Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez staram sie zdrowo jesc, jem tez co 3-4 godz male porcje. Pije tylko wode. Strasznie mi w cyc weszlo :(
I brodawki strasznie sie powiekszyly mam nadzieje ze to wroci do normy.
Ja z cellulitem wlacze tak ze po prysznicu odkrecam zimna wode i na tylek, nogi i piersi kieruje strumien. Potem grubo oliwka i w miejscach gdzie jest najwieksze "zagrozenie" krem na rozstepy. Kupilam w aptece jakis podobno najlepszy i poki co nie mam tego problemu :)
Dala Wam polozna jakies cwiczenia do wykonywania w okresie ciazy?

Odnośnik do komentarza

Smecte można spokojnie na biegunke i to jedyne co mi w aptece powiedzieli.
Ja się szykuje do wizyty, ciekawe czego się dziś dowiem :)
Mam tak ogromny brzuch ze depilacja to była masakra... nie wiem jak sobie potem będę radzić, chyba męża trzeba będzie wykorzystac :D
I mnie do tej pory było na wadze na minusie ale to dlatego że się strasznie pilnowałam. Zobaczymy dziś jak jest... :)

Odnośnik do komentarza

Hej, jednak dziś lepiej się poczułam i jestem na badaniu glukozy.. bardzo niesmaczne mimo, że z cytryną. Chociaż ja uwielbiam słodycze a to za dużo słodkości było.
Teraz nudy, mój partner przyjedzie po badaniu po mnie.
Wczoraj zamówiłam posciel z wypelnieniem jest antyalergiczna i razem prac można.
I dalej wózka nie mamy i mam dylemat czy nowy czy uzywany kupić. Bo każdy mi mówi, że te wózki 2 w 1 to tylko gondolowanie a potem i tak zmienię na lżejszą spacerowke bo nie będzie chcialo mi się dźwigać na 2 pietro. Poza tym zimą niby rzadko będę wychodzic na spacery i wozek mało używany będzie a potem i tak połowę wartości straci.

Odnośnik do komentarza

totek1623

Dala Wam polozna jakies cwiczenia do wykonywania w okresie ciazy?

Ja chodzę od 12 tygodnia na jogę, najpierw raz w tygodniu teraz 2 razy, i jest super. Instruktorka nam pokazuje co robić w domu, jak przygotowywać biodra, miednice do porodu, jak w czasie porodu łagodzić bóle pleców itp

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza
Gość WawAnia

A ja tak czytałam ostatnio Wasze wpisy, że Wasze maluszki takie ruchliwe i zaczynałam się denerwować... owszem, moja Mała też była taka ruchliwa, że czułam ją praktycznie cały dzień, ale był to czas między 24-26 tygodniem. Później zaczęły się schody, bo Małą czułam mniej. Owszem czułam jej ruchy rano, czy jak w ciągu dnia się położyłam, czy wieczorem jak harcowała, ale jednak ta intensywność w ciągu dnia była mniejsza i ruchy słabsze. Denerwowałam się, ale moja położna powiedziała, że jeśli czuję ruchy to jest to najlepszy znak, że wszystko okej :) Czytałam, że od 27tygodnia dziecko przesypia 15h w ciągu doby, więc jest możliwe, że śpi właśnie wtedy gdy ja jestem aktywna :) no i odkryłam moją Małą :) miałam nieprzespaną noc dziś. Dłuugo nie mogłam zasnąć, a Mała harcowała, harcowała, harcowała i harcowała! I to tak, że śmiałam się, jak mocno kopie, bo aż kołdra podskakiwała :) więc moja Mała to nocny Marek :) ale dziś od rana też już dokazuje, więc jestem spokojniejsza :)

Dziewczyny, ale nam to leci co? Na sierpniówkach już zaczęły się porody, za chwilę i u nas się zacznie :)

Odnośnik do komentarza

Ja to nie mam zadnej poloznej,nic o tym nie wiem.to konieczne??nie moge cwiczyc i w ogole nic robic bo juz 2razy poronilam i teraz tez zagrozona ciaza. Ogólnie nie robie nic.wozek mam,kupilismy okolo 2tyg temu uzywany firmy teutonia fun 3w1 za 800 zl. W weekend pozamawiam sobie 2butelki,smoczek,sudocream i takie tam. Bylam dzis w tesco to duzo drozej. Wizyte mam w sob i zobacze ile maly wazy i jak sie ma.

