Skocz do zawartości
Forum

Marcowe maleństwa 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam ale tylko o sobie teraz, wiec dziś się nie odbyło bez badania i nie wiem ale chyba jakiś masaż mi zrobiła czy coś bo bolało kurewsko :-( Wiem jedno że rozwarcia nie mam . Termin do szpitala na 16-go lutego na wywołanie bo Julka uparta i ani myśli wychodzić no chyba że teraz coś się ruszy. Krocze boli jeszcze jakieś krwawienia ale chyba po tym badaniu...ech nic mi się nie chce mam doła. Może wieczorem albo jutro jakoś się odbije i wrócę do sił.Trzymajcie się zdrowo idę się położyć.

Odnośnik do komentarza

Ewalina powodzenia jutro;) może się odwróci spryciara;)
Grazka oo to szybko wywołują, już dwa dni po terminie.. A jak o kilka dni źle policzyli to co ;> ja miałam ten masaż przed porodem ale nie bolalo mnie to aż tak bardzo z tego co pamiętam, albo poprostu zapomnialam. Jeszcze trochę ;*
Zalotka fajnie ze wszystko dobrze na wizycie,teraz jak dzieci takie duże to słabiej idzie ich zmierzyć;)
A sen dobry hahaha a nie było tam tez Madzi przy pobliskim stoliku zajadajacej KFC? Sny są czasami zabawne ;D a mandarynki mmmm.. <3

Odnośnik do komentarza

Grazka ściskam mocno, nie smutaj ;) jeszcze troszkę, wytrzymaj ;D
Karinka mnie tak wczoraj bolało jak przy miesiączce i przeszło, jednak żadna nospa czy magnez tak nie zadziała jak leżakowanie ;) przejdzie Ci zobaczysz ;)
Zalotka super wieści po wizycie ;) ja mam w przyszłym tygodniu i marzy mi się taki spokój ducha ;) a z tym snem to śmieszna sprawa, hahaha o czym to człowiek nie marzy, hahha ;D
Anita jak masz jakieś wątpliwości to może to skonsultuj i nie czekaj, ja to powiem Ci, że się teraz nie pierniczę, jadę na IP albo do prywatnego ;/ to nie histeria tylko odpowiedzialność
Ewalina udanej wizyty jutro ;)
Kwietniowka kurna chata a u Ciebie znowu spotkanie, jak Ty znajdujesz na to czas? ;) Ale tam uważaj na siebie ;D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k88wua909.png

Odnośnik do komentarza

Anita ja tez czuje takie napieranie szczegolnie gdy stoje, ide do lazienki a najgorzej jak wyjde z domu to mam wrazenie jakby mala miala zaraz wypasc razem z pessarem. Do tego czuje bol przy kazdym wstawaniu i chodzeniu i takie jakby to nazwac ciagniecie w dol jakbym odwazniki miala przymocowane do krocza:) wspolczuje Ci takiego lekarza. Ja chodze Panstwowo a jestem obslugiwana badana i sprawdzana na kazdej wizycie, lacznie z usg. Moja doktor jest bardzo mloda i powiedziala na samym poczatku znajac moje problemy z poprzednimi ciazami, ze jej celem jest zebym tym razem donosila i urodzila a ona tego dopilnuje. I faktycznie tak jest czuje sie u niej jak na prywatnych wizytach.
Dziekuje za info w sprawie papierkow do sprawdzania wod.
Grazka nie wiem co Ci zrobila ta kobieta, ale wspolczuje. Na pewno po to zeby przyspieszyc wyjscie na swiat malenstwa:)
Wiola Twoj maly jest tak cudowny, ze sie zakochalam:)

