Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Kochane ja dzisiaj tak się słabo czuje ledwo do położnej rano doszłam. Powiedziała mi, że to może być przez tą moją spadająca krew. Jak będę się dalej źle czuła albo wymioty wrócą mam jechać na IP. Wściekła się na mojego lekarza, że nic mi nie przepisał na te płytki i ze mnie straszy tym porodem posladkowym . Sama kazała mi kupić actiferol i lykac. Zrobiliśmy już plan porodu bo mówi, że nie dotrzymam do terminu. Małemu się spieszy.
Franka urodziłam po terminie i tak jak piszecie mama też mnie i siostrę przenosila.

http://www.suwaczki.com/tickers/n59y82c3277g4kar.png

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3ctgf6pi4mbf5m.png

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie po wizycie u hematologa z moimi płytkami (131tys), mam zalecenie robić morfologie co tydzień z rozmazem ręcznym, no i wypisał mi skierowania aż do połowy listopada, bo podobno też płytki szaleją w połogu. Gdyby spadły poniżej 70 tysięcy będzie wdrożenie leczenia encortonem, ale on mówił, że raczej nie ma szans,ale przynajmniej będę spokojna i będzie co tydzień kontrola. Ja też dziś dziewczyny poleguje, bo nic mi się nie chce, poza obiadem i dwoma praniami chyba nic nie zrobiłam, ale w końcu mamy prawo, jeszcze zatesknimy, jak od rana do nocy będziemy biegać za maluszkami :D

Odnośnik do komentarza

Sówka ja wczoraj odebrałam wyniki i ja mam płytki 137. Zastanawiam się czy moja lekarka coś z tym zrobi. Na ile to jest na tym etapie niebezpieczne, mówił coś lekarz hematolog? Moja lekarka powiedziała mi na poprzedniej wizycie że jak spadną poniżej 130 to będziemy się martwić ale oczywiście ja już się martwię. Teraz wizytę mam w poniedziałek, zobaczę co mi powie.

Odnośnik do komentarza

Kamama, ja nawet jeszcze nie mam co do torby spakować więc chyba wygrywam ;) Ten poziom płytek jest jeszcze ok, jak będzie poniżej 70 tysięcy to nie można dostać znieczulenia przy porodzie (na SR mówili, że jak już są poniżej 100tys), no i przy cięciu też problem, bo jak za mało płytek, to można dostać krwotoku.. Ale taki poziom jak mamy jest jeszcze ok, bo to taka fizjologiczna małoplytkowosc. No i jak bedzie mało, to trzeba rozmazy ręczne, bo np. jak pięć plytek się zlepi, to maszyna czyta jako 1, a pod mikroskopem widać, że jest ich pięć, no i jak te wyniki się różnią, w sensie w rozmazie jest ok. to jest małoplytkowosc rzekoma, czyli tak naprawdę jest wszystko ok. Tak mi to lekarz wytłumaczyl.

Odnośnik do komentarza

AgaMiJa też będę mocno 3Mac kciuki za ciebie i dziewczynki. Daj nam znać po jak tylko będziesz na siłach.
Dziewczyny ja miałam ostatnio płytek 125 i mój lekarz powiedział, że nie jest tak źle. Dopiero jak spadną poniżej 100 to do szpitala i leczenie. Teraz zaczynam się martwić, że on bagatelizuje sprawę.
Nie wiem teraz czy iść jutro robić wyniki prywatnie. Tylko z kim ja małego zostawię.

http://www.suwaczki.com/tickers/n59y82c3277g4kar.png

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3ctgf6pi4mbf5m.png

Odnośnik do komentarza

Ja tez musze sie od nowa spakowac i w ogole to kupic koszule bo jak wyciagnelam ta co kupilam 2 miesiace temu teraz w szpitalu to obcisla miniowka:-(kupie se ta wielka dla "matrony".

Ja tez nie mam nic sily,ale umylam okna w 2 pomieszczeniach i podlogi wszedzie. Tak samo chodze jak kaczka,dopiero dzis to sie zaczelo(takie chodzenie szerokie). Wlasnie patrze i niedokladnie umylam okno u malenstwa aaaaaaa!szalu dostane.Nie mam juz sil poprawiac.

Dzis 37+1tc. Jeszcze mam czas na rodzenie:-)oby to bylo najwczesniej za tydzien.

