Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Hej w poniedziałek byłam na połówkowych u swojego gina, synek rośnie, wazy już 500g i ułożony jest główkowo.Niestety lekarza zaniepokoiło moje łożysko stwoerdxił, że jest schodzące, boję się że będzie przodujące bo już zaczyna nachodzić na ujście szyjki. W piątek mam drugie prenatalne i mój gin prosił żeby drugi lekarz na lepszym sprzęcie jeszcze to sprawdził.

Odnośnik do komentarza

Ja wróciłam od lekarza i tak córcia ma 396 g i jestem w 21t+5d. Jest mniejsza o tydzień, ale lekarz powiedział, że wielkiego dziecka nie będę mieć bo jestem drobna. Na ten mocz dostałam antybiotyki jeden doustne i globułki. Do tego mam początki anemi i dostałam żelazo. No i bardzo duże ciśnienie miałam dzis. Musze obserwować czy będzie tak cały czas.
WawAnia mi zostaje morze polskie bo mieszkam 10 km od morza wiec dlatego :)
No i pierwsze zajęcia dziś miałam w szkole rodzenia.

Odnośnik do komentarza

Hej ja jestem 21 i 3 dni i czyję, że synuś jest duży bo jego ruchy czuję już od dawna a i od paru tyg mój mąż i dzieciaki mogą obserwiwać kopniaki gołym okiem. Mój gin sam się dziwił podczas badania że brzuch mi tak rozsadzał kopniakami. Buźki na usg nie chciał pikazać za to co ma miedzy nożkami pokazywał kilka razy i to dokładanie hehehe ;)

Odnośnik do komentarza

Kochane ja dwa lata temu w pierwszej ciąży miałam niedokrwistość leżała nawet w szpitalu na patologii ale żelazo mnie uratowało i brałam do końca ciąży i wszystko było ok. Mój kochany lekarz prowadzący tłumaczył mi że nie które kobiety tak miaja dlatego dawniej tyle kobiet umieralo przy porodzie i maleństwu nic przez to nie grozi gorzej z nami ale teraz robi się wyniki i badania i nie ma się czym martwić w tych czasach. Teraz też zaczęła mi krew spadać ale położna powiedziała że poczekamy jeszcze zanim będziemy ratować się żelazem i tabletkami. Jak tak piszecie o tym usg to nie mogę się jeszcze bardziej doczekać piątkowej wizyty u lekarza;-)
Pozdrawiam was cieplutko i przepraszam za błędy ale pisze na telefonie a on robi co chce ;-)

http://www.suwaczki.com/tickers/n59y82c3277g4kar.png

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3ctgf6pi4mbf5m.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny w domu spojrzałam na wyniki tych badań połowkowych i jest jedną rzecz która mnie niepokoi chociaż lekarz nic nie mówił, a mianowicie w pomiarach poszczególnych części obwód główki jest o 2 tygodnie mniejszy od brzuszka i kości udowej. Teraz jak to zobaczylam to zaczęłam się martwić i to bardzo. Miała któraś tak kiedyś ? Nie wiem czy iść do innego jeszcze lekarza czy zabardzo panikuje.

Odnośnik do komentarza

Velveti tymi pomiarami nie masz się co martwić bo każde dzieciątko ma swoje tępo wzrostu i często wychodzą różnice w pomiarach może tak tez być bo lekarz słabo złapał pomiar. U mnie mały miał w pomiarach brzuszek większy o 2 tyg lekarz stwierdził ze śmiechem,że zjadłam cis dobrego co mu smakowało i dlatego opił się więcej wód płodowych. Stwierdził tez ze 2 tyg odchyl pomiarowy to norma i niema co panikować ;)

Odnośnik do komentarza

Ja też już po badaniach połówkowych. Waga synka w 21 tyg to 486 gr a więc sporo . Moja waga wzrosła już o 10 kg, na całe szczeście przed ciążą miałam niedowage i jestem wysoka więc się jakoś rozłożyły te kilogramy. To moja 4 ciąża a każde kolejne dziecko rodziło się wieksze od poprzedniego więc spodziewam się sporego bobaska. Wszystko na badaniach wyszło w porządku oprócz umiejscowienia łożyska które jest brzeżnie przodujące. Nie mam żadnych zaleceń od lekarza. Na razie się nie martwię ponieważ w 3 ciąży również miałam podobny problem z łożyskiem ale na szczęśie około 25 tygodnia się podniosło

