Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Anihiliacja, dzieki za twoj post. Bardzo przykro, ze sa pielegniarki traktujace w taki spsob pacjentow w tak ciezkim dla nich czasie.

Ja zazwyczaj skurczy nie odczuwam. Chyba ze dotykam w tym momencie brzuch. Tam gdzie macica staje sie twardy jak kamien i taki jest ok minuty lub poki nie zmienie pozycje. Raz tylko mialam dosyc bolesne (troche mocniej jak na okres) i regularne co 15 min, ale po 1,5 godz przeszlo.

Odnośnik do komentarza

Malinka
Moja była ułożona ladnie główka a wczoraj mialam USG i jest w poprzek... Ale widocznie nasze dzieciaki lubią stresować bo ja ostatnio myslalam żeby na oddział jechać bo balam się że rodzic będę, dobrze, że nie pojechałam bo wszystko jest zamkniete, szyjka dluga a u nas zostawiają profilaktycznie na 3 dni...

Odnośnik do komentarza

Cześć,

czytam was na bieżaco, ale duuuzo piszecie:D:D

Kukurydza
dzieki za opis szpitali i Twojej opinii, ja na poczatku ciazy trafilam do Zeromskiego z krwotokami to fakt bardzo szybko mnie przyjeli, ale nic ciekawego nie doradzili:P

Anihilacja,
bardzo dziekuje za szczegolowy opis, zawsze sie przydaje taka wiedza.

Katalina,
niestety Twoj drugi wynik wskazuje na cukrzyce ja mialam bardzo podobne wyniki. Ponizej zamieszczam normy:

Obecnie PTD zaleca wykonywanie 3-punktowego testu obciążenia glukozą (wcześniej wykonywano 2-punktowy). Na podstawie wyników tego testu cukrzycę ciążową rozpoznaje się, gdy spełnione jest co najmniej jedno z 3 niżej przedstawionych kryteriów:

stężenie glukozy w osoczu na czczo od 92 do 125 mg/dl (5,1-6,9 mmol/l)
stężenie glukozy po 60 minutach ≥180 mg/dl (10,0 mmol/l)
stężenie glukozy po 120 minutach od 153 do 199 mg/dl (8,5-11,0 mml/l)

U mnie dieta + mierzenie cukru 4 razy dziennie. Ja mam najwiekszy problem ze sniadaniami bo tylko po tym posilku lubi mi sie podniesc i musze bardzo na nie uwazac.

Dziewczyny pytanko!
Moja Gabi zawsze byla aktywna, ale od wczoraj ok 23 w sumie do teraz przechodzi sama siebie! Spałam chyba 3h bo tak sie rozpycha, kopie, wygina i ja juz sama nie wiem co jeszcze.... Sama nie wiem czy isc z tym do lekarza, bo to nie sa ani gwaltowne ruchy ciagiem ani nic takiego.. ale dziewcze ma ok 50 ruchow na godzine i tak juz od 23... i ja lekko wymiekkam:P:P
czy ktoraz z was tez tak ma i co o tym myslicie?

pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/relgpiqvaekund3p.png

Odnośnik do komentarza

katalina89
Dziewczyny pomóżcie :(
Odebrałam dzisiaj wyniki z obciążenia glukozę i wychodzi 106-186-130 trochę za wysoko. Lekarz w piątek.
Martwię się ze są podwyższone. Któraś coś miała podobnie?

ja miałam 71/149/108 norma na czczo jest do 100, a po dwóch do 140.ty masz troche za wysoko
Odnośnik do komentarza

Edzia
Twoja Gabi to istna bokserka:) Ja bym się nie martwila bo ty zawsze pisałaś, ze tak ci mała daje popalić:) Moja na odmianę, dziś nadzwyczaj spokojna. Ale pewnie do czasu bo popoludniu ide na pogrzeb ojca przyjaciółki, ktorego bardzo dobrze znałam. Boje sie jak to zniose bo hormony mnie jeszcze bardziej rozkleja...

