Skocz do zawartości
Forum

Marcowe maleństwa 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Gosia śliczne czapeczki ;-)
Zalotka nie pamiętam tyle lat temu to było ;-)
Dziewczyny wróciłam i ciśnienie super i KTG również a główka bardzo nisko ;-) położna zaproponowała mi masaż szyjki macicy żeby przyspieszyć poród ale ja gdzieś czytałam że to boli i bardzo grzecznie podziękowałam na co ona również miło że nie ma sprawy. Więc może poproszę męża o "masaż" chociaż u nas to sytuacja wygląda jak u Madzi hihi. Mocz wyszedł jakis nieciekawy bo pytała czy nie mam jakiś problemów ale jak jej powiedziałam że wszystko ok to stwierdziła że czasami tak bywa i nie będziemy się tym przejmować zobaczymy co w czwartek będzie. Ja postanowiłam teraz juz się nie oszczędzać tak bardzo tylko więcej ruchu bo to już czas. Lecę obiadek robić .Ale się jakoś super czuję ;-)

Odnośnik do komentarza

Zalotka też bym tak szybko nie ryzykowała. Nawet bez nacięcia jakieś otarcia mogą być. W końcu przez nasze drogi rode przeciska się hmm arbuz. Nie wspomnę o krwawienie. Nawet jak na zewnątrz nie widać, to nie znaczy że w środku nic się nie dzieje.
Madzia do mnie to mąż petycję pisze, ae już od jutra:) tylko niech dozdrowieje. A mnie też drażnią te telefony od znajomych czy rodziny piątej wody po kisielu. Moja teściowa tak.mój numer rozprowadziła. Myślałam, że uduszę jak się dowiedziałam. A dzwoniącym i tak.nic nie mówię
Grazka to dobrze, że wyniki pomyślne. I dobrze zrobiłaś z masażem. Podobno boli, ale też nie zawsze zaskoczy. Ja też stawiam na naturalne metody i żałuję, że my tylko blok trzypiętropy mamy, bo dziwnie będę wyglądała tak w kółko chodząc. Poza tym zawsze się coś znajdzue do sprzątania. I najważniejszy- mąż.
A ten mocz masz powtórzyć? Czy odpuszczacie?

Odnośnik do komentarza

Uff jestem.. Moja mala dzisiaj jakis kaszel miala rano to poszlam z nia na zakupy i jakos 4h nam sie zeszlo, padam, tempo dwa razy wolniejsze niz ja z brzuchem+ ogladanie i skomentowanie wszytskich rzeczy w warzywniaku, u rzeznika i w piekarni.ahh.. :P Teraz odpoczne troche ;)
Madzia mowisz ze Wiola w szpitalu ojojjj biedna, oby ja tam dokladnie przebadali i obejrzeli bo ciagle jej skakalo cisnienie ;/
Macie szczescie na takich obdzwaniaczy, wspolczuje ;/
Grazka swietnie ze wszytsko u Ciebie okej, oby sie zaczelo jak wszyscy beda w domu i poki masz tyle energii, szybko pojdzie :D U mnie byl masaz szyjki przed porodem, troche boli ale ponoc przyspiesza akcje, a co przyspiesza to biore :D
Zalotka hmmm... troche dziwne ze 2 tyg po sn jak dla mnie. Ja mialam okres rowne 6 tygodni, taki jak z kranu praktycznie.. przeciez macica musi sie oczyscic, BA dostaje sie zalecenie na kontrole do ginekologa po 6 tygodniach! musi zobaczyc czy nic nie zostalo czy macica sie oczyscila, jak dla mnie to wielce nieodpowiedzialne nie isc na kontrole. Kolezance tez sie skonczylo po 1.5tyg a okazalo sie ze nieoczyszczona macica i szybko łyżeczkowanie pod narkoza.. wiec dla mnie kosmiczny pomysl! To jednak porod, wysilek dla macicy ogromny, trzeba to skontrolowac ;/
Gosiasuper czapeczki, myszke bym schrupala :DD Zycze zebys miala tyle energii po porodzie zeby chociaz przy swoim poskakac ;P
Ania6824 swietne wiesci, a ktory tydzien? Odzywaj sie czesciej ;*
Anitaa powodzenia na szwach i dzieki za rady mycia owocow i warzyw, mialam zapisane i zasialam potem zapomnialam, sparzam tylko ;/
Jeeny cytryny z dzewa czy mandarynki mmmmmm!

