Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Majeczka powiedz mi łączysz debridat z sam simplex? Moja dostała od lekarki właśnie debridat se niby cudowny na kolki a w domu mieliśmy są simplex i w sumie stosowałam go 3 dni. Juz wczoraj byłam tak wyczerpana5ze chciałam jeszcze spróbować podać jej simplex ale mąż odradzam mieszać. Kurcze mała wieczorami daje nam popalić czasem leżę na łóżku nieprzytomna. Nie wiem czemu wieczorem się tak rozbudza jak o stałej porze kąpiel mleko. Wina tych kolek.
kiedy to minie żeby. Można cieszyć się maleństwem a nie tylko płacz

Odnośnik do komentarza

Mamusie od maleństw z kolkami - współczuję wieczornych koncertów. Mój chyba przechodzi je z rana... Co dzień po 6 zaczyna strasznie płakać, nie ma opcji żeby go uspokoić. Podaję espumisan. Po ponad godzinie zazwyczaj płacz przechodzi w głód ;) no i teraz maleństwo je.
Z innej beczki, w przyszłym tyg czeka nas ortopeda i szczepienia. Możecie mi powiedzieć ile kosztują szczepionki 5w1 i rotawirusy?

http://www.suwaczki.com/tickers/43kth371qd981e0q.png

Odnośnik do komentarza

Catya
Rozumiem że to nie miała być żadna ocena ani nic takiego ale musiałam się wyzalic. Zamykam ten temat. Co ma być to będzie. Jak się coś poprawi to super a jak nie to trudno.

Mroczna
Próbowałam z filmem i bez filmu, który muzy i bez. Może taka moja uroda. Tak ja pisałam wyżej co ma być to będzie.

A co do postrzegania siebie po porodzie . Chyba mam podobnie. Wczoraj miałam wyjśc do galeri po kilka rzeczy dla Robcia. M miał z nim zostać w domku. I pewnie bym poszła ale jak zaczęłam się szykować do wyjścia to zdolowalam się strasznie. Buty jeszcze za ciasne, w spodnie muszę się wbijac a dresow mam już dość. Brzuszek odstaje, rozstępy wyglądaja tragicznie, pępek czarny jakby był brudny. Poczułam się w jakiś paszkwil. Poryczalam się i nigdzie nie poszłam. Co do tego że M mówi że to dopiero 2 tygodnie po porodzie jak ja sama ze sobą czuje się źle. Niby 12 kg że mnie zeszło ale teraz waga stoi w miejscu i tez mnie to doluje. O seksie to już całkiem nie myślę..

DoGa
Witam i gratuluję Wiktorka :)

Bina
To może już takie przerwy zostaną :) mogłaś troszkę odespac :

Anuka165
Współczuję sytuacji z M. Mam nadzieję że się relacje poprawia. U mnie niby relacje poprawne a ostatnio tyle rzeczy się nawarstwilo i wybuchlam. Kazałam się swojemu wyprowadzić... i też od połowy ciąży zero zblizen bo się ba że dziecku krzywdę zrobi. Czasem mam wrażenie że to wymowka była. A teraz nie poruszamy tego tematu. Mam wrażenie że mi zależy bardziej niż jemu.

Mmj
Współczuję Ci bardzo. Mam nadzieję z tą nieinwazyjna metoda pomoże i wszystko wróci do swoje miejsce. Trzyma kciuki, bądź dzielna.

U mnie dzisiaj synus marudzi w nocy. A już ładnie przesypial po 5-6 h. Ciągle głodny. A jak zje to ulewa i tak w kolko. Jeszcze się przyzwyczail do cyca bo go przed butla przystawiam. I nawet jeśli mało co tam jest to sobie go lubi pomietosic :)

Edzia
Taka widocznie nasza uroda i tyle. Szkoda no ale mi nie poradzimy. Najważniejsze żeby Maluszki zdrowe były :)

Byliśmy u pediatry. Przybrał już prawie 500 g w dwa tygodnie. Poza tym ok wszystko. Ma nie brac wit K bo mały dostał ja w szpitalu domiesniowo. Z kolei moja przyjaciółka ma brać pomimo że jej córcia te dostała domiesniowo. Więc już nie wiem jak to jest. Tak samo z usg bioderek. Jedni każą rób rób 4 a inni po 6 tygodniu... Co do szczepionki to się zdecydowaliśmy na 6 w 1 o nazwie Infanrix HEXA. Jeszcze chyba będziemy musieli zmienić pieluszki bo mam wrażenie ze białe pampersy powodują zaczerwienienie pupki i te odparzenia to wlasnie od nich bo w upały i nie było :/

