Skocz do zawartości
Forum

Mamusie po 30-stce czyli "k�cik mamutków"


gabalas

Rekomendowane odpowiedzi

radość serca
Ciężko się tak teraz wstrzelić z postem na temat, ale spróbuję, bo od czegoś muszę zacząć :Oczko:

Agatron a co to za stresy przedszkolne?? Mam nadzieję, że to nic poważnego i jesteś już spokojniejsza...

Chodzi o to, że czwartek i piątek to dni adaptacyjne w przedszkolu naszego Borysa, który własnie wczoraj wrócił od dziadków. Do tej pory byłam spokojna i przekonana, że będzie się świetnie bawił w przedszkolu, ale było troche inaczej. To chyba przez to, że jest stęskniony za tatą, którego nie widział przez jakiś czas i teraz tatuś jest na topie. T poszedł z nim do przedszkola, a B po kilku minutach mówi: TATUŚ, MOŻEMY JUZ IŚĆ? T się zorientował, że Mały nie jest sobą i zamiast się bawić z dzieciakami, bardziej był zainteresowany ojcem, więc wyszedł. Poza tym B nie miał ze sobą swojego ulubionego pluszaka tylko wersję zastępczą, więc to tez mogło mieć znaczenie.
Wszystko niby ok, ale mam stresa, nie chcę żeby B się zraził do przedszkola. On z natury jest bardzo wesoły, rozgadany i uwielbia bawić się z dzieciakami, a dzisiaj był jakiś nieswój. Bardzo chciał pójść do przedszkola i już od kilku miesięcy o tym mówił, bo wiedział, że po wakacjach pójdzie.
Cóż, zobaczymy jak jutro, bo ojciec już z nim nie wchodzi na zajęcia. Trzymajcie kciuki razem ze mną!:36_1_11::36_1_11::36_1_11:

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzsg18zqzog1mi.png

1% dla Sebastianka: http://sebus.pl/procent.php

Odnośnik do komentarza

Dzień Dobry

Lehrerin
wszystkiego najlepszego :mylove:

Agatron rozumiem stres przedszkolny. Na pewno Borysek się przekona do przedszkola i kolegów. Początki niestety zazwyczaj są ciężkie (nieraz bardziej dla nas niż dla naszych Szkrabów). Trzymam kciuki, by wszsytko poszło dobrze, ściskam :)

Słonko dla Zosi też miłego przedszkolowania :))

Monia 38 ja Twój przepis na ciasto to już wczoraj wywąchałam :Oczko: Mniam :)

Ja już w pracy, dzis zapowiada się słoneczny dzień, więc byle do 15 i weekend :))

Miłego dnia :Kiss of love:

Pozdrawiam

http://suwaczki.maluchy.pl/li-27827.png

Odnośnik do komentarza

dobry
mamuty wczoraj popisały, suuuuuuuuuuuuuper:Śmiech:

radość serca witaj u nas:Śmiech:

moniafiu, fiu... ekstra pokoik wyszedł i jaki... posprzątany:sofunny: długo tak wyglądał??? pracy włożyłaś ogrom i powiem, że warto było

agatron myślę, ze Borysek spokojnie się zaaklimatyzuje w nowym miejscu, trzeba troszkę czasu, ciekawe jak będzie dzisiaj

muszelka blondi - ok!!! taki tani garaż :sofunny::sofunny: a ciasto z pełnoziarnistej - hm... mogło to być ciekawe doświadczenie:sofunny:

manenka cieszę się, ze gorączka u Bartusia poszła precz

ann kiepsko, ze Szymi jednak bakterykję wstrętną złapał, zdrówka

a my korzystamy z ostatnich dni sierpnia i prawie cały czas na dworze, m. wczoraj zamontował hak w aucie - wreszcie złom mozna będzie wywieźć:Śmiech: oczywiście najpierw musi autko zacząć jeździć, może dziś przyjdą części...

http://www.suwaczek.pl/cache/4ccc13b87c.png
serdecznie zapraszam, zniżki dla parentingowców:Śmiech:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3249849

Odnośnik do komentarza

Radość witaj i tutaj :) :36_2_25:

Slonko - powodzenia z remontem!!