Odnośnik do komentarza

U mnie 37 tydzien leci, zawsze patrze na suwaczek Zalotki, bo co do dnia sie zgadza :)
Madzia brzuszek mi juz ciazy, bo ja raczej z tych szczuplych, a w brzuchu juz 105 ostatnio bylo, a i 12 kg na plusie. Poza tym polowe ciazy przelezalam wiec i kondycja kiepska.
Trzymam kciuki za Wiole, choc u niej juz bezpiecznie i jak w szpitalu takie cisnienie bedzie miala to ja zostawia i beda kazali rodzic :)
Ja jutro mam wizyte u mojej gin i dowiem sie szczegolow co do zdjecia tego szwu. Tydzien temu jak bylam u profesora, ktory zakladal szew to powiedzial, ze daje mi 2-3 dni po zdjeciu szwu i urodze. Nie wiem z czego tak wywrozyl, czy z tego, ze tak zazwyczaj bywa czy moja szyjka na to wskazuje. Nie dopytalam, bo mnie zamurowalo :)

Odnośnik do komentarza

Nie no ja też po 2 tygodniach bym się bała! Dlatego właśnie jak to przeczytałam to trochę się przerazilam... Ale potem poczytałam w necie że wiele kobiet tak robi i postanowiłam sprawdzić jak to u Was było. Ja to bez kontroli lekarza na pewno bym się nie odważyła, w takich sprawach jestem bardzo ostrożna i wolę poczekać niż coś za szybko zrobić i sobie zaszkodzić.
Camilla to bardzo aktywny dzień miałaś! :) teraz to zasłużony odpoczynek Ci się należy
Madzia no u mnie w sumie z M podobnie :D jakiś taki lekko wycofany w tych sprawach się zrobil :P
Kurcze mam nadzieję że z Wiola wszystko ok, no ale dobrze ze w szpitalu jest to w razie czego wszystko posprawdzaja i będą reagować. Trzymam kciuki
grazka Strasznie się cieszę że wszystko dobrze :) teraz to faktycznie męża możesz wykorzystać hihi :))
gosia Madzia no to nieźle z tymi telefonami, to tylko pokazuje jak ludzie są ciekawi... No chyba że to rzeczywiście z troski to co innego. Do mnie piszą na fb koleżanki, czasem takie z którymi z kilka lat żadnego kontaktu o.O jeśli myślą że się czegoś dowiedzą to się szybko przekonują że się bardzo mylą :D
ania no proszę jesteśmy na tym samym etapie :) no to zobaczymy czy wróżby się spełnią, oby wszystko poszło gładko i jak najsprawniej :) ale faktycznie za tydzień już 37. będzie zakończony więc już bezpiecznie :) trzymam kciuki. A co do wróżenia to rozmawiałam przed chwilą z mamą i babcia na Skype i stwierdziły obie że brzuch mi opadł i dają mi 2 tygodnie max u urodze :D hehe

https://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvj2h39t7rj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Kasik my tak mamy co sobotę. Ale wczoraj wyprawialiśmy urodziny męża, sporo zostało i co chwila jakieś ciasteczko czy owoc. Ja się będę zastanawiała nad masażem, ake już na porodówce. Nie chciałabym wcześniej rozmyślać czy już rozwarcie czy to te skurcze itd.
Zalotka mi rodzice też mówią, że dwa tygodnie jeszcze, nawet mój tata nie znający się stwierdził, że brzuch mi opadł. Ogólnie powiedział, że w ciąży pięknie wyglądam a on wylewny nie jest. Aż się wzruszyłam
Ania trzymamy kciuki i czekamy na wieści. Po swie też różnie bywa, ake oby było po Twojej myśli
Camilla to odpoczywaj. Spacer z dzieckiem i drugim w brzuchu jakoś sobie nie wyobrażam. Podziwiam takie mamy. Co do energii, człowiek wie, że musi wcześniej się ruszać, nie zalegać, więc mam nadzieję, że nie będę się pieścić

