Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Ja zawsze miałam suchą skórę, ale teraz chyba przesusza się jeszcze bardziej. Wieczorem na twarz nakładam krem bambino a zamiast podkładu używam kremu bb i jest ok. Do smarowania brzuszka i piersi używam oliwki, ale muszę kupić jakiś balsam, tylko jakoś do sklepu mi nie po drodze.
Oliwkę stosowałam na całe ciało jak na początku ciąży skóra strasznie mnie swędziała - ot taka reakcja na to co zaczęło rosnąć we mnie :)

https://www.suwaczki.com/tickers/atdckqi1ni5sg5zb.png
https://www.suwaczki.com/tickers/l22ny2v4a5hyiypu.png

Odnośnik do komentarza

Kukurydza super ze wszystko dobrze :) ciężko pewnie tak cały czas leżeć i odpoczywać ale Maleństwa najważniejsze :) co do palenia przy ciężarnych to mi czasem też trudno niektórym osobom zwrócić uwagę. Mi to przeszkadza bardzo jak ktoś pali w mojej obecności, bo mi śmierdzi i dusi mnie strasznie i wychodzę ale jeśli to ktoś z rodziny to czasem ciężko powiedzieć w prost szczególnie jak ktoś jest starszy. Na szczeście to wyjatki.

Ania007 bulgotanie czuje często ale to raczej jelita a to co czułam to było takie laskotanie. Nie nastawiam się że to ma pewno dzidziuś ale to już 14 tydzień więc może juz coś zaczyna się dziać :) na badaniach był baaaaaardzo ruchliwy więc może rzeczywiście jak tak bryka to czuć laskotki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anliidpwt895.png

Odnośnik do komentarza

Miremele najlepiej od razu dzwon do gin i spytaj o dalsze wskazowki. Jesli to opryszczka, i tak w końcu z nią tam trafisz. I nie martw się! :*

Fiolka było mi bardzo trudno wyjść bo byliśmy tam jako goście a dziadek to starszy człowiek, którego darze ogromnym szacunkiem i wydawało mi się to strasznie oscentacyjne. A mój mąż pod stołem cały czas szczypał mnie i kopał. Myslalam,ze zwariuje :) Nigdy nie paliłam i generalnie nawet bez ciąży unikam towarzystwa palaczy, bardzo mnie ten smród drażni. Niestety zauważyłam, że jest cała masa ludzi, którzy nawet, jeśli są jedyną palącą osobą w towarzystwie, nie zapytają innych czy im to przeszkadza lub nie odejdą.
Z tym leżeniem to mam tak raz pod górkę a raz z gorki. Czasem płakać mi się chce, że nie jestem w stanie zrobić głupiej herbaty, ale mysle sobie,ze ja to robie dla dzieci a są ludzie, którzy naprawdę są przykluci do lozka i wtedy jakoś przywołuję się do porządku :) Zresztą, gdyby zamiast leżeć, kazali stać na głowie to tez bym stała. ;)
Natomiast mam wrażenie, że nasila to dużo dolegliwości - zaparcia, zgaga, skurcze nóg, bóle pleców - myślę, że przy altywnym trybie te problemy nie były by tak odczuwalne.

Ostatnio w nocy dopada mnie chyba coś a'la zespół niespokojnych nóg (a w zasadzie jednej). Mam wrażenie takiego prądu w nodze i musze poruszać, żeby przeszło. Oczywiście mnie to budzi. Juz wyczytałam, że w ciąży to się zdarza, ale chciałam spytać, czy któraś z Was ma podobne doświadczenia?

Patrycja moje chłopaki wczoraj też wypiely się do mnie dupka :) Ciesze się, że poczułas Maluszka, to są piękne momenty :)

Ja byłam w ogromnym szoku kiedy lekarz w trakcie badani spytał czy chce znac płeć bo w ogóle się nie nastawialam,ze ja poznam na tym etapie.

