Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Bordo słodziaczek z Elizki :)
Nie wiedziałam, że są świecące wibratory hehe :) dobre
My też na spacer idziemy w tym co w domku , często jest to tylko pajac, na to kombinezon, cienki śpiworek, pokrowiec od gondoli a jak jest mroźno to mam w razie czego kocyk ale też cieńszy.
Ola rączkami bawiła się już wcześniej, wkładała je do buzi, składała jak babcia do modlitwy, głaskała jedną o drugą, a dopiero w tamtym tygodniu zaczęła próbować złapać zabawkę ale nadal jest to nieporadne, nie umie jeszcze tak chwycić porządnie i przełożyć sobie z rączki do rączki, to jeszcze wyższa szkoła jazdy, ja czytałam, że taka umiejętność przypada na 3 i 1/3 miesiąca. Wszystko w swoim czasie. A co do gugania, to też zauważyłam, że wcześniej było tego więcej, teraz najlepsze historie opowiada jak jej coś nie po nosie, wtedy potrafi nieźle nawijać, takie śmieszne słówka jej wychodzą :)
A rano przeważnie ją biorę do siebie do łóżka żeby jeszcze dospać i przeważnie ona pierwsza się budzi a ja lukam jednym okiem a drugie jeszcze śpi, a ona sobie macha rączkami i nóżkami, ogląda sufit a po kilku minutach odwraca główkę na bok w poszukiwaniu mnie mamy :) i gdy mnie zlokalizuje to obdarza wielkim najsłodszym uśmiechem , cudowne uczucie :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/t7uie9v.png

Odnośnik do komentarza

A my spacerujemy jeszcze po parku.dzis w miare cieplo +3 wiec Lila ma na sobie body z dl rekawem i spodenki(to co w domu),na to bluza i ocieplany pajacyk.do tego grubszy kocyk ktorym operuje na bierzaco w miare zmieniajacej sie pogody,przykrywam odkrywam.
Lila dzielnie przeszla szczepienie,natomiast u Emi tradycyjnie panika i placz.myslalam ze stane na uszach zeby dala sobie zrobic zastrzyk:(
Lilka chwyta zabawki ktore wisza nad lezaczkiem ale to poki co lud szczescia bo jak jej daje grzechotke to ciezko jej zlapac wiec jek pomagam.Wtedy grzechotka momentalnie laduje w buzi,ostatnio sama przelozyla z reki do reki ale to byl 1raz.Sevenka,chyba ty pisalas ze Ola lapie lewa reka tak jak Lilka.Emila dzis pytala o to pediatry i ponoc na tym etapie nie swiadczy to o predyspozycjsch do bycia mankutem:)
Wazymy juz 6800,myslalam ze wiecej i chyba Lilka troszke zwolnila z przybieraniem.Lekarka mowila ze do 6mies powinna podwoic wage urodzeniowa wiec brakuje jej ok 3,5kg.Emila nie podwoila bo urodzeniowa miala 3800 a na poczatku 6miesiaca wazyla 6800.

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Witam. Dziewczyny mój mały ma jutro skończone 16 tyg. Ciagniety za ręce do góry nie podnosi główki. Na brzuszku bardzo nie lubi leżeć. Trzyma na brzuszku główkę Ale z wysiłkiem. Dostałam dziś skierowanie do fizjoterateuty i się martwię. Jak To jest u waszych malenstw .? czy podnoszą główkę ciagniete do siadu i ile mają tygodni

Odnośnik do komentarza

Ardo nie martw się! Mój ma 14 tydzień i główki też do siadu nie podnosi w ogóle. Na brzuszku potrzymać główkę po 2min i Zaczął dopiero na dniach. Różne dzieci rozwijają się w różnym czasie. Ja wiem, że tu na forum same zdolniachy, ja się też martwiłam, ale znajomi się bardzo dziwią że w ogóle dźwiga główkę w tym wieku. A fizjoterapeuta jak jest dobry to na pierwszej czy drugiej randce nauczy małego;-)
Mama Joasi no tak ty dla Asi to koralowy, ja dla Maćka to nie bardzo...;-)

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Ardo u nas jakiś czas temu był okropny kryzys też strasznie się bałam myślałam że to od szczepienia. Mała wogole nie chciala podnosić głowy. A teraz przekreca mną brzuchu we wszystkie strony. A i trzymana za ręce ledwo dźwiga lepek. Może fizjoterapeuta powie wam co robić i jak żeby ćwiczyć z maluszkiem. Może potrzebuje trochę pomocy żeby wzmocnić mięśnie. Nie martw się będzie dobrze

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxw8u69i2a2d7b8.png

Odnośnik do komentarza

Ardo mój z 2 września, też chyba 16 tydz mu leci.na brzuszku kladlam go już jak miał skończony tydz przez co lubi leżeć a nawet śpi w nocy. Główkę trzyma juz dawno wysoko na przedramion ach i nią kręci. W pionie sam jeszcze nie trzyma całkowicie. W pozycji pollezacej podnosi się do śniadania ale ciagniety za rączki też nie podnosi główki. Kilka razy udało mu się przekręcić z brzucha na plecki ale ostatnio cisza. Dużo gaworzy, śmieje się a ostatnio piszczy z radości. Potrafi już sam chwytać zabawki i przekładać z ręki do ręki. Bawi się też swoimi rączkami.
Każde dziecko rozwija się w swoim tempie, cierpliwości. A co na to lekarz? Skoro dał skierowanie. A którego Twój się urodził?

[url://fajnamama.pl]http://fajnamama.pl/suwaczki/0biq621.png[/url]=http

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Wam dziewczyny bardzo za tak szybkie odpowiedzi. Calineczka mój jest z 31 sierpnia. Miał być wrzesień Ale tak mi
Zrobili cesarke. Lekarz mówi że mały jest komunikatywny i wygląda ok tylko ta główkę już powinien podnosić. Na brzuszku podnosi i rozgląda się na boki Ale jak go noszę to chyba odgina do tyłu co też mnie martwi. Też chwyta zabawki śmieje się i podnosi nóżki wysoko Ale ta główka

Odnośnik do komentarza

Hej,Dziewczynki.
Dzieki za rady co do odparzen,smaruje tormentiolem i jest duzo lepiej:-)
A pampersy kupilam premium i szczerze mowiac nie widze roznicy,fakt nie smierdza,jak te zielone,ale i tak jestem przerazona wizja poszukiwania innych pieluch:-( Madzikcz,skorzystam jeszcze z Twojej rady i moze bedzie dobrze,na razie czekam
Jesli chodzi o postepy,to moj Igor wyglada na sredniaczka. Glowke ladnie trzyma lezac na brzuszku,ale cala reszta idzie mu srednio,niby kieruje raczki na zabawki i lapie,ale bardzo to nieskoordynowane i koslawe,widac,ze kosztuje go to bardzo duzo wysilku. Zabawek nie pakuje jeszcze do buzi,mam wrazenie,ze nie zdaje sobie do konca sprawy,ze cos ma w raczkach. I nie przeklada z raczki do raczki,jedynie trzyma lapki jak dziadzius modlacy i wklada do buzki:-)
Ardo,moj Maly trzymany za rece pieknie podciagal glowke w siadzie,ale teraz w ogole nie chce. Wiec moze po prostu taki etap i cwiczy co innego,ale fizjoterapeuta na pewno nie zaszkodzi:-) Bedzie dobrze:)
Sliczne Dzieciaczki macie Dziewczynki,wrzucam i swojego Kawalera:-)

monthly_2016_12/wrzesnioweczki-2016_53334.jpg

http://fajnamama.pl/suwaczki/4iorh3a.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...