Odnośnik do komentarza

cześć Laseczki ;)
kasik u nas mąż po zakupach to ciągle przy lodówce stoi, a potem to się zastanawia, a co tak szybko jedzenie znika ;D
Zalotka jak się miewasz? Widzę, że tempo wolniejsze to zaraz organizm domaga się drzemek, co? ;)
Grazka znakomite wieści i widać jak pozytywnie na Ciebie wpłynęły ;D
Aniu6824 witamy i zapraszamy do częstego komentowania zdarzeń w naszym gronie ;)
Camilla odpoczywaj ;) o siebie też musisz dbać ;)
gosia888 ja też jestem zwolenniczką schodów, będę praktykować, bo drabina to już chyba niekoniecznie ;)
Madzia u mnie mąż w podobny sposób uroczy ;D czasem to na wyrost odpowiedzialny, ale z dwojga złego wolę, że tą cechę przejawia ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k88wua909.png

Odnośnik do komentarza

Zalotka mandarynki na drzewie u sąsiada no super też tak chcę w ogóle kocham tamte kraje gdzie Ty mieszkasz :) a i parzyć nie musisz bo toż jak jabłka u nas nie aż tak sypane:)
Anitka no świetne to objaśnienie mycia dziękuję Kochana:* ja to jestem wyczulona na to bo wiem z wielu zajęć toksykologii co dokladnie się znajduje na warzywach i owocach i jakie skutki ma dla organizmu to nie dawne czasy co się jadło spod krzaczka chociaż ja mam sad swoje jablka i inne owoce ale teraz niestety bieda a w zimie też trzeba coś jeść:)

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3e6hhgqbwe4vg.png

Odnośnik do komentarza

Karinka magnez to najlepsze formy mleczan, cytrynian i chelat;) a badania to wszystkie co wypisalas niech zrobi i cały profil lipidowy bo cholesterol całkowity mało mówi ważna jest proporcja pomiędzy frakcja HDL czyli dobrym cholesterolem a frakcja LDL czyli tym złym i trójglicerydy też są ważne ;) jak będą wyniki to napisz;)

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3e6hhgqbwe4vg.png

Odnośnik do komentarza

ndorka tak właśnie myślałam że wyparzac aż nie muszę ale myć to zawsze myje, niby z ogródka ale wszędzie jednak spaliny i ogólnie zanieczyszczen z powietrza nie da się uniknąć :/ a Ty juz po usg?
kasik u mnie to w czwartki z kolei tak jest ze lodówka pelna, ale podobnie jak u Gosi Miś to głównie mąż buszuje :D
gosia Miś no może i coś w tym jest, dziś też pogoda strasznie wietrzna i deszczowa więc może dlatego spadek energii zaliczyłam. Mam nadzieję że jutro już czymś się zajmę bardziej pożytecznym ;) Haha drabinę lepiej zostaw w spokoju :D
gosia 100 lat dla męża :) wierzę że Cie słowa taty wzruszyły bo mój też nie jest wylewny. Moj to w ogóle cała ciążę się dopytuje czy aby na pewno będzie dziewczynka bo tak ładnie wyglądam :D

https://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvj2h39t7rj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Ania ja też często się tu gubię, ale d pokój nie powoli
Zalotka.mój się cieszy, że wnuczka, ale imię mu średnio leży. Myślę, że jak się urodzi, to będzie mało ważna kwestia.
Gosia drabina? Oryginalnie, ale tak daruj sobie:)
U mnie mąż co tydzień się waży i jak się dowiedział, że przytył, to od razu do lodówki pognał. I po co ja te kasze czy warzywa na parze robiłam. Jak on mi ciągle podjada

Odnośnik do komentarza

Jutro wstawię zdjecie Mateuszka bo mi nie chce załączyć z telefonu:/ chlopak rośnie 2500g i długi będzie bo z USG termin na 13 marca wychodzi ułożony główkowo, wysoko jeszcze, poza tym wszystko oki :)
gosia888 to jak to dowiedział się że przytyl i do lodówki poszedł moj to odwrotnie jak przytyje choćby kilo to od lodówki wtedy z dala:D
Wlasnie gdzie Wiola?