Odnośnik do komentarza

Kurde ale się zezłościłam, kupiłam nowe tabletki ciążowe 2 tyg temu, miały być bez żadnych dodatków, no moja wina bo nie poczytałam, no i odkąd je biorę to co dzień jakieś boleści jelit, od 2 dni łażę do kibla i nic, patrzę, a tam żelazo dowalili nie wiem po co :/ odstawiłam od wczoraj i wszystko minęło.
Grażka bidulko, to Cię wymęczyli, oby to choć pomogło. Odpoczywaj :*
Ewalina daj znać po wizycie.
Zalotka super że malutka cała i zdrowa, duża już dziewczynka :)
Hihi no sen niezły :D a mi się dziś śniło, że jeszcze przed porodem byłam odwiedzić moją babcię w Lublinie ;) w tym roku 28. kwietnia kończy 90 lat i chcemy jej zrobić niespodziankę i przyjechać z Filipkiem w odwiedziny :)
Mandarynki boskie! chcę!! :)
Kwietniówka to nie wiem czy zrobi te badania bo już gada że nie jutro tylko w piątek, mówię że jutro jest piątek, to nie wie czy jutro zdąży, mówię że tam zerowa kolejka, pojedzie na 7 i o 7.30 będzie już na budowie więc spokojnie, no ale zobaczymy jutro co znów wymyśli.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny. Jest troszke lepiej ale teraz troszke pchodziłam bo kolacja itp i juz znowu pobolewa.
Co do ktg to ja miałam już 2 razy ze względu na tą tarczyce. W poprzedniej ciąży inny lekarz mówił mi, że on np robi dopiero po terminie porodu.
Anitaa ja myślę, że śmiało możesz iść na kontrole prywatnie. Powiedz zeby nie wpisywal ci nic w karte ciąży a swojemu lekarzowi nic nie mów. Bedziesz spokojniejsza kochana.
Zalotka super ze na wizycie ok :) to ty też już nie dlugo :)
Grazka nie smutaj kochana :) to pewnie masaż szyjki, nie należy do najprzyjemniejszych :* Czekamy na Juleczke
Ewelina trzyma kciuki za jutrzejsza wizyte, czekamy na wiesci :) Łącze sie w bólu bo też za tydzień sie dowiem czy Antoś posłuchał mamę i się obrócił.
Gosia888 no ciekawe czy niunia posucha rodziców i wyjdzie na dniach :)
Kupiliśmy dziś leżaczek bujaczek. M go przywiezie po pracy. To jutro wstawię fotke.
Biskents mąż zdolniacha :) kocyki przepiękne :)

http://www.suwaczki.com/tickers/16uddqk3lvmzhw85.png
http://www.suwaczki.com/tickers/34bw3e3k2pcfzur1.png

http://s7.suwaczek.com/201504281765.png

Odnośnik do komentarza

MadziaK83 ja raz kupilam jakies witaminy polecane przez farmaceutke, ze takie dobre takie dobrze przyswajalne. A ja po nich mialam takie wymioty, ze masakra. Gdy odstawilam dopiero mi przeszly. Przez te super prochy wymiotowalam do 18tyg ciazy a wymioty sie skonczyly w pierwszym dniu jak tylko przestalam je brac. Nawet nie przyszlo mi do glowy ze moge wymiotowac przez polecone witaminy a jednak.
Meza jutro zaprowadz jak dziecko za raczke na badania:)Oczywiscie jesli jestes wstanie jechac razem z nim

Odnośnik do komentarza

Karinka dobrze że lepiej się czujesz, lez ile.tylko dasz radę i odpoczywaj, i jedz nospe i magnez.
Co do czkawki to ja czuję tam gdzie mały ma przełyk, czyli po prawej stronie od pepka trochę poniżej niego ;)
Moja no widzisz jak to z tymi lekami, i proszę że bez niczego, ufam że się znają cokolwiek na tym, a ta chyba nie miała innych to mi dała.takie. Żelazo to ja mam w normie nawet jakbym w ciąży nje była, więc po co mi ono, a całkiem mi jelita zatkało l, i nawet się zastanawiam czy ten ból-skurcz całego brzucha przez który wylądowała w szpitalu nie był spowodowany bolesciami jelit, bo najpierw kłuło w jelitach i to konkretnie, więc się ponapinalam i kto wie. Ech jak człowiek sam o siebie nie zadba to inni na pewno nie pomyślą :/
Mąż spotkania ma po 8 więc zdąży na badanie, choć jakiś zaziebiony dziś gardło go boli i uszy, mam nadzieję że rano nie oznajmi że chory i nie da rady :p a w sumie dobrze by zrobił kiedy gardło boli bo bakterii więcej będzie i łatwiej się je wylapie.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

