Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Melduję się po wizycie. Krwiaka nie ma. Dzidzia rośnie, posłuchałam serduszka. Jednak co do płci to nadal nie wiem. Znowu maleństwo pokazało tyłek ;). Uparciuch mały.
16.05 mam wizytę u endokrynologa.
Mocz się poprawił to wyszły początki anemii. Do tego wszystkiego grzybica pochwy mi się przyplątała. Zastanawiam się z czego. Od lutego nie wiem co to seks a o higienę dbam aż do przesady.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Fajnie że u Was wszystko w porządku, a anemi można łatwo się pozbyć przez suplementacje i np picie soku z buraków, nie stosowałam ale słyszałam że działa.
Ona1981 ja też bardzo często łapie infekcje i też się nad tym zastanawiałam i kiedyś lekarz mi powiedział że to może właśnie przez nadmierną higienę. A w ciąży to już w ogóle, zmienia się środowisko i naprawdę nie trudno o infekcje. Ja w każdej ciąży łapałam i tą też tak zaczęłam ale na szczęście leki na to nie szkodzą maluchowi a nam pomagają.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,
Ja wizytę mam dopiero za tydzień we wtorek. Ostatnio ciągle się stresuje, martwię i czasem nawet przez całą noc spać nie mogę. Boje się z kolei że to wpłynie na maluszka. Nie umiem nad tym zapanować. Wczoraj jeszcze miałam bardzo stresująca sytuacje z babą z olx gdzie chcieliśmy kupić wózek. Oszukała nas. I znowu kolejna nerwòwka ehh...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgqgxhz496.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie!
Pytanie do Mam. Czy któraś z was miała może duszności/problemy z oddychaniem w nocy? Mowa tu nie o zwykłej zadyszce ale o duszeniu się, które ostatnimi czasy bardzo uprzykrzają mi życie aż do tego stopnie, że wylądowałam przedwczoraj w szpitalu. Chyba się przestraszyli bo zbadali mnie wzdłuż i wszerz, zrobili EKG, USG serca i dzidzi, rozszerzone badania krwi i niby wszystko wyszło ok. Z maleństwem wszystko jest dobrze, rośnie pięknie a ja dalej mam problem. Wczoraj zrobiłam jeszcze tarczyce wyszło 3,3. Lekarz rodzinny powiedział, że mieści się w normie ale coś mi się nie wydaje i umówiłam sie dzisiaj do swojego gina. Dostałam jeszcze skierowanie do pulmonologa i jutro się zarejestruje bo już opadam z sił i boję się, że się udusze w nocy. Ech... jak nie urok to s...

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz2n0aaasno3xk.png

Odnośnik do komentarza

Kamama lekarka przepisała mi globulki. A na anemię żelazo kazała brać.
Mammusiamuminka z tego co widziałam po swoim badaniu tarczycy to za wysokie jest. Kobiety w ciąży bodajże max mogą mieć 2,5. Duszności nie mam. Za to strasznie puchną mi stopy.
Mila2 ja byłam spokojna też chyba do tygodnia przed wizytą. Do tego u mnie dochodzą problemy z M. Zastanawiam się czy moich nastrojów nie przejął bo normalnie zmierzły jak diabli jest.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny trochę chciałam zmienić wątek.
Dodam tylko że właśnie tu z Wami debiutuje. Termin mam na 2go i czytałam do tej pory wasze rozmowy, bardzo wspierają.
Postanowiłam zabrać głos bo mam problem ze znalezieniem odpowiedniego biustonosza a naprawdę już w żadnym się nie czuję komfortowo. Jestem w 19 tygodniu-3ci dzień, brzuszek nieduży ale piersi już chyba ze dwa rozmiary urosły ;/
Szukam biustonosza w cenie ok 50zł z bawełny i z fiszbinami bo zależy mi żeby nie mieć takich 'flaczków' czyli rozciągniętych piersi po karmieniu i całej ciąży.
Czytałam też że dobrze jest nosić stanik na noc żeby zachować jędrność skóry. Może któraż z was mamusia-ma już większe doświadczenie bo ja dopiero debiutuje :)
Z góry dziękuję za dobre słowo ;)
PS. w czwartek mam kolejne usg, nie znam jeszcze płci ale już jedzie ze mną tatuś :) Nie czuję jeszcze ruchów ale wierze że wszystko dobrze przebiega :) trzymajcie kciukasy :)

Odnośnik do komentarza

Dodam jeszcze tylko że też leczę się u endo-niedoczynność. W piątym tygodniu mialam tsh =5. Moja lekarka kazala od razu inteweniować, eutyrox 50 raz dziennie i osiągnełam wynik 1,4. Powiedziała że w ciąży norma najlepiej jak mieści się między 1-2 więc też polecam konsultacje - tylko na spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Gość Zuzu111

Mamusiamuminka, u mnie ogranicza sie to do duszności i zatkanego nosa, wiec inaczej niż u Ciebie.
Ja nadal martwię sie twardnieniem brzucha. Pomimo no-spy i magnezu je odczuwam choć bezbolesnie. Dzisiaj więcej niż w poprzednich dniach. Na IP zbadali, szyjka prawie 5cm, na usg wszystko ok. Lekarz powiedział ze to fizjologia bo dziecko rośnie. W końcu są ruchy które mogę uznać za maluszka, wcześniej nie byłam pewna. Tylko to stawianie macicy mnie martwi...

