Skocz do zawartości
Forum

Mamusie po 30-stce czyli "k�cik mamutków"


gabalas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poniedziałkowo

Za nami super weekend ::):, sobota w Krakowie, niedziela w Zakopanem. Mieliśmy cudną pogodę, a na Gubałówce to ludzie opalali się w krótkich rękawkach, tak ciepło było.
A ja idę dziś do kosmetyczki :D. Mam nadzieję, że dotrę, bo już 3 razy przekładałam wizytę i mam ochotę w końcu zasiąść na fotelu i się zrelaksować :D
W Krakowie piękna pogoda, fajnie jakby codziennie taka była ::):

Słonko – też by mi się przykro zrobiło, że rodzinka nie chce pomagać, dobrze, że małż jest dzielny i pozwala Ci się wychorować w spokoju. Obyś więcej nie musiała mieć takich przykrych sytuacji.

Newania – masaż to i ja chciałabym mieć :D
Wyboru wózka współczuję. Ja miałam wielofunkcyjny, ale teraz bym takiego nie kupiła.
A, ja nie lubię i też takiego bym nie kupowała wózka, który nie ma tradycyjnej rączki (poręczy). Ważne też żeby wózek nie miał za małych kółek (największych też nie musi mieć), bo w zimie trudno będzie taki prowadzić. Duży kosz na zakupy (i nie tylko) też jest bardzo przydatny.

Ann - zdrówka dla Szymka!

Gabi – jak Krzyś? Mam nadzieję, ze nic się nie rozwinęło!

Monia – zdrówka dla Emila!

Lehrerin – jak Nisia?

Anulka – fajnie z grzybobraniem ::):
Dobrych wieści u alergologa.

Miłego popołudnia ::):

Odnośnik do komentarza

Witam.
Niewyspana jestem, bo oboje są chorzy. Idziemy dzisiaj do lekarza, więc będę wiedziała co dalej.

Newania co do wózka to ja mam taki, tylko pomarańczowy. Dobre koła, można go prowadzić jedną ręką, spisał się w zimie. Jeden feler to że jak się obróci rączkę żeby zrobić spacerówkę, to zanim człowiek podniesie przednie koła np na krawężnik to musi przycisnąć dwie sprężyny. Ale ma regulację twardości. Ja jestem właściwie zadowolona. Mała jeżdzi w nim do tej pory. I jest dobrze zabezpieczona gondolka przed zimnem:
FIRKON F7 NAJTANIEJ NA ALLEGRO!!! (452412950) - Aukcje internetowe Allegro
Mam też taki:
NOWY CONECO FLASH 2008-WYS.0zł +SUPER GRATISY,W-w (452543748) - Aukcje internetowe Allegro
niebieski. Jestem bardzo zadowolona, ale to typowa spacerówka.
Nie polecam za to wózka z małymi kółkami w zimie. Koła robią za pług śnieżny. Nie daje się wogóle prowadzić. Moja córka miała taki i nie zdał egzaminu.

Zdrówka dla wszystkich chorujących dużych i małych.

Odnośnik do komentarza

Dziubala

Newania – masaż to i ja chciałabym mieć :D
Wyboru wózka współczuję. Ja miałam wielofunkcyjny, ale teraz bym takiego nie kupiła.
A, ja nie lubię i też takiego bym nie kupowała wózka, który nie ma tradycyjnej rączki (poręczy). Ważne też żeby wózek nie miał za małych kółek (największych też nie musi mieć), bo w zimie trudno będzie taki prowadzić. Duży kosz na zakupy (i nie tylko) też jest bardzo przydatny.

Monia38
Witam.
Newania co do wózka to ja mam taki, tylko pomarańczowy. Dobre koła, można go prowadzić jedną ręką, spisał się w zimie. Jeden feler to że jak się obróci rączkę żeby zrobić spacerówkę, to zanim człowiek podniesie przednie koła np na krawężnik to musi przycisnąć dwie sprężyny. Ale ma regulację twardości. Ja jestem właściwie zadowolona. Mała jeżdzi w nim do tej pory. I jest dobrze zabezpieczona gondolka przed zimnem:
FIRKON F7 NAJTANIEJ NA ALLEGRO!!! (452412950) - Aukcje internetowe Allegro
Mam też taki:
NOWY CONECO FLASH 2008-WYS.0z� +SUPER GRATISY,W-w (452543748) - Aukcje internetowe Allegro
niebieski. Jestem bardzo zadowolona, ale to typowa spacerówka.
Nie polecam za to wózka z małymi kółkami w zimie. Koła robią za pług śnieżny. Nie daje się wogóle prowadzić. Moja córka miała taki i nie zdał egzaminu.