kwietniowka no to się relaksuj kochana jak długo tylko możesz :))
grazka ściskam bidulko :* czekamy wszystkie na Julke z niecierpliwością.
EWAlina no to powodzenia na wizycie, oby mała się obrocila! No proszę u nas też przez długi czas miała być Iga ale ostatnio zmieniło się na Bianka, choć jeszcze Igi tak definitywnie nie skreslilismy, stwierdziliśmy że na 100% będziemy wiedzieć jak ja zobaczymy :D
Camilla no właśnie dziwne ale Madzi tam nie było :D hehe a ja sama z KFC to lata świetlne nic nie jadłam, może kiedyś jakieś frytki przy okazji :P
gosia Miś a jak w ogóle Twoj brzuszek? Dalej twardnieje czy normalny jest już cały czas?
Monii Anitaa ja też czuję Klucie w pochwie od czasu do czasu i też połączyła bym to z małą i jej ruchami bo zawsze jak się ruszy to wtedy zakluje. Monii super że na taką lekarke trafiłaś, to naprawdę bardzo ważne :)
Madzia a no wszystko trzeba czytać dokładnie i najlepiej z kilka razy :/ a z mężem to faktycznie najlepiej za rączkę i zaprowadzić do przychodni żeby nie uciekł jak Ty że szpitala :D piękny wiek babci! Na pewno się wzruszy jak zobaczy prawnuka :) a wiecie że ja mam prababcie która skończyła w grudniu 104 lata! Szkoda tylko że już praktycznie nic do niej nie dociera, żyje w swoim świecie :( no ale cóż się dziwić. Czasem jak ma jakieś przeblyski to wydaje jej się że ja to moja mama.
Karinka to wypoczywaj jak najwięcej :* a no mi zostało 3 tygodnie do terminu aaa :D a co do czkawki to ja czuję te drgania nisko, no i też nisko jest główka :)

https://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvj2h39t7rj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Zalotka kurcze tylko 3tygodnie jej tak blisko. Powiem Wam, ze ja czuje ogromny strach przed porodem. Nawet nie samym porodem, bo juz niestety wiem jak ogromny to bol (rodzilam Aniolka w 19tyg), a moge domyslac sie ze na tym etapie bol pewnie jeszcze wiekszy:)Najbardziej stresuje sie tym ze bede sama w domu jak wszystko sie zacznie. Niestety moj maz nie bedzie wstanie dojechac do domu zbyt szybko taka ma prace, karetki nie wezwe bo zawiezie mnie do najblizszego szpitala, ktorego z powodu bardzo zlych doswiadczen omijam szerokim lukiem. Pozostanie mi tylko taxi:( czy macie tez obawy, czy tylko ja jestem taka dziwna panikara hehe:)?

Odnośnik do komentarza

Zachęcam do wzięcia udziału w badaniu. Łącznie można zyskać 140 zł (jeśli w pełnej wersji badania weźmie udział Mama i Tata :) )
Badanie dotyczy ważnych wydarzeń życiowych, prowadzone jest na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie we współpracy z Uniwersytetem w Zurychu w ramach projektu badawczego Harmonia z Narodowego Centrum Nauki

● Badanie składa się z trzech etapów. Oznacza to, że trzykrotnie poprosimy Cię o wypełnieniu kompletu kwestionariuszy:
- Pierwszy etap będzie miał miejsce około miesiąca przed oczekiwaną ważna zmianą życiową, czyli w Pań wypadku przed datą porodu.
- Drugi etap odbędzie się około tygodnia do miesiąca po wystąpieniu ważnej zmiany życiowej.
- Trzeci etap zrealizujemy około dwóch miesięcy po wystąpieniu ważnej zmiany życiowej.

