Skocz do zawartości
Forum

Sierpień 2008


Renatka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Dziewczyny:)
Wreszcie pospalysmy troche, mala padla o 23:30 i spala az do 9 rano, z jednym karmieniem butla o 4 w nocy:) Nawet nie zauwazyla, ze jest karmiona :hahaha:
Karmilam ja butla nuka, ze swierzo odciagnietego mleczka zeby jej czasem nie zbudzic:)
i przy okazji zauwazylam, ze w moich butlach aventu jest taki kretynski okragly smoczek, w niczym nie przypominajacy cysia:/ Z butli Nuka zasysala jeszcze lepiej niz canpolu - i chyba nic dziwnego, bo ma tez anatomiczny smoczek nuka, a ksztalt jest taki sam.

W ogole Toś ma dzis chyba lepszy dzionek, nawet lekko sie pousmiechala do mamy :36_3_19: kolki na razie nie mecza, ale dalam jej to przeklete zelazo to zobaczymy po poludniu i wieczorem. Baczki leca elegancko, juz nie wiem czy to zasluga R37 czy debridatu, bo podaje i to i to. A moze po prostu morfologia jej sie poprawia i ogolnie czuje sie duzo lepiej.

Odnośnik do komentarza

Allayiala, niezmiernie się cieszę, że u was już lepiej. Mam dzisiaj kiepski dzień choć zjadłam pyszne mango które teść przywiózł z Wietnamu i na chwilę mi się humor poprawił.

Butelkowe zmagania: 3:1 dla Lilka i cycusia. Avent chyba na dobre przegra, ale jutro mąż jedzie zakupy zrobić to mu powiem, żeby się za tym NUKiem rozejrzał w Auchan.

Skorzystaliśmy z pięknej pogody i poszliśmy na spacer do parku. Cudnie teraz jest.

A od 15stej mamy przeboje z karmieniem. Mała nie wiadomo czemu nagle zwymiotowała wszystko i to jeszcze tak dużo, że na koniec lekko żółte to było.

http://lb1f.lilypie.com/fgOAp2.png
http://lbyf.lilypie.com/ys5vp2.pnghttp://davf.daisypath.com/BPo8p2.png

Odnośnik do komentarza

villanelle ja mam Nuka taka butle:
NUK butelka FIRST CHOICE 150 ml+smok do mleka RÓZ (449030132) - Aukcje internetowe Allegro
i z czystym sumieniem moge Ci ja polecic.
A smoczki mam takie:
SMOCZEK USPOKAJAJĄCY SILIKONOWY roz 2 NUK!! (450098756) - Aukcje internetowe Allegro
SMOCZEK uspokajajacy Smoczki NUK Summertime 2kolor (455525375) - Aukcje internetowe Allegro
Maja fajny ksztalt i wygodnie maluchowi go trzymac w buzi.
Sa jeszcze nuki z brazowym smoczkiem lateksowym - ale wszystkie co znalazlam na allegro dla wieku 0-6 mies. FIRST CHOICE maja ksztalt cysia.
Te aventy co je mam, to sa standardy, czyli dla wiekszego dziecka i pewno dlatego sa twardsze (dla malenstwa co ma juz pierwsze zabki) i okragle.
Na pewno z lepszym smokiem bedzie Lilci latwiej ciagnac, nie zalamuj sie, bedzie dobrze.

Tez bylam dzis z mala na spacerku chyba ze 2 godziny lazilam - bylo fantastycznie:)
Caly dzien z Tosia bylo OK, teraz przez sen ma drobna kolke, ale wszystko do zwalczenia - oby noc byla taka jak dzis.
Kupilam malej tez dicloflor 30 za Twoim przykladem. Jak Ty to podawlas? mam wielgachne saszetki i pisza co by to niemowlakom rozpuszczac w mleku - 1 dziennie. Chyba wiaderko mleka bede sciagac zeby toto rozpuscic:/

A w ogole to maz mi sie rozlozyl, smarka, kicha i prycha - zamknelam sie wiec z mala w malym pokoju zeby jej nie zarazil - masakra - robi mi sie lazaret w domu...