Mamy po Cc czy też mialyscie albo macie tak uczucie klucia pod zebrami. Po całym dniu wieczorami strasznie mnie pobolewa w okolicy mostka, taki klujacy, zatykajacy ból. Czasem ciężko mi oddech złapać. Zastanawiam się czy to normalne.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anliidpwt895.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny:)
czytam prawie na bieżąco, ale z odp jest kłopot przy dwulatku u małą 7 tyg :)
Mieliśmy ospę, więc też było grubo w domu. Praca dzień i noc, ja z nimi sama. Ale po wszystkim, Monika nie złapała :)
Waga u mnie po ciąży stoi. Zeszło 8 kg, zostało jeszcze 8. Zaczęłam rowerem jeździć. I trochę brzuch się zaczął wciagac. Trzy światy. Cel do osiągnięcia 15 kg. Tylko, że w tym tyg ciąglę mam ochotę na słodkie. Muszę wziąć się w garść.
Teraz mąż dwa tyg w domu jest, w ndz wyjeżdża, więc i rower skończy się, a zaczną domowe ćwiczenia i wszystko znow na moich barkach. Takie życie :)
Wszystkie mamusie głowa w górę, wszystkie mamy podobnie. I jesteśmy dla siebie nieatrakcyjne. To jest w głowie tak szczerze mówiąc. Bo ja mimo ze mam dupe jak szafa i brzuch po ciazy jeszcze to uważam, że jestem ladna. Ubrania za ciasne jeszcze? kupcie sobie jakąś ładną sukienkę, zamaskujcie trochę. Chodzi o okres przejsciowy do stanu z przed ciąży. Męzowie tez tutaj dużo dają. Mój wspiera i mówi, ze rzeczywiście jestem okrągła dużo, ale mówi ze to jest jeszcze czas, zeby zrzucić. Że chcę za dużo naraz. MA rację. Powoli do przodu, bedzie dobrze :)
Współczuję mamusiom i dzieciaczkom w kolkami. Niestety temat jest trudny. Zwłaszcza do przeczekania.
Ulewanie niestety tak samo. My zagęszczamy mleko kleikiem ryżowym, jest o niebo lepiej i bez chemii :)
Polecam dać jedną - dwie płaskie łyżeczki na porcje mleka. Nie ulewa sie i nie jest gęste mocno. Pierwsze też tak wychowaliśmy i nie widać efektów ubocznych. A polecała nam to lekarka.
Miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza

katalina ja łączę sabsimplex i debridat lekarz mi tak kazał odrzucilam inne leki bo miałam jeszcze dicoflor i coś tam na kolki wczoraj narzekalam a Igorek zrobił mi 3 kupy i dziś już jedną sam bez czopka więc myślę że idzie ku lepszemu ataki kolki już też nie są takie straszne i nie tak długo jak jeszcze tydzień temu mam nadzieję że jak skończy 3 miesiące to wszystko minie

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09klw2g90lr.png]

Odnośnik do komentarza

Kasia nie śpi całe dnie (troszkę drzemie) za to w nocy raz wstaję a dziś znów ponad 7 godzin. Przegapiłam, bo miałam budzik nastawiony ale jakoś… „5 minut poleżę i idę..” tia.. Gdybym Jej nie obudziła to nie wiem ile by spała :) Ale moje cycki tego nie wytrzymują… A no karmie piersią :) Pediatra uznała że no Kasia tak ma, że śpi i tyle. Ja wiem, że jak Ją położę po kąpaniu i jedzeniu koło 21.30 to mi prześpi przynajmniej do 2.. Trafił mi się prezent dziecko ;)

Mmj – trzymaj się, tez Cię podziwiam :)
Anula11 – śliczna baletnica :* no mam nadzieję, że i u Ciebie się polepszy z M, że będzie się więcej Małą zajmował. Ja jeśli chodzi o tą kwestie to nie mogę Ci powiedzieć. Bo jak przychodzi z pracy to się zajmuje Kasią.. wszystko porobię sobie co trzeba ;) Bardziej mi chodzi o sprawy mąż-żona.. bo mamą i tatą to jesteśmy, ale role małżonków to gdzieś zgubiliśmy..
Katalina- już kilka razy było odnośnie jedzonka pisane. Jak przybiera na wadze to się najada.. Moja tez szuka cycka i się zachowuje nieraz jakby chciała jeść ( zaraz po posiłku) ale często chce jej się spać albo przytulić. Po prostu tak tez demonstruje inne swoje potrzeby.. Kasi się ulewa a rączke wsadza do buzi, przecie nie dam Jej znów cycka ;) Ostatnio myślałam, ze mam mało mleka. Kasia je co godzine dwie, w nocy co 4-7.. i myślałam, ze coś nie tak. Zaczełam troche laktotorem odciągać po karmieniu, oczywiście średnio co leci, ale nie w tym rzecz. Zdaje się widać efekty. ;) Dziecko jak się najada to ma świecące oczka, odbija się.. i nie plącze przede wszystkim :)
DoGa – u mnie ostatnio brak spacerów jakiś większych. Ostatnio wyszłam tylko na pół godzinki, a wczoraj Kasie wietrzyłam na balkonie. Dziś planuje wyjść. Grubiej Ją ubieram i tyle ;)
Fiolka – dzięki za dobre słowo, oby to się u Nas wszystkich zmieniło i wróciło do normy ;) Pięknie przybrał Synuś! :)

miłego i spokojnego dnia Kochane! :)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nwn15n1la6goh.png

