Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, u mnie raz mega problemy ze spaniem i niestety tez coraz czesciej reaguje wymiotami po jedzeniu :-(
Evee skontaktuj sie mailowo z serwisem xlandera Daltim albo Deltim jak wpiszesz w google serwis xlandera to wyskoczy i oni dobiora odpowiednie adaptery, ja w tem sposob kupowalam do gondoli, niestety w inny sposob sie ze ie sa o bo mam mega stary stelaz:-)

Odnośnik do komentarza

Virkael
Ja w sobote będę miała jak dobrze pójdzie 35tc skonczone. Ale Zuzia ma tylko 2 kg i nie przybrala poki co. Ja z poniedziałku na wtorek spalam godzinę, w ta noc do 3 i czekalam az laskawie dotra z moim spiznionym sterydem. Zamiast o 2 w nocy dotarla o 4:( Mi o tym ciśnieniu gadaly i dalej kpmentuje bo w szpitalu mialam 135 na 90 a w domu prawie 150 i zle sie czulam ale to byl za maly powod ze ich w nocy obudzilam...

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny zrobimy sobie nocne forum jak tak dalej pójdzie :-) ja już zaczynam się zbierać na badania muszę jeszcze synka obudzić bo nie mam go z kim zostawić ale mi go szkoda bo tak słodko śpi:-).
Mamalina
Odpisuje na raty ale jak coś będziesz chciała jeszcze wiedzieć o szpitalu to pisz?

U mnie zapowiada się ładny dzień i pełen załatwien.
Właśnie w smyk jest większa przecena bo już do -50% wiec upolowalam bluzy dla starszego po 35 zł :-) tak do 2 tygodni będzie -75% ale już zostanie mało rzeczy wiec jak któraś coś potrzebuje to zerknij cie.

Kochane dziewuszki w szpitalach i bąbelki trzymam za Was kciuki wiem że szpital meczy ale robicie to dla małych słodziakow i musi być dobrze. Ja łącznie z porodem 5 tygodni leżałam i było to okropne ale gdyby teraz zaszła taka konieczność to też bym się już do szpitala położyła. Przed nami super okres bo zobaczymy za niedługo nasze skarby:-) i chociaż nie gwarantuje że będzie cudownie bo karmienie piersią też ma swoje uroki nie tylko pozytywne to na pewno warto żyć dla takich chwil.
Matko ale się rozpisałam:-)

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny, życzę udanego dnia Wam i Waszym maluszkom :)

Ja dziś mam wizytę o 16:15. Trzymajcie proszę kciuki żeby okazało się, że mały jest odwrócony główkowo i nie leży już poprzecznie. Ale prawdę mówiąc na 90% jestem pewna że leży prawidłowo, bo go ładnie czuję pod żebrami od tygodnia.

[url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/p19uflw1g37bzopx.png

Odnośnik do komentarza

Natalia93- już trzymam ;-)

Anula11- co za ludzie w tym szpitalu! ale dobrze, ze tam w ogole jesteś.

Kukurydza - słyszałam kiedyś, ze objawy charakterysyczne z początku ciazy mogą odezwać się pod koniec :-( Ściskam :-* ale nie za mocno ;-)

Jakims cudem udało mi się zasnąć!!!! Dziś synek wyjątkowo u babci do wieczora wiec jest szansa na jakąś regenerację! on wstaje bardzo wczesnie i zawsze wlazi mi do łóżka nawet jak się ledwo co nad ranem (6.30!) uloze i zmroze oczy na ciasnej nierozkladanej sofie ech.....