Odnośnik do komentarza

Ech dziewczyny, stresujecie mnie :D ja jeszcze nic nie mam :(

Nie mam kiedy pojechać, niby jestem na zwolnieniu od 3 lutego a ciągle pracuje (chociaż fakt, z domu) i na zajęcie się tym wszystkim mało czasu :(

A gdzie zamawiacie przez internet kremy/podklady/pieluchy/itp? Macie jakies namierzone sklepy z rozsadnymi cenami?

A ja za to kupilam.... sokowirówkę :) Była w lidlu za stówkę, a działa super, i pyszne rzeczy zaczęłam tworzyć :)

WawAnia, ja też mam tak, że w ciągu dnia niewiele czuje, jakieś pojedyncze, ale wieczorem Tymek szaleje, jak się w nocy przebudzę to też.
Ale czytałam, że to wynika z tego, że jak chodzimy to je bujamy do snu, a jak leżymy to... zaczyna się ich aktywność :)

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Ja mam tylko ten wozek,pare ubran,recznik z kapturkiem i proszki do prania,to wszystko. Nie mamy nawet pokoiku dla malego i sami nie wiemy gdzie bedziemy mieszkac. Ja na zwolnieniu juz od okolo 20.02. Cala ciaza w domu. Ja to kupie przez internet takie rzeczy,usiade i hurtowo zamowie. W sklepach za drogo jakos. Musze znalezc 1 dostawce i tyle. Nie wiem czy nie za wczesnie na to wszystko.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja 3/4 wyprawki juz mam, zaraz siadam do zamawiania reszty czyli podkladow poporodowych, wkladek laktacyjnych, gazikow do przemywania pepuszka, soli fizjologicznej.recznik dla maluszka, koszula dla mnie. Z najwazniejszych rzeczy zostalanie mi wozek , lozeczko, kilka kosmetykow i pieluszki :) bardzo ciesze sie,ze wczesniej zaczelam wszystko gromadzic, teraz mam spokojna glowe i jak wroca upaly nie bede sie pocic w sklepach. Pozniej podejsle linki do sprzedawcow z allegro u ktorych zamawialam. Maja duzy asortyment i bardzo niskie ceny.

Odnośnik do komentarza

Czesc,dziewczyny jestem tu nowa ale juz jakis czas czytam wasze posty i postanowiłam sie do was przyłaczyc .jestem w 26tyg,przytylam juz 8kg niewiem jak niektóre z was to robia ze przybylo im dopiero 4-5kg:)ja juz po badaniu glukozy myslalam ze bedzie gorzej ale jakos poszlo radze wam kupic glukoze cytrynowa podobno o wiele lepsza niz zwykla. z rzeczy kupiona mam wanienke,kocyk materac do lozeczka,rozek i pare ciuszków.łozeczko dostałam od brata ale trzeba by je odswierzyc,planuje pomalowac na biało.a gdzie tam konca szukac:(jutro wizyta juz nie mogę doczekać sie żeby zobaczyc mojego maluszka na usg:)

Odnośnik do komentarza

Zestresowana waszymi wyprawkami odpaliłam allegro i wybieram :P łóżeczko, przewijak, itp

Macie jakieś dobre listy zakupów? W sensie czego ile najlepiej kupić?

