Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pakowanie ogarnę chyba dopiero w przyszłym tygodniu, czekam na zamówienie z apteki no i torbę musi mi mąż wyprać. Póki co odwalił kawał dobrej roboty, bo dziś skończyliśmy pokoik docelowy dla małej, zrobił przemeblowanie i generalne sprzątanie w sypialni, łóżeczko stoi, lampka wisi, wózek poskładany :) A mnie wciąż czeka prasowanie, bo jakoś tak postanowiłam drugi raz przeprać wszystko co mam do szpitala zabrać.

Odnośnik do komentarza

Cześć Mamusie.
Brwi i włosy zrobione :-). Małemu chyba nie podobało się u fryzjera bo kopał cały czas. No cóż mamusia musi dobrze wyglądać;-).
Dzisiaj usłyszałam, że takie upały mają być przez cały wrzesień.
Torbę miałam pakować w poniedziałek a jest piątek i dupa. Nadal pusta.
Łóżeczko kupiłam dla Małego. Za całe 30zł na olx. Do tego za 15zł leżaczek-bujaczek.
Teraz leżę już z brzuchem do góry pałaszując żurawinę w czekoladzie.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Pauka super ta komoda wygląda! A ja na żyrandol pomysłu nie mam i gole żarówki wisza póki co.
Od 3 dni zbieram się ze be torbę spakować ale jakoś nie mogę się za to wziąć.
Dzisiaj miałam rybe na obiad z frytkami i surowka z kapusty kisz. Tyle narobilam ze z 5 osób by się najadlo a sama zjadlam ledwie jedna i już bylam pelna. Będziemy je jeść chyba ze 3 dni :)

Odnośnik do komentarza

ja własnie wyszlam spod prysznica, taki skwar że masakra..

zjadłam calą paczke żelek :D

ja mam rozm na 68. 74 i większe nawet, ale narazie ich nie prałam, bo i tak musiałabym je znów przeprać, a po co mi teraz podwójna robota :D

ja mam wodę spakowaną niby, ale muszę kupić te z dziubkiem i podmienić :)

teraz teść wpadł, zawiesił mi lampę :) mam taką:

monthly_2016_09/pazdziernikowe-mamusie-2016_50942.jpg

Odnośnik do komentarza

Piekna lampa!!!

MaZos-
Ja tez dlugo mialam gole zarowki...
Do pokoiku malego troche detali mi potrzeba,ale spac z moze jak cos:-)jeszcze dzis ta karuzele mu zawiesimy i lampke ksiezyc.

Inne pomieszczenia sa w oplakanym stanie.Juz trudno:-(kurcze Wy to latacie wszystkie. Ja nawet nie wiem czy na dworze zimno czy cieplo. Ide po termometr,czuje goraczke.

Ona1981-
Pewnie czujesz sie super po wizycie i jestes sexi mami!ja wlosow nie farbowalam juz...uwaga...7,5roku!!!!po ciazy to zrobie,marze o tych jasnych koncowkach.

Odnośnik do komentarza

Pauka ja tez mam malo rzeczy, ale z doswiadczenia wiem, ze sie zbiera prania i co chwile robi sie pranie.
Ja dzis wyladowalam na ktg, bo od 4 mialam skurcze i biegunke i wymioty, wiec ok 10 pojechalismy do szpitala. Zrobili mi ktg i powiedzieli, ze to skurcze przepowiadajace i tyle w sumie. Teraz skurczy juz nie mam az takich, ale brzuch ciagle boli jak na okres. Lekarka stwierdzila, ze skurcze przepowiadajace sa czesto bardzo bolesne w 2 i kolejnej ciazy.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgtv73qq58mc2l.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3leg3crmo.png

Odnośnik do komentarza

Hej!
Ja po wizycie u ortopedy. Jestem w kropce, spojenie rozeszło się na 6,5mm niby do 1cm to normalne, a powyżej patologia.
Lekarz stwierdził, że mogę rodzić naturalnie jednak nie daję mi gwarancji, że podczas porodu nie rozejdzie się za bardzo..
I w razie co wypisał skierowanie na CC, decyzję muszę podjąć ze swoim lekarzem prowadzącym ciąże.
Tak bardzo chciałam rodzić naturalnie ;(
W dodatku chyba coś się przeziębiłam, a jutro mamy iść na wesele... do tego ta pogoda, normalnie jak nie urok to sraczka! :/

Torba jeszcze nie spakowana, cały czas myślę jaki rozmiar powinien być tej torby, tyle rzeczy jest do spakowania.