Dzięki za podpowiedzi. Zgadzam się z Wami, szczególnie co do małych kółek. Co do kosza na zakupy, to widziałam takie modele, że w pozycji z gondolą albo rozłożoną na maxa spacerówką prawie nie da się tam ręki włożyć :36_2_24:
Pocieszam się, że mam jeszcze chwilę czasu na zastanowienie i ostateczny wybór :)

Monia38 - zdrowia dla dzieciaczków
Dziubala - miłego relaksu u kosmetyczki

Odnośnik do komentarza

Czesc duzo mialam do czytania i jak szybko przeczytalam to tak szybko zapomnialam co pisalyscie jestem jeszcze nie przytomna po sobotnich chrzcinach i 18 syna tak sie denerwowalam ze cisnienie mialam 150 na 105 ale wszystko udalo sie
didzej gral super mlodziez sie bawila i ja tez sie ubawilam az mnie rece bola od przekrecania mnie przez szwagra
mala dostala znowu przepiekne ciuszki wstawiam kilka fotek spadam sie wyspac bo dzis bylam zdac sale i wysprzatalam ja jeszcze raz na glanc

Odnośnik do komentarza

witam
wczoraj zrobiliśmy sobie całodzienną wycieczkę w Karkonosze - było i westernowe miasteczko i Karpacz i wodospad i Przełęcz Okraj, super!!! pogoda rewelacyjna, aż nie przyzwoicie jak na tę porę roku, wróciliśmy późnym wieczorem, szybkie mycie i spanie

a dzisiaj rano rejestrowaliśmy auto a potem rundka po cmentarzach, dwa już mamy z głowy, został jeszcze we Wrocławiu, szkoda było nie wykorzystać takiej ładnej pogody

manenka najważniejsze, że imprezy udane

monia kiepsko z dzieciakami, zdrówka dla maluchów

dziubala wreszcie udało ci się wyjść do kosmetyczki!!! brawo!!! zasłużony relaks
widzę, że ładnie było w całym paśmie Karpat!!! oby jak najwięcej takich dni

anulka cieszę się, że udało wam się trafić na wysyp grzybków, super sprawa i idealny relaks
a co alergolog??

lehrerin trudna ta końcówka ciąży, ma się niestety wrażenie, że siebie jest za dużo!

słonko dużo zdrówka!!! mam nadzieję, że nie weźmiesz w końcu tego antybiotyku i wydobrzejesz!!!

newania to ja jeszce pochwalę swój wózek - to był taki X-LANDER X1 +GONDOLA X-PRAM NOWE PROMOCJA 4xKOLOR (450952947) - Aukcje internetowe Allegro
właśnie ze sztywną i dużą przypinaną na adapterach gondolą, do stelażu pasował również fotelik np. taki OKAZJA !! MAXI COSI CITI WSZYSTKIE KOLORY 2008 !!! (449980692) - Aukcje internetowe Allegro
zdecydowaliśmy się na dużą i sztywną gondolę ponieważ Kuba urodził się w styczniu i mieliśmy przed sobą sporo miesięcy zimnych czyli kombinezoników, śpiworów, kocyków itd i chcieliśmy aby Kubuś miał jak najwięcej miejsca w wózku i do tego, żeby był wożony w tym pierwszym okresie jak najwyżej nad ziemią, przy spacerówce i wkładce maluch jest zdecydowanie niżej, zresztą chciałam, żeby leżał na sztywnym i równym spodzie a taki ma typowa gondola
do tego jesteśmy raczej rodziną wędrującą i wózek musiał się sprawdzać w różnych warunkach, wertepy leśne, górskie kamienie czy piasek nadmorski i oczywiście śnieg, tego było wtedy sporo - stąd duże koła i osobna amortyzacja przednich kół, dzięki czemu, przy ewentualnym najeździe na nierówność jedną stroną wózek nie przechylał się tylko nadal był w poziomie
do tego gondola służyła nam za początkowe spanie Kuby, zwyczajnie ją odpinaliśmy i stawialiśmy między sobą na łóżku - nie było niebezpieczeństwa, że mały zsunie się pod któreś z nas, miał kolki, ulewał, wymiotował i chciałam go mieć przy sobie bliziutko, gondola doskonale spisywała się w takiej sytuacji!
a potem, już jako spacerówka jeździła z nami w najróżniejsze trasy i zawsze spisywała się rewelacyjnie
jedyny minus to dość kiepski dostęp do kosza na zakupy ale nie spędzało mi to snu z powiek, dokupiłam dużą torbę do wózka i woziłam w niej wszystkie potrzebne rzeczy a kosza używałam sporadycznie
ty bardziej, że jestem zmotoryzowana i nie robiłam żadnych większych zakupów z wózkiem, w małych sklepach kosz mi w zupełności wystarczał a w marketach używałam sklepowych, zresztą to co się w koszu wozi bardzo się kurzy więc problemu nie było

