Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie materacy to ja nastawiam się na tradycyjny piankowy. Oglądałam ostatnio jakiś filmik na yt i tam jakiś specjalista odradzał te z dodatkiem kokosu dla dzieci, bo mogą zaostrzać alergie oddechowe. A poza tym słyszałam, że często te materace śmierdzą, zwłaszcza jak zawilgną, a to przy dziecku może się czasem zdarzyć lub gdy były źle przechowywane np w magazynie. Popularne są bo są naturalne, a to teraz bardzo w modzie, ale to nie znaczy że są lepsze.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5ee78h57my.png

Odnośnik do komentarza

My na szczescie mieszkamy sami,nie jest to nasze mieszkanie wlasnosciowe tylko nalezy do rodziny partnera,ale planujemy wykupic teraz od nich. Po kolei ich splacac. Mieszkanie 60m2. Nie moge sobie wyobrazic,ze mieszkam z jego matka albo moja,nikt mi tu nie patrzy na rece i sie nie wtraca. Wiem,ze czesto nie ma wyjscia. Ja dzis czekam na kuriera,ms byc z posciela,becikiem,butla,smoczkiem itd.. Taka pogoda,ze nie chce mi sie nigdzie wychodzic. Od poczatku tyg mam okropny kryzys,odechciewa mi sie wszystkiego,nawet do spozywczego wyjsc. Wczoraj zmusilam sie zeby po maslo pojsc. Kolejna wizyte u gin mam 06.08. Pewnie znow da skierowania na krew,mocz itd.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny musz się Wam pochwalić.
Umówiłam się do diabetologa na dziś ale przed tym kazała powtórzyć krzywą ze względu tych wymiotów. I zrobiłam dziś. Glukozy nie zwymiotowalam i w miarę dobrze się czułam. Panie z laboratorium pobrałyżki 3 razy krew z żyły. I wyniki wyszły na czczo 73 po godzinie 109 i po

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgqgxhz496.png

Odnośnik do komentarza

A po dwóch 146. Zdziwiłam się no ale i radość była wielka. Zadzwoniłam do tej diabetolog i mówię a ona ze w takim razie nie mam po co przyjeżdżać bo wyniki są dobre. Spytała jeszcze jak były robione w poniedziałek to powiedziałam ze badały mi glukometrem. Ona mówi ze tak nie powinno się badać krzywej tylko z krwi żylnej i do laboratorium. Poza tym wymioty zakłamują badanie. Kaaaamień z serca :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgqgxhz496.png

Odnośnik do komentarza

Nie było mnie kilka dni a tutaj tle wpisów,że nie wiem od czego zaczac.... Może najpierw tak jak obiecałam wstawie fotke z wesela ( wczoraj je dopiero odebralismy). U mnie bez zmian, czuje sie dobrze,ciagle sie zamartwiam jednym a wiec kopniakami. Czuje je dosc wyraznie ale sa bardzo rzadko. Teraz sie najadłam i czekam na kopniaki od Milenki.... - tak nasza ksieżniczka bedzie miała na imie... Bo burzlliwych rozmowach doszlismy wkoncu do jakies porozumienia:)

Mila2- no widzisz,tyle strachu a jest dobrze.... Cieszymy sie razem z Tobą.

Pauka89- zazdrosze mieszkania.... My od 2,5 roku mieszkamy z tesciami ( są bardzo kochani,wg sie nie wtracaja a najlpesze jest to,że według ich ja mam zawsze racje nie mąż) Wiec na nich nie narzekam.Ale mamy jeden mały pokój i małą kuchnie wprawdzie mamy wszystko osobno ale ciążko mieszkać z jednym pokoju.... Juz nie długo zaczniemy budować yhmm znaczy za jakiś czas pewnie rok jeszcze:)

Totek1623- Ja niestety musze kupic łóżeczko z szufladą bo naprawde nie mam miejsca a tak chociaż coś tam schowam. Ale słyszałam,takie opinie o jakich piszesz. Ze jest to nie praktyczne jesli sie podchodzi do łózeczka zeby dzidziusia wyjać.