Odnośnik do komentarza

DoGa- rotawirusy 2x300 czyli 600
Pneumokoki 4x300 czyli 1200
6w1 3x180 czyli 540
5w1 podobnie jak 6w1. Podaję ceny jakie są w naszej przychodni. My mamy 5w1 darmowe więc dokładnie nie pamiętam ile kosztują.
Agus87 dobrze mówisz. Wsparcie męża jest bardzo ważne. Ja już zgubilam kilogramy ciążowe, teraz schodzimy z waga jeszcze niżej.
Co do seksu. Ważne jest wasze podejście... My po 5 tyg od porodu wróciliśmy do aktywności i było lepiej niż dotychczas :-)
Dziewczyny a czy decydujecie się na tabletki anty? Biorę Limetic już 3 tyg. Z tego co zauważyłam to libido spadło poniżej zera, zwiększył mi się apetyt i jedno dnia miałam plamienie.
A co do dzidziusiow podajecie smoczki?

14.06.2019- 38tc Lenka
08.07.2016- 32tc Piotruś
05.01.2015- 6tc Aniołek

Odnośnik do komentarza

Anulka
Dziękuję:*
Zycze ci żeby maz spelnil teraz role meza:) I ogolnie tobie sobie i reszcie dziewczyn aby wszystko wrocilo do normalnosci:)
Lenka
Ja nie biore anty raz 7 lat temu wzielam jedna tabletke i odstawilam bo zle sie czulam po niej. Moja siostra bierze od 3lat i tez ma problem z libiodo i schudla. Moj synek w ogole smoczka niechcial, a cora zyc bez niego nie moze.

Odnośnik do komentarza

Lenka ja daję smoczek małemu. Nie zawsze chce, ale widzę że jak nie może zasnąć i się męczy to smoczek do buzi i pieluszka tetrowa do przytulenia i jest ok. Zazwyczaj :)
Po pierwszej ciąży długo brałam tabletki anty i faktycznie libido spadło bardzo mocno. W końcu to antykoncepcja :) Nie miało znaczenia jakie brałam zawsze tak było. Teraz mam jakieś nowe i zacznę brać od pierwszego dnia okresu.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5e94eyon4y.png

Odnośnik do komentarza

Franek też żyje ze smoczkiem, pomaga jak mały tylko ciumka cycka bo nie może zasnąć. Dzięki smoczkowi moje brodawki dochodzą do siebie i w kapturkach karmię tylko w ostateczności.

Jeśli chodzi o tabletki anty to we wtorek gin przepisał mi "ovulan" ale jeszcze nie brałam i nawet nie wykupiłam. Póki co nie mam do tego głowy a na dodatek z M też napięta atmosfera. Raz jest dobrze, miło rozmawiamy a co chwilę pretensje o każdą pierdołę.

https://www.suwaczki.com/tickers/atdckqi1ni5sg5zb.png
https://www.suwaczki.com/tickers/l22ny2v4a5hyiypu.png

Odnośnik do komentarza

Dziekuje za rady. Faktycznie spróbuje innej herbatki tylko ciezko znalezc taka bez cukru. Moze karmienie tuz przed badaniem... specjalnie 2h po karmieniu pobieralismy aby wynik byl miarodajny ale to chyba zly pomysl. Tak wiec dzieki dziewczyny!!
Odnosnie sexu ani mi w glowie. Tez musze miec pewnosc,ze tam wszystko po staremu. za dwa tygodnie pojde na kontrole... Odnosnie wagi jeszcze 2kg i jestem w domu...ale nosze duza malutka do odbica etc...

http://www.suwaczki.com/tickers/hchy3e3ksrr1txlh.png

Odnośnik do komentarza

Ja dziś spacerowałam, a raczej godzina szybkiego marszu a potem 45 spacerku z Kasia po parku... Nogi mi wchodzą wiece gdzie :D ale za to Kasia śpi cały spacer i dalej teraz od 12.. co Jej się nie zdarza! :)
Ja bym chciałam bardzo schudnąć, ale lubię jeść i w tym problem :) ale wezmę się w końcu!