i muszę pochwalić serwis producenta - mieliśmy na początku problem bo wózek ściągało lekko na jedną stronę, odwieźliśmy go do sklepu i w ciągu 24 godzinb mieliśmy już z powrotem z usuniętą usterką

ufff ale mi reklama x landera wyszła, zupełnie nie zamierzenie ale napisałam wszystko co wydawało mi się ważne przy wyborze wózka
sorki za przynudzanie:36_1_1:

http://www.suwaczek.pl/cache/4ccc13b87c.png
serdecznie zapraszam, zniżki dla parentingowców:Śmiech:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3249849

Odnośnik do komentarza

Dobry Wieczór

W środę przed nami (a właściwie przed Mikim)testy skórne. Alergolog z racji podatności dzieci na infekcje kazał nam zaszczepic jak najszybciej dzieci od pneumokoków i grypy...zatem jutro szczepienie dopóki zdrowi są...
Majeczki kazał na razie nie ruszać z testami bo skórę ma ładną, w oskrzelach czysto, uszy, gardło i nos czyste...a poza tym w tym wieku podobno testy sa niemiarodajne...

Odnośnik do komentarza

Anulka
Dobry Wieczór

W środę przed nami (a właściwie przed Mikim)testy skórne. Alergolog z racji podatności dzieci na infekcje kazał nam zaszczepic jak najszybciej dzieci od pneumokoków i grypy...zatem jutro szczepienie dopóki zdrowi są...
Majeczki kazał na razie nie ruszać z testami bo skórę ma ładną, w oskrzelach czysto, uszy, gardło i nos czyste...a poza tym w tym wieku podobno testy sa niemiarodajne...

i super, przynajmniej konkretne działanie, wiesz na czym stoicie

http://www.suwaczek.pl/cache/4ccc13b87c.png
serdecznie zapraszam, zniżki dla parentingowców:Śmiech:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3249849

Odnośnik do komentarza

Monia to super wycieczka extra!
Antybiotyk lezy w pudełku, nie ruszony, ja juz lepiej jutro do pracy i srednio mi sie chce ale nic to.
Anulka dobrze,ze cos ruszyło.
tak sobie przypomniałam ze Julka w wieku 2 lat miala robione z krwi testy pokarmowe i wyszlo lekko na czekolade, wiec ja ogrniczalismy , ale wyrosłą z tego i jest ok. No chyba ze wypije rano kakao to wtedy boli ja brzuch, wiec unikamy tego
My dzis do przedszkola godzinowego, ciekawe czy Zosia teraz tez bedzie sobie sama na boku czy wezmie udział?

Julcia
http://www.suwaczek.pl/cache/ee7437e67d.png
Zosia
http://www.suwaczek.pl/cache/4d94e4ac9b.png

Odnośnik do komentarza

http://img30.glitterfy.com/288/glitterfy025233570D32.gif

Witam.
Pogoda się zepsuła. Szaro, buro i wogóle nijak. Do tego mokro.
Nocka do kitu. Mała się budziła bo nos zatkany a Emil kaszlał okropnie. Teraz oczy na zapałkach i do tego ból głowy. A to dopiero początek.
Ale cieszę się, bo chyba udało mi się m urobić, na ten kredyt. Ostateczny argument to oddanie ojcu kasy za dach i spłacenie okna. A po cichu to wybrałam już sobie laptopa, bo Aśka zabierze tego kompa do siebie na górę do pokoju, który też jej zrobimy z tej kasy:36_2_15:. Mam tylko nadzieję, że jak przyjdzie co do czego to mi się chłop nie wycofa.............o kredycie oczywiście mówię:smile_move:

Odnośnik do komentarza

Hej!!!!
My z Krzysiem przeziębieni siedzimy w domu, szkoda że nie mozemy wyjsc bo pogoda przepiękna, ale teraz doceniam uroki siedzenia, eh jak to milo tak sobie beztrosko posiedzieć:Spoko:

newania niestety kupno wozka to nielada wyzwanie:Oczko: My na początku mielismy taki wozek wielofunkcyjny na pompowanych kołach, tylko był cięzki jak diabli, baaardzo wygodny ale cięzki. Potem kupilam spacerowke coneco solar i to byl najgorszy zakup w moim zyciu.Poprostu koszmar, po pol roku urzytkowania, caly sie powykrzywial, kolka sie pozdzieral, dramat:Zły: Potem kupilam Jane Carrera to jest rewelacja. Ten wozek jest niezniszczalny. Teraz tylko dokupie do niego gondole i bede mu jeszcze dluuuugo wierna :Oczko:

http://www.suwaczek.pl/cache/41ec268854.pnghttp://parenting.pl/galeria/data/500/thumbs/201106123809.jpg
http://www.suwaczek.pl/cache/4a7b5ffe5d.png
www.sunriseband.pl