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3e6hhgqbwe4vg.png

Odnośnik do komentarza

No ja właśnie też się cały czas zastanawiam co z Wiola, masz Madzia jakieś info od niej?
gosia moi też się cieszą z wnuczki, z resztą myślę że płeć dla nich drugorzędna sprawa, po prostu mój tata chyba za dużo się ludowych mądrości nasluchal i pewnie myślał że skoro się spodziewam córki to będę wypryszczona albo co :D
Ale faktycznie nawet czuje ze oddycha mi się lżej więc rzeczywiście brzuch opadł.

https://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvj2h39t7rj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki Wiole zatrzymali w szpitalu z ciśnieniem 150/90, dali jej relanium (nie wiedziałam że można to w ciąży?!? Wszędzie chyba jakiś inny lek preferują na uspokojenie), nie wiem tylko czy to na uspokojenie dali czy żeby zbilo ciśnienie. Pewnie po tym relanium Wiola śpi i da znać rano co i jak.
Powiem wam że drabina to dość ekstremalne rozwiązanie....ja bym się je odwazyla bo i bez ciąży mam słabą równowagę :/ ale.schodycchyba dobry sposób, albo pucowanie mieszkania ;)
Aniu nie musisz wszystkiego komentować, starczy że dasz znać co u was słychać ;) to Ty możesz być pierwsza z nas w takim razie skoro do tygodnia powinnaś urodzić :) a powiedz chłopiec czy dziewczynka? Imię wybrane?
Hihi kasik a ja się zastanawiałam czemu nie lubisz poniedziałkow ale.takiego czegoś.to się nie spodziewałam ;) Ja to akurat tak nie mam żebym się szwedala przy lodówce, a jak już mnie najdzie to albo jakiś.owoc sobie znajdę albo mam zawsze.jogurt do picia zakamuflowany na taką okoliczność ;) mąż za to ma wywieszone kabanoski, ew w szufladzie paluszki schowane bo lubi wieczorem pochrupac ;)
Heh ja to znów mam tak z mezem jak wy z tatusiami, na co dzień do wszystkich z dystansem, wiele rzeczy krytykuje i często bywa szorstki, a przy mnie to mieciutki, czuły i troskliwy, i czasem powie coś i mówi żebym nikomu nie mówiła, a ja na to że nie powiem bo i tak nie uwierzą :D
Ndorka.nie mów o cholesterolu, jak przez rok zarlam KFC to mi podskoczyć ponad normę i to wlansie ten zły i trojglicerydy :/ na szczęście już wróciło do normy.
Gosiamis wczoraj mąż zabrał mi siatkę ważąca może 2kg a.sam obdarowany jak wielbłąd zasuwal na górę, a przeca podnosze psa (6,5kg) i królika (ponad 5kg) i nie umieram ;)
Gosia okazało się że mąż powiedział tej znajomej że był ze mną u lekarza bo się źle.czulam, więc wydzwania jak na sraczke. A mówiłam mu ze ma.nie mówić.nikomu :/ jeszcze przed chwilą.dzwonila czy wszystko dobrze bo ona tak się martwi. Więc.nie wiem czy ciekawość.czy troska, może i jedno i drugie. Ale i tak się irytuje ;)
W.ogole.to jak od.poczatku ciazy adhd mi ustalone tak ostatnio wraca do normy i zauważam że jeden bodziec starczy żeby mi się.goraco pod.kopula robiło :p

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Spokojnie przysiadlam trochę, ale ogólnie dobrze się czuje i ostatnio nie czuje zmęczenia jak dużo chodzę;)
wiola jak tam? Madzia, wiesz cos, martwimy się :(
Gosia jak Marysia się urodzi to napewno już nic nie będzie mu przeszkadzać, rodzice zapomną o Bożym świecie ;)
Ania oby było wszystko okej i zdążyli zdjąć, koleżanka ostatnio urodziła ze szwem nie zdążyli zdjąć i w 34tc, oj było ciężko ;/ Ale jakoś dała rade.. Dziecko też całkiem dobrze, tylko kwestia szyjki. Masz już wszystko przygotowane?:) dziewczynka czy chłopak bo nie pamiętam ;)