Odnośnik do komentarza

czesc Dziewczynki:)
jakos brakło mi czasu i możliwosci zeby w weekend siedziec przy komputerze,ale juz nadrobilam czytanie:) pogoda u nas cudna-wczoraj bylismy na spacerze 3 godz, a dzis tez juz wozek czeka na start. Widzialam ze rozmawialyscie o butlach z Nuka,tez mi wlasnie te polecano,mamy smoczka i sie sprawdza super.
Allayiala ksiazka pochlonela mnie do reszty-czytam nawet przy karmieniu;)jeszcze raz dzieki. A z tymi kolkami to strasznie wspolczuje;/ Przeszlismy przez kolki ale chyba nie na takim poziomie. Na pocieszenie powiem ze na pewno to mija:)
pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlx1hp9wz200zp.png http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej28yip5rcjt.png

Odnośnik do komentarza

U nas 6:1 w butelkowej batalii. Dla Lilii oczywiście. Ten smoczek NUKa jest rzeczywiście miększy, ma fajny kształt, ale tak jak po Aventowym Mała marudzi i... wymiotuje. Stało się to u niej zwyczajem kiedy próbujemy jej podać butelkę. Mamla, a kiedy jej próbujemy podać głębiej żeby się przyssała - wymiotuje.

Jedno jest pewne. Jutro odwiedzi nas położna w sprawie butelkowej.

Natomiast ja mam takie pytanie do was. Czy wiecie co oznacza zielona kupka z glutkami? Wiem, że to nie dobrze i jutro wybieramy się do pediatry.

http://lb1f.lilypie.com/fgOAp2.png
http://lbyf.lilypie.com/ys5vp2.pnghttp://davf.daisypath.com/BPo8p2.png

Odnośnik do komentarza

Hej nie bylomnie dawno w sobote mialam chrzciny z 18 syna z mlodzieza bylo 60 osob tylko ze mlodzi przyszli wieczorem jestem zadowolona ale i zmeczona jak nigdy
justynko co ty za ksiazke wysylasz bo nie jestem w temacie
wspolczuje wam tych kolek moja czasem tez ma takie niespokojne chwile ale na szczescie jest ich malo znowu ma katar mam nadzieje ze jej przejdzie bo sie boje zeby na ucho nie przeszlo
WSTAWIAM KILKA FOTEK

Odnośnik do komentarza

villanelle to niefajnie:/ moze jej za gleboko ta butla wlazi i stad odruch wymiotny... a karisz ja na plasko czy ma glowe wyzej? moze faktycznie polozna cos wymysli, ciezki orzech ta Twoja Lilcia...
A co do zielnej kupki, to chyba jedna z dziewczyn pisala (nie dam glowy ale chyba Mloda Mamusia), ze kazali jej nabial odstawic - i kupki wrocily do normy.

manenka mam ksiązke "jezyk niemowlat" , jak chcesz to daj maila tez Ci wysle;)

Odnośnik do komentarza

Witam Was kobietki i pozwalam się wtracic na chwilke...
Allayiala czytam czasem Twoje posty i przybijam piąteczke, u mnie jest dokładnie taka sama sytuacja jak u Ciebie, tylko, ze w wersji stereo...sypiam po 2-3 godziny na dobe, chodze na rzesach i ogólnie mam dosc moich własnych dzieci...
Kolki przerabiamy codziennie, próbowałam juz chyba wszyyyyyyyystkiego i duuuuuuupa...nic nie pomaga.
W dodastku od wczoraj dziewczyny sa na Nutramigenie, bo pediatra podejrzewa skaze:(

Pisałas coś wczesniej o debritacie, moze sz mi powiedziec co to i czy działa, bo nie doczytałam wszystkiego?
Z góry serdecznie dziekuje

Pozdrawiam wszystkie sierpniowe mamusie

Odnośnik do komentarza

Położna poradziła, żeby z kupkami się jeszcze wstrzymać i obserwować, bo tak może czasami być.

