Skocz do zawartości
Forum

Marcowe maleństwa 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Zasiałam ferment. Przytyła prawie 1,5 kg. Oj ta ciążowa matematyka.
Ania wiem, że to orientacja, ale jak w terminie porodu pokaże 4200, to i tak dużo wg mnie na PSN przy mojej posturze.
Wiola a już lepszy nastrój?
Kasik jak tam?
Camilla jak mała?

Właśnie pytacie o sposób porodu mojego hmm wcześniej pisałam, że 3800 max rodzę dołem, teraz podbija do 4 kg i chcę spróbować. Czy więcej się podejmę hmm chyba już nie. Następny tydzień myślę, że dużo pokaże jak dotrwam do wizyty

Odnośnik do komentarza

Gosia Twoja corcia to naprawde juz duza pannica. Co do zdjecia podtrzymywaczy to chodzilo mi o to ze wczesnie, bo bylam przygotowana na tydzien lub dwa tygodnie pozniej. Taka byla wczesniejsza rozmowa z gin. No ale z racji tego, ze ona nie bedzie mogla, bo nie bedzie miala dyzurow plus jeszcze jakies konferencje ja czekaja to wyszlo jak wyszlo. Jestem zszokowana, bo jednak czlowiek nastawil sie na cos innego:) Co do napierajacej glowki to oczywiscie nie ma reguly. Jednak moja gin mowi, ze jesli chodzi o mnie oraz to co dzialo sie wczesniej (trafilam do niej z rozwarciem i niewiele brakowalo do poronienia) to uwaza, ze porod bedzie raczej wczesniej niz pozniej. Oby sie pomylila, bo jednak wolalabym zeby chociaz wytrzymac dwa tyg po zdjeciu:) Jednak i tak wszystko sie okaze i to Kornelka i natura zdecyduje o wyjsciu lub nie wyjsciu szybkim a nie moja gin lub ja hehe:)

Odnośnik do komentarza

Gosia noooo 3.920kg.. Ja Cię, miałaś rację że to będzie poważna babka ;D Teraz.już rozumiem czemu ja wyganiasz, nie dziwię się;) ale chyba matka natura pomyślała i jakoś Ci pomoże, a jak nie to lekarze ;)
Grazka jeszcze trochę.. Czekamy z Niecierpliwością na Julke;)
A ja byłam z małą u lekarza, pobralismy mocz do badania i o 20 były wyniki ze bakterie w moczu, pojechaliśmy na pogotowie i dostaliśmy antybiotyk Bactrin. Jak co 4h temperatura 39st to już wolę ten antybiotyk zeby tylko się nie męczyła bidulka.. :)

Odnośnik do komentarza

Ciekawe jak u Grazki:/
Wojtuś jest słodziutki:)
Camillla dobrze, że przyczyna się znalazła.
Gosia, dobrze, że cierpliwie czekasz.
Ja szczerze mówiąc modlę się aby Łucja jak najdłużej w tym brzuchu siedziała bo każdy dzień jest ważny dla takiego malucha i to nawet po 37 tygodniu.
Jeszcze na dokładkę dziś przeczytałam ciekawy artykuł na ten temat co mnie w tym utwierdziło.
Moniii ja na Twoim miejscu bym się nie zgodziła jeszcze na zdjęcie tego pessara. Co z tego, że nie będzie miała dyżuru, co za lekarz.
No ale to takie moje zdanie tylko.
Ewalina cudny ten kocyk, napracowałas się:) jej, że Wy macie siłe na tworzenie, zazdroszczę:)