Bajka_3- Na materach sie nie znam,wiec jesli już jakiś zakupisz to daj znać sciagne od ciebie.... :)
A co do szyjki to sprawdzza sie głowica od usg,chociaż ja nie miałam ani razu takiego badania. I teraz na wizycie tego nie odpuszcze.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza
Gość Izabella26

Cześć, jestem po wizycie i Lili jest kruszynka w porownaniu do synka, teraz ma 850g a syn mial juz jakies 1200g. Do tego wyszlo, że mamy nadzywczajna pepowine pojawiajaca sie u 12% ciężarnych, a mianowicie jest ona dwunaczyniowa, to mnie zmartwilo, ale o ile przepływy sa dobre, a u nas SĄ to o tyle nie trzeba sie martwic. trzeba bacznie obserwować przyrost wagi maluszka oraz jego ruchy (a są i to czesto bardzo nasilone :)). Być może pod koniec kiedy lożysko zaczyna sie starzeć trzeba bedzie szybciej zakonczyć ciąże, ale to nie jest jednoznaczne. Wiele takich przypadkow donoszonych jest idealnie, wiec i ja na to liczę.
Jeżeli chodzi o wyprawke, to procz lóżeczk, wózka i kilku gadzetów po pierwszym dziecku, to jeszcze nic nie kupowalam. Mam "zapisane" linki z poscielą i innymi rzeczami, ale jeszcze nie mam weny na zakupy. Szczególnie, że czekam, az moj M wymaluje mi na świezuchno mieszkanko, wtedy mozna sie rozporządzac :)
Mi tez dosyć czesto twardnieje brzuch, ale lekarz powiedzial, że szyjka sie nie skraca i trzeba przyjomowac magnez oraz zyc bardziej oszczędnie - przy 2,5 rocznym dziecku to nie lada wyczyn :D

Odnośnik do komentarza

Hej ; ) ja wladnie wczoraj przemalowalam łóżeczko i przewijal na bialo : ) ii zlozylam a nech juz stoi ! Materacyk tez mam i pościel od siostry . Ciuszków pelno ze glowa boli pewnie w połowie nawę nie będzie chodzic . Mysz kupic tylko pampersy , płyny i balsamy chyba ze cos jeszcze ? Butelki mam chusteczki zapas wkkladki laktacyjne,laktator , sudocrem . A resztę dokupię powoli z czasem jak pomysle cobjeszcze brakuje . Pozdrawiam Was w ten deszczowy dzień !

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfxzkr4oowo0fg.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki;) Byłam dzisiaj u położnej i pytałam ją o ruchy dziecka w 26 tygodniu to mówiła, że powinno się czuć co najmniej 10 ruchów dziennie.
Jeśli chodzi o wyprawkę to ja mam już sporo rzeczy (po starszym synku) wózek mam wyprany i naszykowany tak samo nosidło, wanienka, ciuszki pomału kupuje niektóre już wyprane i wyprasowane;) zabawki, gryzaki itp.
My mieszkamy z moja mama i młodszą siostrą;) mamy dla siebie całą górę czyli 4 pokoje więc nie narzekam.

http://www.suwaczki.com/tickers/n59y82c3277g4kar.png

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3ctgf6pi4mbf5m.png

Odnośnik do komentarza

A zapomniałam napisać o łóżeczku ja mam z szufladą mój mały śpi w nim już dwa lata nie narzekam na nie (mam gdzie trzymać pościel na zmianę dla niego;)) teraz kupuje mu łóżko a łóżeczko będzie dla maluszka. Franek urodził się latem to nawet baldachim się przydał przed komarami i innymi paskudztwami go zasłaniałam.