Mmj może, może :) Pozostaje być cierpliwym:)

Odnośnik do komentarza

Ja też czasami mam, że muszę sobie poruszyć nogą, a w zasadzie to ona sama mimo woli odskoczy. Powiem wam że I trym był dla mnie bardzo łaskawy. Za to teraz czuję jak boli mnie wszystko podbrzusze, krocze itp . Pewnie to normalne, bo wszystko się rozrasta. Muszę przestać się nad sobą użalać i do przodu.
Co do studiów to mi na podyplomówce został rok. Czyli pół roku z wielllkkim brzuchem i chyba pół roku z maleństwem i mężem czatującym pod uczelnią :) Nie wycofam się, bo szkoda mi tego czasu, a mam również nadzieję, że inni pomogą :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5e94eyon4y.png

Odnośnik do komentarza

Byłam dziś na pobraniu krwi do testu papa. W czwartek wizyta u mojej ginekolog, w piątek badania prenatalne u innego lekarza. Trochę się zdziwiłam, bo myślałam, że moja ginekolog zrobi mi te badania... No i koszty rosną... Ten miesiąc jest rekordowy. Ważne, żeby dzidzia była zdrowa.
Co do przeziębienia pani w aptece poleciła mi spray Argentin-t. Dziewczyny co za ulga :-)
Co do przesuszenia skóry. Na ciało stosuje skoncentrowany krem z Palmers i jest ok, ale jak wezmę prysznic to widzę biała skórkę. Robię sobie peeling z kawy i jest lepiej. Z buzia mam większy problem bo kremy mnie zapychaja. Stosuje czasami na noc olej malura ale na dzień nie wiem co stosować.

14.06.2019- 38tc Lenka
08.07.2016- 32tc Piotruś
05.01.2015- 6tc Aniołek

Odnośnik do komentarza

Kukurydza, masz rację przechodzę na tryb nocny... Mam pobudki między 2, a 2.30. Obowiązkowo toaleta i "śniadanie".

Co do suchej skóry, to najpierw radzę odstawić wszystkie żele do kąpieli i przejść na szare mydło, lub jakieś dla dzieci. U mnie za działalo, a z czasem alergia przeszła :)

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Evee dobrze ze masz apetyt i ze duzo jesz ;-) gdzie to wszystko co zjadlas? Dzidzia od c zabiera to co najlepsze ;-) nie ma co sie martwic trzeba sie cieszyc :-* bedzie duza zdrowa dzidzia ;-)

Mmj podziwiam Cie za ambicje ;-) pewnie ze dasz rade ;-) nie ma co sie poddawac jesli czujesz sie na silach to trzeba walczyc o ten rok ;-)

Miramele ja tez niedawnoialam opryszczke :-( masakra kupilam w aptece cos na opryszczke i przeszlo teraz mam problem bo z ust schodzi mi ciagle skóra :-\

Foolka no to moze faktycznie czulas juz ruchy ;-) napewno super uczucie ;-) no jak mowie w domu ze chyba cos poczułam to smieja sie ze mnie ze wymyslam bo to nie możliwe :-\ a jednak to moze byc to ;-)

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgx3e3ku4cdbej4.png

Odnośnik do komentarza

Zaraz nadrobię wasze wpisy ale chciałam zapytać czy któraś z Was miała coś podobnego. Chodzi o swędzącą skórę na nogach w miejscu kości piszczelowych i po bokach łydek. Problem ten pierwszy raz zaczął się u mnie ponad 10 lat temu i było to chyba po goleniu nóg wtedy pierwszy raz miałam takie swędzenie ze drapalam się po tych piszczelach aż dostałam wysypki aż takiej z bablami z której wyplywał plyn :/ wtedy bez kontaktu z lekarzem stosowałam jakiś płyn chyba przeciw grzybicy po którym szybko mi to przeszło ale pojawiło się jeszcze kilka razy i dość długo był spokój. Od może jakiegoś roku miałam takie swędzenie po goleniu nóg a dokładnie wtedy gdy te włoski mi odrastaly ale pojawiały się tylko jednorazowe krostki ale to swędzenie pojawia się do dziś i jest dość uciążliwe. Macie pojęcie co to może być?

