnośnik do komentarza

agatron
monika4

gabi hehehe mówisz samca w drugiej kuli... to może być niezłe:sofunny: a dziewczynki nie kupiliśmy, zjeździliśmy cały Wrocek i w zadnym akwarystycznym nie było:glass:, wyszły im... :sofunny: dostawy od piątku, będziemy polować

A karp się nie nada? - karpiowa znaczy... Może komuś jeszcze z dostawy wigilijnej coś zostało...

padłam:sofunny::sofunny::sofunny: tylko chwilowo słoik za mały, to musiałaby być taka mniejsza, odchudzona:sofunny:

http://www.suwaczek.pl/cache/4ccc13b87c.png
serdecznie zapraszam, zniżki dla parentingowców:Śmiech:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3249849

Odnośnik do komentarza

monika4
hej:lol:

a ja z moim m. chodziłam 9 lat, burzliwy to był związek:sofunny: potem wzięliśmy ślub i... dalej było burzliwie:sofunny: co nie przeszkodziło przetrwać nam kolejnych 17 lat:glass:

to sie chyba w przedszkolu poznaliscie:smile_jump:

Dziubala
Mamy podłączony router więc wreszcie mogę korzystać z internetu w każdej części mieszkania, ale to luksus :D

Mam kilka postanowień noworocznych, np. chciałabym zapisać się na taki kurs samoobrony dla kobiet, ale nie wiem gdzie uderzyć, kogo pytać?

a, to tak sie to nazywa po polsku?? bo po norwesku wiedzialam, bo tu taki mamy...

a w PL mam iPlus wiec dziala wszedzie, na razie najsmieszniejszym miejscem byly kolana mojego brata w trakcie jazdy w aucie ...

A te kursy to al bo w internecie poszukaj, pogooglaj, albo czesto tez w szkolach prowadza takie zajecia , w MDK ...

juz po polnocy, wiec to dzis zmykam do PL odpoczac od małza i pokursowac sie!
nie pochodzil mi na wyprzedaze, ale dzis dolozyl 400NOK do moich 600 i mam fajny rózowy aparacik samsunga ES60, tylko w takim układzie to sie już nazywa , że to prezent od niego...

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

hej, dosłownie na sekundę, mam dzisiaj urwanie d... taki zaganiany dzień i nie mam bladego pojecia jak się wyrobić:Histeria: żeby wszystko załatwić, tzn. to co musi być załatwione tylko i wyłącznie dzisiaj:Histeria:
na szczęście energii mi nie brakuje, więc jestem dobrej myśli

agatron wielki wirtualny kop!!!! w twoim kierunku

http://www.suwaczek.pl/cache/4ccc13b87c.png
serdecznie zapraszam, zniżki dla parentingowców:Śmiech:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3249849

Odnośnik do komentarza

Witam wtorkowo

Byłam dziś z Maciusiem u laryngologa i przechodził tam samego siebie :Szok::Śmiech::Oczko:. Każdy mówi, że z niego niesamowite żywe srebro, mnie to już przestało bawić :Oczko:, Maciuś jest nie do upilnowania. Dobrze, że przy tej swej żywiołowości jest niesamowicie pogodny i uśmiechnięty, nie da się na niego zdenerwować, bo rozbraja cudnych śmiechem i oczkami z chochlikami :Oczko:. Ale do rzeczy. Maciuś znów miał tympanografię (podstawowo badanie słuchu) i jednak ma… niedosłuch, a poprzednim razem jak miał robione to badanie (1,5 tygodnia temu) to przy podobnym wyniku inna babka powiedziała, że ciśnienie jest trochę podwyższone ale można uznać za normę. Maciek ma ogromne migdały, które uściskają mu trąbki stąd ma nieprawidłowy słuch. I jednak musi mieć zabieg. Trzeci migdał do wycięcia, a dwa boczne do zmniejszenia. Poza tym, przy tej wielkości migdały powodują nieprawidłową artykulację stąd Maciek ma też problemy z mową. I dowiedziałam się czegoś nowego - powiększone migdały powodują pewien rodzaj niedotlenienia, który jest odpowiedzialny za... nadpobudliwość, stąd laryngolog od razu wiedziała, że przyszliśmy z migdałami do niej. Dostałam namiar do lekarki, mam do niej dzwonić i zabukować termin zabiegu, bo i tak trzeba będzie czekać kilka miesięcy. A do tej pory ma brać leki na obkurczenie migdałów, choć cudów nie ma się co spodziewać.

Kubusiu, najlepsze życzenia urodzinowe! Rośnij zdrowy i szczęśliwy!

Odnośnik do komentarza

Deva – tak, u nas tak to się nazywa – kurs samoobrony dla kobiet. Trochę już podpytywałam znajomych ale nikt nic nie wie. Zostaje internet i namówienie którejś koleżanki na zajęcia :Oczko:
O bezprzewodowym internecie (z sieci komórkowej) myślałam już dużo wcześniej, ale nikt kto go ma nie jest w 100% zadowolony więc czekałam od września na podłączenie routera. Super sprawa :yes:

Agatron – a maaasz kopa! Poczułaś :Oczko:

Monika
– powodzenia w załatwianiu spraw. Jeszcze trochę dnia zostało, na pewno wszystko się uda.

Słonko
– biedna Zosia, mam nadzieję, że to jednorazowe było.

