Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Ok Dziewczyny szalejecie tak ze ciężko nadążyć;)

Jeśli chodzi o wodę to piję żywiec smakową bo tylko ta mi smakuje. Nie sądziłam że tak popularna woda może być tak wstrętna.

Tika jak zaszłam w 1c to na pierwszej wizycie pytalam dr co mogę brać w razie zapalenia pęcherza, bo przed ciążą często chorowałam, Pani dr poleciła mi urosept który brałam a córcia zdrowa się urodziła i jeszcze żurascin czy jakoś tak to się nazywało.

Kukurydza szwagierka swoje bliźniaki donosiła do końca wiec Tobie też tego życzę :)

Jesli chodzi o mój brzusio tez jest dość widoczny. A objawy trochę ustąpiły, odstawiłam tabletki na mdłości i narazie jest ok :) . jeśli chodzi o przypływ energi to ciężko stwierdzić jak jestem przeziębiona. Choć już jest dużo lepiej, leki z serii prenale działają.

http://s2.suwaczek.com/201608175165.pnghttp://s8.suwaczek.com/201409244565.png

Odnośnik do komentarza
Gość ankaaa007007

bebiklub, bebiprogram, hippa, gerber i bobovita PZU darmowa paka
Wpusujac po kolei w Google nazwy trzeba sie zalogowac i na kazdej stronie jest darmowa paczka ;-)

Mamusie a macie juz imiona dla swoich piciech? ;-)

Odnośnik do komentarza
Gość Sierpnioweczka Anna

Witam wszystkie przyszłe szczęśliwe mamy.
Jestem w szoku ze tyle Was jest.
Ja muszę się podzielić jedna informacja.
Jestem w 15 tygodniu ciąży. To jest moja pierwsza ciąża. Liczyłam się z tym ze płeć dzidziusia poznamy około 18 tyg. A tu w koncowce 12 tygodnia na USG lekarz poinformował ze to ewidentnie chłopak. Potraktowali my ta informacje z przymrozeniem oka. Jednak na testach papa również inny lekarz, sam od siebie poinformowal,ze dla niego to dziwne ale widzi ptaszka. Czy ktoś miał coś takiego ? Czy to możliwe ? ☺ pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Próbowałam wrzucić zdjęcie z tymi przesądami, ale jak widać niżej, nie udało mi się :) Zgłosiłam post do usunięcia, mam nadzieję, że to się zaraz zaktualizuje .

Nowa_mama dlaczego nie mogę wysłać do Ciebie wiadomości prywatnej? Podaj mi maila :)

Dziewczyny przysięgam, że ja też nic nie wiedzialam o takim przesadzie :D rozbawił mnie ogromnie. :)

Misia23 dziękuję za słowa otuchy. :)

Mroczna myślę, że w kontekście ciąży to ostatecznie dobrze,ze nie macie futrzaka. Możesz być spokojniejsza o ta jedna rzecz :)

Moja ciocia jak urodziła córeczkę to pies hej cały czas pilnował, siedział przy wózku i tylko cioci pozwalał podejść. To było niesamowite no bo skąd mógł wiedzieć ten pies kto tam w wózku mieszka :) A czuł :) z czworonogami nigdy nie wiadomo... :)

Natalia szczerze gratuluję. Pierwszy sukces :)))

Tak sobie myślę, że jakby ktoś w sierpniu postanowił zrobić z naszego forum książkę to wyszedł by całkiem fajny poradnik ciążowy;)

Odnośnik do komentarza

Mój ginekolog, jak zapytaliśmy go tydzień temu kiedy możemy mniej więcej poznać płeć maleństwa, odparł że za dwa miesiące a to będzie już 6 miesiac. Trochę się zdziwiłam bo sporo osób pisze, że tak wcześnie poznaje płeć , ale jest to nieważne. Ważne, że się udało i żeby było zdrowe.
Mroczna co do pieska to ja ze swoim mężem tez miałam problem , bo się pod żadnym pozorem nie chciał zgodzić. Postawiłam go jednak pod faktem dokonanym przynosząc taką małą kruszynkę do domu. Na początku był bardzo zły i stwierdził że obie będziemy spały na dworze. Jednak z dnia na dzień mała psinka skradła jego serce. Nasza sytuacja wyglądała jednak troszkę inaczej, bo lekarze dawali nam marne szanse na to, że będziemy mieć dzieci wiec chociaż pieska mieliśmy na pocieszenie.