Natomiast butelkowo jest 7:1 dla Lilki. Dzisiaj karmiła ją położna podając herbatkę rumiankową godzinę po jedzeniu. Mówi, że to nie problem butelki ani podawania tylko grymasu Małej i przyzwyczajenia. My dawaliśmy Lilce główkę wyżej, położna trzymała ją dzisiaj tak samo. Jedno jest pewne, że ja Małej karimć z butelki nie mogę bo jak tylko mnie czuje szuka cyca bokiem i koniec, wtedy jest największy gwałt i płacz.

Ja na kolki polecam też Bobotic. My używaliśmy i pomogło. Później podawałam Gripe Water i też było ok, bo ona jest też niby ogólnie na bóle brzuszka, tylko ciężko się ją podaje.

http://lb1f.lilypie.com/fgOAp2.png
http://lbyf.lilypie.com/ys5vp2.pnghttp://davf.daisypath.com/BPo8p2.png

Odnośnik do komentarza

andzia no to piateczka:/
Dzis jest w miare, w nocy pospalysmy przyzwoicie, czyli pewno dzis/ bedzie masakra.
Zawsze chcialam miec blizniaki, ale tak szczerze teraz sie ciesze, ze Toska jest jedna - ja nie wiem jak Ty ogarniasz temat dwojki:/ A to ze ma sie dosyc dziecka tez przerabiam srednio co 2 dni, a potem mam wyrzuty:/
Debridat niewykluczone ze dziala, chociaz nie mam pojecia bo teraz Tosia dostaje zelazo, ktroe ja skutecznie zatyka:/ ale jakos lepiej jakby baczki leca... wato sprobowac. A po grip water mala rzygala, wiec akurat nie polecam - chociaz moze u innego dziecka sie sprawdzi. Sprobuj jeszcze z R-37 to jest homeopatia - wydaje mi sie ze tez dziala - ale to nic pewnego, ze wzgledu na to zelazo:/
Debrifat jest na recepte, a R-37 rzadko bywa w aptekach i trzeba zazwyczaj poprosic zeby zamowili.

villanelle bidula, najwyrazniej Lilcia ma swoje zdanie w kwestii butli i ma ja gdzies - w koncu nic dziwnego skoro moze z cysia pic:/

Odnośnik do komentarza

witam:)
wprowadzanie Łatwego Planu idzie nam średnio,głownie karmienie co 3 godz,moj maluszek jest leniuszek i szybko usypia przy cycusiu,przez co niie najada sie na 3 godz tzn w dzien nawet sie udaje ale od popoludnia i wieczorem sa cyrki;/ Postanowilam wczesniej zaczynac wieczorny rytulal kąpieli karmienia i sppania.Wczoraj kapiel byla przed 19 wszystko bylo fajnie do momentu wyjscia z wanienki,mala nie mogla doczekac sie kolacyjki,jak zaczela w koncu jesc usnela po 4 min wiec odlozylam ja do łozeczka nie minelo 10 min i obudzila sie glodna,wiec znowu dostala cycka i znow zasnela i tak w kolko 6 serii karmienia az padla.
Martynka odkryla ze ma dwie male rączki ktore bez wiekszego problemu mozna wkladac do buzi,mamla je teraz calymi dniami zaczynajac od paluszkow konczac na łokciach-najlepsza zabawa:)az strach pomyslec co bedzie jak odkryje ze ma tez dwie małe nozki:)
andzia witam i gratuluje podwojnego macierzynstwa-podziwiam ze dajesz rade

pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlx1hp9wz200zp.png http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej28yip5rcjt.png

