Skocz do zawartości
Forum

Grudniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

U nas spanie wieczorne zalezne jest od ostatniej drzemki, dlatego ze mala spi co 2h max 3h zabawy. Dlatego jak sie obudzi o 17 to fajnie do 20 max. A dzis jeszcze spi czyli jak sie obudzi o 19 to do 21-22 bedziemy urzedowac.
Bylysmy na spacerku nawet przyjemnie cieplo bylo i sloneczko wychodzilo. Mala nawet z zainteresowaniem jechala i ogladala wszystko. Wybralysmy sie po malinki dla malej ale skonczylo sie na lodzie dla mamy :))) byl pycha

Ja sie zbieram do zalatwiania chrzcin jak mucha w smole. Tak mi sie nie chce no ale juz sprawdzilam kancelarie wiec jest postep. Kto powiedzial ze dziecko musi byc chrzczone dwa miechy po urodzeniu :p

Milego wieczoru

Odnośnik do komentarza

Co do chrzcin u mnie to tez kiepska sprawa bo teraz wczasy wiec z kasy sie wyportkujemy... Po za tym jakos mi sie nie pali... Moze zrobie roczek i chrzciny razem :-D
Co do spania to klade zazwyczaj Krzysia spac o 19 czasami 19.10 juz spi a czasami zasypia kolo 20 chyba ze jestesmy w gosciach to wtedy bawi sie dopoki nie zaczyna marudzic to wtedy go klade spac... U nas ostatnio od 15 nie ma spania do 19 chyba ze mlody nie spi po poludniu to wtedy spi kolo 16 i po godzinie go staram sie przebudzic delikatnie i tez kolo 19 go klade spac

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72893.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny przesyłam prawie zawał serca, nogi to mi się trzęsły że strachu a serce biło jak szalone. Mała spala i przebudziła się dałam jej smoczek i sobie zasnela. Za 5 min zerkam a ta przez sen się turla. Przetoczyła się przez kołdrę i była na skraju łóżka w ostatniej chwili ja złapałam. Jak sobie wyobraziłam co mogłyby się stać jakby spadła i jeszcze zahaczyła o ramę łóżka to mi się nogi ugięły. A wczoraj mówiłam że kolka wystarcza no to dziś już jest nieaktualne i muszę coś wymyślić.

Aż mi gorąco tak mi ciśnienie skoczyło :) dobrze że ja złapałam ta śpiąca królewna chyba czas na powrót do łóżeczka.

Odnośnik do komentarza

Maszkaron wypbrazam sobie jak się wystraszylas. Mi ostatnio młody by spadł przy ubieraniu bo wije się i rzuca na wszystkie strony a ja alantan zakrecalam i trzeciej reki zabrakło ale w ostatniej chwili go zlapalam.

My na szczęście juz dawno po chrzcinach. Cieszy mnie to bo teraz ciężko by było utrzymać go w kościele w miejscu. W niedziele jak z nim ide to jak zasnie i pol mszy przespi to resztę na rekach jakoś dajemy rade ale jak nie usnie to pol mszy przed kościołem.

U nas dziś tylko 2 drzemki po godzinie. Wieczorem jak do 18 nie usnie na chwile to staram sie juz go nie kłaść i wtedy o 19 kompiel i kulanko potem sen. Dziś o 20.30 odleciał.

Szukam pomysłu na podwieczorek bo jak je mi obiad tak kolo 14 to wtedy o 18 musi cos zjeść by mleko było na noc przed snem. Owoce odpadają bo zygoli, jogurty tez jeszcze nie dla niego, kaszka jest do południa...macie jakiś pomysł?

Popołudniu przestało padać wiec wyszlismy na spacer oczywiście pol drogi w wózku pol na recach...wykończyć mnie ten dzieciak.

Maszkaron ja jak na lody pójdę a ten mały semp zobaczy ze szamam nie popusci muszę się podzielic . wtedy soadam na laweczce i lizeny na zmianę he he czasem nawet kąśnie skubaniec jeden.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

U nas dziś maruda straszna, teraz zasnął dopiero i się wierci i popłakuje, dziąselka niby nabrzmiałe, ale już długo taki stan, a zębów brak. Nie możemy tych szkrabów juz zostawiać na łóżku, mój też się kula i próbuje rączkowac, na razie tylko buja się. Megs Dawidkowi szkodzą owoce? Mój z tym ulewaniem dzień lepiej później znowu gorzej, na pewno najbardziej źygo li po mleku. U nas dziś cały dzień lało, ja wracam z pracy to mały stęskniony nie chce się później odkleic niby 3h, ale jednak.