● Każdy z etapów badania składa się z dwóch części.
Pierwsza część to badanie ankietą online. Jej wypełnienie zajmuje około 20 minut. Za wypełnienie trzech ankiet (po jednej w każdym z etapów) otrzymasz łącznie 20 zł.
Druga część to badanie za pomocą aplikacji mobilnej. Udział w tej części badania może wziąć osoba, która posiada smartfon lub tablet z systemem operacyjnym Android lub iOS. Aplikacja wysyła siedem razy w ciągu dnia powiadomienia-linki do ankiety z kilkoma krótkimi pytaniami o to, co akurat robisz. Odpisanie na powiadomienie zajmuje około minuty, więc nie zabiera zbyt dużo czasu. Badanie aplikacją w każdym z trzech etapów będzie trwało tydzień. Za udział w badaniu przewidzieliśmy dodatkowe wynagrodzenie w wysokości 50zł. Wynagrodzenie za badanie aplikacją na telefon zostanie Ci wypłacone, jeśli trzykrotnie weźmiesz udział w badaniu oraz odpowiesz na powiadomienia przynajmniej 30 razy w ciągu tygodnia, czyli na około 5 z 7 powiadomień dziennie.
Możesz wybrać, czy chcesz wziąć udział wyłącznie w pierwszej, czy w obydwu częściach badania.

Resztę szczegółów w wiadomościach prywatnych.

Pozdrawiam,
Lena

Odnośnik do komentarza

Zalotka ja jeszcze 2 tyg i 5 dni do cc i już przebierać nogami :p na przemian z lekka obawa że to koniec wolności i minie wiele lat nim będziemy mogli sami coś zrobić, ciekawe jak to będzie ;)
Moni aniołka rodziłas w strachu i cierpieniu, myślę że ten poród będzie dla.Ciebie bardziej komfortowy bo będziesz wiedziała że zaraz ucalujesz swoje dzieciątko. Ja też się tego bałam najbardziej z tym wyjazdem męża.na Ukrainę, że taksówką będę musiała jechać, nie cierpię taksówek ba są potwornie brudne i śmierdzi w nich bo taksiarze nie zmieniają filtrów w aucie ani oleju itd. Maz na szczęście zawsze jest niedaleko gdy nie jeździć a Ukrainę więc teraz to się nie martwię, zadzwonię to do pół h dojedzie.
Zalotka moja babcia od kilku lat.juz tylko leży bidulka, ale mózg jeszcze pracuje doskonale. Cieszynie ogromnie bo to pierwszy prawnuk :)

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Zalotka za takie zdjęcia, to się powinno być wyrzucamy z forum. Hmm żart. Pisze Ci to fanatyczka mandarynek. Z 1;5 kg dziennie dochodzę do kilograma więcej.
Madzia to ja kiedyś dostałam żelazo z kwasem foliowym i innymi didatkami a miałam już sprawdzony preparat z innymi dodatkami i zdarzyło się dublować dawki. Bywa. Leży i czeka na gorszy czas. Oj te sny z KFC bez Ciebie. Jak tak można.
Karina ja przy czkawce czuję mąłą blisko spojenia. Ale ona ogólnie teraz jest nisko. I to głównie z prawej strony. Tak jest ułożona, tam też czuję najwięcej ruchów. A mała pewnie dalej chce być ze mną. Ale mam nadzieję, że to zniosę. Zauważyłam też ogromną grę hormonów u mnie teraz. Kolejny powód, że chcę ją wcześniej
Grazka miałaś darmowy masaż. Szkoda, że szyjki. A może coś już samo ruszy.
Moni napiera nie to i ja mam. Dziś jak kaczka chodziłam, bo strasznie na spojenie. Nie wspomnę też o pęcherzu. Ale ja się akurat cieszę, że coś się dzieje. Wy walczycie. I na swojego państwowego lekarza nie dam sobie złego słowa powiedzieć
Ewalina czekamy na wieści po wizycie
My z mężem przespacerowani. Wróciłam znów z napięty brzuchem i bólem kręgosłupa. Uczciliśmy światowy dzień pizzy. Teraz mąż wyszedł, ake widziałam ten dylemat w jego oczach, czy iść czy nie iść. Ostatni raz tak przed ślubem się denerwował

