Skocz do zawartości
Forum

Marcowe maleństwa 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Madzia super kombinezony! Też będę musiała się rozejrzeć bo jednak urodzimy na koniec.zimy trzeba.się przygotować;) Poczekam do USG polowkowego mam 16.11 i wtedy zacznę coś zbierać, muszę się upewnić ze napewno niebieskie mam kupić ;>
Karinka dla mnie właśnie parte to była jakas dziwna masakra :( Jeny obyśmy wszystkie fajnie i szybko się uwinely;)
Ania wydaje mi się ze podobną historię miała moja koleżanka. Dostała bóle w 23 tyg, rozwarcie i urodzila, niestety maluch nie przeżył. Pół roku później zaszła w ciążę, ok 20tyg znowu coś z szyjka. Założyli jej szew i w 36 jakoś tygodniu jeszcze przed zdjęciem szwów poczuła skurcze. W szpitalu ja zbywali że nic się nie dzieje, że rozwarcie 1cm to od tych szwów ze ma do domu jechać. Pojechała do innego szpitala gdzie wykryli rozwarcie 4cm i zabrali ją na porodowke, urodzila zdrowego synka. Wcześniak ale super się rozwija. Więc trzeba słuchać swojego organizmu i nie dac sobie wcisnąć kitu ;)

Odnośnik do komentarza

Alez mnie to forum irytuje.wrrrr znow bie mogłam nic pisac kilka dni. Alebjuz jestem .
Witaj Aniu!!!
Co do ciecia hmmmm ja bylam cięta i szucie bylo masakra jakaś. Tak jak caly porod dalam rade tak w trakciebszycia ryczalam z bólu. Rodzic miałam tez w różnych. Pozycja byle nie leżeć a wyszlo ze malemu tętno zwalnialo i mogłam tylko leżeć na lewym boku. Wiec plany a rzeczywistość to różne sprawy:) blizna duza mam i do tej pory wrazliwa okolica. Za to moja siostra pekla sama i sladu blizny prwie nie ma.
Piękne ciuszki dziewczyny. My czekamy na polowkowe w środę i jak tylko potwierdzi sie chłopak to mysz cos kupic:) pomimo ze mam wszystko po Kamilku.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sx1hp2uhzt2tl.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Aniu.r :) a już się zastanawiałam gdzie znikłas ;)
Ciekawe co z.kasik, nie odbywała się dzisiaj... Mam nadzieję że wszystko dobrze.
Gosia fajnie ze milo spędziłas dzień i udało się wyjść na spacer. U nas calutki dzień leje... Do tego nici z malowania bo mąż walczy od rana z bólem głowy a wiadomo że farby tylko pogorszylyby jego stan.
Rzeczywiście lepiej poczekać na polowkowe z płcią żeby nie było buby ;) Ja konkretne zakupy zrobiłam też po potwierdzeniu :)
A zapomniałam się.pochwalic że we wtorek idę do Pani diabetolog/endokrynolog, aż jestem ciekawa co mi powie na te wszystkie moje zawirowania jedzeniowo-cukrowe. Wczoraj np jadłam i pieczone ziemniaki i pół kg winogron i nic się nie działo, a czasem po kanapce trzesiawka mnie łapie. Niewiele z tego rozumiem.
Kwietniowka nieco spóźnione ale miłej zabawy ;)
Zalotka super.ubranko :)
Spytałam ekspertek o to nosidlo dla.noworodka, Pani powiedziała że dziecko musi być "przyklejone" do noszącego, nóżki mają być na zabke lub podwiniete pod dziecko (jak w pozycji emocjonalnej), plecki wygięte w C w główka przytrzymana więc mei tai się nadaje dla takiego malucha. Cieszę się bo wydaje się być bardzo wygodne i szybkie w.zakladaniu :)

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Jestem jestem ;)

Witam nowe dziewczyny bardzo serdecznie ;)

Ja nadal w szpitalu jestem..jak tylko mnie położyli od razu dali antybiotyk i powtórzyli 2 krotnie badania i posiew. I uwaga... badania nie wykazały bakterii ani lekukocytów... po drugim badaniu odstawili antybiotyk ... ale 3 tabletki łykłam - mam nadzieję dzidzia silna i nic się nie stanie.

I w sumie tyle leżę bo bez mojego gina nikt nie chce podjąć decyzję czy wypuścić mnie do domu. Jutro powinno się wyjaśnić...