U mnie trwa 33tc i w końcu zrobiłam zamówienie w aptece oraz ruszylo pranie moze do konca tygodnia spakuje torbe-to bedzie sukces! :-)

Anulka165-ładna pogoda się u nas zapowiada=chlodek :-)

Virkael - i na jaki model wózka sie zdecydowalas? :-)
Ja też wyprałam/piore wszystko w Loveli- jejku jaki to ma piekny zapach!!!!! Wiecie co moze to wyda wam sie smieszne ale po tym praniu poczułam, ze wkrotce dzidziuś będzie w domu ;-)

Fizka - dobry pomysł z praniem swoich pizam w Loveli! Zastosuje, jak tylko je w końcu kupie ;-)

Odnośnik do komentarza

Basia mam z 2010- wiem strat ale wygląda jak nówka:)

Natalia95 trzymam kciuki za wizytę:)

Anula11 a jak miałaś w domu tak wysokie ciśnienie to powtórzyłaś badanie po 30min?

Martakk, dzięki za info i tym serwisie. Właśnie do nich napisałam :)

Fizka współczuję w nocy. Ja niby jak zabita spałam te kilka godzin, ale od 4 nie wiem co ze sobą zrobić.

Virkael, miałam na myślę "lovela"

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Virkael no nie spałam od wczoraj (ale w ciągu dnia spałam między 13 a 16).
Ja znam ze sterydów na rozwój płuc tylko Dexaven i Celeston, ten drugi podaje się chyba częściej ale zaskoczyłas mnie podaniem dożylnie, sprawdziłam we wskazaniach i jest tylko domiesniowo, wiec wyszłam z założenia że to nie ten. No a jeśli ten to albo czasy się zmieniły albo jestem niedouczona i mam luki w książkach - wszystko jest możliwe :)
Masz dobre podejście. Najważniejsze to wiara, że wszystko będzie dobrze. Zresztą na tym etapie, będąc w szpitalu nie ma prawa być źle. :)

Dziękuję Evee mogę smialo z ręką na sercu powiedzieć, że probowalam juz "wszystkiego" ;) Dostaje bólu od razu po 1 kęsie także i tak za wiele nie zjem. Na czczo zażywam euthyrox i juz przy nim są problemy.

Ale trudno, nie przejmuje się tym zabardzo, (prócz zmęczenia od tulenia się do kibelka), co ma być to będzie i nic już z tym nie zrobię. Jest mi przykro, że prawdopodobnie wlasne to odbija się na przybieraniu chlopakow, no ale nie mam co zrobić z tym wiec pozostaje mi to zaakceptować :) Ja naprawdę jestem tak ogromnie szczęśliwa, że przekroczylismy w trojpaku 30 tydzień, że już reszta musi jakoś pójść bez względu na datę porodu i wagę chłopców. :)

Odnośnik do komentarza

Magdalia mi też zapach loveli kojarzy się z małym dzidziusiem tym bardziej ze ubranua dla córeczki tez a nim prałam jak tylko odkrece zakretke myślami jestem 4 lata wstecz :D

Evee popatrz w necie na zdjęcia tych adapterów i porównaj je z wejściami do wózka i fotelika ale myślę że te Co podeslalam Ci na zdjęciu powinny pasować . Ja kupiłam fotelik używany juz z adapterami które niestety były do nowszych modeli xlandera. Sprzedałam na olx i za taką samą cenę kupiłam odpowiednie dawalam ok 40zl ;)

Dziewczyny ja nie chce zapeszac ale problemów ze spaniem nie mam może gdybym się w ciągu dnia mocno oszczedzala albo robiła drzemki... mam nadzieje ze przy takim trybie urodze ten tydzień-dwa wcześniej bo wizja wywoływania porodu nie przemawia do mnie.

Zaraz ruszam do kuchni robić naleśniki z twarogiem dżemem i owocami :D
Udanego dnia! Kciuki dla wszystkich potrzebujących!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvmg7yia7b44tb.png

Odnośnik do komentarza

Magdalia
No dobrze ze moj gin jest i pokazał ze byl wart wyboru bo wczoraj o 15 schodzil a wieczorem wpadl zapytac co tam:) Dzis tylko wszedł tez odrazu tu wpadl:) A te dwie wredne pielęgniarki niech sie cmoknal...
Evee
Ponad 2h mialam pomiedzy 156 a 148 na 90 bylo mi duszno i buzia jakby dretwiala o mala sie balam
Kukurydza
Ja kibelek przytulalam na poczatku ciąży, teraz na szczescie nie a moja Calineczka jak ja nazwalas nie przybiera w cale od 1,5 tyg. Trzymaj się z dala od kibelka tego ci życzę:)

Odnośnik do komentarza

Virkael- ja też pralam rożek i ochraniacze normalnie w pralce razem z pościelą i kostkami dla małego. I potem wszystko uprasowalam. Swoje koszule i bielizna też upralam w programie dziecięcym.