Odnośnik do komentarza

mamalinka Ja tez mam podobne odczucia jak więcej pochodzę i podzwigam zakupy... wizyta w piątek i zobaczymy co tam się dzieje
Katalina faktycznie na czczo i po godzinie trochę wysokie cukry pewnie dostaniesz skierowanie do diabetologa i dietka... poczytaj sobie trochę w necie na temat jak i co jeść i zacznij już dziś

Ja z kolei po godzinie od wypicia mam niższe cukry niż na czczo i nie wiem czemu tak się dzieje... po dwóch godzinach zaczynają dopiero rosnąć

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvmg7yia7b44tb.png

Odnośnik do komentarza

Część kobietki moje:) widac ze kukurydza jest z nami bo jeden dzień nie zaglądałam i dużo do nad robienia.
Bardzo się cieszę że wróciłeś w trójpaku :) co do szpitala w ktorym bylas to nie wiem czy wiesz ale tam nakręcili "Moje 600 gramów szczęścia" był emitowany na jesień w TVP 2. Po obejrzeniu byłam w szoku że można tak dobrze wyprowadzić skrajne wcześniaki!

Anihiliacja dziękuję za Twój post o żylakach. To ja pytałam. W czwartek mam wizytę to zapytam prowadząca jakim uściskiem powinnam sobie kupić. Dostałam Lipton 1000 do smarowania ale Pani dr odrazu zastrzegła że to działa tylko p.bólowo i prawdopodobne po porodzie mi nie znikną tylko będzie potrzebna interwencja chirurga naczyniowego.

http://s2.suwaczek.com/201608175165.pnghttp://s8.suwaczek.com/201409244565.png

Odnośnik do komentarza

Katalina spokojnie moja szwagierka od 10tc juz ma cukrzycę stwierdzoną i naprawdę musiała nauczyć się jeść chyba 7 posiłków co 2,5 godz porcję maleńkie obiad zawsze zupa i drugie danie i zero slodyczy je na moje oko mało a i tak musi na to wszystko robić sobie zastrzyk z insuliny. Z jej dzidzia wszystko w porządku ;)

Ja to lubię jeść i mam teraz mega apetyt wiec dieta byłaby dla mnie katorgą ale jak trzeba to trzeba...

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvmg7yia7b44tb.png

Odnośnik do komentarza

Katalina - po pierwsze nie panikuj!!! Tym najbardziej szkodzisz dziecku. Wyniki masz lekko cukrzycowe, wiec juz rezerwuj wizyte u diabetologa i ograniczaj cukry.

Fiolka - bo chyba ty pytalas. Teoretycznie ( wg SR) dziecko moze sie przekrecac do 34 tygodnia. Ale wiadomo ze co ciaza to inna sytuacja. Moj Olek od 28 tygodnia byl glowa w dol, a u kolazanki jeszcze w 36 tygodniu sie dsiecko krecilo.

Anihilacja - nie zazdroszczce doswiadczen przy pierwszym porodzie. Tym razem wszystko bedzie ksiazkowo :)

Moja mama przeciagnela mnie dzis po miescie i sklepach. Juz na koniec tak mnie nogi bolaly, ze musiałam godzine odsiedziec... Ale kupilysmy dla niej kosmetyki na wyjazd, a ja sobie kupilam sukienke, taką dluga tube na ramiaczkach. Akurat na lato a i na karmienie pozniej bedzie ok.

https://lb3m.lilypie.com/dYNLp1.png

Odnośnik do komentarza

Do dzwoniłam się do mojej ginekolog. Trochę mnie uspokoił ponieważ na razie nie potrzebuje skierowania do poradni diabetologicznej
Mam wykluczyć słodycze ciastka fast foody soki na pół z wodą przyrządzać zero bananów i winogron - a te już w szczególności
No i mierzenie glukometrem po posiłkach - Jeśli Się Nie Obniży Pójdę Do diabetologa
To tyle przez telefon resztę w piatek:)

Odnośnik do komentarza

Katalina nie martw się na zapas. Ja jestem dzieckiem pocukrzycowym i to z czasów, kiedy nie wykonywało się testu obciążenia, wiec sama cukrzyca została wykryta dużo za późno. Fakt,ze urodziłam się OGROMNA ale to było jedyne moje "powiklanie". Do dziś jestem zdrowa i cukrzycy nie mam nawet teraz w ciąży póki co. Także głową do góry.