Agatron - na pewno będzie lepiej w przedszkolu!

Monia - niedługo będzie okrągły 1000!!! A pokoik super!!

muszelka

Przychodzi blondynka do banku i mówi, ze wylatuje na wakacje za granice i prosi o kredyt w wysokosci 3000 PLN na 2 tygodnie.
Urzednik prosi ja o przedstawienie jakiegos zabezpieczenia pod pozyczke.
Blondynka wyjmuje kluczyki do Jaguara stojacego przed bankiem. Po sprawdzeniu wszystkiego, bank zgadza się na przyjęcie samochodu pod zastaw.
Pracownik banku odbiera kluczyki i odprowadza samochód do podziemnego garazu w banku. Po 2 tygodniach blondynka oddaje dlug w wysokosci 3000 PLN i odsetki 22,50 PLN.
Urzednik bankowy mowi:
"Cieszymy sie z udanego interesu i mamy nadzieje, ze wakacje sie udaly. Jednakze w czasie Pani nieobecnosci sprawdzilismy, ze jest Pani multimilionerka. Zastanawia nas, po co zawracala Pani sobie glowe pozyczka na 3000 PLN? Blondi odpowiada:
"A gdzie do diabla w Warszawie znalazlabym parking strzezony dla Jaguara na 2 tygodnie".

:sofunny::sofunny::sofunny:

A ja muszę w końcu udać się dziś do żłobka, żeby podpisać umowę, bo odwlekam to od kilku dni. Ale nie chce mi się strasznie. A jeszcze popołudniu na kontrolę do lekarza z małą. Mam nadzieję, że będzie wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza

oto przepis na szarlotke
SZARLOTKA Z PIANKA NA CIEŚCIE PÓLKRUCHYM
cIASTO
40 dag mąki,1 łyżeczka proszku dopieczenia,12 dag cukru pudru,18 dag masła lub margaryny,2 zółtka,2 łyżki gęstej śmietany,1 cuk waniliowy.
MASA JABŁKOWA
1 kg kwaskowatych jabłek,20 dag cukru,1 cuk waniliowy,
PIANKA
3 białka,1 łyzeczka sok z cytryny,5 łyzek cukru pudru,1 cuk waniliowy
pzrygotowac ciastoPzresiać mąke,proszek do pieczenia i cuk,puder,dodać niezbyt twardy tłuszcz, zółtka roztrzepane ze smietana i cuk, waniliowy,posiekac skądniki nożemi szybko zagnieśc reka. wstawic na godzine do lodówki. Przyrządzić masę jabłkową
jabłka umyć, obrać i zetrzeć na tarce. Mieszając, dusić, aż jabłka puszczą soki stracą zapach surowizny. Nadmiar soku odlać, dodać cukier i cuk, waniliowy, wymieszać. Schłodzone ciasto zetrzeć na tarce( ja wykleiłam spód i brzegi blach, piekłam w małej okągłej ale jutro spróbuje lub dzisiaj w wiekszej)
Przed nałozeniem jakbełk podpiec w tem 190st prze ok 15-20 min. Na ciescie rozłozycmase jabłkowa iprzygotowac pianke( w trakcie podpiekania ciasta)
Piankabiałka ubić z sokiem z cytrny na sztywna mase,dodawać pod koniec ubijania po 1 łyzce cukier puderi cuk waniliowy,pokryć mase jabłkowa pianka.wstawic ciasto do srednio nagrzanego piekarnika 180 st, aby pianka sie zapiekła ok 15-20 min.
na drugi dzien jest efekt jak na serniku krople rosy
Smacznego!

Julcia
http://www.suwaczek.pl/cache/ee7437e67d.png
Zosia
http://www.suwaczek.pl/cache/4d94e4ac9b.png

Odnośnik do komentarza

dzień dobry

u mnie wczoraj goście....miała być siostra rodzona, ale spontanicznie wpadła kuzynka...były trzy baby dorosłe i torba piw :lol: można wyobrazić sobie efekt...dzieci na szczęście się pospały a małż wrócił po północy z imprezki z kumplami z pracy :Śmiech:

widziałam pokoik Moni - ukłon za pomysł z mebelkami ::):
Asiu Witaj! :Śmiech:
Aniu jak tam chorowitek dzisiaj?