Odnośnik do komentarza

Hej,
Dzis drugi dzien bylo dobrze, kolka byla niewielka, wyspalysmy sie i teraz nawet Toś poszla spac;) Jest szansa, ze przespi tak noc. Ostatnio wg latwego planu je co 2,5-3 godz, czasem co 3,5, w nocy ma przerwe nawet do4-5 godzin. Zdarza sie ze ma kolke w trakcie jedzenia troche pochlipie mleczka i sie prezy - wiec za jakis czas jak jej przejdzie (czasem po godzinie) dopija - i teoretycznie latwy plan bierze w leb, ale w koncu jest tylko niemowlaczkiem i nie musi sie znac na zegarku:)
Tosiek coraz dluzej lubi lezec na macie edukacyjnej i patrzec na wiszace na gorze zabawki, oswoila sie tez z bujaczkiem-kiwaczkiem, wiec wreszcie sprzety zajmujace pol mieszkania zacely sie przydawac;) No i niestety przestaje mi chyba spac na spacerkach - pokimala 15 minut i otworzyla oczka, a ja caly czas mialam paranoje ze zaraz bedzie plakac. Ale tylko przygladala sie wozkowi od srodka i mamie co prowadzila wehikul;)

Dziewczyny czy Wasze maluchy spia na spacerkach, czy rozgladaja ciekawie? no i czy wieszacie juz grzechotki w wozku ? zastanawiam sie cz nie dac Tosi jakij malej przytlanki do spania, bo zauwazylam ze ostatnio zasypia przytulona do takiego malutkiego reczniczka, ktory jej podkladam gdyby sie ulalo...

Odnośnik do komentarza

Allayiala
Hej,

Dziewczyny czy Wasze maluchy spia na spacerkach, czy rozgladaja ciekawie? no i czy wieszacie juz grzechotki w wozku ? zastanawiam sie cz nie dac Tosi jakij malej przytlanki do spania, bo zauwazylam ze ostatnio zasypia przytulona do takiego malutkiego reczniczka, ktory jej podkladam gdyby sie ulalo...

Moje tez rzadko spia, czesto płacza w wózku, niestety.

Ja tez im podkładam pieluszki tetrowe, czasem nawet sie do nich przytulą:)

Allayila czy Twoja Tosia podczas napadu kolki tez tak czesto je?

Odnośnik do komentarza

andzia ona najczesciej dostaje koki w czasie jedzenia, niestety co jej uniemozliwia skonczenie posilku i potem musi "nadrobic" jak troche kolka odpusci. Czasem ja meczy w nocy - ot tak, ale glownie jak cos zje.
A Twoje malenstwa pewnie tez sie nie moga najesc do konca, a poza tym ssanie cysia troche uspokaja. Zauwazylam ze jak daje Tosi smoka podczas kolki i trzymam za brzuszek to jest jakby lepiej - mniej sie dziecko meczy.

A tak z ciekawosci - jak Ty je karmisz? naraz czy zmianowo?
Maila Ci poslalam z lektura, no i jeszcze moze sprobuj ten debridat, chyba toto dziala, zawadzic nie zaszkodzi tym bardziej ze znalazlam to w wikipedii:

"Leczenie
Pomimo że kolka ustępuje samoistnie, jest ona silnym źródłem niepokoju dla rodziców. W celu złagodzenia objawów stosuje się liczne metody, często o niepotwierdzonej skuteczności.
Nie opracowano jednolitego schematu leczenia. Wyniki metaanalizy[3] wskazują na skuteczność ograniczenia narażenia dziecka na bodźce zewnętrzne i żywienia przez tydzień hydrolizatem białek o znacznym stopniu hydrolizy, zamiast mieszanek mlecznych. Spośród farmaceutyków simetikon okazał się nieskuteczny " (czyli na przyklad infacol , bobotic i espunisan - choc ten ostatni chyba nieco dziala) "a dicyklomina (w Polsce brak rejestracji) wykazywała liczne objawy uboczne.
Opublikowano obiecujące wyniki terapii probiotykami Lactobacillus reuteri.
W Polsce, w przypadkach uciążliwych kolek stosowana jest trimebutyna
" (czyli debridat) "i leki uspokajające (hydroksyzyna, neospazmina)."