Misia dziękuję Ci bardzo :D Niestety nie potrafię ograniczyć się do kilku słów lub jednego posta ;) Choć dziś trofeum przejęła chyba Anihilacja;)
Tak właśnie w tym szpitalu nagrywali ten program choć przyznam, że ja go nie widziałam bo mam za słabe nerwy na to ;) Ale teraz naprawdę jest dużo szpitali w Polsce które radzą sobie z takimi przypadkami i to bardzo optymistyczne, choć nawet najwiekszemu wrogowi nie zyczylabym perspektywy skrajnego wczesniaki, te dzieci mają naprawdę bardzo trudny start i spędzają wiele tygodni w szpitalu a później na rehabilitacjach :(

Edzia w Żeromskim nie jest źle, tez byłam w 1 trym i ja byłam bardzo zadowolona, no ale jeśli jest ryzyko wcześniejszego porodu przed 34t to oni po prostu nie mogą przyjąć i muszą odesłać do szpitala z 3st bo nie mają sprzętu, żeby pomóc noworodkowi. :)

Malinka a czy sprzęt usg na którym Twój lekarz waży blizniaki jest dobrej jakości? Bo ja się w szpitalu dowiedziałam, że bardzo dużo zależy od aparatu. U nas nie byli w stanie zmierzyć drugiego chłopaka bo był za głęboko, mówili tez ze ich aparat ma tak duży błąd pomiarowy, że można ważyć najczęściej co 2 tyg. I to jest oddział specjalistyczny. Mój lekarz nigdy nie ma problemów z pomiarami, ale wiem, że ma jeden z najnowszych i najlepszych sprzętów w Krakowie, zresztą był to jeden z powodów dla których go wybralam. Monitorowanie masy przy blizniakach jest bardzo ważne wiec dowiedz się jak to wygląda u Ciebie w mieście.

Virkael może po prostu nie odczuwasz skurczy ;) Nie ma reguły. Mamalina kiedyś pisała, że ona dowiedziała się dopiero przy porodzie co to skurcze a przez całą ciążę nic nie czuła. I o dziwo urodziła bardzo szybko ;)

Odnośnik do komentarza

Kukurydza
Rzeczywiście muszę dokładnie dopytać o ten sprzęt. Zawsze podczas USG jest problem z tym samym dzieciaczkiem, ponieważ jest głębiej schowane i jest ciągle "wagowo" mniejszy i właśnie u Niego płeć jest wątpliwa. Mam nadzieję że podczas pobytu na oddziale wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane (lepszy sprzęt? )

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3ogywlkdonjyfq.png

Odnośnik do komentarza

Malinka no u mnie właśnie chlopak, który jest glebiej w szpitalu tez stwarzał "problemy". Pani doktor nie umiała podać jednoznacznie wagi i sugerowala,ze jest między nimi duża różnica a wiem, że oni idą łeb w łeb wiec nie ma takiego ryzyka (wątpię,że w ciągu tygodnia wytworzyła się tak ogromna różnica o jakiej ona mówiła, zresztą sama uważała, że to raczej niemożliwe i żeby się nie martwic). I ta pani dr kazała mi to właśnie sprawdzić na lepszym sprzęcie bo mowi,ze może być błąd. Zobaczymy jutro jak mój lekarz będzie mierzył na swoim aparacie. Mam nadzieje, ze u Ciebie będzie wszystko dobrze z pomiarami bo wiem, ze to zawsze stres:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...