Lehrein Skarbie Sto Lat Dla Ciebie :Całus: :flower2:
Muszelka ciasto z pełnoziarnistej mąki :sofunny: :great: a blondi :36_1_11:
Agatron w zeszłym roku Miki miał debiut przedszkolny. Szłam tam na pewniaka. Niestety mocno się pomyliłam. Tydzień Mikiemu zajęło przyswojenie faktu, że wracam po niego codziennie i nigdy go tam nie zostawię...Będzie dobrze i u Was :Całus:
Monika jak ciche dni? :Oczko: Niech te części już przyjeżdżają i wpadaj do tej Łodzi. Oj będzie się działo :36_2_15:
Słonko jak widzę, nie usiedzi i tym razem za malowanie okien się wzięła :Całus:
Moniq wpadła i wypadła. Jak tam imprezki grillowe?

Odnośnik do komentarza

Doberek :0
Znowu dziecię pospało do 9. Normalnie dogodzić mi nie można:sofunny::sofunny:

Monika póki co do dzisiaj porządek w pokoju. Jedne zabawki odkładają zanim następne wyciągną. Ale wiem że koniec tego porządku bliski:sofunny::sofunny:

Wiecie co moje najmłodsze dziecię wczoraj zrobiło? Tak uszczypnęła w plecy Matiego, że aż ranę mu zrobiła.Ja już do niej nie mam siły, jak nie szczypie to gryzie, a jak tak się nie da to potrafi z główki pociągnąć:alajjj: Boszsz w kogo to się wrodziła bo mamusia i tatuś to aniołki byli za dzieciaka:glass:

Nie pisałam, od przedwczoraj walczyłam z Weroniką ze skalniakiem. Chłopaki z nią kamienie poodrzucali, a od wczoraj czyścimy ziemię.tzn odkładam kwiiaty do przesadzenia, i wybieram cebulki (a jest ich od cholery:alajjj:). Najgorsze, że szkoda wyrzucić i teraz się głowie gdzie to poupychać:36_11_1: Już nieco rozdalam, ale jeszcze duuużo zostało.
Monika a może ty chcesz jakieś skalniaki;>??

Odnośnik do komentarza

Wpadłam tylko na momencik specjalnie po to,zeby ....

...Lehrerin, kochana złożyć Ci najlepsze zyczenia. Sto lat i usciski serdeczne dołączam :Całus:

Jasiek-17 (11.05.1995), Zuzia-13 (15.02.2000) Jędrek- 8(20.06.2004) i Sabinka-4 lata (11.08.2008)

"wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem,możemy latać wtedy, gdy obejmujemy drugiego człowieka"

Odnośnik do komentarza

A ja właśnie wróciłam ze żłobka - w końcu dojechałam podpisać umowę, bo jakoś nie chciało mi się za bardzo tam jechać. Pooglądałam żłobek, panie wyglądają na miłe, Daria nie będzie najmłodsza, bo będzie tam jeszcze np. 4-miesięczne dziecko. Więc ona to już prawie "stara baba" ;) Dziś jeszcze po południu do lekarza, a od wtorku się zacznie :Histeria:

Odnośnik do komentarza

ja wlasnie po pracy, cos niecos zjadlam, mlodego uspilam i mam chwilunie dla siebie
nie wiem kiedy A wraca bo ma strasznie duzo roboty w domku, ale to dobrze niech sie cos dzieje :smile_move:,
newania na pewno Darii spodoba sie w zlobku
Monia jak masz duzo skalniakow to mozesz mnie zostawic :smile_move::smile_move: moj ogrod duzy a pomyslu nie mam co bym chciala
Anulka to niezle poimprezowalas :oczko:
slonko nastepna co to nie usiedzi w miejscu, okna malowac od razu mi przypomnialas ze u nas tez mialy byc malowane, ale czasu niet
Monika korzystaj z ladnej pogody bo nie wiadomo jak dlugo jeszcze bedzie
agatron bedzie dobrze, Borysek sie przyzwyczai do przedszkola

http://parenting.pl/galeria/data/500/thumbs/P9280406.JPGhttp://suwaczki.maluchy.pl/li-31234.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/009/0092369a0.png?3641