Pauka89 komoda i lampa super się prezentują :)

http://www.suwaczki.com/tickers/h44eugpjwj2a035p.png

Odnośnik do komentarza

Yyy wszystkie już jakieś skurcze czujecie, a ja nic. Gdyby nie to, że Młoda szaleje, to bym nawet nie czuła, że mam brzuch. Jedynie przy zakładaniu skarpetek mi trochę przeszkadza...

Co do pokoików, to u nas na razie Pola będzie miała kącik u nas w sypialni, jak będzie już spać sama to wtedy urządzimy jej docelowy pokój. Na razie tylko przykleimy czarne gwiazdki nad łóżeczkiem i zawiesimy ramki z literkami. Do tego dziecięca lampka nocna i tyle. Urządzaniem właściwego pokoju zajmę się później, bo znając życie miałby wystrój 5 razy zmieniany zanim by się tam Młoda w ogóle wprowadziła :D W ogóle u nas na razie króluje motyw gwiazdek. Są czarne, szare i miętowe :D

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0ak4fq60ai.png

Odnośnik do komentarza

My chcielismy od razu jego pokoj zrobic. Bedzie z glowy na pare lat. Tez bedzie ciagle cos dorabiane,ale glowne legowisko ma u siebie:-)

Mblusia-
No moze co sie rozkreca.Wiele z nas biegunka,wymioty...mysle,ze za ok tydzien,raczej dwa u nas zaczna sie porody:-))trzymaj sie w tym szpitalu,jyz teraz to wszystko bedzie dobrze-nawet jak urodzisz. Meczylas sie pewnie cala noc!

Wisieneczka-
Do jutra moze przejdzie.bym polecila mleko,miod i kipe czosnku,ale tak glupio cuchnac na weselu. Co tu zrobic

Odnośnik do komentarza

Pauka89 w szpitalu mnie nie zostawili, juz jestem w domu :) maz poszedl do pracy, a ja z mloda siedze i ogladam bajki, bo jakos nie mam na nic innego ochoty. Ja sie bardzo stresuje, bo mi polozna powiedziala, ze przy bardzo szybkim pierwszym porodzie nie mozna zwolekac z przyjechaniem do szpitala przy kolejnych porodach, bo moge nie zdazyc. Chociaz moze byc calkiem inaczej... Ja sie porodu nie boje jako takiego, bardziej tego, ze maz bedzie w pracy, ja z mala, ze znajomi nie beda mogli jej zabrac i w sumie, ze urodze zanim dojade do szpitala, tego sie boje. Pewnie jeszcze sie skonczy dlugim porodem...
Cukinka ja tak mialam w pierwszej ciazy, nic nie czulam i nie mialam zadnych slurczy. Wody mi sie zaczely saczyc, po jakichs 3godz dostalam skurcy, a po kolejnych ok 2 mala byla juz z nami :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgtv73qq58mc2l.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3leg3crmo.png

Odnośnik do komentarza

ja to w sumie dziś zdecydowałam, że spakuję się w dwie torby. Jedną dla siebie, a jedną dla Małej. Biorąc pod uwagę, że chcę, żeby Mała po porodzie od razu była ubrana w ciuszki, które ja przywiozę i w pampersa też, to dla męża będzie prościej jak będzie miał wszystko w jednym miejscu :D w tym stresie przynajmniej będzie mu łatwiej, jak będzie miał coś przynieść :) jeszcze tylko wypiorę ręczniki w płynie dla Małej i będę pakować :) siebie spakuję w drugą i będzie okej :) w sumie do szpitala mamy 300m, więc zawsze mąż może po coś podjechać, jak zapomnę o czymś :D ale wolę spakować już w przyszłym tygodniu torbę :)