Odnośnik do komentarza

Megs ja z jedzeniem nie pomoge bo u nas narazie poczatki.

Ang juz sobie wyobrazam jak maly teskni za mama. No a mama to juz nie mowie bo ja zadko wychodze na 3h a Ty codziennie bo musisz. Moze jakos sie przyzwyczaicie.

Wczoraj mala zasnela dopiero po 22. Chcialam ja dac do lozeczka to sie budzila bo jej mało miejsca to nogi w szczebelkach i zabawa na calego. Kazalam tacie ja uspic bo stracilam sily. No i spala na lozku otoczona poduchami wysokimi. W nocy sie pcha na mnie i zajmuje pol lozka a ja na 30 cm jak sardynka w puszce w srodku.

Odnośnik do komentarza

Przyznaje sie- dziś zgrzeszylam :-) młody spał ze mną. Mój T na wyjeździe a on się tak kręcił i rzucał wczoraj wieczorem wiec wzielam go do siebie. I tak spał nie spokojnie. U nas zaczyna się w buzi cos dziać podczas smarowania wyczulam zgrubienie twardsze no dole pytanie tylko kiedy wyjdzie zabek...to może jeszcze trochę potrwać

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

Megs gratuluję ząbka dla Dawidka, jak stuka o łyżeczkę to lada dzień będzie widoczny. Maszkaron u nas tak samo co szczepienie to lekarka, o tu juz nie długo ząbek, a mały ma 7 mcy i cisza. Od dwóch dni strasznie mi marudzi, popłakuje, dziś w nocy tez spał niespokojnie, ciekawe może rzeczywiście dziąselka, tez nie badałam juz chwile moczu, a Wy badacie często mocz ?

Odnośnik do komentarza

Podjelam kolejna probe z jogurtem tym razem humana. I znów lipa zygolil samym kwasem, ja nie wiem czy on laktozy nie toleruje? Po mleku mi nie zygoli juz prawie a po jogurcie sam kwas.
A tego mojego T to ja kiedyś w nocy udusze. Tak mnie wkur..ia czasem ze poprostu mam dość. Nie dość ze go wiecznie niema to jak juz jest to nawet przez pol godziny nie może się dzieckiem zająć i jeszcze będzie mi mówił kiedy on głodny czy zmiana pieluchy.
Mały marudzi dziś. Przejechał się dziś w nowym foteliku i oczywiście wyl pol drogi. On poprostu nie lubi siedzieć w miejscu i dlatego ryczy.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

Megs ja też dawałam jogurt z humany, ale coś nie podszedł młodej. Dałam z hippa jakieś owoce z jogurtem i było ok. Po humanie właśnie kwasem ulała, co jej się raczej nie zdarza.
Masz chyba dwa trudne egzemplarze płci męskiej;). Trafiło na ciebie, bo pewnie jako jedyna jesteś w stanie sobie z nimi poradzić. A w ogóle to każdy ma swoje "za uszami". Mi też daleko do doskonałości:))

