Skocz do zawartości
Forum

Mamusie po 30-stce czyli "k�cik mamutków"


gabalas

Rekomendowane odpowiedzi

lehrerin
Jestem padnięta, wykonczona, pół nocy nieprzespałam....o 1 w nocy Niska się zbudziła, cała gorąca i spocona, temp. 39,8, szybko z M. okłady jej zrobiliśmy, paracetamol zapodaliśmy i ok. 2 w nocy...stwierdziliśmy, że trzeba wzywać pogotowie, bo praktycznie od piątku był stan pogorączkowy u Niśki, paracetamol podawałam i zamiast spadać rosła temperatura, jeszcze plamy na udach mnie zaniepokoiły po ukąszeniach....przyjechali, zbadali i ....stwierdziła kobitka, że to ANGINA (nawet mi przez głowę nie przeszło, że może to być Angina...apetyt był, mała nie uskarżała się na ból gardła) ...a plamy...dziś ich nie ma, daliśmy jej wapno. I jeszcze dzisiaj znów się utrzymuje gorączka, Niska wykonczona, nic jej się nie chce jeść, pić, tylko by leżała i leżała...tak mi jej szkoda Nie chce brać antybiotyu, na siłę jej dajemy.... Dobrze, że od wczoraj jest M. bo inaczej to bym ducha wyzionęła z tym wszystkim.

Pozdrawiam.

Małej zdrówka, a Wam sił w walce z choróbskiem życzymy!
Lehrerin, a te plamy to znikneły czy wędrują? Wczoraj dowiedziałam się od teściowej, że jej kolega jest w szpitalu ze zdiagnozowaną boreliozę. Oczywiście sam zasugerował badania pod tym kontem, bo żaden z lekarzy-konowałów na to nie wpadł :Real mad:. Niestety okazało się, że to jest to i zaraził się rok temu od kleszcza. Organizm spustoszony!
Wiesz, napisałaś o tych plamach, więc mnie to zastanowiło. Lepiej na zimne dmuchać!

Przy okazji mam pytanie o tę bransoletkę przeciw owadom z MOTHERCARE, o której jakiś czas temu któraś z Was pisała. Czy ona odstrasza również kleszcze?

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzsg18zqzog1mi.png

1% dla Sebastianka: http://sebus.pl/procent.php

Odnośnik do komentarza

musieliśmy zjechać do domu, Kube coś wzięło, podejrzewam arbuza ale może to i jakaś grypa jelitowa, w czwartek w nocy dostał 38 stopni tempki i skarżył się na ból brzuszka, w piątek dalej był niewyraźny ale zażądał plażowania, pojechaliśmy na plażę, tam zaczął się rozkładać, wróciliśmy do pokoju, znów tempka i ból brzuszka, przeczyściło go i było wszystko oki, po południu juz zdrów jak skowronek to znów ruszyliśmy na plażę, tam szalał jak zwykle, znajoma poczęstowała go arbuzem, do wieczora juz było po chłopie, gorączka pod 40 mstopni, kilka razy go przeczyściło, tak, żew noc nie za wesoła, dopiero o 4.00 zqsnęliśmy, cała sobota taka sobie trzy razy nocnik i tempka nie wzrastała powyżej 38 stopni a wieczorem znów 40 i juz ostra biegunka, nie było wyjścia, tele. do lekarza, zezwolenie na jazdę i kilka instrukcji, pampers, nurofen i do auta, zasnął natychmiast ale zaczął skarżyć się po godzinie jazdy na ból karku i nóżek, już myślałam o najgorszym a Kubie było niewygodnie w foteliku, wyjęliśmy go i położyliśmy na siedzeniu, zasnął natychmiast, m. starał sie jechać bardzo ostrożnie, zresztą trasa była prawie pusta, w foteliku nie mieliśmy szansy dowieźć gorączkującego dziecka, dzisiaj mocno go czyści, gorączka już troszke ustępuje, tylko raz skoczyła w ciągu dnia, poza tym szaleje jak zwykle
wydaje mi się, że arbuz mógł zawinić bo w czwartek też go sporo zjadł, lekarz go obejrzał, przepisał leki i... czekamy na poprawę

http://www.suwaczek.pl/cache/4ccc13b87c.png
serdecznie zapraszam, zniżki dla parentingowców:Śmiech:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3249849