Odnośnik do komentarza

Moni ja w razie nagłej sytuacji zawsze wybiorę karetkę. Nigdy nie będę wiedziała na jakim etapie porodu jestem a bezpieczeństwo dla mnie to priorytet. Karetka się przepchnie przez korek w mig a taksówka hmm. Ja mam swój szpital najbliżej i na Solcu, chyba że się zdziwię . Ale myślę, że w bólach mi to będzie obojętne, gdzie trafię, byle bezpiecznie

Odnośnik do komentarza

Gosia888 no ja niestety mam tak zle doswiadczenia z moim najblizszym szpitalem wielokrotnie nawet w obecnej ciazy ze nigdy nie zdecyduje sie tam rodzic. Czlowieka traktuja gorzej niz bydlo a kobieta z bolami potrafi urodzic w poczekalni bo zanim ja przyjma to trwa wieki. Nawet bylam swiadkiem trzech takich urodzen bo kobiety czekaly po pare godzin zeby ktos raczyl sie nimi zajac. Ja z ogromnym krwawieniem z zagrazajacym poronieniem na przyjecie czekalam ponad 6godzin. Bo kolejka obowiazuje i na wszystko jest czas. Gdyby nie to pewnie tez byloby mi wszystko jedno. Wiec karetka po prostu odpada bo duzo dalej nie beda chcieli zawiezc. A jak jest korek to karetka tez ma wielki problem zeby zawiezc. Czasami taxowkarz lepiej wycyrkluje droge:)

Odnośnik do komentarza

gosia nie wyrzucajcie mnie! :P chętnie bym Wam podesłała trochę tych mandarynek :) Twojemu mężowi to się nie dziwię, pewnie jak jest w pracy to nerwowo zerka na telefon co kilka minut. No ciekawa jestem bardzo kiedy Marysia zdecyduje się opuścić brzuszek :) myślę ze to juz blisko ;)
Moni ja chyba podobnie jak Madzia, jakoś największe obawy mam co do tego jak będzie po, poród wiadomo też mnie stresuje ale może przez to że to będzie mój pierwszy to aż tak nie jestem przerażona. Podchodzę do tego bardzo zadaniowo, powtarzam sobie ze za mnie tego nikt nie zrobi, nie ja pierwsza nie ostatnia no i jeszcze to że jak już przez to przejdę to zobaczę i utule Skarb na który już tyle miesięcy czekamy :) no zobaczymy jaka odważna będę jak przyjdzie co do czego :D
A co do obaw w kwestii dostania się do szpitala to owszem trochę się boję że zacznie się akurat jak M będzie w pracy, niby daleko nie ma, ale czas dojazdu zależy od natężenia ruchu. Nasz przyjaciel wraca jakąś godzinę przed nim, pozostaje jeszcze nasz sąsiad z dołu :P no ale w razie czego będę wzywać karetkę bo najbliższy szpital to mój, także na szczęście nie muszę kalkulowac pod tym względem.

https://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvj2h39t7rj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Moni ja mojemu M kazałam umawiać się z córką na dogodny termin :D ale generalnie zasada podobna, wieczory i weekendy no ewentualnie wczesne poranki też wchodzą w grę ;) Ojj a tak serio to bardzo jestem ciekawa kiedy Bianka zdecyduje się poznac swoich rodziców w realu ;) nasza przyjaciółka ma urodziny 23 lutego i wszyscy się zastanawiamy w jakiej konfiguracji będziemy je świętować ;)
grazka jak tam kochana odpoczelas trochę?

https://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvj2h39t7rj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Coa mnie smutek lapie..maly od popoludnia coa zaczol cyca ssac ake co jak ja mam samo wode kilka kropel:( teraz znowu go przystawiakam ake sie zloscil poszlam go przebrac krzyczal w nieboglosy:(( wziekam mu sztuczne mleko i zjadl 30..czyli byl glodny..eh:( zaczelo sie:(jeszcze niewiem czy pisalam ale ma krzywe stupki i musze mu robic masaze rehabilitantka mi pokazywala bo on ma takie zwiniete do srodka:(((

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...