Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Gość WawAnia

Ja to czasami mam wrażenie, że w nocy budze sie bo małemu jest niewygodnie i jak poloze sie na drugim boku to cisza :) ale faktycznie najbardziej aktywny jest wieczorem, teraz tez wlasnie sie przemieszcza z jednrj strony na druga :)

Odnośnik do komentarza

Ania-dzięki za odpowiedz,i mam tak jak ty nie mogę sie doczekać ruchów.... Ale i wkoncu na nas przyjdzie czas,i bedziemy czuli swoich maluchów :)

Ela- bede się modlic,zeby to była cholerna pomyłka i zeby bozia dała wam dużo dużo zdrówka :* I pamiętaj kochana po aminopunkcji nie wstawaj, leż tak długo jesli to tylko możliwe... Mam nadzieje,że wszystko bedzie dobrze,myśl pozytywnie i się nie stresuj.... Aaa i jeszcze jedno, jest możliwosć przyspieszenia wyników... Oczywiscie za dopłata ok. 450 zł i po kilku dniach dostajesz wynik który jest wiarygodny a po 3/4 tygodniach dostajesz wynik całkowity i lekarz dopiero wtedy powinien to z toba obgadać.... Nie pamietam,ci o tym pisałam jak coś to soryy za powtarzanie:*

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

byłam dzisiaj na spacerze i przy okazji zajrzałam do sklepu z wózkami dla dzieci itd i teraz siedzę i się zastanawiam. może pomożecie mi rozwiać wątpliwości. widziałam super extra wózki, cena 900-990 zł później jak się okazało to tylko "zestaw startowy" czyli np sama gondola do której kupujesz resztę i koszt końcowy 2-3 tysiące... co prawda i tak będę rozglądać się za używanym ale chodziło mi o sprawdzenie co za ile i w co warto inwestować. cały czas myślałam o wózku 3w1 czyli gondola, fotelik i spacerówka. ale teraz się zastanawiam. bo tak fotelik to waga 0-10 lub 0-13 kg czyli do roku? a gondola do jakiego momentu? też gdzieś do roku? może warto zainwestować w samą gondolę, oddzielnie fotelik a później zmienić na spacerówkę. jak sądzicie?

http://www.suwaczki.com/tickers/1usadf9h5fcv095m.png

Odnośnik do komentarza

Mi sie wydaje, ze gondola to kwestia bardziej 3 miesiecy
Dlatego w gondole najmniej warto inwestowac, bardziej w te drugie lepiej inwestowac, czyli gdzie juz mozna siedziec, czy pollezaco jechac
i co jest wazne! zeby ten siedzacy mogl sie rozkladac calkiem na plasko, zeby jak mały zaśnie, to zeby mu było wygodnie :)

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Gondola posłuży koło 6 miesięcy, a że dla naszych maluchów te pierwsze miesiące przypadają na porę jesień-zima, to chyba najlepiej nie wybierać krótkiej gondoli tylko zwracać uwagę na rozmiar żeby jednak nie przesiadać się na spacerówkę w środku zimy, tylko raczej w okolicach marca-kwietnia.

http://www.suwaczki.com/tickers/m3sx3e3knfv3xjvk.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o ruchy, to generalnie poczułam ostatnio jak byliśmy w towarzystwie i wszyscy zaczęli się głośno śmiać łącznie ze mną:) ale tak to nie czuję jeszcze regularnie. W poprzedniej ciąży miałam bardzo mały brzuch, synek miał mało miejsca i był tak ułożony, że bardzo mnie bolały jego kopniaki prosto w wątrobę i nerkę.

http://www.suwaczki.com/tickers/m3sx3e3knfv3xjvk.png

Odnośnik do komentarza

Ela, trzymam za Was mocno kciuki.

Mam pytanie do dziewczyn, które są w kolejnej ciąży i wiedza czym sie martwić a co jest ok. Od dwóch dni pojawia mi sie twardnienie macicy, wcześniej bywała wyczuwalna ale taraz wyraźnie sie napina na kilkanaście sekund, bezbolesnie, 2-4 razy na dzień. Spanikowałam i byłam wczoraj u swojego lekarza. Szyjka ponad 5 cm, łożysko ok, dziecko ma sie dobrze. Mam dalej łykać no-spe i magnez. Martwię sie czy to normalne (gin powiedział ze ciut za wcześnie na skurcze BH). Dzisiaj zaczynam 19 tydzień, jestem normalnej budowy (przybrałam do 60 kg).

Odnośnik do komentarza

Ela myślami jestem z Tobą :) uszka do góry będzie dorze! :)
Ja dziś rano po 8 byłam w Lidlu po bodziaki i spodnie, oczywiście już połowa przebrana i wzięłam jeden komplet z rozmiaru 50/56 ale niebieski i 2 większe 62/68 juz różowe :) wszysko na długi rękaw. No i skarpetki 3 szt. za 10 zł. Nie mogłam się powstrzymać. A ubranka fajne mają :)

Odnośnik do komentarza
Gość groszek1

zuzu ja mam takie skurcze juz od 14 tygodnia i tez mam łykać magnez a od nospy z daleka...czemu? bo podobno rozkurcza brzuch ale tez i szyjke która u mnie sie skraca...
Więcej odpoczynku i lezenia na lewym boku bardzo pomaga,ja oststnie dni przegalopowałam a dziś czuję skutki. Boli podbrzusze i tak jakby spojenie łonowe. Ciężko mi nogami ruszyc jak sie na bok przekręcam. Ehhh strasznie sie boje o maleństwo.
Dobrze ze jutro wizyta...