Odnośnik do komentarza

lehrerin zdrówka dla Niśki :***

Monika zdrówka dla Kubusia :***

slonko szybko minęło...obyście jak najszybciej znów z Z były :***

Ja zabiegana, zalatana i dużo czasu poświęcam dla Rozii bo cały czas walczymy z nocnikiem, juz kilka dni nie ma pampka na dzień ale poza pojedynczymi sukcesami leje i sra w gacie :/

Kupiliśmy nowy segment na miejsce łóżeczka bo i w końcu sobie kupiliśmy szeroka kanape i znów wróce do łóżka z mężem...stopery aby chrapania nie słyszeć kupione ;)

ale mieliśmy mała wojnę domową bo S. chciał klimatyzator a ja wywalczyła właśnie meble:36_2_25:...tylko jak będzie gorąco to sie nasłucham zapewne ;)

Wszystkiego dobrego mamutki :***

Karinka
http://www.suwaczek.pl/cache/67afb09ad9.png
Rozalka
http://www.suwaczek.pl/cache/55ddad4cd7.png

www.edukatorek.com.pl

Odnośnik do komentarza

nadrobiłam zaległości ale niewiele pamietam, trzy nocki w plecy dały się we znaki:ehhhhhh:

lehrerin duuuuuuuuuuuużo zdrówka dla Niski, bidulka cierpi okrutnie a dla was sił i oby Justysia nie podłapała

monia :brawo::brawo:dla Amelki!!!!!

zubelek wytrwałości w walce z charakterem córci,oby nocnik wkroczył na stałe do łask

anula duuuuuuuuuuuuuuuuuuuużych żniw ogórkowych i oby cena była stabilna

słonko tulę mocno!!!! niebawem będziecie zxnów razem

agatron:brawo::brawo::brawo: za kibelek

manenka szacun za dietę

devachan wrrrrrrrrrrrrrrrrrr na m. za auto!!!! odzyskaj kasę!!!!

newania :brawo::brawo::brawo: dla Daruni

i jużnic nie pamietam, sorki ale padam

http://www.suwaczek.pl/cache/4ccc13b87c.png
serdecznie zapraszam, zniżki dla parentingowców:Śmiech:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3249849

Odnośnik do komentarza

Witam Mamutki z rana :)
Trochę przekleję, bo nie chce mi się wszystkiego pisać od nowa.

U nas weekend minął bardzo miło. W sobotę byliśmy na plaży, ale niedługo, małej się chyba nie za bardzo spodobało, mimo, że była w cieniu, może ten piasek jej przeszkadzał, albo za dużo ludzi :( Zwykle po kaszce rano śpi, a w sobotę nie spała wcale, dopiero późnym popołudniem godzinkę pospała. W sumie dobrze, że nie byliśmy długo, bo potem przyszła burza, grzmiało i strasznie padało przez chwilę. Na szczęście przestało i pod wieczór pojechaliśmy pooglądać teatry uliczne FETA i było całkiem fajnie, mimo, że trochę znów zaczęło padać. Ale duchota była cały czas! W związku z tak wypełnioną niedzielą, sprzątanie zostało na niedzielę i w sumie dobrze, bo od rana padało, więc i tak nie można się było z domu ruszyć cały dzień.

A jeszcze w sobotę przestały nam działać wycieraczki w aucie i trochę się martwiłam, że znów wydatek czeka w warsztacie, ale na szczęście okazało się, że tylko się zapiekły od tego upału i wystarczyło je trochę popsikać i działają jak trzeba.

A dziś znów do pracy :( A jeszcze po południu do dentysty :( A mąż miał dziś nową fuchę zacząć, a okazało się, że ludzie się rozmyślili i w sumie kicha, bo już cały zeszły tydzień miał przestój :( Musi teraz szukać kolejnego zlecenia, a trudno tak z dnia na dzień znaleźć.