Odnośnik do komentarza

Słonko - u nas są różne terminy. Wiadomo, że prywatnie najszybciej, ale na NFZ nie wszędzie się długo czeka. Ale ja chcę w dobre, pewne ręce oddać Maćka więc mogę poczekać. No chyba, że czas będzie naglił...
O powiązaniu migdałów z nadpobudliwością dziś pierwszy raz usłyszałam. W internecie doczytałam, że tak faktycznie jest (ja z tych niedowiarków :Oczko:). Ale numer :Szok::Oczko:

Odnośnik do komentarza

Dziubala, to rzeczywiście zdumiewające, że migdały mogą mieć wpływ na zachowanie dziecka. Mam nadzieję, że uda Wam się w miarę szybko rozwiązać problem z niedosłuchem u Maciusia.
My mamy znajomych, których 3,5 latek podobno kiepsko mówi (dawno nie słyszałam), ale jakoś nie idą ani do logopedy, ani do laryngologa. Sama już nie wiem czy coś sugerować, czy niech robią co chcą. Nie chciałabym nikogo stresować, ale wydaje mi się, że już czas żeby sprawdzić czy wszystko ok.

Zgadzam się z Tobą, że router, to super sprawa - mamy w domu i pracy i z kompem możnaby nawet do wanny wleźć..... hm, nie mamy wanny :wink:

słonko, może Zosia tak jak mówisz - przeżywała pierwszy po przerwie intensywny dzień w przedszkolu. Dla niej to pewnie dośc duży stres choćby z powodu języka, prawda?

Kubusiu, a dla Ciebie fantastycznych prezentów i pysznego tortu w Dniu Urodzin oraz wielu niesamowitych przygód w kolejnym roku życia!

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzsg18zqzog1mi.png

1% dla Sebastianka: http://sebus.pl/procent.php

Odnośnik do komentarza

SLONKO bardzo sie ciesze z osiagniec zosi jest mala i napewno najlepiej sobie poradzi ale stres ma napewno

co do migdalkow moj najstarszy tez mial wycinane najbardziej bylo widoczne to ze chrapie i spi z otwartymi ustami przez co mial czeste zap gardla i krtani a szwagier znowu jak mial 30 lat to mial wszystkie 3 wycinane bo zaczal juz chorowac po kazdym odstawieniu antybiotyku znowu goraczka i tak ciagle a po wycieciu reka odjal

MONIKA a to dla Kubusia
sto lat, szcescia, milosci, jak najwiecej usmiechu ,duzo zabawek i duzo dobrych kumpli do zabawy

wiecie dzis jade juz po were zamiast w piatek przyjezdza dzisiaj kasa sie ludziom pokonczyla z hotelu i wczasow rezygnuja hi hi i praktykantki nie maja co robic i ich do domu wczesniej puszczaja dostali po 100 zl za podroz
bardzo sie z tego ciesze bo musze remonty zrobic a ona do konca lutego ma wolne to mi pomoze musze w 3 pokojach tapete zmienic i jeden pomalowac oraz pozniej to posprzatac chyba damy rade !!!!!

a dzisiaj byla szwagierka i pomalowala mi wlosy ciemnym rubinem wyszedl mi nawet ladny kolor przynajmiej zawsze taki chcialam

a moj bartus podczas malowania chcial do toalety i szwagierka go przedtem straszyla ze mu tez pomaluje i wtedy jak z nim poszlam to on mi po cichu mowi :ze on jest bartus i nie musi miec malowane

Odnośnik do komentarza

Witam

Ja tak na szybko...dziś po pracy pojechałam z Justyśką na szczepienie. Mała dzielnie zniosła kłucie, a później krzyczała na kobiecinę, która ją szczepiła. Komicznie to wyglądało- 14 miesięczne dziecko dyskutujące z pielęgniarką. Wszyscy śmiali się z cudacznej rozmowy :Oczko:

Dziś załatwiłam praktyki w przedszkolu u Niśki, zaczynam w przyszłym tygodniu i tak będę miała tygodniowo po 3 godzinki praktyk przedszkolnych.

Dziubala obyś trafiła na fachowego lekarza. Powodzenia. W BP - kurs samoobrony dla kobiet organizuje policja, moja siotra w takim kursie uczestniczyła.

Agatron i jak zapał do roboty przyszedł?

Slonko śnięta ryba - no kurcze, to niewesoło. A jak się czujesz teraz?

Manenka fajnie, że udał Ci się kolorek. Ja w niedzielę też zarzuciłam farbkę na włoski i miał wyjść ultrafiolet a wyszedł ciemny bordo, ale mi się podoba i taki kolor.

Monika Urodzinowe buziaki od e-cioci Iwonki dla Kubusia, niech się zdrowo i kolorowo chowa :Całus: :Całus: :Całus:

http://ticker.7910.org/as1cCDgNw0N0010MDA0NjAxZHwwNmR8SnVzdHlzaWEgLSA.gif
http://ticker.7910.org/as1cvfqVM000010MTM3bGR8MDYyMGR8V2Vyb25pc2lhIC0g.gif

Odnośnik do komentarza

hej bardzo dziękuję za życzenia w imieniu Kubusia:Śmiech:

jakoś przebrnęłam przez dzisiejszy dzień, z jedną sprawą niezałatwiona - udało mi się dodzwonić do poradni osteoporozy, tzn. udało ale juz nie mieli miejsc na styczeń, jutro musimy pojechać z m. o 7.00:Histeria: i stanąć w ogonku do rejestracji żeby załapać się na luty:alajjj:

ale załatwiony - pogrzeb taty koleżanki we Wrocławiu, kupione i zainstalowane akwarium, zarybione, szybkie marketowe zakupy, kupiony i skonsumowany tort urodzinowy i cała kameralna okołoimprezka:Śmiech: i takie tam drobiazgi jak sprzątanie, gotowanie, karmienie,
nie wspomnę o tym, ze było strasznie zimno, praktycznie dużą część Wrocławia musieliśmy przejechać, do tego niesamowita ślizgawica

http://www.suwaczek.pl/cache/4ccc13b87c.png
serdecznie zapraszam, zniżki dla parentingowców:Śmiech:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3249849

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...