Odnośnik do komentarza
Gość Zuzu111

Dziękuje za informacje jak u Was z tym napinaniem. Znalazłam artykuł w którym piszą ze ta aktywność macicy zaczyna sie bardzo wcześnie ale jest wyczuwalna dopiero po 20t, w innym pisali ze juz od 18-20t. Oczywiście sie oszczędzam i staram sie nie denerwować bo wtedy brzuch napina mi sie momentalnie. Wczoraj na tej szybkiej konsultacji dała mi posłuchać serduszka. Uspokoiłam sie, niemniej trzęsę sie co dalej. Większość tematów jakie przeczytałam miało gapy end tylko wymagało odpoczynku. Trzymajcie sie zdrowo!

Odnośnik do komentarza

No u nas była piękna pogoda :) No i cały dzien spedziłam na dworze z siostrami iiii przez takie siedzenie zjarało mnie słońce.... I mam takie dwie kreski od stanika białe a reszta czerwona.... Bede fajnie wygladać na weselu he he :)
W sobote mam wizyte u genetyka i zaczyna mnie dopadac stres ale staram sie byc dobrej mysli :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, to wracając do tematu skarżenia sie na dolegliwości ...
Moze któraś z Was tez to ma/miała, i ma jakieś sposoby
Meczy mnie, co jakiś czas silny ból w biodrze, ale tak bardziej z tylu niz z boku
Do tego stopnia ze cieżko mi chodzić jak mnie złapie, bo nie mogę odchylić nogi do tylu. Generalnie cieżko znaleźć pozycje w której to biodro nie daje o sobie znać.
Googlowalam, ze ból bioder w ciąży jest normalny (jakieś hormony rozluźniające stawy) ale jednak w trzecim trymestrze, a nie w 19 tygodniu :/ a zaczęło sie juz z dwa tygodnie temu...

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Misia1994, wiesz, firma Lirene ma fajny balsam koloryzujący, taki do jasnej karnacji
Spróbuj z dwa tygodnie przed ślubem smarować sie tym co drugi dzien (nie jest szkodliwy w ciąży) - bardzo ładnie delikatny kolor zostawia (nie taki solariany odcień), jak sie ostrożnie nakłada to żadnych zacieków tez nie ma (tylko dokładnie umyj ręce po tym), szybko sie wchłania :)

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza
Gość groszek1

Bajka_3 z tym rozluźnianiem więzadeł tez chyba mam juz do czynienia. U mnie dopiero 17+3 ale tez czasem tak mam zr z tylu w biodrze mnie cos kluje i ani w lewo ani w prawo sie ruszyc nie umiem. Ale wtedy tak jak i przy napinaniu macicy u mnie pomaga odpoczynek i lezenie.
A Ciebie boli tak caly czas,codziennie? Bo mnie tak co kilka dni zlapie jak duzej postoje np.przy myciu naczyń...

A tak na marginesie,jesli juz sie radzimy to powiedzcie mi czy to normalne ze jak leze na plecach to jakoś ciężko mi sie oddycha jakb7 brakowalo tlenu,jak sie przekręcam na bok to jest zdecydowanie lepiej. hmm dziwne....

Odnośnik do komentarza

Bajka-dziękuje za podpowiedz napewno skorzystam bo jestem bardzo blada z natury :) Pytałam się lekarza czy moge samoopalajace balsamy powiedział,że nie,ale jak piszesz że ten balsam jest bezpieczny w ciaży to jutro kupie :) Dziekuje:*

Co do bólu to ja miałam tak,ze bolała mnie kosc ogonowa tak ze chodzic nie mogłam a pozniej przeszło do bioder leżałam kilka dni i przeszło i na szczescie do tej pory nie wróciło....

Groszek- a który o tydzień? Bo czytałam,ze jak już brzuszek jest dosc wyrazny to nie powino sie lezec na plecach ani na prawym boku, własnie,z powodu braku tlenu co jak mamie go brakuje to dzidziusiowi tez i nie powinno się tak lezec... Ale może u ciebie to jest jakiś inny powód :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

Misia1994, ten jest naturalny bo na bazie kakao czy czegoś :) tylko weź ten do jasnej cery :) i tak co drugi dzien max :)

Groszek, u mnie to co pare dni łapie i wtedy to tak kilka godzin trzyma :/ i czasem jak sie zle ruszę wtedy to ból taki ze ciemno przed oczami sie robi :/ muszę to na wizycie zgłosić, może jakiś masaż leczniczy? Bo jak mam tak teraz to strach co będzie potem...

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...