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3mk3d8h3t.png

Odnośnik do komentarza

Tez mam mętlik jak to jest z pomiarami. Na wizycie w 20t+4dni wszystkie pomiary poza kością udowa pokazywały dziecko większe o ok 6dni, kość udowa większa bo wskazywała na 23t i waga wyliczona na tej podstawie około 480g. Ponoć na naszym etapie takie odchylenia są normalne, dzieci rosną w swoim tempie. Ponoć proporcje dla dziewczynek i chłopców bywają rożne, a poza tym tez zależy od rodziców. Na tym usg drugiego trymestru bedą pewnie dokładnie mierzyć (juz niedługo:) to była zwykła wizyta. Nie wiem tez na ile taki pomiar przekłada sie na faktyczna wagę, tez jest pewnie margines błędu. W każdym razie ja usłyszałam ze jest ok, maluszki są rożne. Nawet na tym wydruku z usg jest obok wartości dopisek -/+ kilkanaście dni (właśnie na te różnice). Ale sie rozpisałam. Junior kopie, ale leży jakoś inaczej bo czuje tak delikatnie. Miłego popołudnia dziewczyny!

Odnośnik do komentarza

To u mnie na USG połówkowym (20 + 5) miałam wagę 347g i te poszczególne wymiary odpowiadające od 20+0 do 21+1 ale powiedział, że wszystko ok
Chociaż wpisał, że obraz z USG odpowiada 20+2 i tym samym znowu mi zmienił datę, z 1 października na 4 października (z kalendarzyka mam 5 października)

Mam wrażenie, że jak na początek 6 miesiaca mam ogromny brzuch, rozstępów całe szczęście póki co brak (smaruje oliwką) ale pojawiła mi się taka kreska ciemniejsza przez całą linię brzucha :/

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

EmMadlen
Ja wczoraj miałam wieczór kopniakowy ☺ az Pan Mąż poczuł pierwszego kopniaka☺

A który to już tydzień u Ciebie? :)

Ja się ostatnio zdziwiłam, bo moja koleżanka z pracy też jest w ciąży, dokładnie miesiąc wyżej niż ja. No i jak powiedziała mi, że dopiero od dwóch tygodni czuje regularne kopniaki to mnie trochę zszokowała :) bo w takim razie ona zaczęła je czuć w 25 tygodniu dopiero regularnie, a ja już praktycznie od 20 tygodnia czuję małą codziennie :) jak nie wcześniej :) wgl czasami się zastanawiam skąd takie maleństwo ma tyle siły :D

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny. Już po badaniach prenatalnych. Będzie Synuś :). 21t0d waga 360g. Lekarka popełniła na poprzednim prenatalnym błąd. Łożysko jednak na tylniej ścianie mam a nie na przedniej. Wszystkie pomiary są w jak najlepszym porządku. Mój M szczęśliwy ;). Teraz myślimy nad imieniem dla Smyka.
Ela trzymam mocno kciuki za dobre wyniki badania. Musi być dobrze.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Już bardzo dawno nie pisałam ale was czytam.
Kurcze prawie wszystkie czują już swoje maleństwa a ja nic. Chociaż jak lekarka ostatnio tętno sprawdzała to mówiła że się wierci.
Pierwsze polowkowe miałam 18 +5 bo tak mi pani dr kazała teraz mam w środę bo trzy naczynia nie były uwidocznione.
Czekamy do środy żeby zobaczyć nasza Zuzie :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3gzu31t2ksoh6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

WawAnia, wiesz, myślałam ze takie objawy jak laktacja, kreska, uwypuklajacy sie pępek to raczej pojawia sie na koniec, no może w sierpniu.... A nie juz! Jakoś tak za szybko :)

Ale dzisiaj juz zaczynam spokój i relaks, dyplom obroniony na 5 i z głowy <3<br />
Co do ruchów to powiem, ze ja tez nie mam regularnych, codziennych, coś czuje, czasem kopnie, ale jeszcze nie jakoś stało, chociaż było kilka dni ze codziennie w nocy, teraz spokój...

Ela27, trzymam mocno kciuki!!! :)

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...