Odnośnik do komentarza

Ajej biedna Wiola, ciekawe ile tam będzie siedziała.. Relanium? Może była zdenerwowana i dali na uspokojenie.. Niech wypoczywa biedulka.
Madzia rok na kfc? Nie zbrzydlo szybciej?:) A dziwne że adhd teraz się ujawnia na sam koniec, to cc tymbardziej ;*
Ndorka wow duży chłop! U mnie 33tc i 2100 niecałe;) super że wszystko ok, czekamy na zdj, jajka były? ;D

Odnośnik do komentarza

Camilla.no tak mnie naszlo na bułki z kurczakiem frytki i cole.ze.co dzień jadłam przez rok aż mnie odrzuciło i nigdy więcej tego nie tkne, fuj :/
Dziwne z tym adhd bo czytałam że. w.ciazy się nasila a u mnie znikło a teraz się pojawia ale takie delikatne na razie, zobaczymy co będzie dalej ;)
Wiola juz sama napisała więc już wszystko wiecie. Wiola odpoczywaj i wyspij się, oby rano było lepiej :*

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Wiola to dobrze, że jesteś pod opieką. Chyba trochę sama sobie byłaś zostawi ona z tym ciśnieniem. Odpoczywaj i czekamy na wieści.
Madzia tyle i ja nie byłabym w stanie pociągnąć na fast foodach. W ciąży pierwsze 3-4 miesiące, później nic i dopiero od miesiąca znów mnie zaczęło nachodzić. Teraz się z mężem staram solidaryzować.
Ndorka mój się wkurzył na wagę
Ake pocieszułamek go, że musi szwankować, bo mi na niej prawie 2 kg więcej pokazało a moim zdaniem mała tyle nie przytyła, ja jadłam mało o obrzęków nie mam. Mój mąż nerwy zajadanie niestety albo pali. Teraz nie wychodzi z domu, więc opcja druga odpada. Dobrze, że po wizycie w porządku. Mały duży, ale ważne że zdrowi się rozwija
Gosia o drabinie to słyszałam, ake opowieści matek wcześniaków 24-28 tygodni. Drabina i wieszanie firanek a później wielkie zdziwienie, że poród. Ake dobrze, że w ciąży donoszonej mało kto ma takie pomysły

Odnośnik do komentarza

Wiola trzymaj się kochana :* Całe szczęście to już bezpieczny termin. Opoczywaj.
Ndorka napisze napewno :) w przyszłą środę dopiero pojedzie razem ze mna na badania.
Piękna waga :) Synuś nie taki malutki juz :D
Ania cześć :) pisz częściej. Super że wszystko w porzadku. W takim razie czekamy na informacje jak tam po zdjeciu szwu.
Gosia888 jak sie mała urodzi to wszyscy sie zakochaja napewno i nikt nie bedzie marudzil o imie :)
Grazka super że po wizycie ok :) Ja miałam nawet kilka masaży szyjki :D Bo ciotka położna zaczęła jak zaczął sie bezpieczny termin. Faktycznie do przyjemnych nie należy.
A ja sobie siedzę zajadam chipsy i popijam pepsi w puszce. Taka miałam ochotę. Obijalismy dzis z M stary fotel zeby pasował do łóżka w pokoju :D ciężka sprawa bo mało materiału mielismy w danym kolorze ale udalo się :) Jutro znowu czekają mnie porządki. I zacznę szorowac podłogę ręcznie bo ponoć taka pozycja pomaga w obroceniu sie dziecka :) haha :D

http://www.suwaczki.com/tickers/16uddqk3lvmzhw85.png
http://www.suwaczki.com/tickers/34bw3e3k2pcfzur1.png

http://s7.suwaczek.com/201504281765.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...