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidkrhmtpt2pcpg.png

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kdx8ltk62.png

Odnośnik do komentarza

EWAlina kocyk śliczny :) zazdroszczę talentu jak wielu innym dziewczynom :)
Wiola, Wojtuś przeslodki i pomyśleć że jeszcze trochę i będą do nas co rusz dołączać nowe maluszki :)
Też myślę co z Grazka, mam nadzieję że już urodziła i tuli Juleczke, a z rana pochwali się nam jej zdjęciem ;)
Camilla grunt że wiadomo co córce dolega. Teraz oby kuracja jak najszybciej dała efekt i mała się już nie męczyła.
Gosia to wszystkie tu apelujemy do Marysi coby jednak postanowiła wyjść na świat nieco wcześniej :)
No a swoją drogą to bardzo ciekawe ktora następna będzie :D
Spijcie dobrze :*

https://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvj2h39t7rj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Anita ja troche obawiam sie tego zdjecia, ale z drugiej strony to jest lekarka, ktorej ufam i wiem ze gdyby mialo stac sie cos zlego to na pewno nie zdjela by podtrzymywaczy w niecalym 37tyg. Tym bardziej ze zdejmuje sie zwykle w 37 albo ostatecznosci 38. Po zdjeciu wiem ze bede miala robione dwa razy ktg, miedzy czasie usg zwykle badanie ginekologiczne. Za szybko nie wypusci mnie stamtad na pewno:)

Odnośnik do komentarza

Nie moglam tu sie od ok godz 17 dostac ani odpisac...
Grazka czekamy na wieści i trzymaj sie (jesli jeszcze nie urodzilas bo nie doczytalam wszystkiego).
Biskens biedna jestes z tymi bólami.
Anitaa Jagoda fajna i smieszna dziewczynka :D ja czekam az Gabi sie rozgada
Karinka bardzo fajnie ze dziecko jednak zdecydowalo sie obrócić.
Wiola ciężka sprawa z teściową ale w takich warunkach to sie nie dziwie że są nerwy. Ja bym nie mogła mieszkac z tesciowa ani mamą...u mnie to nie działało i ciesze sie ze jestesmy niezalezni. Akcje tesciowej sa dziwne z jednej strony kobieta chce dobrze a z drugiej jest złośliwa. Chyba starosc ją dopadła a ja życzę ci cierpliwości i nerwów do niej.
Z Wojtkiem dobrze robisz . teściową to jebło chyba...przecież to trwa zanim dziecko unormuje sie i rozróżni kiedy jeat noc a kiedy dzień.
Z wychodzeniem na spacer to ja bym patrzyła na pogodę. Jak uważasz że ok to bym szła. Z Gabi od razu wychodziłam. Tu w uk nie ma czegos takiego jak trzymanoe dziecka iles w domu...
O pasie poporodowym to slyszalam ze nie jest dobry do uzytku specjalnie na poczatku po porodzie. Ja nie używałam.
Co do siusiaka to sama nie wiem czy coś z tym sie robi bo różne opinie a chlopcami az takiego doswiadczenia nie mam...troche mnie to niepokoi ale urodzi sie to bede myslala i działała :p
Wracam do lektury i nadrabiania.
Ps.dzis bylam w pracy. Duzo porobilam az sie zdziwilam ile w jedne dzien. Mialam jakiś przyplyw emergii i boje sie ze jutro bede zdychac w pracy...M. Byl dzis caly dzien z Gabi i taki umeczony, w domu nic nie zrobione...Gabi łapie przeziebienie i jest coraz gorzej, oby jej przeszło szybko bo chyba znowu cos z przedszkola przywlokla bo i ja to mam...smarkam non stop zatoki zawalone a z gardłem juz lepiej.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3kmjjwk9uu.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/ug37krhmjihbmr9v.png

Odnośnik do komentarza

Anitaa dzięki, fajny artykuł do poduszki ;) ciekawy i prawdziwy. Ale też są różne procedur jak u Monii że za długo nie można trzymać szwow.. Koleżanka zaczęła rodzic ze szwem bo jej szyjka cała pokiereszowana bardzo ciężki poród mimo małej wagi dziecka. Więc myślę ze wiedzą co robić i mają w tym doświadczenie ;) a co do Gosi to też bym się nie martwila ewentualnym skróceniem czasu ciazy bo myślę że takie duże dziecko.da sobie radę ;)

Odnośnik do komentarza

Moni1982 spokojnie Zalotka dobrze pisze. Dobrze będzie. Jakby juz cos siw zaczęło dziać bynajmniej nie bedziesz sie męczyć az tak dlugo jak np Grazka czy te co przenoszą.
Gosia888 tez mi przeszlo przez mysl ze pewnie jakis błąd pomiaru ktory czesto wystepuje ze mierza ze dziecko niby olbrzym a rodzi sie w normie. Nie sugerowalabym sie az tak tymi pomiarami. Ważne że dziecko zdrowe i wszystko ok. Na pewno porod sie zacznie jak przyjdzie dziecka pora.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3kmjjwk9uu.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/ug37krhmjihbmr9v.png

