Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny jeżeli zmiana umowy polegała na zmianie wymiaru czasu pracy, to do zasiłku macierzyńskiego liczy się przychód z nowej umowy (na cały etat). Co więcej nie wszystkie ewentualne premie wliczają się do średniego przychodu. Przerabiałam to idąc na L4, kiedy mi się wydawało, że w sumie na zwolnieniu będę dostawać więcej pieniędzy niż na etacie, ze względu na premie, które były średnio raz na kwartał. I niestety okazało się, że te premie są oficjalnie wpisane jako uznaniowe, a nie zależne od wyników pracy (chociaż na dobrą sprawę, to tak były przyznawane) i one się nie wliczają do średniej do zasiłku. Tym sposobem, jak pójdę na macierzyński i od razu zdecyduję się być pełny rok, będę dostawać 80% tego co się wlicza do średniej z ostatnich 12 miesięcy i to jest sporo mniej niż normalna pensja. Trzeba będzie zaciskać pasa.

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cvcqg7uqp0k1k.png
https://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3kue94fgjm.png

Odnośnik do komentarza

Witam dziewuszki my z małym nadal w szpitalu. Cofnęli się mojemu zoltaczka. Co do usg to z badań wynika że to anatomia a nie wynik choroby. Wczoraj z lekarzem byliśmy pewni że wyjdziemy a maly nadal robi co chce :) ja jestem wypisania więc przydzielono mi tzw hostel gdzie matki są z dziećmi szpitalnymi 24 godz na dobę.
W Gdańsku tragedia ograniczony dostęp do szpitala bo z dwóch stron drogi zalane. Górne piętro zalane, a cała moc na agregatach. Pozdrawiam Was bardzo gorąco. Długo nie czytałam forum ile dziewczyn ma już maluszki ze sobą ?

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5e94eyon4y.png

Odnośnik do komentarza

Hej Miłe :)
jesteśmy nadal zapakowani :) 36 i 2. W tym czasie już mojego Tośka trzymałam na rękach. Z córcią ustaliłam, ze wytrzymujemy jeszcze 2 tygodnie (38 tydz), do powrotu taty :D
Zobaczymy :) tak naprawdę chcę wytrzymać do czwartku, żeby było pełne 37. Moja córa wyciszyła sie, skurcze ustapiły, więc i pewnie rozwarcie nie postępuje. Mimo wszystko uciekam z domu, bo boję sie być sama z Małym. Skończę 37 tyg i wrócę bo wtedy to juz moze dziać się wszystko :)
Wzruszają mnie niesamowicie opowieści mam wczesniaczkow... są niesamowicie dzielne :) i dzieci i mamy. Podbudowuje mnie to nieziemsko :)
Zyczę Wam dużo zdrówka!!!!
Z tym baby blues nie wiedziałam, ze to to. I też z moim małymleżałam tydzień przy zóltaczce. Ryczałam niesamowicie. Dziś jak o tym myślę, to nadal wydaje mi sie to normalne. Że tak się reaguje, bo przecież wszystko jest nowe i świeże. A jak patrzymy na dziecko w inkubatorze 24 h to oczy same się zwilżają. Do mnie mąż przychodził w ciągu dnia na 6-7 h i młodym się opiekował, żebym mogła pospać. Głowki w góre! Żółtaczka szybko minie :) nawet tym dzieciaczkom, które długo ją przechodzą :)
Buziaki dla wszystkich mam :)

Odnośnik do komentarza

Witam, chcialam tylko napisać, ze dziś o 8:30 odeszły mi wody. Nic nie zapowiadało tego, akurat grzecznie sobie wtedy lezalam... a po kilkunastu minutach zaczęły mi się regularne co 3 minuty, bolesne skurcze, a o 9:25 przyszedł na świat przez cięcie mój synek Ignacy. Przed cięciem zrobili mi tylko na szybko Usg - blizna po wcześniejszym cc była cienka 1,5 mm - wiec lepiej bylo nie ryzykować sn... urodziłam dokładnie identycznie tak jak córkę - na 36 tygodni i 1 dzień, co do dnia.... Waga 2620, 10 pkt. Apgar, generalnie w dużo lepszym stanie niż moja córeczka która wazyla ponad 200 g więcej. Póki co leżę na sali pooperacyjnej, Ignasia jeszcze nie mam przy sobie. Mówili, ze jak bedzie dobrze, to za kilka godzin mi go przyniosą.

Odnośnik do komentarza

Anihilacja - gratulacje!! A jeszcze wczoraj zazdroscilysmy Ci aktywnosci ;) Super, ze szybko poszlo i trzymam kciuki, zeby wszystko bylo dobrze.

Anula, Evee - wlasnie tu jest kwestia tego roku zasilkowego o którym pisalam. Liczy sie to przy zasilkach wszelkich, w tym becikowe, rodzinne, 500+. Ja juz wiem, ze musze sie wstrzymac ze skladaniem wnioskow do listopada, bo za 2015 mamy nizsze dochody w PITach.

Ja nie moge dzis zastartowac... Rece zdretwiale az bola i nie moge sie za nic zabrac. Wstawilam tylko pranie i siedze patrze na deske do prasowania ;)

https://lb3m.lilypie.com/dYNLp1.png

Odnośnik do komentarza

Lenka
Jaki Słodziak z Twojego Piotrusia :) na pewno dasz sobie ze wszystkim doskonale radę :) ja też się stresuje czy sobie poradzę ale moja siostra mnie uspokaja że wszystko przychodzi samo i jak już będziemy mieli dzidziusiem to będziemy wiedziały instynktownie co i jak wie na pewno do poradzisz :) w końcu jesteś super mama :)

A co do średniej średniej jest tak jak Evee pisze, że średnia z 12 miesięcy temu księgowa to chyba jakaś nie do uczona jest.

Anihilacja
Gratuluję Ignasia :) rzeczywiście niespodziewanie się wszystko zaczęło no ale masz to za sobą i za chwilę będzie mogła tulic dzidziusia w ramionach.

No właśnie ciekawe co tam u Anulka165 i u Uli...

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anliidpwt895.png

Odnośnik do komentarza

I kolejny fajny chłopak na świecie :)

Już się zmobilizowała i układam wszystkie dokumenty do szpitala. Muszę jeszcze zaleciec do przychodni odebrać te poufne bo zapewne w dwa tygodnie Jasiek też pojawi się na świecie :)

Bardzo się cieszę z kolejnego szkraba na świecie :)

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Dziś byłam ostatni raz u endokrynolog przed porodem,z tarczyca wszystko ok, badania rowniez, jednak mam wysoki ciśnienie 130/90 wg niej cc powinni mi zrobić wcześniej więc być może w pon już ide pod Nóż..
W nocy nie mogę spać, mam jakby gole w gardle,duszę się strasznie dretwienie mi ręce..także może ja bede kolejna dziewczyny

http://s3.suwaczek.com/201608012652.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...