Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że przemyślenia porodowe.
Ja zdecyduję się na tshirt od D. Podczas porodu wszystko jest podciągnięte pod piersi. Tak więc spokojnie na brzuchu położą.
Hmm depilacja. Sama w domu się ogolę. Ale u mnie w szpitalu można poprosić położną i też ogoli.
Jeżeli chodzi o lewatywę to jest na życzenie. I ja na 100% z niej skorzystam. 5 minut po podaniu i wszystko wyleci. Nie chcę podczas porodu myśleć o tym czy czasem dwójeczki nie zrobiłam. Chcę się skupić tylko i wyłącznie na tym aby dziecko wydać na świat.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Mam w rodzinie ginekologa, no i mówił, że kobiety się wzbraniaja przed lewatywa, a później robią równo pod siebie i przepraszaja, tylko że już jest za późno, położna musi stać i ciągle to wycierac, no i dla nikogo nie jest to przyjemne, ani dla rodzącej, ani dla tych po "drugiej stronie", więc ja na pewno będę chciała, nie może to być az tak straszne. Ja na targu kupiłam koszule do karmienia i porodu po 25 złotych, więc mi nie szkoda jak się pobrudzi w trakcie, a przynajmniej ma te guziczki. Ja tam nie myślę o intymności, pewnie mi będzie wszystko jedno jak będę wyglądać. Tam na dole się sama ogole, ale słyszałam, że do cięcia położne gola jak coś. Śpiworek i kocyk cudne, pajacyki z resztą też, piękne są te rzeczy dla maleństw :)

Odnośnik do komentarza

U mnie w szpitalu podobno nie robią lewatywy i położna kazała kupić czopek glicerynowy i jak się zacznie zaaplikowac i po pół h niby na kibelku się siedzi. Gorzej jak o czasie nie zadziała i co wtedy... wole nie myśleć.
Jeśli chodzi o golenie to sama się postaram ogolić :)
A do porodu biorę tshirt mojego i wsio , spisuje go na straty. Moim zdaniem i tak tą koszule trzeba będzie podwinąć.
W ogóle tez poszukuje kocyka, tylko mój niebardzo się garnie aby go kupić woli abym ja to zrobiła. Może w środę do pepco podjadę po lekarzu od razu. Nie chce jeszcze zabardzo chodzić bo wczoraj trochę siedziałam i ubranka układałam to potem brzuch mi się strasznie spinal, az bolal i młoda wariowala.
A śpiwórki fajne są, ja mam 2 dostałam ale nie wiem czy na zimę wystarczą.

Odnośnik do komentarza

Ja oczywiscie nie spie,kotlasze sie po domu,ciagle jem. W nocy robie sie strasznie glodna. Zjadlam wlasnie pare ciastek,kanapke z serem i suszonw pomidory.

Maly od tej 19dalej kopie,rzuca sie. Bardzo bola mnie plecy,na wzgorku,zoladek. Brzuch mam wysoko,ciezko mi sie oddycha.

Agitsgiciop-
Duze to zamowienie zrobilas,a po ciazy za duze bedzie na Ciebie.

Dzis gadalam z moim i mowil,ze po prostu czuje stres przed dzieckiem,bardzo sie denerwuje maluchem.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny lewatywa to był mój największy stres przy pierwszym porodzie. Chciałam rodzic z mężem i strasznie się wstydziłam ze w trakcie zrobię "dwojke".u nas w szpitalu niestety nie robili i nie robią lewatywy nawet na życzenie! Dlatego za radą położnej zakupiłam roztwór gotowy Enema w aptece do samodzielnego wykonania lewatywy i zapakowalam do toby do szpitala. Ale strasznie się tego zabiegu bałam i tylko o tym myślałam przed porodem...żeby zrobić go w odpowiednim czasie tzn nie za szybko i nie za późno. Jednakże moje lęki okazały się bezzasadne bo matka natura sprawiła że jak skurcze się nasiliły juz na porodówce to po prostu po sprawdzeniu przez położna rozwarcia ze jest na 4cm poszłam na kibelek bo mi się chciało bardzo "2".o lewatywie całkiem zapomniałam jak juz akcja pt. porod się zaczęła :) jak czytam teraz na różnych stronach o porodach to nasz organizm sam się oczyszcza w trakcie.także liczę ze przy drugim będzie tak samo.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ke6x11xzt.png

Odnośnik do komentarza

Chociaż jak teraz poruszylyscie ten temat to zaczęłam się zastanawiać czy aby nie kupić znowu tej Enemy na wszelki wypadek.dla spokoju wewnętrznego. Tym razem chciałabym rodzic z mamą ale nie wiem czy zdąży dojechać na czas do mnie bo ma 2h drogi.przy mamie się nie wstydzę aż tak bardzo. No ale jak nie zdąży to będzie mąż wtedy... tylko jedna z moich koleżanek w trakcie porodu z mężem zrobiła "2" i mówi że to nic takiego.ja sobie nie wyobrażam tego jakoś.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ke6x11xzt.png