Odnośnik do komentarza

Ewalina sliczny kocyk a ty zdolniacha jestes ;) zaraz poaypia sie tu zamówienia haha uważaj :p
Camilla wow w szoku jestem jak szybko zareagowalas i wyczulas co jest grane z małą. Super i gratki za 5y zmysl.
Monii1982 wlasnie tez przeszlomi przez myśl że twoja lekarka poprowadziła cie przez ciezka ciążę i wie co robi. Tez bym jej zaufala. Na pewno wie co robi.
Tez mysle o Grazce...czy bardzo ciezki ma ten porod czy jak jej idzie. Przy wywolywaniu to moze potrwać. U mnie jak zaczeli wywolywac 14ego to urodzilam 16ego ale Grazka to juz ktorys porod z rzędu wiec ppwinno ruszyć szybciej i miejmy nadzieje ze wkrotce dostaniemy jakies info :)
Te forum dziwnie dziala. W dzien jak chcialam napisac nie moglam wejsc... Tak samo pod wieczor wiec korzystam i pisze teraz.
Kwietniowka jak tam wolne?doszlo juz do ciebie ze nie musisz pracowac, ze mozesz odpoczac? Jak minął dzień?
Wiola sliczne spioszki. Zabawne bo to w pl nazywa sie pajac a w uk spioszki i jakos spioszki bardziej mi pasują :p
Jaki rozmiar ciuszkow ma Wojtus?jaki on slodziutki jak aniołek :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3kmjjwk9uu.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/ug37krhmjihbmr9v.png

Odnośnik do komentarza

Nie mogę spać, weszłam zobaczyć co z Grazką o cisza
Hmm co do mnie mamy obciążenie obustronne dużymi dziećmi. Mała w badaniach zawsze wychodziła na +2 tygodnie. Także sama jestem ciekawa. Ale hmm
Widziałam już CC, gdzie z USG wychodziło 4,2 kg a wyciągali przestraszonegi kurczaka 3,3 kg. Ale widziałam też porody dołem z błędem USG ze skakanie po brzuchu i jednoczesnym Vaccum. Było też CC z wydobyciem półgodzinnym i rozcięciem brzucha na kształt krzyża i jednoczesnym wypychaniem dziecka od dołu, bo miało być niecałe 4 kg a wychodziło 4,5 i się zakliniwało. To najładniejsze przypadki. .. Wy widzicie błąd pomiaru a ja niestety pracę.
Ake rozmawiałam z kumpelą, która siedzi w gabinecie z moimi lekarzami i na ogół do 4,2 kg podejmują próbę porodu. Co mnie cieszy- szansa na skurcze:)

Odnośnik do komentarza

A artykuł mi znany.
Tylko dziecko z przewidywaną mąłą masą urodzeniową przy wydolnym łożysku mogą trzymać pi terminie na spokojnie a z dużą jednak się boją. Zresztą u mnie już 38+2, wedle Waszego liczenia 39 tygodni, więc o małą jestem spokojna. Poza tym naturalnie staram się ją ruszyć a to różnie działa. Gdyby moja doktor nie wyjechała, zgodnie z wcześniejszym ustaleniem byłabym już pod oksytocyną albo po CC. A tak czekam na rozwój wydarzeń

Camilla i jak mała po antybiotyku?
Aisla Grazka 3, ake po takiej przerwie. Pozostaje podziwiać o życzyć powodzenia. Czekam na wieści jak o bliskiej osobie. A wejście tu w ciągu dnia, to faktycznie loteria a napisanie, to jak wygrana w totka
Kwietniówka co tam u Ciebie?
Moni jak wiesz masz dobrych lekarzy:) Stosuj się później do zaleceń.
Aisla zdrowia dla małej i uważaj na siebie. Podziwiam za pracę i energię, u mnie już teraz różnie z tym

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...