A w piątek u rodzinki było bardzo miło, mała dokazywała, popisywała się swoimi umiejętnościami pełzania i podciągania się do pozycji stojącej, swojemu 2,5 letniemu kuzynowi nie dawała sobie zabierać zabawek - świetnie to wyglądało, jak taki maluch dawał sobie radę z 2,5 latkiem :gangsta:

Gabi - miłego urlopowania!!
Lehrerin - współczuję anginy u Weronisi, bidula musi się teraz tak męczyć :( Oby jak najszybciej wyzdrowiała!!
Monika - Tobie też zdrowia dla Kuby!!
Pochorowały się dzieciaczki :(

Odnośnik do komentarza

Witam.
Zdrówka dla chorych dzieciaczków .

Monika kurcze, szkoda, że musieliście przerwać urlop.

Moi wczoraj wrócili zadowoleni i opaleni. Właśnie kończę prać ich rzeczy, bo nawet nie mają gdzie suszyć, a trochę tego jest.

Mój remont teżciągle w proszku, bo już chyba z miesiąc sufit się maluje i ciągle gdzieś coś jest nie tak:lup: No ale mam nadzieję, że w weekend w końcu zaczniemyt kłaść tapety.

Odnośnik do komentarza

agatron
lehrerin
Jestem padnięta, wykonczona, pół nocy nieprzespałam....o 1 w nocy Niska się zbudziła, cała gorąca i spocona, temp. 39,8, szybko z M. okłady jej zrobiliśmy, paracetamol zapodaliśmy i ok. 2 w nocy...stwierdziliśmy, że trzeba wzywać pogotowie, bo praktycznie od piątku był stan pogorączkowy u Niśki, paracetamol podawałam i zamiast spadać rosła temperatura, jeszcze plamy na udach mnie zaniepokoiły po ukąszeniach....przyjechali, zbadali i ....stwierdziła kobitka, że to ANGINA (nawet mi przez głowę nie przeszło, że może to być Angina...apetyt był, mała nie uskarżała się na ból gardła) ...a plamy...dziś ich nie ma, daliśmy jej wapno. I jeszcze dzisiaj znów się utrzymuje gorączka, Niska wykonczona, nic jej się nie chce jeść, pić, tylko by leżała i leżała...tak mi jej szkoda Nie chce brać antybiotyu, na siłę jej dajemy.... Dobrze, że od wczoraj jest M. bo inaczej to bym ducha wyzionęła z tym wszystkim.

Pozdrawiam.

Przy okazji mam pytanie o tę bransoletkę przeciw owadom z MOTHERCARE, o której jakiś czas temu któraś z Was pisała. Czy ona odstrasza również kleszcze?

jejku, ale koszmar, rób jej ochładzające kąpiele (temp.wody i 1 stopien nizsza niz temp ciala) to czesto pomaga najlepiej...

A BRANSOLETKI NIBY ODSTRASZAJA WSZELKIE OWADY ITP - ale zagwarantowac tego nie mozna, ja zamierzam zaszczepic dziecko przeciw kleszczom, znajomego zona zachorowala na borelioze - pies z osiedla w srodku miasta zniosl do domu 10 kleszczy, zachorowal i trzebalo go uspic, a jego zona od psa chyba kleszcza zapozyczyla...
ta szczepionka po drugiej dawce czy tzreciej uodparnia na cale zycie, wiec ten koszt 80zl za jedna dawke az tak wysoki nie jest...

monika4
nadrobiłam zaległości ale niewiele pamietam, trzy nocki w plecy dały się we znaki:ehhhhhh:

devachan wrrrrrrrrrrrrrrrrrr na m. za auto!!!! odzyskaj kasę!!!!

i jużnic nie pamietam, sorki ale padam

kasy sie odzyskac nie da - auto wlasnie poszlo na zlom...
nie wiem czy wklejalam wam linka , ale tego juz nie ma:

golfik - galeria - ...BYĆ KOBIETĄ TO TRUDNE ZAJĘCIE... - bloog.pl

chyba na pocieszenie kupie sobie auta ja tu w PL ...
i meza nie wpuszcze za kierownice ani razu...

udanego poczatku tygodnia kobitki!