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqflw1mikizxu6.png

Odnośnik do komentarza

mmj
Dziewczyny mój biust w ciągu tygodnia zwiększyła się tak bardzo, że chyba oszaleję. Oby nie zwiększał się tak do końca ciąży. Dla modęga, dla mojego męża radocha :) Zobaczymy czy będzie sie cieszył jak mu mleko będzie tryskało w twarz :)

U mnie to samo brdzo mi sie powiekszyły,najgorsze że dziewczyny tu piszą że je juz nie bolą piersi a mnie to najbardziej po bokach bolą,i bardzo wrazliwe sutki mam:)

http://s3.suwaczek.com/201608012652.png

Odnośnik do komentarza

Mmj to tylko się cieszyć :) Podobno w którymś momencie przestaje rosnąć. Nie zapomnij smarować ich kremem /oliwka na rozstepy :))

Nowa mama dziekuje, napisze do Ciebie jutro albo pojutrze jak uda mi się usiąść przy laptopie bo na telefonie coś mi się sypie ta poczta i nie mogę wysłać żadnej wiadomości.
A dzis posiedziałam raptem 5min ale ten brzuch strasznie mi się napina i nie dałam rady :(

Ja nie pytałam o płeć. W czasie badania doktor spytał czy chcemy poznać, bo widać, więc oczywiście chcieliśmy. :)

Odnośnik do komentarza

O ile się nie mylę, to te mamy co znają płeć (na te 80-90%) robiły usg genetyczne i stąd się dowiedziały (w tym ja) a to robi się w końcu lepszymi aparatami do usg niż na zwykłych wizytach. Może dlatego wiemy tak wcześnie (tylko ciekawe czy się sprawdzi :) ). Ja dziś dostałam pierwszy śliczny prezent dla mojego dzidziusia - za dzisiejszą opiekę nad córką koleżanki. I dostaliśmy śpioszki z różową sukieneczką jak u baletnicy - jest śliczne, ale będzie śmiesznie jak jednak będę miała chłopaka... :D

Z tego co wiem piersi w drugim trymestrze robią się jeszcze bardziej wrażliwe, czy to prawda? Ja tak mam. Od początku wrazliwie - choć w pierwszym trymestrze w czasie współżycia z mężem to było bardzo przyjemne. Teraz już nie - boli od samego dotyku. Jak jest za zimno na dworze, to też mnie zaraz bolą mimo że się ciepło ubieram. Na początku ciąży kupiłam dwa nowe staniki - bardziej wygodne i nieco większe - niestety są już za małe. Więc musiałam znowu kupić. Ciekawe za ile i z tego wyrosnę... :/

Dziewczyny, smaruję się kremami na rozstępy i oliwką a skóra mi się strasznie wysusza. Zwłaszcza na rękach. Aż mnie boli między palcami, tak tam sucho. Macie jakiś naprawdę sprawdzony krem do krąg bo moje nie dają sobie z tym rady... :(

Co do innych objawów, od kilku dni zatykają mi się uszy. Pytałam lekarkę czy to normalne - odpowiedziała, że tak. Ale to doprowadza mnie do szału... I to sikanie co chwila. W nocy wstaję co najmniej 3 razy na siku - a zazwyczaj to i częściej.
Ach ten stan "błogosławiony".... Ale i tak uważam, że warto :D

[url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/p19uflw1g37bzopx.png

Odnośnik do komentarza

mmj no to masz sporo dzwigania! Nie mam doswiadczenia z karmieniem, ale wychodze z zalozenia, ze jesli chodzi o nasz organizm, to duzo siedzi w glowie, wiec mam nadzieje, ze bedzie dobrze :*