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvmg7yia7b44tb.png

Odnośnik do komentarza

Basia83 a nie wyrastają Ci się włoski przypadkiem? Ja tak mam po goleniu, zaraz mam krostki i strasznie swędzi bo wyrastają mi się włoski. Biorę wtedy gąbkę taka ostrą do masażu i trę, boli ale jakoś na drugi dzień albo trzeci pomaga bo później swędzenie ustaje i krostki znikają. Wiem,trochę to drastyczne, może są tez inne łagodniejsze sposoby ale ja nigdy nie zagłębiałam się w ten temat. Przez ten problem nienawidzę się w ogóle golić ale cóż. ..

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqflw1mikizxu6.png

Odnośnik do komentarza

Basia83
Też tak kiedyś miałam po goleniu nóg :-( Ale u mnie to była wina maszynki bo jak zminilam na inna to przeszło. Ale to swędzenie było straszne im więcej drapalam tym było gorzej.

Ja dzisiaj poszalalam z jedzeniem i skończyło się rewolucja ale nie mogłam się oprzeć:-)

Jak chodzi o ruchy to w pierwszej ciąży koło 18 tygodnia poczułam a teraz już od tygodnia może troszkę więcej ale tylko jak leżę wieczorem:-)
Mój mąż się śmieje że jak masz synek zasypia to maleństwo przypomina o swoim istnieniu:-)

Ja też jeszcze niewiem czy będzie chłopiec czy dziewczynka, i w porównaniu z pierwszą ciąża teraz będziemy chcieli wiedzieć wcześniej.
Zobaczymy czy w poniedziałek maleństwo się ujawni.
Synek jak były robione badanie to jedna rączka zakrywal buzie a druga to co miał między nogami albo tak się ruszaj ze lekarz nie mógł stwierdzić więc z mężem stwierdziliśmy że skoro nie chce pokazać kim jest to zaczekamy do porodu;-)

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza

Basiu to się chyba nazywa zapalenie mieszka włosowego czy jakoś tak. Spróbuj zmiany maszynki na inną firmę, żelu do golenia i balsamow. Albo inne metody wypróbuj. Ja obecnie jestem zadowolona z depilatora. A w ciąży to już szczególnie. Włoski powoli odrastaja, jest ich mniej i są takie "miękkie". Może to za sprawą balsamu do ciała. Ważne, że dużo mniej boli, ba w ogóle nie boli teraz.

14.06.2019- 38tc Lenka
08.07.2016- 32tc Piotruś
05.01.2015- 6tc Aniołek

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny od przedwczoraj mam bardzo twarde podbrzusze myślałam że jak wyleze to przejdzie atu nic wczoraj dzwoniłam do prowadzącego i wysłał mnie na izbę dostałam zastrzyk nospe i magnez i luteine z szyjka ok. Z maluszkiem ok na usg.jak do jutra nie przejdzie przyjmą mnie na oddział, prawdę mówiąc jest tylko ciut lepiej.... A nie chce iść na oddział bo dziewczyny aż leżą na korytarzu... Pamiętam ze któras.z. Was to miała czy mogę coś zrobić więcej? ta nospa to chyba nie działa

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w343r8ip2184ln.png

Odnośnik do komentarza

Basia83ja parę lat temu miałam taki problem. Borykalam się z nim ponad dwa lata. A załatwił mnie tak właśnie depilator. Chodziłam do dermatologow Ale każdy mówił co innego i przepisywali mi maści które bardziej szkodzily niż pomagały. To najprawdopodobniej jest zapalenie mieszkow w losowych. Przynajmniej w moim przypadku tak było. A wyleczylas to pilingami po dwa razy dziennie z kawy... do dzisiaj mam spokój :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371zqex3q9b.png

https://www.suwaczek.pl/cache/383a15cbc3.png

Odnośnik do komentarza

Też potwierdza zapalenie mieszka w losowego. Wiem co mówię, niestety wiele razy ladowałam na chirurgii na nacięciu spowodowanym wzrastającym włoskiem. Z czasem przerzuciłam się na depilator, mąż kupił taki którego uzywam pod prysznicem i jest o niebo lepiej.
Przy wrastaniu polecam pilingi, szorstką gąbkę, ciepłą wodę i od groma cierpliwości... Po " zabiegach" szorowania nie smaruj żadnym kremem bo zamykasz pory i będzie jeszcze gorzej.