Teraz się zastanawiam, kiedy ubrać łóżeczko. Chciałabym, żeby materac też jeszcze się trochę wywietrzył nim założę na niego prześcieradełko :) bo wszystko jest nowiutkie :) ale w sumie pewnie decyzję podejmę, jeśli będę miała wizytę w tym tygodniu. Mam nadzieję, że moja gin wróci we wtorek już i będę miała w środę u niej wizytę :)

Odnośnik do komentarza

Mblusia
To prawda że przy kolejnej ciąży te skurcze przepowiadajace są silniejsze i bardziej bolesne.tez to przerabiam teraz. Przedwczoraj przezylam dramat z tymi skurczami, ale nie pojechalam na IP bo żal mi bylo budzić synka w nocy. Ponoć te przy porodzie tez bardziej bolą (dziś mi koleżanka potwierdziła ze tak miała) za to przeważnie rzeczywiście szybciej kolejny poród przebiega.
Mam te same obawy co Ty odnośnie nieobecności męża i "zagospodarowania" synka w razie nagłego rozkręcenia akcji porodowej...

Dziewczyny fajne te Wasze lampy :)

Cukinka
Tez nie robimy teraz pokoiku dla małej tylko z nami będzie w sypialni dopiero jak skończy 5/6miesiecy to wtedy jest plan go zrobić (już nawet meble wybrane są).

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ke6x11xzt.png

Odnośnik do komentarza

EmMadlen-
A ja z kolei nie mam ucisku na krocze,a kregoslupa tez nie czuje!Tylko mdlosci,wymioty,biegunka i skurcze.no i bol jak na okres,ale sopuero z pol godz. Jeszcze chodze w swoich pierscionkach wiec nie puchne,ale tez nie wychodze nigdzie tylko ze 2 dni ostro leze.

Mojemu nie chcialo sie wieszac karuzeli,poszedl do kolegi na piwo...znow jestem sama i tv ogladam.

Do szpitala tez mam blisko ok 2,5km,zawsze ktos cos dowiezie czy kupi,tego sie nie obawiam. Jakos chce rodzic w nocy zeby moj byl w domu i normalnie z nim autem jechac,a nie wzywac posilki.

Ojjj czuje raczki malego na wzgorku,gilgocze stara matke:-)

Odnośnik do komentarza

Ja też w takim razie spakuję 2 mniejsze, mniej się będą rzucać niż jedna wielka, która zaliczyła 3 miesięczny pobyt w USA :D

U nas w pokoju jako tako też meble będą, ale wszelkie dodatki i samo łóżeczko wstawimy tam dopiero w przyszłym roku. A na razie wygodniej nam będzie mieć Polę pod ręką :)

Ja to nawet ucisku na krocze nie czuję, bo Młoda odwrotnie ułożona, głową mi gdzieś w okolicach żołądka wali :D Z dwojga złego nie wiem co gorsze :D

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0ak4fq60ai.png

Odnośnik do komentarza

~AgaMi-
mam go przed soba,specjalnie dla Ciebie przynioslam z kuchni:

Hydroxyzinum Aflofarm
2 mg/ml,syrop

Moj gin mowil zebym brala przed snem 1 łyżkę stołową.

Na recepte o ile pamiętam.

Ja tam sie ciesze,że pieknie i slonecznie. Moze jeszcze uda nam sie skorzystac z malenstwami na spacerkach w tak piekne dni:) a nie zaczynac o pory deszczowej i chlodnej jesieno brrr.

Boze zebym tylko teraz jak jestem chora nie rodzila bo bym chyba umarla,ja nawet oddychac i mowic nie moge:(no moze nikt by nie słyszal mojego darcia.

Matko bylam tak glodna,ze zjadlam 2 kanapki i od razu czuje raczki malenkiego na wzgorku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...