Odnośnik do komentarza

czesc dziewuszki

witaj RADOSCI

LEHRERIN ZYCZE DUZO ZDROWKA SPELNIENIA MARZEN MILOSCI SAMYCH SZCZESLIWYCH DNI I DUZO DUZO USMIECHU

AGATRON trzymam kciuki

MONIA ja ja chce skalniaki uwielbiam kwiatki i ogrodki a propo moze ktos chce dolaczyc
skarbnica kwiatow to jest forum poswiecone kwiatom dziewczyny sprzedaja obrazy wiazanki sztuczne i stroiki super sprawa

no dobra juz mnie wolaja bede wieczorkiem (chyba)

Odnośnik do komentarza

Witam.

Wpadłam na dosłownię chwilunię, podziękować ślicznie wszystkim mamutkom i nowym i starym za pamięć i za życzenia.

Od środy jestem taka zakręcona, że nie mam na nic czasu. Mam nadzieję, że dzisiaj wieczorkiem nadrobię zaległości.
W skrócie:
1.Papiery na bezpłatne podyplomowe studia złożyłam i mam nadzieję, że formalnę rekrutację przejdę, a później rozmowa i ... wtedy się okaże.
2.Bilans 4-latka za nami. Niśka waży ok.16 kg i mierzy 103 cm. Zdrowa i jak pani pediatra powiedziała pięknie mówi :Oczko:
3.Za dwa tygodnie wymiana okien nas czeka, dziś podpisaliśmy umowę.
4.Odwiedziłam z Niśką przedszkole i ku miłemu zaskoczeniu Niśki oddział (4-5latków) otrzymał w tym roku nową salę, nową szatnię i nową łazienkę. Fajnie, bo teraz w nowym skrzydle będą tylko dwa oddziały i mają one oddzielne wejście i nie będą spotykać sie ze starszakami. Może w tym roku będzie mniej chorób przyniesionych z przedszkola....marzenie. No i powiększony został plac zabaw. Miło nam było, bo pani dyrektor sama osobiście nas po wszystkich nowych zakątkach oprowadzała i wszystko Niśce pokazała, gdzie jej póleczka, szafeczka, szuflady i itp. Aż Niśka nie chciała wracać do domu, bo tak jej się wszystko spodobało.
5.W środę jeździłam jeszcze raz do pracy, bo musiałam ułożyć plan tak, gdybym miała studiować i przypdaekim zjazdy byłyby w piątek. I tak w piątek mam od 8 dwie godzinki i po 9 zacznie mi się weekend. I w poniedziałek zaczynam później, więc mam tak jakby przedłuzony weekend:36_2_15:

To tyle, wieczorkiem odpiszę.

Pa.

http://ticker.7910.org/as1cCDgNw0N0010MDA0NjAxZHwwNmR8SnVzdHlzaWEgLSA.gif
http://ticker.7910.org/as1cvfqVM000010MTM3bGR8MDYyMGR8V2Vyb25pc2lhIC0g.gif

Odnośnik do komentarza

muszelka
Ja tez na mala chwileczkE. Ale tak to jest jak czlowiek wpada jako ostatni:ehhhhhh: Juz wszelkie najlepsze zyczenia zostaly wykorzystane. Ale:

Lehrerin - Zycze Ci tego wszystkiego co moje wszystkie poprzedniczki tylko troche wiecej!:36_1_11::Kiss of love::Kiss of love::Kiss of love::Kiss of love::Kiss of love:

Lizus! :smile_jump:

Jasiek-17 (11.05.1995), Zuzia-13 (15.02.2000) Jędrek- 8(20.06.2004) i Sabinka-4 lata (11.08.2008)

"wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem,możemy latać wtedy, gdy obejmujemy drugiego człowieka"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...