http://www.suwaczki.com/tickers/n59y82c3277g4kar.png

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3ctgf6pi4mbf5m.png

Odnośnik do komentarza

To ja dzis kupilam nawet pampersy!!!;tylko jedne wiecej nie kupuje ale 88sztuk:-)))i chustki nawilzane tez paczunie,a co. Ja musze zacAc od odmalowania lozeczka i wyprania wozka,tzn tych wkladow w nosidelku i matetacyka w gondoli. Fajnie miec fajnych tesciow:-)mama partnera to strasznie zrzedzi i chce zeby ja wyreczac we wsxystkim. Zaprasza na herbate i ciasto i sama musze ta herbate zrobic,nigdy mi nie zrobila. Nie chce sie jej wstac i wody wylaczyc.nie lubie tak zgladac po szafkach u obcych. Zanim my splacimy mieszkanie to dluuuugie lata. Ja nawet nie wiem jakie mam lozeczko bo to po corce partnera,ktora ma juz 11lat i obawiam sie troche. Wydaje mi sue dziewczyny,ze te lozeczka z szuflada sa suoer,zawsze mozna cos schowac.mi sie tam podobaja.kuriera nie ma:-(co z nim.czekam i czekam.

Odnośnik do komentarza

mi wczoraj tak zdretwialy dwa palce, ze jak szfifowalam krzeselko z balsy to polamalam szczebel :(
magnez sie skonczyl pewnie, bo ja tez tak go biore, dzis znowu zapomnialam :(
Ide robic obiad dla tego swojego. Nie wiem dziewczyny czy to hormony :D ale zaczela mi sie dziwna faza, normalnie jakbym sie zakochala jeszcze raz od poczatku, patrze na Mojego R i jakis przystojniejszy mi sie wydaje ostatnim czasem, mądrzejszy i wgl mam ochote go zaglaskac :P ze o seksie nie wspomne, ale niestety na ochocie sie konczy... aaa czasem juz bym chciala pazdziernik albo grudzien po pologu :D

Odnośnik do komentarza

My sie kochamy,nie boimy sie:-))) tylko krepuje mnie brzuch i ciagle na niego zerkam. Przez to nie moge sie do konca skupic. Tez z moim mam id wczoraj spiecie,nawet nie spalismy w tych samych pokojach. Od dzis musi sam sobie szykowac jedzenie:-))))nic nie bedzie podane.
Te nianie sa fajne,moja przyjaciolka miala i jak siedzialysmy w salonie to ciagle zerkala. Ja raczej nie bede kupowala.

Odnośnik do komentarza

nianie chyba tez kupie :) ja na olx buszuje i to co mozna, kupuje uzywane bo to pierwsza dzidzia i musze zaczac od poczatku wyprawke, wiec staram sie w miare oszczednie :)
nie martwcie sie dziewczyny, ja sie z moim kłóce rzadko w sumie, ale za to jesli juz to na calego.
Tez wtedy w ramach prostestu nie robie przygotowuje mu jedzenia do pracy, ale za to jak ugotuje obiad to on nie je. :D I wtedy wychodzi ze mnie wredna zołza i gotuje to co najbardziej lubi, a on je te swoje kanapki albo parówki :D
wiem ze zachowujemy sie czasem gorzej niz dzieci, ale obydwoje jestesmy po prostu uparci..
dziewczyny skaleczylam ze w brzuszek, przez bluzke co prawda, mam nadzieje ze nic sie nie dzieje zlego Franusiowi,bryka sobie po kolacji jak zawsze.

Odnośnik do komentarza

Z wielu gadżetów można zrezygnować ale nianię elektroniczną polecam. Używałam przy obu synkach mieszkając w bloku bo mały spał sobie w pokoju obok a ja moglam spokojnie coś robić w innym i słyszałam czy się rusza czy śpi. Ja miałam taką najzwyklejszą i niestety mi się zepsuła. Teraz są super, hiper fajne z kamerą i glosnikiem że można mówić do dzidzi. Ja chyba kupię jednak znów zwykłą z podsłuchem. Teraz mieszkamy w domu to tym bardziej mi się przyda, byle łapała zasięg góra-dół.

Odnośnik do komentarza

Kurczę bo chłopaki tu pracują i postawili okno obok zlewu, ja chciałam wziąć wody i brzuszkiem otarłam o ramę tego okna.. I mam taka kreska mała tylko.
Taka nianie z philipsa gdzieś sobie zapisałam w obserwowanych na laptopie. Dziewczyny zamówiłam kołderkę i poduszkę do wózka z Allegro i przyszło straszne sito i na pewno to nie widziało bawełny... :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...