Odnośnik do komentarza

KasiKate
I tu kolejny mit.wszystkie się balysmy po porodzie iść na "2". A mi się strasznie chciało już na drugi dzień rano.i poszłam cała w stresie do WC. A tu niespodzianka.mimo iż miałam szyte krocze i wylazly mi hemoroidy zrobiłam szybko i bez problemu.prawie nic nie bolało! Może dlatego że zjadłam kilka suszonemych sliwek wieczorem dzień wcześniej za namową mamy. Nie wiem. Każda z nas jest inna.ale czasem ludzie straszą nas niepotrzebnie!nie taki diabeł straszny ; )
Miłego dnia!
U mnie znowu fatalna noc

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ke6x11xzt.png

Odnośnik do komentarza

Mi przed zabiegiem ginekologicznym pielęgniarka robiła pierwszą w życiu lewatywę i pamiętam, że byłam przerażona, że już w trakcie jej robienia wszystko ze mnie wylatuje. Okazało się jednak, że to pielęgniarka się zagapiła i polała mi nogę tym płynem. A co do odczucia, to wiadomo, że nie jest zbyt przyjemne, ale według mnie nie gorsze niż biegunka.

https://www.suwaczki.com/tickers/dqprcwa1b4boyvr1.png
https://www.suwaczki.com/tickers/dqprl6d8z12sg2tu.png

Odnośnik do komentarza

Pocieszylyscie mnie dziewczyny z tą lewatywą - też się tym matwilam trochę. Ja się meza mnie wstydzę (bedzie przy porodzie) ale jednak poloznej albo lekarza juz tak. U mnie w szpitalu też nie robią nawet na życzenie więc chyba sama kupię ten środek co Mari poleca - na wszelki wypadek. Chociaż siostra moja po 2 powodach i są każdym razem sam jej się organizm oczyścil. Mam nadzieję ze u mnie będzie podobnie :)

Odnośnik do komentarza

dziewczyny ja lewatywe to bardzo chce miec i wogóle o tym nie myślę źle- od jak pobranie krwi :P .. a jak podchodzicie do znieczulenia? zzo?? próbuję plan porodu napisać juz z tydzień i nie umiem sie zdecydować. a do porodu mam koszulke taką z wyprzedaży z biedronki wygląda jak sukienka na mnie - za 5 zł szkoda jej nie bedzie a ładna jest :P

Odnośnik do komentarza

Pauka dużo wyszło, bo zamówiłam 2 pary spodni z czego jedną chcę zwrócić, zobaczę, które lepsze :D i 2 koszulki. Nie będą za duże po porodzie, pierwszą ciążową zaczęłam nosić zanim zaszłam w ciąże, (kupiłam, bo mi się podobała i nie wygladala na ciazowa), nie miałam dużego brzucha, teraz mam duuży i jest dobra :D te ciuchy ciążowe z hm są fajne, bo dobre jak masz brzuch i bez brzucha, dostosowują się, więc o to się nie martwie. a po porodzie też nie chce nosić obcisłych ciuchów ;)

ale się rozpisałyście na temat tej lewatywy :D

ja noc przespałam nawet, co 1,5h do kibelka, przed spaniem pobaraszkowałam z moim P :D ja nie umiem w nocy jeść, nie wiem, może to siedzi u Was w głowie? ja nawet jak się budze bardzo głodna to nic nie zjem! wypije szklankę wody i ide spac dalej :D

Odnośnik do komentarza

Ja noc tez srednio przespana obudziłam sie po 3 cala mokra takie.mialam poty od 7 siostry malutka mnie obudzila i oglądałam z nią Pepe z nosa mi leci i jestem bez sily zaraz się zbieram do mojego lekarza bo syrop z cebuli za wiele nie daje : ( mam nadzieje ,zd wyzdrowieje ! Ja tez chce miec lewatywę mysle ,ze to lepsze niż 2 na stole bym sie na pewno zawstydzila ! Buziaki w ten deszczowy dzień !

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfxzkr4oowo0fg.png

Odnośnik do komentarza

8ania6
Ja bede chciala zzo. Za tydzien mam konsultacje z anastezjologiem, dopytam o szczegóły. Podobno jak da odpowiednia dawke to mozna chodzic, siusiac tylko mniej boli☺
Dziewczyny, kiedys podczytalam chyba u sierpniowek, dziewczyna polecila chusteczki do intymnej po szyciu w szpitalu. Podobno sa delikatniejsze niz papier, ja spakowalam na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie temat lewatywy wyszedl dość obszerny ale co tam, wszystkie czekamy na poród to i wątpliwości trzeba rozwiać a co! :)
Ja dzis rano byłam w labo ponownie powtórzyć te próby watrobowe jakos mi to spokoju nie daje. Po południu mam wizyte u gin zobaczymy co to będzie...
Dzis mam dzien jedzenia,jak nigdy nie mialam na nic apetytu tak dzis wsunelam tyle owoców co przez cala ciaze tyle nie zjadlam :) i do tego ptasie mleczko z wedla pol opakowania. ehhh teraz czuje sie pelna :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...