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Miremele
dziękuję Ci za te wskazówki. W takim razie zaopatrzę się w jakiś krem z tej serii i zrezygnuję z oliwek.
Ania8312
Ja miałam taki problem - twardniejąca, stawiająca się macica plus straszne bóle podbrzusza i lędźwi. Lekarz prowadzący skierował mnie na oddział pomimo tego, że dziecko miało się dobrze, głównie dla komfortu psychicznego i poczucia, że w razie czego jestem w dobrych rękach, żebym nie pluła sobie w brodę gdyby coś się stało - jetem mu za to wdzięczna. Okazało się, że mam ostrą infekcję pochwy, dostałam Nystatynę dopochwowo, a po trzech dniach wypuścili mnie do domu. Nie zorientowałam się, że to infekcja wcześniej, bo przyjmowałam luteinę dopochwowo stąd wydzielina wyglądała inaczej. Może u Ciebie też coś takiego ma miejsce. Masz jakieś upławy lub bóle?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3kqdrrlhq9.png

Odnośnik do komentarza

Ania8312 ja miałam (mam) ten problem od końcówki 13tc. Po ostatniej (pon) wizycie kontrolnej mam po prostu leżeć i odpoczywać, ponieważ z dziećmi i szyjką jest ok, lekarz zasugerował, że być może to od infekcji pęcherza, na którą leczę się od 2 dni. Jeśli to skurcze macicy, lezenie i leki, ktore masz przepisane powinny pomóc więc zrezygnuj z pracy i nawet najprostszych czynności, bo każdy wysiłek może powodować, że macica będzie się kurczyć a to wzbudzi w Tobie niepotrzebny stres.
Gdyby coś się działo, jedź do szpitala i zrób sobie badanie ogolne moczu.
Ja przez okrągły tydzień co 5min "macałam" się po brzuchu, żeby sprawdzi jego napięcie, teraz kiedy odpuściłam ten stres, czuje się lepiej.
Najważniejsze to się nie denerwować, to normalne, że brzuch będzie czasem się napinał, bo macica powoli zaczyna "ćwiczyć". Ważne, żeby nie był sztywny cały czas. Spokojnie i koniecznie daj znać, jak rozwinęły się sprawy.

Odnośnik do komentarza

Ania8312 ja miałam (mam) ten problem od końcówki 12tc. Po ostatniej (pon) wizycie kontrolnej mam po prostu leżeć i odpoczywać, ponieważ z dziećmi i szyjką jest ok, lekarz zasugerował, że być może to od infekcji pęcherza, na którą leczę się od 2 dni. Jeśli to skurcze macicy, lezenie i leki, ktore masz przepisane powinny pomóc więc zrezygnuj z pracy i nawet najprostszych czynności, bo każdy wysiłek może powodować, że macica będzie się kurczyć a to wzbudzi w Tobie niepotrzebny stres.
Zrób sobie badanie ogolne moczu.
Gdyby coś się działo, jedź do szpitala.
Ja przez okrągły tydzień co 5min "macałam" się po brzuchu, żeby sprawdzić jego napięcie, teraz kiedy odpuściłam ten stres, czuje się lepiej.
Najważniejsze to się nie denerwować, to normalne, że brzuch będzie czasem się napinał, bo macica powoli zaczyna "ćwiczyć". Ważne, żeby nie był sztywny cały czas. Spokojnie i koniecznie daj znać, jak rozwinęły się sprawy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...