Ja dla odmiany czytalam, ze w II trymestrze piersi przestaja rosnac i robic sie wrazliwe:D Mysle, ze to po prostu wyjatkowo personalna sprawa. Jak chyba wszystko w ciazy, z tego, co widze. :)

Ciesze sie, Natalia, ze spytalas o zatykanie uszu, mi od kilku tygodni w uszach piszczy jak leze i bylam pewna, ze to po prostu zwykle zatykanie, a tu prosze:D

Do rąk polecam Ci KREMUREN10. Sama stosowalam, bo mam manię mycia rąk i woda bardzo mi je wysuszała, a ten krem naprawdę mi pomógł. Tyko trzeba smarować tak min 4x dziennie, najlepiej po każdym myciu rąk. Ale efekty są szybko. :)

Odnośnik do komentarza

Natalia93, może i tak. U mnie mój ginekolog sprawdzał kość nosową i td. Nie bardzo miałam możliwość zrobić badania genetyczne gdyż poprzedni gin (do którego chodziłam prywatnie, a wizyty trwały po 5 min) jakoś nic o tym nie powiedział. A ja z czystym sumienium myślałam, że to lekarz prowadzący ciąże wszystko sprawdza, a później ewentualnie kieruje na dodatkowe badania krwi.
Moje cyce strasznie bolały przez pierwsze 1,5 mies. I to tak, że nawet w nocy się budziłam od bólu O_o Ostatnio był luz, ale czuje, że znowu się zaczyna :)

Odnośnik do komentarza

Wiecie co dziewczyny, to jest naprawdę straszne,ze istnieją tacy lekarze. Ja rozumiem,ze w KAŻDYM zawodzie trafia się coś takiego. Nie wiem, może ktoś się minął z powołaniem, może ma dość. Ale jesli lekarz decyduje się na prywatną praktykę (a przecież nie ma takiego obowiazku) i bierze od nas pieniądze to nie mógłby, już nie z lekarskiego obowiązku czy z czystej uprzejmości, ale z tego powodu,że PŁACIMY ZA STANDARD OBSŁUGI po prostu fachowo wykonywać swojej pracy? Jak idziemy do fryzjera i przypadkiem zafarbuje nas na blond, chociaż chcieliśmy na czarno, to nie płacimy albo robi kolor jeszcze raz.
Jak w restauracji w zupie jest włos to wymieniają nam potrawę. Kiedy przypadkiem na półce sklepowej znajdzie się przeterminowany produkt, zostanie on nam wymieniony a przy odrobinie szczęścia dostaniemy jeszcze bon. .
Ale niektórzy lekarze pozostają w tej kwestii kompletnie w epoce kamienia łupanego. Odwalają beznadziejna robotę, zostawiają pacjenta samego sobie (skazanego na google ) i bez skrępowania biorą za to pieniądze.
Przepraszam, bo mocno mnie poniosło, ale ilekroć czytam wasze wypowiedzi na temat niektórych lekarzy, to po prostu nie umiem pojąć dlaczego tacy ludzie maja czelność leczyć w prywatnych gabinetach.
W Krakowie na przyklad mamy doktora ginekologa, ktory ZASYPIA na wizytach. Tak po prostu wypisując receptę. Byłam u niego... raz (o jeden za dużo). Dziewczyny, ręce opadają.

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór Kochane :)

7 stron do nadrobienia :)

Miałam odpisać na wszystko a pamietam tylko o kremie na rozstępy -używam palmers .

Kota mamy i nie pójdzie do żadnego domownika tylko do mnie i to na brzuch :) kuwetę zmienia moja siostra z moim K na zmianę :)

Jesli chodzi o brzuszek widac u mnie i to spory ,a jest tak bo cała moja ,,otyłość ,, mieściła sie w brzuchu,zawsze tak miałam ,moja figura to typowe jabłko niestety .Juz mam 5kg na plusie .Ale po ciąży mam super motywacje ,bo w sierpniu 2017 planujemy ślub :)

Co do piersi to urosły ale szału nie robia hehe

https://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5eqnjbitzi.png

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k6pyvymnu.png

Odnośnik do komentarza

U mnie brzuszek też już mocno widać Ale przytylam narazie tylko 10 deko.

