Skocz do zawartości
Forum

Kwietniowe maluszki 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny ja biorę Femibion na 1 trymestr, DHA jest dopiero w tych tabletkach na 2 trymestr. Chcialam brać DHA oddzielnie, ale jest zawsze połączone z witaminą E, a tą mam już w Femibionie. Piłam plusza z magnezem, ale zaczęło mnie po nim mdlić, więc kupiłam tabletki.
Czuję, że nie dostarczam organizmowi wszystkiego, owoce jem, ale już z warzywami mam problem.
No i wapń jest bardzo ważny, potrzeba nam teraz aż gram dziennie, a ja może szklankę mleka i plasterek sera zjem, na więcej nie mam ochoty... wapń w tabletkach łączą zawsze z wit D, ktorej 400% zapotrzebowania już mam, nie chcę przedobrzyć, ale nie dam rady zjeść tyle wapnia z jedzenia, polecą mi zęby :D zapytam się gina w poniedziałek, czy 40 mcg wit D to nie będzie za dużo.
Wiem, że my musimy dostarczać teraz sporą nadwyżkę.

Odnośnik do komentarza

Witam nowe mamusie:)
All super że wreszcie normalna wizyta:)
Ja na razie za mocno się nie chwalę,po kilku niepowodzeniach przychodzi to lżej(nie chwalenie się).Moi rodzice wiedzą,ale jestem u nich codziennie i ciężko byłoby utrzymać taką tajemnicę,pozatym dużo fizycznie im pomagam i musiałam to ograniczyć.Teść nie wie,babcie też nie.Przyjaciele ci co są blisko wiedzą,bo towarzysko się nie "alkoholizuję" więc wiedzą i trzymają kciuki.Po jakiś niepowodzeniach to jest u wszystkich większy strach niż radość.Moja mama powiedziała"Boże co to będzie" a ja wierzę całym serduchem że będzie OK!!!:)
Witaminki brałam vitaminer prenatal na Itrymestr,ale skończyły mi się i teraz kupiłam gold-vit mama lecz wrócę po tym opakowaniu do vitaminera,zamówię oczywiście w Gemini:) Też zazwyczaj robię tam zakupy:)

https://www.suwaczki.com/tickers/wnid9vvjxelfeepw.png]Tekst linka[/url]
http://www.suwaczki.com/tickers/ug379vvjmbbyuikr.png

Odnośnik do komentarza

Ja powiedzialam juz w pracy, teściom, mojej siostrze i babci. Ogarnęłam to tak by ważne osoby dowiedziały się ode mnie a nie po czasie od kogoś innego. I chyba więcej nie będę sie rozgłaszać, nawet później. A Ty Andziulina1 jak to planujesz?

Odnośnik do komentarza

ona22 no właśnie nie wiem jak to jest z tym DHA, od gina dostałam próbkę Nestle Materna i one były z DHA ale już mniej witamin miały niż Femibion. Za to Femibion 2 jest już z DHA. Więc znaczy to że w 1 trymestrze nie jest tak potrzebne? Nie mam pojęcia :X

Odnośnik do komentarza

My o ciąży powiemy pewnie jak zobaczymy serduszko, albo dopiero po 1 trymestrze. Narazie cicho sza :-)
Ja ten dha w pierwszej ciąży brałam już po pierwszej wizycie, ale nie wiem czy lekarz dobrze mi to zalecił. Też słyszałam że powinno sie go brac od drugiego semestru.
Teraz biorę kwas foliowy i magnez który zaleciła moja gin.

Ojej zjadłam dziś kebaba, taką ochotę miałam, a teraz jest mi strasznie niedobrze!!!:-(
Ech te mdłości;-) Najgorzej jest w pracy, spotkanie, ważne tematy, a ja się skupić nie mogę tak mnie mdli:-) a dzisiejsze popołudnie przespałam:-)
Z drugiej strony sie cieszę bo w pierwszej ciąży tak nie miałam, a poronilam. Może jednak tym razem uda się:-)

Odnośnik do komentarza

Mnie właśnie też. Nie wiem, czy jajnik, czy więzadła, czy moje zwyrodnione biodro, czy coś z maluszkiem, ale coś złego się dzieje. Tak..pulsuje, rwie. Jak mi to nie przejdzie, to jutro postaram się dostać do jakiegoś lekarza, ale jestem na wyjeździe i nawet nie wiem gdzie. Może luxmed mnie pokieruje...niepokoję się strasznie. Chociaż jak leżę to źle nie jest. No ale rwie... Ech! :(

Mdłości miewam delikatne, raczej nie od rana, bardziej południe/wieczór. No nie wiem, zobaczymy jutro, ale oby było dobrze.

Odnośnik do komentarza

Zakażona czemu olana?
Te DHA najważniejsze w 3 trymestrze, bo wtedy pomaga w rozwoju wzroku, a i pewnie chodzi o jego wpływ na zmniejszenie depresji poporodowej. Ale lekarz, która mi go kiedyś poleciła kazała brać od początku, tak na mój rozum to nie zaszkodzi, teraz intensywnie rozwija się układ nerwowy, a to dobrze na niego wpływa. Poza tym zanim suplementacja przyniesie efekt i poziom będzie odpowiedni, to też trochę czasu zwykle mija..
My powiedzieliśmy rodzicom, rodzeństwu i ja mojej bliskiej przyjaciółce, reszta dowie się później, jak sami zobaczą :P Córce powiemy też dopiero jak już będzie pewniej i jak będzie widać brzuszek, na razie może nie ogarnąć (i rozpowiedzieć postronnym;))

http://lbdm.lilypie.com/0IXHp2.png http://lb4m.lilypie.com/dWEAp2.png
Pamiętamy... (*) 23.02.2012.

Odnośnik do komentarza

Ona 22... a byłaś u lekarza??? Co on ci zalecił? ? Ja biorę pregna plus i kwas foliowy, w poprzedniej ciąży z suplementow brałam w 1 trymestrze tylko kwas foliowy bo miałam dobre wyniki i lekarz nie zalecał nic dodatkowego. Ja jestem steptyczna co do faszerowanie się nie potrzebnie lekami. Przecież w tym co jesz tez są witaminy.

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie!
Zakażona czemu olana, co się dzieje?
Rysia ja też nie jestem zwolennikiem łykania różnego rodzaju suplementów, staram się jeść dużo warzyw i owoców, serków wiejskich i takie tam :).
Jestem umówiona na poniedziałek na wieczór do lekarza, ostatnio przepisał mi luteinę, jakbym miała kłucia w pochwie.
Witam nowe mamusie! Gratulacje!
Rodzicom powiemy jak zobaczę serduszko.

https://www.suwaczki.com/tickers/ckai9jcgi48kbqja.png

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, ja sobie łykam 0.4mg i mówiąc szczerze nigdzie sie nie spotkałam z oficjalym tekstem, żeby gdziekolwiek poza rzeczywiatymi wskazaniami, była inna dawka.
4mg jest tylko przy wcześniejszej ciąży z otwartą wadącewy nerwowej,partner z rozszczepem kręgosłupa, krewny 1 stopnia z otwartą wadą cewynerw, cukrzyca przeciążowa, bmi powyżej 35, używanie metotreksatu alboleków przeciwdrgawkowych. To wtedy 4mg. Reszta 0.4mg. No i zaleca sie to jeść na 4tg przed planowaną ciążą i w 1 trym. Nigdy innych dawek ani wskazańnie widziałam a chyba gdyby w praktyce takie były to byłby chociaż ślad po nich w piśmiennictwie. Że możliwakorygacja dawki, albo cokolwiek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...