Odnośnik do komentarza

Ona1981 ja też miałam globulki, najpierw Nystatyna ale niestety nie pomogło i dopiero Clotrimazol mi pomógł i na razie spokój.
Piglet02 szkoda że teraz dopiero pytasz bo w tamtym tygodniu były staniki do karmienia w Lidlu w przyzwoitej cenie, tylko niestety nie mój rozmiar bo mieli do miseczki D. Sama muszę się rozejrzeć za większym i od razu do karmienia. Ostatnio brałam na allegro i akurat udało mi się trafić dobry rozmiar i dobrą jakość ale nie pamiętam u kogo bo to było ok 5lat temu. W h&m kolekcji mama są też staniki, wybieram się właśnie niebawem zobaczyć. A usg się nie przejmuj, na pewno będzie wszytko ok. W pierwszej ciąży czuje się później ruchy tak ok 20tc, a ja dla odmiany w pierwszej i drugiej czułam szybciej a teraz mam 17tc i nie czuję a byłam wczoraj na wizycie i wszystko z dzidzią ok. To kwestia indywidualna.

Odnośnik do komentarza

Cześć po raz kolejny :) w ostatnim poście się tyle rozpisałam, a mi skubańca zjadło, więc piszę po krótce jeszcze raz. Mało piszę, ale śledzę forum bez przerwy. Fajnie że jak na razie same dobre wieści. Za Elę27 trzymam kciuki, na pewno będzie wszystko ok, nic się nie martw :-*
U mnie na 80 % będzie chłopczyk, jednak na ostatniej wizycie lekarz nie był w stanie potwierdzić, bo Młody stał na głowie tarmosząc między nogami pępowinę... :D
U mnie już 18 tc (suwaczek mi opóźnia), a ja dalej mam mdłości i zawroty głowy. Pomaga mi tylko... Piwo, oczywiście bezalkoholowe i dla pewności rozcieńczone z wodą. Jak tak dalej pójdzie, to padnę do tego października... ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0ak4fq60ai.png

Odnośnik do komentarza
Gość Patrycja1992

Cześć dziewczyny :) Ja tez zostane mamusia w pazdzierniku, termin mam na 9 :) Jestem obecnie w 18 tyg ciazy, juz w 15 lekarz powiedzial ze na 100 % bedzie chlopczyk :) ogolnie bardzo sie boje :)) zadnych zachcianek nie mam :) ciaza przebiega bezobjawowo :) Co u Was ? Pozdrawiam przyszle Mamusie :)

PS. Super ze istnieje takie forum :) Razem zniesiemy te upaly hehe :)

Odnośnik do komentarza
Gość WawAnia

~Patrycja1992
Cześć dziewczyny :) Ja tez zostane mamusia w pazdzierniku, termin mam na 9 :) Jestem obecnie w 18 tyg ciazy, juz w 15 lekarz powiedzial ze na 100 % bedzie chlopczyk :) ogolnie bardzo sie boje :)) zadnych zachcianek nie mam :) ciaza przebiega bezobjawowo :) Co u Was ? Pozdrawiam przyszle Mamusie :)

PS. Super ze istnieje takie forum :) Razem zniesiemy te upaly hehe :)

Witaj Patrycja :) masz termin dokładnie dzień po mnie :) jestem ciekawa, która z nas pierwsza wyląduje na porodówce :) U mnie też ciąża przebiega bezobjawowo, jeśli chodzi np. o wymioty i mdłości :) odpukać, od początku ciązy ani razu mi się nie zdarzyło wymiotować :) natomiast zachcianek trochę mam, ale ostatnio po prostu są to lody, mogłabym codziennie :)

Upałów też bardzo się boję, bo już teraz puchną mi nogi. Może dlatego, że pracuję nadal i jednak 8h siedzenia daje się we znaki. Już chyba powoli czas pójść na zwolnienei, bo kręgosłup też już boli po tylu godzinach siedzenia za biurkiem...

Z ciekawości, są tutaj jakieś dziewczyny z Bydgoszczy? :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...