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r8i9yw0dc0.png

Odnośnik do komentarza

Jeszcze Aisla nam zamilkła...
Może faktycznie Wiola ma rację. Ja po pierwszym kosmicznym wyniku badania ogólnego i posiew ie uczulona jestem i innych uczyłam na dokładne umycie się. Po umyciu można jeszcze włożyć tampon, żeby przypadkiem nic z pochwy się do próbki nie dostało.
A od tych leków myślę, że nic maluchowi nie będzie. Podawali pewnie dozwolone w ciąży. Dobrze, że w szpitalu czuwają

Odnośnik do komentarza

Camillla przykra historia z ta Twoja kolezanka, niestety tak czasami to wyglada. Mi zapowiedzieli po samym zalozeniu szwu, ze cokolwiek by sie dzialo od razu na IP. Twoja kolezanka niestety miala tak jak ja, ze nic wczesniej nie czulam, chodzilam do pracy i nagle krwawienie, z pracy do szpitala, a po kilku godzinach juz poroniłam. Niektore kobiety leza z rozwarta szyjka po kilka miesiecy, a u mnie jak to moja gin powiedziala przebieglo "bardzo spektakularnie". Dlatego dziewczynki uwazajcie na siebie i pamietajcie, ze nie zawsze "ciaza to nie choroba", trzeba zwolnic i zajac sie soba.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry dziewczyny :)
kasik81m dobrze, że jednak wyniki nie pokrywają się z poprzednimi. A robiłaś badania w tym samym laboratorium? Oby Cię wypuścili jak jest wszystko dobrze.
ania6824 masz rację, czasem trzeba zwolnić. Ciąża to nie choroba, ale odpowiedzialność za drugie życie.
U na wczorajsze urodzinki sympatycznie. Dzieci miały radoche :D
Miłego dnia Wam życzę :*

http://fajnamama.pl/suwaczki/2g9whb1.png

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgh64qcgnz.png

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry :)
kasik to fajnie, ze wyniki wyszly lepsze. Oby Cie wypuscili jak najszybciej :)
Macie racje, trzeba sie bardzo oszczedzac. Ciaza to nie choroba, jednak nalezy zwolnic, zmienic dotychczasowy tryb zycia. Ostatnio dostalam nauczke, ze nawet z pozoru niewielki stres moze byc grozny. Wrocilam juz do pracy, ale zdecydowanie mam zamiar pracowac powoli i spokojnie. Jesli tylko poczuje sie gorzej to ide na zwolnienie - nie mozna ryzykowac.

https://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvj2h39t7rj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Cześć Babeczki ;)
Ania6824 fajnie, że jesteś z nami, miło mi Cię poznać ;) myślę, że Ci się u nas spodoba ;) witamy!

Kwietniówka nie ma to jak udana impreza z dzieciakami, człowiek młodnieje z minuty na minutę ;)

WiolaBijan u nas też nie zapowiada się na poprawę pogody, ale ja to mam w dupie, idę w świat ;)

Kasik bardzo się cieszę, że wyniki badania ok. A dziewczynki to silne istotki ;) nie martw się, jesteś pod dobrą opieką ;)

CiężarówkaWawa jak wspominasz szkołę rodzenia? ja właśnie w tym tygodniu będę się zapisywać. Byłaś z mężem czy sama? W jakim trybie tygodniowym czy weekendowym?

A Wy Babeczki miałyście doświadczenia ze szkołą rodzenia, jakie są Wasze opinie? Warto?

Ja wczoraj miałam doła, trochę się poryczałam... Zaczęłam sobie pisać listę "co jest do ogarnięcia" i tak się tym wszystkim przejęłam, że nie dam rady, że ja sama tu, że to mnie przerośnie (i tu powinnam napisać ze sto albo i więcej spraw, które kłębiły mi się w głowie). Popłakałam sobie, ehh... Mąż przyszedł z pomocą, jak dzielny rycerz, zaczął odpierać ataki gniewu i rozpaczy... skończyło się atakami śmiechu i przywróceniem równowagi emocjonalnej ;)
Dziś w pełni sił i dobrego nastawienia, nawet jeśli chodzi o szarówę za oknem, zabieram swoje cztery litery i idę w miasto ;)

Miłego poniedziałku ;D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k88wua909.png

Odnośnik do komentarza

Wracajac do listy do szpitala to u mnie jest taka...

Dla siebie:

dokumenty: książeczka lub karta przebiegu ciąży, dowód osobisty, numer NIPwyniki badań – np. ostatnie USG, morfologia, grupa krwiszlafrokkoszule nocnebawełnianą bieliznęwkładki lub podpaskiprzybory toaletowebiustonosz dla karmiących matekkapcie, klapki pod natrysk, ręcznik

 

Dla maluszka:

ubranko, czyli po dwie pary śpioszków, kaftaników, czapeczek, skarpet plus pajacykpieluszkiręcznikkocykpodstawowe kosmetyki, czyli: oliwka, krem do pupy oraz specjalne nawilżane chusteczki

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r8i9yw0dc0.png

Odnośnik do komentarza

No cześć dziewczyny i witaj ania6824. Jak czytam o takich sytuacjach, że ktoś normalnie się czuł, wszystko było ok, a tu nagle poronienie po 20 tygodniu to aż się boję o swoje dziecko i zaczynam się zastanawiać czy aby na pewno dobrze o siebie dbam w tej ciąży i nie przesadzam z niektórymi rzeczami...

Chciałam napisać wcześniej, ale tak dużo piszecie, że nie byłam w stanie Was nadrobić. Dopiero teraz usiadłam w pracy i Was trochę poczytałam. Pracować mam do świąt, więc niecałe 2 miesiące jeszcze.