Alysia- odwlekam decyzje o porodzie ale muszę w końcu coś zdecydować. Nawet nie wiem do którego szpitala w razie czego pojadę. Na pewno nie będę miała planowanego cc z datą i godziną tak jak miałam w poprzedniej ciąży. Poza tym czytałam że przy drugiej cesarce nie powinno się podawać oksytocyny, więc pewnie będę czekać aż się samo zacznie, tak aby nie wyciągać totalnie nieprzygotowanego dziecka. Wezmę ze sobą papier zebwskazaniem do cc, ale szczerze to kusi mnie sn, tylko mój K nie bardzo chce być ze mną, bo sie boi, a ja go zmuszać nie chce. A jak u Ciebie?

Nowa mama- co tam u Ciebie, pojechałaś do szpitala?

A my z K skusilismy się wczoraj na Przytulanki i było spoko, a nawet brzuch potem jakiś zrelaksowany:-) A Wy dziewczyny jak tam w tych kwestiach?

Ja do odciagania kataru używam fridy i jestem zadowolona. Zwłaszcza ze mój mały ma tendencję do takiego wodnistego, alergicznego kataru i odsysanie dobrze się sprawdza zwłaszcza w podróży. Ale katarek brzmi ciekawie.

Dopakowalam do torby dla maluszka jeszcze dwa zestawy ubranek, bo przy tym co pisalyscie mój komplet wyglądał biednie, teraz mam 5 zestawów i chyba starczy, jak coś to mąż dowiezie. Dla siebie muszę jeszcze dopasować jedną koszule i będzie gotowa.

No i pochwale się ze mamy w końcu imię będzie Oskar.

Od nast tym mam chodzić co tydzień na ktg, wy tez macie takie zalecenia?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vkcb12t6tlw6.png

Odnośnik do komentarza

marta_joanna W smyku rzeczywiscie mega promocje :) a ja lubie ich ubranka... ostatnio dwa razy robilam tam wieksze zakupy dla dziewczynek, drugi raz bo dostalam dodatkowe 20% wiec obkupilam corke do przedszkola ;) Ale jak piszesz ze ma byc jeszcze wiekszy rabat to pewnie sie wybiore jeszcze cos upolowac :) pod warunkiem, ze cos jeszcze zostanie :)

Ja tez nie moge sie doczekac malenstwa, ale tak jak pisze marta_joanna obawiam sie troche karmienia piersia, bo wspomnien nie mam najlepszych :( Ale jestem dobrej mysli, i mam nadzieje, ze teraz bedzie o wiele lepiej i mniej bolesnie :)

Kukurydza wspolczuje dolegliwosci... ale tak jak piszesz, byle do przodu :) Juz odniesliscie w trojke wielki sukces teraz bedzie tylko dobrze :)

Ja mam wyniki z krwi znowu slabe :/ biore zelazo od 2tyg i jakos sie malo co poprawia :/

Wszystkie szpitalne brzuszki, duzo sil i wytrwalosci !

http://www.suwaczek.pl/cache/8339c5d7e0.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/ex2be6yds3jgvxlv.png

Odnośnik do komentarza

glamjustyna
marta_joanna W smyku rzeczywiscie mega promocje :) a ja lubie ich ubranka... ostatnio dwa razy robilam tam wieksze zakupy dla dziewczynek, drugi raz bo dostalam dodatkowe 20% wiec obkupilam corke do przedszkola ;) Ale jak piszesz ze ma byc jeszcze wiekszy rabat to pewnie sie wybiore jeszcze cos upolowac :) pod warunkiem, ze cos jeszcze zostanie :)