Odnośnik do komentarza

Hejka

Wczoraj nie miałam czasu tu zajrzeć, byłam taka senna, że wolałam "zaprzyjaźnić się z łóżeczkiem" niż z netem. Wczoraj byłam na wizycie u gin. Główka nisko, już mam 2 cm rozwarcia....k...za szybko....a termona na listopad, a ja już mam rozawrcie. Coś dzidzia za szybko pcha się na ten świat. Na szczęście żadnych skurczy, innych dolegliwości. KTG - w porządku. Dzis robiłam badania krwi. Ciśnienie, jak mierzę w domu to idealne, a u lekarza skacze mi że hej. Norma;lnie syndrom białego fartucha mam. Mam się oszczędzać, bo inaczej to urodzę za wcześnie. Oby wytrzymac do 9 miesiąca. No i brzuch mi się obniżył. Następna wizyta w poniedziałek.

Monia zdróweczka dla dzieciaczków. Moja już wyzdrowiała i wczoraj pomaszerowała ochodczo do przedszkola.

gabalas miłego beztrsokiego siedzenia w domu. Ja zaraz mykam do wyrka podrzemać. Dzis Niśkę odbiera teściowa z przedszkola, więc nie muszę wychodzić z domu. Musze sie teraz strasznie oszczędzać, by nie urodzić w październiku i wytrwac do listopada, do tego 9 miesiąca.

monika faktycznie niezłą reklamę zrobiłaś tego wóżka:Oczko:

Anulka i Miki już zaszczepiony?

slonko dziś Twoje święto, więc odpoczywaj a nie do roboty.

Ann jak Szymulek? Lepiej?

dziubala ia jak wizyta u kosmetyczki? Teraz to zapewne wyglądasz jak nastolatka, a nie jak mamut:Oczko:

Pozdrawiam(y).

http://ticker.7910.org/as1cCDgNw0N0010MDA0NjAxZHwwNmR8SnVzdHlzaWEgLSA.gif
http://ticker.7910.org/as1cvfqVM000010MTM3bGR8MDYyMGR8V2Vyb25pc2lhIC0g.gif

Odnośnik do komentarza

Witam wtorkowo

Wizyta u kosmetyczki udana :great:, muszę teraz częściej chodzić niż raz na kilka lat, bo to całkiem przyjemny relaks, pomijając może część oczyszczania :Kiepsko::Oczko:. Wygodny fotel do leżenia już pozwala się zrelaksować. Tylko wkurzała mnie muzyka bo monotonna, nawet się zastanawiałam czy nie poprosić o normalne radio bo przynajmniej wiadomości bym posłuchała :Śmiech:

Wczoraj miałam też pecha, źle postawiłam stopę schodząc z chodnika i mam chyba nogę, zwichniętą :Kiepsko:. W każdym razie nie mogę na niej stać i pierońsko boli. Czekam aż samo przejdzie. Póki co spacerek dziś mam z głowy.

Aaa, u nas nocka calutka przespana. Maciuś nawet nie jęknął :Oczko:

Nauczycielkom dużo radości i satysfakcji z pracy ::):

Odnośnik do komentarza

Monia - zdrówka dla Melci i Emila!
I żeby małż się nie wycofał :Oczko:

Newania – w wózkach przy rozłożonej gondoli by dostać się do kosza na zakupy to często producenci robią choć jedną stronę kosza zapinaną na zatrzask. Wtedy jak potrzebujesz coś włożyć czy wyciągnąć to nie musisz podnosić gondoli tylko wystarczy odpiąć zatrzask.
Trzymam kciuki za zrealizowanie planów na dziś ::):

Manenka - fajnie, że imprezy udane.

Słonko - dobrze, że udało się obyć bez antybiotyku.

Monika - może Ty w reklamie powinnaś pracować :Oczko:

Anulka – dobrze, ze wiecie na czym stoicie. I oby udało się zdążyć zaszczepić dzieci. Powodzenia na testach.

Gabi – zdrówka dla Was!

Lehrerin – oszczędzaj się! :Całus:
Do nastolatki to mi daaaleko :Oczko:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...