Też niewiele przytyłam tak jak niektóre z Was 1,5kg dopiero, ale ja dopiero teraz zaczynam mieć widoczny brzuszek, jeszcze nie każdy jest w stanie poznać, że jestem w ciąży, ale zaczyna być widać;)

Nie potrafię niestety nic powiedzieć na temat chust, wózków, fotelików, butelek, bo nie mam kompletnie doświadczenia. Nie mam też jeszcze ani jednej rzeczy dla małej, pewnie dopiero na chorobowym po nowym roku zacznę coś kupować.

Za to bardzo czuję ruchy dziecka, tak się zastanawiam czy jest jakaś zależność pomiędzy czasem kiedy dziecko się rusza, a tym jak śpi po porodzie? Może jakaś doświadczona mama ma jakieś spostrzeżenia w tej kwestii? Moja córeczka non stop się rusza w ciągu dnia, w nocy nie czuję i śpię spokojnie, ale od momentu kiedy zjem śniadanie czuję ją bardzo regularnie.

Przepraszam, że tak głównie o sobie, ale nie widziałam też tematu w którym mogłabym komukolwiek pomóc:)

Zalotka widzisz, Wy zastanawiacie się nad innym imieniem, a mojemu mężowi z kolei bardzo podoba się Iga i chyba to na razie nasz jedyny pomysł.

No to chyba tyle:)
kasik zdrówka! kuruj się!

Odnośnik do komentarza

kasik super ze wychodzisz! :)
EWAlina fajnie ze sie odezwalas. A widzisz, my tez calkiem nie porzucamy tego pomyslu, jednak caly czas zastanawiamy sie nad alternatywami :)
Dziewczyny, dzis znow sie przerazilam, bo zobaczylam plamke krwi na papierze... jednak jak sprawdzilam skad to sie wydobylo to sie okazalo ze nie ze srodka tylko mam taka malutka ranke na zewnatrz.. i nawet maz sprawdzal :P i to wlasnie ta ranka zakrwawila. Teraz oczywiscie uwazam podczas podcierania, ale cos tam szczypie w tym miejscu i chyba dalej lekko krwawi bo na wkladce znowu jest kropeczka. Ginekologa mam za tydzien, myslicie ze to moze poczekac, skoro to nie krew ze srodka/podbarwiony sluz czy tym podobne.. ? Dodam ze brzuch nie boli, dzidzia sie normalnie rusza.

https://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvj2h39t7rj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Kasik super ze wychodzicie:* tez bym nie brala antybiotyku bo po co zapobiegawczo?no chyba ze jest jakis stan zapalny.Ewalina 1.5kg zazdroszcze..ja niewiem czym to jest ze jedne dziewczyny malo tyja a drugie az za dosc..przeciez ja np jej tak jak przed ciaza nawet zdrowiej bo owoce podjadam i jem regularnie i pije duzo wiecej hm..Zalotka mysle ze jak to ranka na zewnatrz to nie ma co panikowac.Ja bylam kiedys lepsza..po kapaniu i goleniu sie"tam" wycieram sie patrze-krew a brzuch mnie troche pobolewal do tego..No myslalam ze zejde na zawal...patrze ogladam z kad to leci a ja zacielam sie troche maszynka:p uf chwile grozy przezylam..

Odnośnik do komentarza

EWAlina trzeba na siebie uwazac, a najbardziej denerwujace sa wszelkie programy/reklamy/akcje internetowe, ktore glosza jak to kobieta w ciazy powinna byc aktywna. Oczywiscie dotyczy to ciaz niezagrozonych, ale moja poprzednia ciaza tez nie byla zagrozona, a jednak poronilam. Nigdy nie mozna byc pewnym, ze jest wszystko ok. To tez nie byla wina lekarza, na wizycie szyjka byla zamknieta, ale miesiac czasu miedzy wizytami to bardzo dlugo i wszystko moze sie zmienic. Ja mialam tego pecha, ze poronilam dwa dni przed planowana wizyta. Z wyksztalcenia jestem fizjoterapeuta i zawsze cenie aktywnosc u ludzi, ale teraz kobietom w ciazy jednak bym ja odradzala. Lepiej po porodzie spiac tylek i wrocic do formy niz ryzykowac zdrowie dziecka.
Kasik81m przed zalozeniem szwu robili mi posiewy, wszystko bylo ok. Odkad mam szew profilaktycznie mam zakladac dwa antybiotyki, a i tak sie nabawilam bakterii. Ale moja gin i tak twierdzi, ze lepiej wziac antybiotyk niz ryzykowac z bakteria. W moim przypadku kazda bakteria to ryzyko rozejscia sie szyjki. Ale skoro nie jestes przekonana i masz wizyte juz w srode to poczekaj na potwierdzenie od swojego lekarza.
Zalotka1 nie jestem najlepsza osoba do doradzania, bo jestem mocno przewrażliwiona, ale chyba bym to jeszcze poobserwowala. Moze sie poprostu tam podrażniłaś/zaciełaś i nie bedzie juz krwawic.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...