Ja tez nie moge sie doczekac malenstwa, ale tak jak pisze marta_joanna obawiam sie troche karmienia piersia, bo wspomnien nie mam najlepszych :( Ale jestem dobrej mysli, i mam nadzieje, ze teraz bedzie o wiele lepiej i mniej bolesnie :)

Kukurydza wspolczuje dolegliwosci... ale tak jak piszesz, byle do przodu :) Juz odniesliscie w trojke wielki sukces teraz bedzie tylko dobrze :)

Miremele Ja wlasnie zastanawiam sie jak to bedzie u mnie z wizytami teraz. Moj ginekolog za dwa tyg ma urlop, i dwa tyg go nie bedzie, w pierwszej ciazy chodzilam co tydzien do lekarza, a teraz nie wiem :/ ... Ktg co tydzien tez bym chetnie chciala :) Zawsze to czlowiek spokojniejszy :)
A co do przytulanek to my mamy zakaz ze wzgledu na moje skurcze w 20tygodniu :) Pozytku ze mnie nie ma zadnego :P
Gratuluje wyboru imienia :)

Ja mam wyniki z krwi znowu slabe :/ biore zelazo od 2tyg i jakos sie malo co poprawia :/

Wszystkie szpitalne brzuszki, duzo sil i wytrwalosci !

http://www.suwaczek.pl/cache/8339c5d7e0.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/ex2be6yds3jgvxlv.png

Odnośnik do komentarza

Anula11-za każdym razem jak lezalam w szpitalu to jak był mój lekarz to zawsze czułam się zaopiekowana. Zaglądał w ciągu dnia, pocieszal i reagował jak była taka potrzeba. Niestety nie sądzę żebym miała takie odczucia gdybym nie miała tam swojego lekarza prowadzącego.

Miremele- nie bądź okrutna;-) ;-) ;-) ;-) mam tak podniesione libido, ze masakra, a przy pessarze to można tylko pomazyc.... (zreszta jak przez cala ciaze) wiec zazdroszcze aktywności ;-)

Basia-Ja akurat używałam innego płynu, a jak widać zmysły zrobiły swoje, do tego mam dużo uniwersalnych ubranek po synku więc tu dodatkowe emocje się pojawiły.... ech kiedy to było.

Odnośnik do komentarza

Anula11 masz tak często robione usg,ze gdzieś na pewbo wkradł się jakiś błąd pomiarowy i mysle, nie możesz być pewna wagi. Błąd wynosi jak pisały dziewczyny nawet 500g, wiec sama widzisz jak to jest dużo.
Poza tym jeśli Malutka Calineczka ma 2kg to jest powód do radości bo pamiętaj, że niedawno było jeszcze 1300. Z tag waga ma super szanse nawet, jeśli będą chcieli rozwiązywać Cię wcześniej.
Roztrzasajac ten problem, nie sprawisz ze dziecko w brzuchu urośnie. A każdym stresem szkodzi sobie i jej. Skup się na odpoczynku i donoszeniu ciąży a nie na zmartwieniach, które i tak nic nie zmienia- poczujesz się lepiej. Pomysł sobie, że ostatecznie wcale nie jesteś w złej sytuacji. Masz stosunkowo wysoki wiek ciazy, waga Calineczki jest bezpieczna, jesteś pod opieką lekarzy a na wysokie ciśnienie są lekarstwa. Wiele kobiet chciałoby być na Twoim miejscu. Oczywiście masz prawo drżeć o dziecko, ale nie możesz się zadreczać. Uszy do góry. :) :*

Odnośnik do komentarza

Witam :)

Ja już powoli szykuje się do wyjścia. Muszę jeszcze podejść do sklepu po część do laktatora, bo w nocy zepsułam szpitalną :D No ale przynajmniej tą najtańszą :)

W domu będę miała co robić. Dojenie się zajmuje trochę czasu i muszę dalej kompletować wyprawkę dla syna (swoją skompletować nie zdążyłam) :) Jeszcze 4 godziny dziennie w szpitalu + dojazdy. Mam nadzieje, że dni będą lecieć jak szalone.