O rozstępy strasznie się boję bo w okresie dojrzewania miałam z nimi problem i teraz od samego początku ciąży staram się dbać i co najmniej dwa trzy razy dziennie się smaruje. Wieczorem zawsze oliwka taka zwykła dla dzieci A rano i w ciągu dnia krem na rozstępy z perfecty jest fajny bo nie tlusci ubrań co ważne w ciągu dnia :) na razie nie ma śladu rozstępów A brzuszek już mocno widoczny :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371zqex3q9b.png

https://www.suwaczek.pl/cache/383a15cbc3.png

Odnośnik do komentarza

Natalia super, że mężuś Cię tak pozytywnie zaskoczył:) To miałaś namiastkę tego, jakim będzie tatusiem:) Ja z dłońmi mam zawsze problem w okresie jesienno-zimowym. Mam tak wysuszoną skórę, że aż pęka:/ Kukurydza ten krem, który poleciłaś, to zbyt szybko się chyba nie wchłania, nie? Ja co chwilę robię coś w wodzie, a jak nie to i tak rąk cały czas używam. Potrzebny więc mi jest krem skuteczny i szybko wchłanialny, który nie pozostawia tłustych śladów. Możesz coś polecić?? Teściowa nic konkretnego nie poleca, tylko smarowanie na noc gliceryną i zapakowanie rąk w rękawiczki, ale jakoś nie potrafię spać w nich:/

mmj no właśnie, bo twierdzenie, że duże piersi dają dużo mleka, a małe mało to mit. Niejednokrotnie mały biust jest w stanie wykarmić więcej dzieci niż duży.

Kukurydza Ty cały czas musisz leżeć i tylko możesz do toalety?? Czy nie masz reżimy łóżkowego?

Ankaaa ja też się cieszę:) Ja mam zamiar się położyć w szpitalu ok. 38 tc, bo boję się, że nie zdążę dojechać do szpitala i urodzę w domu albo gdzieś po drodze. Muszę dopiero pogadać z gin o moim pomyśle.

Fiolka ja Twój wpis przeczytałam, ale dużej części nie zrozumiałam. W zasadzie po dwóch zdaniach bez zrozumienia już przestałam się chyba skupiać. Dobrze, że się nie obraziłaś, że nikt Ci nie odpowiedział heheh.

Antoninka a długo już w Polsce jesteś, bo w ogóle nie poznać po pisaniu, że nie jesteś Polką? Gdybyś nie napisała pewnie żadna z Nas by się nie zorientowała:)

Nie potrafię się doszukać, która z mam pisała, że rozstępy zależą od przybranych kg w ciąży - na pewno im więcej się przytyje tym większe prawdopodobieństwo na pojawienie się ich. Ja przytyłam od 12-14 kg w ciążach (w moim przedziale BMI zupełnie w normie) i smarowałam się kremami (no może za mało systematycznie) a kilka mam, ale na szczęście nie są duże i nie są za bardzo widoczne. Przywykłam do nich i się nie przejmuję:) Takie pamiątki na ciele po moich słodkich Skarbach:):)

U mnie też brzuszek widoczny, jak widzę u większości, więc może pora na pokazanie mieszkanek Naszych maluszków??Która pierwsza??

A ja czekam aż skończy się pranie prać, bo było łóżkowe wymiotowanie syna:/ Wyglądało to jakby przez kaszel, (w żłobku nie wiem czy kaszlał bezpośrednio przed czy się po prostu czymś struł), ale po południu dostał też biegunki. Mam nadzieję, że to nie rotawirus, bo rozmawiałam z teściem i mówił, że teraz niestety panuje:/ Także oby mi się reszta tak nie rozłożyła, bo w weekend muszę sobie sama radzić:(

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...