A odnośnie Emolium, my jesteśmy bardzo zadowoleni z moim M. Mam chyba 4 produkty i bardzo się sprawdzają. Kasia początkowo miała problemy ze skórką, a teraz piękna. :)

Chciała zapytać, czy macie sprawdzone sposoby ( przy kp) na wypadanie włosów? Dodam, że nie stosuje żadnych specyfików typu lakier czy żel. Nie prostuje i nie kręcę włosów. Wypadają po ciąży. Mam porządny szampon i odżywkę ale ciężko. Nawet z farbowanie czekam, bo teraz to by wszystkie wypadły.

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nwn15n1la6goh.png

Odnośnik do komentarza

Anulka165
Mi tak włosy wypadały po tym jak mi się skończyły witaminy ale jak zaczęłam śpiworek brać witaminy te co w ciąży to się uspokoiło
Anula11
Głowa do góry super uroczystość przed wami i należy się pozytywnie nastawić i pięknie uśmiechać żebyś ładnie na zdjęciach wyszła.

A jeśli chodzi o nasze ciała to ja staram się dostrzegać plus tzn wszystkie moje koleżanki zazdroszczą mi mojego biustu :-) a poza tym 9 miesięcy nasze cało się zmieniało i rozciagalo więc dajmy mu trochę czasu na powrót do normy. W końcu spisało się na medal bo mamy dzięki tam piękne zdrowe dzieciaki:-)
Ja właśnie czekam na wizytę u moje ginekolog i zobaczymy czy wszystko jest ok.
Jeśli chodzi o ulewanie to u nas od wczoraj jakaś masakra po ulaniu daje małemu trochę wody żeby go przełyk nie piekł. Mam nadzieje że mu szybko się to uspokoi.

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza

Majeczka dużo zdrowia dla Was :* Trzymajcie się dzielnie!
A mnie frustracja ogarnia. Dzisiaj mamy wizytę w poradni metabolicznej i przed wizytą mała ma być 4-5 h bez jedzenia. A dodatkowo jeszcze trzeba pobrać mocz 4-5 h po jedzeniu. Pod te wymagania zaplanowaliśmy dzisiejszą moc i d.... M powiedział, że nastawia budziki i będzie mnie budził. Ok. Pierwsza pobudka miała być o 24, żeby kolejna o 4 już na próbę złapania moczu. Oczywiście tak nastawił budzik, że nie nastawił, obudził mnie dopiero o 2. Trudno, to trzeba teraz, bo później nie będziemy mieć odpowiedniego odstępu czasowego. Przykleiliśmy woreczek i czekamy. Hurra sika i ten się patrzy jak wszystko spodem spływa, a nie do woreczka zamiast łapać do pojemnika. Trudno po raz drugi, łatwo nie jest uczymy się. Drugie podejście i co zrobił? Wylał to co było po pierwszej próbie i ponownie przystawił ten sam woreczek! Normalnie słów mi brak...

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cvcqg7uqp0k1k.png
https://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3kue94fgjm.png

Odnośnik do komentarza

Majeczka trzymaj się tam! Musisz wytrzymać i na pewno dasz radę.
Mroczna, pomoc tatusia niezastąpiona, będziecie się jeszcze z tego śmiać :) a chwilowo trzeba jakoś z tym męskim logicznym myśleniem wytrzymać,choć jest ciężko.
Mój mąż przy przewijaniu małego jak zobaczył że tylko siku (prawie 3 godz od poprzedniej zmiany) zaczął mu tą samą pieluche zapisać... Można? ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/43kth371qd981e0q.png

Odnośnik do komentarza

Majeczka - zdrowia i sił życzę!

Mroczna, przepraszam, ale uśmiałam się z twojego M. Ale moj pewnie zadzialalby tak samo. Faceci sa nieogarnieci ;) Mam nadzieję, ze e koncu udalo sie zlapac i wizyta bedzie udana. A czemu w ogole taka potadnia was czeka, przypomnij?

Anula - kurujcie sie! Zdrówka!

Anulka - wlosy musza wyjsc, nie zahamujesz tego. Nie wychodziły podczas ciaży, teraz musza zrobic miejsce dla nowych.

Co do figury, ja sobie daje czas. Nie spieszy mi sie do spektakularnych wynikiw, bo z reguly sa krotkotrwale. Zostal mi brzuch i nad nim bede pracowac cala jesien.

Zaplanowalismy chrzciny na 15.10 i dzis musze poszukac lokalu na obiad. O ile uda mi się odłożyć Hannę, bo mamy kumulację skoku i zaparcia...

Spokojnego dnia zycze!

https://lb3m.lilypie.com/dYNLp1.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...