https://www.suwaczki.com/tickers/w5wqjw4zniq8um2d.png

Odnośnik do komentarza

Megs rowniez gratuluje zabka! U nas wyszly praktycznie dwa na raz roznica byla jednego dnia a teraz ta gora jakos wyjsc nie moze... Biedny meczy sie, w sumie juz od ponad miesiaca widze ze go to meczy... Wszystko by gryzl... I do tego juz nie pamietam kiedy ostatnio spal spokojnie... Budzi sie w nocy, czesto jak sie obudzi to siada i sie wybudza... Ajc szkoda gadac nawet nie ma jak pomoc bo ani zele do smarowania nie pomagaja, ani paracetamol.... Rzuca sie niemilosiernie... Szkoda mi go bardzo...
Ostatnio probuje go przestawic zeby zasypial tak jak kiedys bez noszenia(niestety przy pierwszych zabkach tak plakal ze przez trzy albo cztery dni to byl wiecznie noszony a w nocy to w ogole byle tylko zasnal i sie przestawil...) ale trudna walka robi taka histerie ze az zaczyna sie zanosic, kaszlec itd i chyba sie na razie poddam bo niby wiem ze nic mu sie nie dzieje ale jak on tak placze to ja najchetniej bym z nim plakala... I i tak konczy sie na rekach gdzie potrafi dalej plakac i ostatnio przeklinam kazde jego spanie czy w dzien czy to juz na noc... Moze wy znacie jakies sposoby bo u nas tylko w foteliku w aucie zasypia bez noszenia... Bez placzu....
Cos czuje ze kolejna ciezka noc bedzie bo dzis strasznie sie rzuca...
Megs nie dziwie sie ze jak jestes sama to go bierzesz do siebie, tez bym chyba tak zrobila ja to w ogole sie smieje bo jak moi rodzice biora go na noc to mimo ze lozeczko stoi to on i tak spi miedzy nimi, nawet nie probuja zeby spal w nim... W ogole moja mama bardzo chciala miec trzecie dziecko i w tym momencie to czasami widze ze wnuczek troche robi za to trzecie dziecko bo jak jedziemy do nich na weekend to ja w ogole nie mam dziecka :-D i jak wracami juz do domu to mezowi mowie ze sie za synem stesknilam :-D
U nas zaczela sie nerwowka przed wyjazdem... Szykowanie itd niestet oprocz kontroli i opieki nad krzysiem to wszystko ja musze ogarnac bo maz ostatnio duuuzo pracuje niby jest w domu ale siedzi przy papierach.... Ah... Ide spac spokojnej nocy wszystkim zycze

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72893.png

Odnośnik do komentarza

Ta pogoda mnie wykończy. Znowu leje. Nawet na spacer wyjść nie idzie bo co chwile pada. Beznadziejne te lato.
Aga życzę miłego wypoczynku i dobrej pogody!!!!
Dziś juz czuć ze ząbek się przebił i juz puka normalnie w lyczeczke aż dzwoni hehe. Nawet nieźle to znosi marudzi jak zawsze.
Jakie macie kubki niekapki i czy dzieciaki piją z nich? Bo u nas lipa nie czai co z tym robić ale ja mam taki z canpola zwykły i chyba po 9 miesiącu może dlatego on nie chce jeszcze z niego pić. Ale czy warto teraz kupować inny czy on będzie chciał z niego pić skoro taki kapryśny ten mój syn.
I znów sama na weekend pewnie znów młody wylonduje ze mną w łóżku. Postaram się nie brać go bo jak się przyzwyczai to tragedia.
Aga u nas tez z tym usypianiem nie jest kolorowo tez go bujam na rekach a on się potrafi rzucać i drzec i odpycha mnie i juz nie wiem jak go bujac, a czasem usypia ladnie . A u nas najgorszy dramat jest przy przebierania tak się drzew i rzuca i prezy i dosłownie mostki robi. Ja nie wiem co w niego wstapilo. Staram się ubierać go na siedząco ale z pampersem tak się nieda.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

Megs pogode raczej bedziemy miec bo jedziemy do chorwacji tylko boje sie drogi ile bedziemy miec nadprogramowych postojow...
Super ze zabek juz jest! Zaraz beda kolejne ;-)
U mnie niekapki sie nie sprawdzily pije z normalnej butelki bo w niekapku ciagnal picie ale nie polykal... Nie wiem czemu a jeszcze kolezanka mi powiedziala ze jej ortodonta powiedzial ze sa niedobre na zgryz... Wiec nie zmuszam go jeszcze chwila i bedzie pil z kubeczka bo juz mu nie raz pokazywalam a on tak smiesznie jezykiem jak kot pil :-D
U nas pogoda ladna bo padalo w nocy, rano bylo troche brzydko ale sie przejasnilo i teraz slonce pieknie swieci i cieplo jest...
Boze ile rzeczy trzeba wziac na taki wyjazd z malym dzieckiem... Masakra dobrze ze jedziemy na dwa auta to jest gdzie to upychac :-D

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72893.png

Odnośnik do komentarza

Aggaa to udanych wakacji żebyście odpoczęli przede wszystkim i zregenerowali siły. Droga długa ale jak mały lubi jeździć to spoko trochę prześpi kilka przerw i tak będzie bo wiadomo. A z tym pakowaniem to chyba tyle by się przydał bo trzeba wziąć wszystko. Jak sobie pomyślałam że leżaczek by się przydał i mata itp. To gdzie to spakowac.

Megs ja kupiłam tomme teppe z rurka i średnio to idzie no ale mała popija cały czas z cyca.