Marta_Joanna, tak, bardzo nam się podobało to imię, ale jakoś nagle przestało się podobać :D Później M bardzo chciał Dawidka, a ja nie byłam przekonana. Ale jak usłyszałam jego płacz pod czas cc, stwierdziłam, że Dawid i tyle.
Bardzo się ciesze, że tu wręcz "zmuszają" matek wcześniaków do uruchamiania laktacji. U mnie w pierwszą dobę położne co 3-4 godziny wyciągały po kilka kropel siary ręcznie i nosili dziecku. A później bardzo wspierali w trudnym początku. Bo tak jak pisałam, mleka nie było i żeby poszło to co 3 godziny po 40 min siedziałam z laktatorem.

Maluszek cały czas walczy. Jeszcze nie wiadomo ile dokładnie spędzi w szpitalu, ale mówią lekarze, że jeżeli nie zmieni się na gorsze, to mniej-więcej do połowy sierpnia. Gdybyśmy dostali sterydy na płuca w ciąży, było by dużo lepiej. No ale nie było takiej potrzeby, a nikt by nie pomyślał, że mi się łożysko odklei.

No i pochwale się, że wczoraj zmieniałam pieluszkę małemu! )) Już nie mogę się doczekać żeby zaczął samodzielnie oddychać i go kangurować.

Ma też Dawid swoją ośmiorniczkę, o której kiedyś mówiła kukurydza. Gdy śpi, to raczej leży gdzieś dalej. Ale gdy czuwa, to bardzo ją tuli :)

Fizka, ja dostałam zespołu chociaż leżałam i nawet głową nie ruszyłam przez 6 godzin. Podobno niektórzy mają predyspozycje i tyle. Mówił lekarz, że jeżeli zdarzy się raz, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że się powtórzy.

Virkael, na razie podają mu mleko przez sondę. Gdy nauczy się dobrze oddychać, zaczną podawać butelkę.
Heheh, nie do końca dociera do mnie, że jestem mamą. Bardzo go kocham i strasznie tęsknie. I ciesze się z każdego ruchu, spojrzenia czy minki mojego syna. Ale nie mogę być cały czas przy nim i to tak troszkę wszystko zaburza. Ciężko mi jest powiedzieć, że go urodziłam. Mówię, że zostałam mamą, urodził się, ale mam wrażenie, że ja nie zrobiłam nic dlatego żeby się pojawił na świecie. Ale to chyba dlatego, że byłam bardzo nastawiona na SN i nie zdążyłam nawet przemyśleć, że jednak będzie CC i to bez żadnych objawów porodu. No i czuje się winna że nie donosiłam do końca. Staram się o tym nie myśleć, ale jednak siedzi to w mojej głowie.
No i masz, wyżaliłam się :D

Dziękujemy Wam bardzo za wsparcie i za to, że słuchacie moje żale! I trzymamy razem z moim mistrzem kciuki za szpitalnych i nieszpitalnych!

Odnośnik do komentarza

Mmj – nie martw się wyglądem. Wiem, że my kobiety przywiązujemy dużą wagę do tego, ale niedługo się to już zmieni i jak będzie bąbel to nawet nie będziesz pamiętać o tym. Także nie jest warte teraz żebyś się smuciła z tego powodu :) Ja odwracam w żart zawsze, że jestem hipopotamem albo biedronką :)
Anula 11 – trzymaj się tam! Będzie dobrze! Pomodlę się o Was :)
Magdalia – noooo, chłodno, przyjemnie i będziemy szczęśliwe :D Wczoraj nawet zrobiło mi się zimno – od niepamiętnych czasów :D
Nowa-mama – ja bym pojechała na IP albo do gin.. Daj znać jaka decyzja i co u Ciebie.