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

Witam, przeklejam dla zainteresowanych staraniami o gladka skórę:

my z Vickiem dzis popoludniu do Babuni pojedziemy bo byla u rodzinki w Olsztynie - kultywuje kontakty rodzinne 2x w roku, wczoraj wrocila, wiec trza sie wybrac...

Malzon jako rehabilitacje po skakowaniu mojego auta (dzis poszlo na zlom)
zaczyna dzis remont kuchni, koledzy mu pomoga - dobrze ze jeden z nim pracuje normalnie na budowie inaczej martwilabym sie o efekty - a tak to jest nadzieja na to, ze ladnie zrobia...

ja materialy zalatwilam i kupilam w PL, juz dojechaly sciany i podlogi, a szafki kuchenne kupie jak tylko mi sie w P-niu pojawi ktorys z kumpli, ktorzy jezdza do Norge po czesci samochodowe, to zawioza....
tu jednak o wiele taniej...

teraz siedze obsmarowana blotem z Morza Martwego (rozprowadzam giętka szpatulka do ciasta cienko po skorze brzucha, tylka, ud, owijam folia spozywacza) owinięta wielkim grubym recznikiem kąpielowym z lapkiem na kolanach i kawką obok i czuję toprzyjemne grzanko-szczypanko wyszczuplająco-antycellulitowe...
to najlepszy sposób, potem prysznicem spłukuje (bez bycia mydlem - to bardzo wazne, składniki nadal sie wchlaniaja z naskórka) i krem/serum wyszczuplająco/antycellulitowe wsmarowuje

Z drozszych specyfikow polecam GUAM a z tanszych borowina tak dziala - kupujemy sucha, rozprowadzamy przegotowana ciepla woda na papke.

PO stosuje co mam - jesli guam to i żel maja taki specjalny, a jak nie to Ziaja seria pomaranczowa antycellulitowa lub najnowasza seria czarna rebuild, polecam tez maslo kakaowe na sucha skórę...

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

agatron
Lehrerin, a te plamy to znikneły czy wędrują?

Plamki zniknęły po zapodaniu wapnia, powstawały u Niśki po ukąszeniach komara, tam gdzie ukąsił komar od razu powstawała plamka. Teraz ma malutkie punkciki po ukąszeniach.

slonko to kiedy wracacie do Polski? Jak ten czas leci...

monika o matko, to nie było WAM dane "powakacjować". A tak myślałam, że w końcu po przebojach z babcią i różnymi ośrodkami i hospicjami w końcu odpoczniesz, a tu.....ech życie. Trzymaj się kochana i sił i przede wszystkim zdrówak Kubusiowi życzę. Czyżby arbuz tak na niego zadziałał? Hm....

Monia nic Ty nie mów o remoncie, bo mnie na samą myśl normalnie szamotania pepka dostaję....ciagnie się i u mnie.....

newania fajnie, że miałaś udany weekend. Pierwszy raz słyszę, żeby wycieraczki "udaru słonecznego" dostały, hi, hi, hi:Śmiech:

gabalas udanego wypoczynku?

Devachan a powiedz mi, czy diety i sprawy typu "coś dla ciała" to twoje hobby? A może tym się takze zajmujesz zawodowo?

http://ticker.7910.org/as1cCDgNw0N0010MDA0NjAxZHwwNmR8SnVzdHlzaWEgLSA.gif
http://ticker.7910.org/as1cvfqVM000010MTM3bGR8MDYyMGR8V2Vyb25pc2lhIC0g.gif

Odnośnik do komentarza

Weronisia dziś czuje się lepiej. Wczoraj gorączka nic nie chciała zejść poniżej 39 a wszystkie możlwe metody na zbicie goraczki stosowaliśmy - kąpiel, okłady, paracetamol i inne i zero efektów. A dzis calutki dzionek temperatura - 37, uff... Niśka odżyła, odzyskała apetyt - w sumie nie do końca, ale już dziś więcej zjadła niż wczoraj, wczoraj raptem zjadła przez cały dzień 10 łyżek papek a dziś... o wiele więcej i sporo piła i pije ....i od piątku waga jej poszła w dół z 15 na 14 kg. Dziś od 9 do 17 pomagała mi moja mama przy Niśce. Gdyby nie ona...to nawet nie mogłabym jak wyjść po zakupy czy na spacer z Justyśką. Jutro od rana do wieczora znów sama i mam nadzieję, że już Werka coraz lepiej będzie się czuła. Oby.