Magada nikt nie jest idealny :)

U nas usypianie też tylko na rączkach także nie jesteście same. I czasem może godzinę o mój kręgosłup biedny. Dziś jest u nas sny dzień. Poszłam z mała na poważnie drzemke i wstaliśmy o 12, dzień totalnie rozwalony a mnie się dalej chce spać. U dziś dziś ładnie i ciepło a ma być gorąco do 35st. Czyli znowu nie do zniesienia i siedzenia w domu. Pogoda tego lata nie rozpieszcza.

Tak piszcie o tym ulewaniu i moja też ostatnio coś więcej i to chyba przez moje mleko w diecie bo sobie pozwoliłam na jogurty i serek. Też kwaśnym jej się wraca.

Odnośnik do komentarza

A mi się śniło że mieliśmy kupiony apartament w Hiszpanii. Nad cudownie błękitnym morzem. Fajny sen. A a propo wakacji to jednak pojedziemy. Udało się wszystko pozałatwiać i jedziemy nad Wigry i nad nasze morze. Też nie wiem gdzie to wszystko upchniemy. Tym bardziej że nas jest pięcioro. Jakoś będzie. U nas też króluje cyc. Butelka służy do zabawy. Jak chce jej dać coś do picia innego to łyżeczką, bo z niekapka kończyło się na zaciąganiu i wypływaniu, a z butelki to różnie, ale też więcej na ubraniu niż w brzuszku. Zębów dalej brak i nawet się ich nie spodziewam za szybko. Aggaa25 to szczęśliwej drogi i oby bez marudzenia.

https://www.suwaczki.com/tickers/w5wqjw4zniq8um2d.png

Odnośnik do komentarza

Fajnie, że wyjeżdzacie, udanych wakacji i grzecznych pociech. My chcieliśmy na kilka dni nad morze, ale mój maruda ostatnio nie toleruje nawet jazdy autem. Dziewczyny mam mega problem, wyskoczyła mi opryszczka na wardze, boję się o małego bo to podobno bardzo niebezpieczne. Wczoraj jeszcze go całowałam, w nocy marudził to zabrałam go do siebie, a rano pecherzyki i obrzęk. Jak go biorę na rece to usta zakrywam pieluchą, mam też plaster na usta, alecz boję się strasznie. Miała , któraś z Was to cholerstwo

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! Udanych wakacji!
U nas 5 ząbków na stanie: dwie rolne jedynki, dwie górne dwójki i jedna dolna, normalnie mam małego wampirka:)
Dzisiaj mały zaczął raczkować wiec mnie duma rozpiera:)
My próbowaliśmy butelek i kubka niekapka do pucia ale dla młodego to wszystko są gryzaki, kupiłam bidon z rurka i mały pięknie pije :) Ukradł wcześniej go kuzynowi i zaczął pic co mnie strasznie zdziwiło ze umie i dlatego dorobił się własnego, a poza tym cycuś i rozszerzanie diety blw;) coraz lepiej nam idzie. Do obiadku wodę mu podaje w kubku doidy i mały pije tylko jak mu pomagam co noe jest łatwe bo strasznie mocno szarpie go rączkami.
W niedziele mamy chrzciny bratanicy i zastanawiam się jak mam małemu dać obiadek jak on się tak papra;)

Odnośnik do komentarza

Mamy weekend i cisza. Mamusie odpoczywają.

Klodi pisz do nas częściej bo coraz ciszej tu na forum.

Didus raczkuje. Dziś puscilam go na działce na trawę i odsowalam wózek bo do kol szedł. I tak ładnie juz mu idzie i nawet od razu przy czymś staje na kolanka narazie ale moment na nogi stanie.

Uzywacie jeszcze lezaczkow bo nasz chyba czas juz wydać bo za cholerę nie chce w nim leżeć juz. Nawet siedzieć nie!

Miłej niedzieli.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

Hej,
Długo mnie nie było, ale przeprowadzam się intensywnie, do tego mała ząbkuje i tylko w zeszłym tygodniu wyszły jej 4 zęby, tak więc ma już 6 ;)
Pewnie tyle natrzaskalyscie, że żeby nadrobić to wszystko to potrzebowalabym na to drugiego urlopu macierzynskiego. Tęsknię za pisaniem z Wami i planuje niedługo wielki "come back":P
Kurde, Lilka jeszcze nie siedzi i trochę się zaczynam martwić, choć pediatra mówi, że to w normie... A Wy jak tam, urlopiecierzynskim się gdzieś?? Buziaki.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371rl9kqn35.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...