Odnośnik do komentarza

Allayiala przez ponad miesiac karmiłam je piersia, niestysty miałam coraz mniej pokarmu, prawie nie spałam i nie jadłam, a one były strasznie nerwowe, bo nic nie leciało. Pozniej zaczełam dokarmiac bebikiem i cyc tylko raz dziennie, no a teraz wyszla ta skaza i dostaja Nutramigen.
mam specjalna poduszke do karmienia blizniat, wiec przewaznie karmei je razem, bo one zawsze równo sie budza. No a jak butla, to czasem ktos sie nawinie i pomoze...

Jade z nimi dzis do pediatry, bo odebrałam wyniki krwi i maja niska hemoglobine...moze to ma tez jakis wpływ na ten ciagły płacz...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

andzia chyba odkrylam sposob na zlagodzenie kolki;)
Kup maluszkom czopki spascrupreel.
Spascupreel S - czopki
To jest homeopatia i u mnie wydatnie dziala! Nie wiem czy ten debridat tez ma cos do rzeczy, ale wyglada na to ze kolka zostala troche opanowana. Te czopki sa bez recepty i polecila mi je pediatra - u maluchow po pol czopka 2-3 razy dziennie - w ostrych stanach co godzina. Po jakiejs godzinie-pół od podania u Toski leca baki i brzuszek sie uspokaja.

A z ta hemoglobina to pewno jak u mnie dostaniesz zelazo w syropku, tylko to cholerstwo dziala zaparciowo niestety. Toś bierze teraz zelano, wit. B i kwas foliowy - no i 2 razy debridat i po pol czopka spascupreel jak juz jest kolka.

Odnośnik do komentarza

hej:)
u nas dzis caly dzien w zabieganiu,jestesmy na etapie kupna mieszkania i jak nie do banku to do nieruchomosci i Martnka caly dzien z nami:)
villanelle noce mamy nawet niezle,tzn po kapaniu jak w koncu sie naje i usypia to spi ok 5godz,potem jak zaczyna sie krecic to przystawiam ja na spiaco chwile possie i spi dalej ok 3 godz. Po porannej pobudce ok 7-8 chwile sie pobawi,pogada z nami i znowu usypia i spi do ok10-11 :) nie moge narzekac:)
Allayiala na spacerkach mala juz nie spi od dluzszego czasu,tak jak Tosia oglada wozek od wewnatrz,staram sie opuszczac bude zeby mogla patrzec na drzewka,listeczki i ptaszki:) A grzechotki wieszamy praktycznie od poczatku,tzn szczerze to ostatnio gdzies sie nam zagubila wozkowa grzechotka-bedziemy szukac po domu:) Martynka ma mała podusie do ktorej uwielbia sie tulic.
milego i spokojnego wieczorku

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlx1hp9wz200zp.png http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej28yip5rcjt.png

Odnośnik do komentarza

hej
moja jak narazie spi dobrze kąpie ok 19 i potem zasypia a czasami ma dni ze nie spi do 22 ale nie placze ale wtedy spi do 2 lub 4 nawet w nocy karmilam piersia ale teraz przeszlam na butle wypija mi po100 ml a wam ile piją ?
co do spacerow to miala katar i balam sie wychodzic a dzisiaj bylam i tez nie spala i siedziala cicho
w domu patrzy sie na grzechotki na karuzele, intensywnie macha raczkami i smieje sie do nich zaczyna byc aktywna a rano jak wstanie to chichra sie ze hej i nie placze przy kapaniu

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...