Witam wszystkie nowe mamusie :)
Kass1991, jesteśmy rówieśniczkami ;)

Dopisujcie się do listy https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-pmXMx10WMzuzBwYwyjFa0MdzIxC33YglA1LZDci1zc/edit?pref=2&pli=1#gid=0
W drugim arkuszu robimy tabelkę z linkami do sklepów internetowych czy jakiś fajnych rzeczy :)

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Molli jesteś genialna ♡ ta Twoja lista jest super, a patrząc na nią brakuje mi już niewielu rzeczy. Spisze ją sobie i skonsultuję z młodymi mamami które mam w otoczeniu, niech powiedzą czy coś dopisać albo czy coś skreślić :)

Na wizycie dalej nie wiadomo czy z serduszkiem wszystko ok :( strasznie się stresuje... Ale plus jest taki, ze nie przytylam jeszcze nic. No i dostałam skierowanie na ta cholerna glukoze...

Odnośnik do komentarza

Molli
Kass ja myślę, że strata kasy. Nie dajmy się zwariować. i tak co chwile zaglądamy do łózeczka :P ale ile mam tyle opinii :)

Ja planuje kupić, ale tak jak powiedziałaś - ile mam tyle opinii
Ale...
Opowiem Wam moja historie :)

Mam 16 lat młodszego brata, wiec jak sie urodził zajmowałam sie nim bardzo dużo (moja mama prowadziła wtedy sama swoją firmę wiec wiadomo ze nie istniał urlop macierzyński)
I któregoś dnia siedziałam z nim w pokoju, miał moze... Z 3-4 miesiące
Jasiek spał a ja mu sprzątałam ciuszki po praniu itp
I włączył sie alarm w monitoringu
To jest tak ze pierwszy dźwięk to takie pobudzenie dla dziecka (przypomnienie zeby moze jednak oddychał) a dopiero po kilku sekundach włącza sie taki juz porządny alarm
No i ten dźwięk go "przywołał do porządku" i dalej sam oddychał.
Ale to sie stało przy mnie, kiedy byłam 1,5 metra od niego.
Wpadłam w panikę ze to jest właśnie to, ze to sie mogło stać przy mnie.
I chodź ten monitoring przeklinałam miliard razy (ile to był bieg z Jaskiem po schodach to wyłączyć bo... Wyjęłam go z łóżeczka a nie wyłączyłam niani) to nie wyobrażam sobie zeby moje dziecko choć jedna noc bez tego spało... Ale wtedy faktycznie wpadłam w lekka panikę ze to było właśnie to a ja byłam obok

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Kurcze, ale macie dużo rzeczy już... Ja mam dopiero kilka ciuszków, kocyk i wczoraj przyszedł fotelik samochodowy... Chyba muszę się bardziej zabrać za kompletowanie wyprawki, bo mi tak radośnie zejdzie do października i potem będzie wszystko na ostatnią chwilę, byle jakie byleby było :D

Aaa, we wtorek byłam na krzywej cukrowej i mi ta glukoza z cytryną strasznie smakowała, ale może dlatego, że na czczo cukier mi wyszedł bardzo niski :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0ak4fq60ai.png

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, jeśli chodzi o te glukoze, zapytałam polozna ile razy będą pobierać krew. I tak:
1. Z palca, żeby sprawdzić czy nie mam zbyt wysokiej glukozy i czy mogę w ogóle wypić ta glukoze do badania.
2. Jeśli będzie ok to z żyły i próbka "0"
3. Po 2 godzinach przy glukozie 75g, a po godzinie i następnie po 2 godzinach przy glukozie 50g.

Odnośnik do komentarza

Bajka miałam identycznie wczoraj pobieraną krew z żyły i też glukoza 75 g :) odebrałam wczoraj wyniki i myślę, że chyba dobre są lekarza mam dop 20 lipca. wiec troszkę poczekam na jego fachową ocenę. A po glukozie z moim kochanym pojechaliśmy do sklepu to nie mogłam na nic słodkiego patrzeć tak mialam dosyć :)
Super pomysł z ta listą wyprawkową zweryfikuje ją jak będę na komputerze :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...