MaZos
To chyba drobniusia dzidzia:-)
AgaMi
Super,juz bedziecie razem,no blizniat trzeba sie spodziewac wczesniej:-)) powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Ja dziś byłam robić morfologię i mocz, bo u mnie w zasadzie problem z żelazem jest. Ale gin powiedziała wczoraj na wizycie, że mam dziś zrobić i jak drastycznie nie spadnie morfologia (ostatnia robiona na koniec sierpnia), to już do porodu nie będzie powtarzać, tak samo mocz. Podejrzewam, że to kwestia tego, że moja gin spodziewa się, że do następnej wizyty nie dotrwam, dlatego tak kazała szybko zrobić tą morfologię i mocz, bo normalnie zawsze kazała dzień przed wizytą

Odnośnik do komentarza

Cukinka- Ja też nie mam żadnych skurczy, twardnien, no nic ... boli mnie tylko krocze ale to od dłuższego czasu nawet o tym pisałam teraz to nawet w nocy mnie boli jak się przewracam. Mamusia bliźniaków- super, cieszę się bardzo już nie długo. :) Jestem taka glupia że szkoda gadać. Weszłam w Internet i zaczęłam czytać o położeniu posladkowym. I jest napisane ze takie ułożenie dziecka może świadczyć o jakieś chorobie.... I zaczęłam sobie wkrecac różne rzeczy. No po co czytam te głupoty...!! Agitsgupcio- urodziłapiglet coreccóreczkę :) co do twojej sytuacji, jestem pod mega wrażeniem twoim zachowaniem. Bardzo dobrze postapilas jesteś mega dzielna! Wielkie brawa !

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

Agitsguciop jesteś dzielna! Nie każdą byłoby stać na taką odwagę. Brawo!
Czekamy na efekty sesji, ja też miałam zabawa super tylko taka wieeelka na nich jestem że ja się nie mam czym chwalić ;)
Piglet urodziła śliczna córeczkę także jesteśmy już forumowymi ciociami ;) teraz w poniedziałek następna jest AgaMi z bliźniakami... Także zaczęło się...

Odnośnik do komentarza

Kamama
Mi cala ciaze lala sie doslownie krew z nosa,ale mysle ze dlatego,ze od poczatku bralam Acard. Odstawilam ok 3tyg temu to ze 2 razy mi leciala.

Dzis tez odstawilam luteine,wreszcie dosyc aplikowania tego sprzetu.

agitsguciop
Jaka Ty dzielna:-*teraz mieszkanko bedziesz miala cale z dzidzia i spokoj od "Panicza". Pewnie sesja wyszla swietnie. Ja nie robilam,a na samym poczatky ciazy tak o tym myslalam.

Zjadlam kolacje i nie wiem co ze soba zrobic. Chyba pojde zrobic porzadek z zabawkami mojego bejbika,poupycham do pudel:-)moj wraca dzis po 23 z pracy wiec slecze sama.

Milego wieczorku dziewczyny:-*

Odnośnik do komentarza

agitsguciop dzielna jesteś. Mam nadzieję, że teraz lepiej się czujesz.
AgaMi w poniedziałek wszystkie będziemy ściskać mocno kciuki i czekać na wiadomość.
Miałam spakować torbę i nie spakowałam. Wszystko na wierzchu mam tylko włożyć do torby. Oj leniwa to ja jestem. A tu miesiąc do porodu. Jak tak dalej pójdzie to nie będę miała siły aby urodzić.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny nie czytajcie na necie głupot bo tylko stresujecie siebie i Wasze dzieci. Lepiej do gia zadzwonić albo poloznej jak macie i ich się zapytać.

U mnie w rodzinie mama i siostra rodziły przed terminem trochę i wszystkie małe dzieci więc ja się spodziewam tak samo :) I mam szczerą nadzieję bo boję się sn jak nie wiem co :(

AgaMi bede trzymac za Was mocno kciuki w poniedziałek. Daj znac jak odpoczniesz po wszystkim.

Agitsguciop podziwiam Cię! Szczerze to nie wiem co ja bym zrobiła w takiej sytuacji ale chyba na dobre to wyjdzie i Tobie i dziecku. Wierzę że sobie poradzisz i to w spokoju ducha :)

Ja nie mam zamówionej sesji ciazowej ale dzidziusiową :) Zdjęcia robione do max 8 tygodnia życia dziecka :D

Odnośnik do komentarza

dzięki dziewczyny za miłe słowa ;) staram się być silna dla małej :) w końcu mam ją pod sercem i ona przeżywa ze mną każdy stres :(

uhuhu dziewczynka? super! gratulacje :) w końcu się zaczęło :)

Pauka jeszcze możesz zrobić sobie sesje ;)

Mazos ja wzięłam zestaw ciążowa + noworodkowa :) z tym, że u nas noworodkowa jest do max 14 dnia życia :)

nie wiedziałam, że mam taki wielki brzuch, dopóki nie zobaczyłam go na zdjęciu!! haha, a nigdy nie wierzyłam jak koleżanki mówiły że dopiero na zdjęciu to widać :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...