http://ticker.7910.org/as1cCDgNw0N0010MDA0NjAxZHwwNmR8SnVzdHlzaWEgLSA.gif
http://ticker.7910.org/as1cvfqVM000010MTM3bGR8MDYyMGR8V2Vyb25pc2lhIC0g.gif

Odnośnik do komentarza

Witam się z rana, a większość Mamutków chyba urlopuje, bo tak przycichło tutaj.

Lehrerin, dobrze, że Niśce lepiej, oby już szybko doszła do siebie i nic więcej nie łapała!!

Ja wczoraj popołudniu zaliczyłam dentystę i się trochę zdziwiłam, ale nie mogła mi dać znieczulenia ze względu na moje karminie. Na drugi raz muszę sobie wcześniej pokarm odciągnąć :( Na szczęście nic wielkiego nie było robione, więc jakoś wytrzymałam bez tego. Ale teraz muszę jeszcze zrobić rtg panoramicznego zębów i dodatkowo tego co leczyłam w czasie ciąży. Może dziś to załatwię.

Miłego dnia dziewczyny!!

Odnośnik do komentarza

Witam powakacyjnie :lol:

Szkoda, że za nami już wakacje (w Mrzeżynie), było super :yes:. W tym roku też mieliśmy towarzystwo (2 rodzinki) więc mieliśmy wesoło a i dzieci miały frajdę. Pierwszy tydzień przechodziliśmy detoks :D, za świeże powietrze tam mieliśmy i o 20.00 padliśmy jak muchy ze zmęczenia. Pogoda ogólnie dopisała, jak było słonecznie to szliśmy na plażę, a jak było chłodniej to zwiedzaliśmy wtedy okolice (Niechorze, Trzebiatów i Rewal, chciałam jeszcze do Kołobrzegu pojechać ale K brakło zapału).
W ośrodku mieliśmy dla siebie 2 pokoje, Adaś i Maciuś spali w jednym pokoju, a ja z małżem w drugim. Maciuś zadebiutował z samodzielnym spaniem w dorosłym łóżku, hehe niepotrzebnie wzięliśmy łóżeczko turystyczne.
Adasia w drodze powrotnej podrzuciliśmy do babci na tydzień, a Maciek zaczął wczoraj... 2-tygodniowy okres żłobkowy (zapisałam go po znajomości tylko na ten na krótki czas żeby miał trochę zabawy w intensywnym czasie gdy będę mocno zajęta). Zaaklimatyzował się natychmiast i bardzo mu się tam podoba (mnie też :yes:) więc jestem zadowolona i mogę się bez wyrzutów sumienia zająć sprawami mieszkaniowymi.

Odnośnik do komentarza

Mahakala, serdecznie gratuluję, Pola witaj po Tej stronie brzuszka! :Całus:

Manenka

płytek do lazienki za diabla nie wiem jakie wybrac chodzi mi o kolor najpierw byl zielony pozniej bordowy teraz braz a pozniej niewiem co jeszcze moze podpowiecie albo powiecie jak wy macie w lazienkach nie umiem sie zdecydowac

Wybierz się na zakupy z kimś jeszcze, wtedy będzie Ci łatwiej dokonać wyboru. My w nowymi mieszkaniu mamy beż z brązem (mnie bardzo mi się taki zestaw podoba i cieszę się, że taki mamy). Powdzenia w wyborach!

Słonko - super masz urlop, dzięki Twoim fotkom trochę świata zobaczymy.

Newania – śliczna Darusia ::):

Manenka - powodzenia z dietą.