Ja wybrałam równie aspirator doustny, tak jak pisała Bina - ja również korzystałam z Niego przy dziecku którym się opiekowałam. Także raz, że praktycznie sprawdzony i jestem zadowolona a dwa, że ja np nie miałam żadnego problemu, aby z niego korzystać. nie ma tam możliwości by się coś gdzieś przedostało :)

Co do spania to ja nie mam problemów z zasypianiem. Zasypiam z cebuszką, która w środku nocy zostaje wywalana z łóżka - nie wiem czemu, ale mi przeszkadza :D Budzę się w środku nocy na siku, ale tak to problemem ze spaniem nie mam, może dlatego, ze mało śpię.. ? Dajcie sobie dziewczyny coś między kolana jak zasypiacie na boku, jakąś poduszkę czy coś ;)

Rozpakowaliśmy wczoraj wózek i jest śliczny :)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nwn15n1la6goh.png

Odnośnik do komentarza

Anula 11, posłuchaj Kukurydzy, dobrze mówi ;) Dostałaś sterydy, i uwierz mi, to jest przeogromny krok! Widzę codziennie jak wygląda dziecko po sterydach i bez z 33tc. I to jest ogromna różnica! Mój synuś jeszcze dostaje tlen, cały drży gdy stara się oddychać, a dziewczynkę obok z 33 tc ze sterydami już dają mamie na pół dnia. A za niedługo wyjdą ze szpitala. Więc trzymaj się mocno, staraj się być maksymalnie spokojna i ciesz się kochanym brzuszkiem. Jeszcze niedługo i zacznie schodzić ;)

Odnośnik do komentarza

Nie pojechałam na IP bo nic mi się nie dzieje,nic mnie nie boli , i czysto niemal żadnych skrzepow, jutro z rano mam wizytę u gin to mi sprawdzi szyjke i powie co się dzieje a w pt jadę do szpitala tego co będę rodzic może dadzą mi już konkretny termin na cc.Musze wam napisać że teraz bardzo się zmieniło jeśli chodzi o procedury cc.Kiedys z automatu po 1 cc, druga też można było mieć bez zaświadczeń, a teraz szpital wymaga os lekarza zaświadczenia paranoja.Ja byłam u okulisty i nie chciała mi ma początku dać mówiąc że cc to bardziej naraża oczy np zakrzepice oczu niz SN,więc napisała mi w końcu po wielkich moich namowach że możliwe rozważanie nad porodem cc.Gin mój mi też nie chciał dać dlatego do okulisty,każdy twierdzi że SN powinnam rodzic.Moim zdaniem boją się dawać i tyle, albo czekają na kopertę by zapłacić.

http://s3.suwaczek.com/201608012652.png

Odnośnik do komentarza

Antonika – super, że wychodzisz, choć pewnie wolałabyś zostać z Maluszkiem.. No ale lepiej żeby był jeszcze w szpitalu jak taka sytuacja. Będzie dobrze, najważniejsze, że jest dobrze, i stan zdrowia taki a nie inny :) Zlecą Ci szybko te dni.. z pewnością. Ani się nie odwrócisz a Mały będzie już w domciu! ;)

Wybraliśmy Camerllo Sevilla, powiem szczerze, że ma wszystko to co potrzebujemy a no i mam nadzieję, że w praktyce tez się sprawdzi :) U mnie stał w kartonie wózek od tygodnia i już chciałam chciałam, ale jakoś nie było kiedy złożyć, bo wywóz kanapy, łóżeczko, montowanie drzwi itd. :D W końcu się udało, ale polecam dziewczynom, które zamawiały nowe wózki, ale będą jeszcze zamawiać, zróbcie to w miarę możliwości szybko, bo czuć nowością wózek i aktualnie się wietrzy…

monthly_2016_07/sierpniowki-2016_49482.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nwn15n1la6goh.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...