Zubelek – śliczne fotki ::):

Lehrerin – cieszę się, że Nisią już lepiej (a, przy anginie trzeba ograniczyć ruch fizyczny, stawy muszą odpocząć żeby ich nie uszkodzić czy żeby coś ich nie zaatakowało).
Sił na ten remontowy czas!

Ann - udanego wypoczynku.

Monia - super zdjęcia dzieciaczków ::):
Gratulacje nocniczkowe dla Amelki.

Monika - szkoda, że musieliście przerwać urlop, ale zdrowie najważniejsze. Zdrówka dla Kubusia!

Devachan

ja zamierzam zaszczepic dziecko przeciw kleszczom, znajomego zona zachorowala na borelioze - pies z osiedla w srodku miasta zniosl do domu 10 kleszczy, zachorowal i trzebalo go uspic, a jego zona od psa chyba kleszcza zapozyczyla...
ta szczepionka po drugiej dawce czy tzreciej uodparnia na cale zycie, wiec ten koszt 80zl za jedna dawke az tak wysoki nie jest...

Ta szczepionka nie chroni przez boleriozą i nie uodparnia na całe życie.
Szczepionkę w odstępie 1-3 miesięcy podaje sie w dwóch dawkach , chroni nas przed zakażeniem około roku. Między 9 a 12 miesiącem po podaniu drugiej dawki , podaje sie trzecią , która przedłuża ochronę na kolejne trzy lata. Szczepionka nie ochrania nas do końca niestety.

Odnośnik do komentarza

Witam i ja:D
Dziubala fajnie,że wypoczęliście.

Ja jakaś taka połamana chodzę, plecy bolą :ehhhhh: starość.
Mała też jakaś wredna się zrobiła. Tak ładnie na nocnik wołała, a wczoraj pięć komplketów ciuchów do pralki poszło. Nie wspomnę, że kupy już trzeci dzień nierobi,bonanocnik toniebardzo chce,aja wrednajestem i czekam,aż sama zacznie jej wychodzić i wtedy na nocnik i kończy.

Mam dzisiaj w planie zacząć drzwi malować, więc trzymajcie kciuki,żeby chociaż jedne mi się udało.

Odnośnik do komentarza

Monia - trzymam kciuki za malowanie drzwi!!
Dziubala - fajnie, że urlop się udał i że odpoczęliście :) Teraz Adasia też masz z głowy, skoro tak dobrze czuje się w żłobku ;) Zatem miłego zajmowania się nowym mieszkankiem!!
Lehrerin - planuję mniej więcej do roku czasu, czyli tak do końca listopada, może do grudnia, zobaczymy jak się uda

Odnośnik do komentarza

hej

wiecie co, jak tak spojrzałam za siebie, do początku tego roku, to widzę, że ciągle mamy jakoś pod górkę, najśmieszniejsze z tego jest to, że dopiero lehrerin (dzięki) uświadomiła mi, jak wiele ciężkich chwil przeszliśmy a mimo wszystko jakiś taki wewnętrzny optymizm mnie nie opuszcza:Śmiech:
ciężko jest, chwilami nawet bardzo, czasami łza popłynie albo głos zabrzmi głośniej ale DR

z Kubusiem wczoraj już praktycznie było dobrze ale, niestety w nocy znów gorączka
budzi się, uciekam

http://www.suwaczek.pl/cache/4ccc13b87c.png
serdecznie zapraszam, zniżki dla parentingowców:Śmiech:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3249849

Odnośnik do komentarza

Dziubala dla Maciusia 100 latek.

slonko a Ty kiedy wracasz do PL?

monika zdrówka dla Kubusia? Byłaś z nim u lekarza?

Moaj Werka odżyła, apetyt wrócił i humor też. Jeszcze ją musze ujarzmić, bo gdyby mogła to by non stop szalała i szalała..ale wiem, że musi się oszczędzać.

Pozdrawiam i spokojnej nocki życzę.

http://ticker.7910.org/as1cCDgNw0N0010MDA0NjAxZHwwNmR8SnVzdHlzaWEgLSA.gif
http://ticker.7910.org/as1cvfqVM000010MTM3bGR8MDYyMGR8V2Vyb25pc2lhIC0g.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...