Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

antynikotynowa - dzieci już się nudzą ;). Trzeba im zajęcie organizować, niekoniecznie nosić. Ja mam worek zabawek, grzechotek, które podwieszam na stojaku Hanki i ona się zachwyca, że ma cos nowego.
A co to jest hybrydowy leżaczek?

katalina - Miremele ma rację, nie śpij z małą. Im później, tym trudniej będzie ją nauczyć, a naprawdę dużo sprawniej wszystko idzie, jak dziecko śpi samo. U mnie też pora spania, to hop do koszyka, ciemne światełko, bez gadania, bez zabawek.

https://lb3m.lilypie.com/dYNLp1.png

Odnośnik do komentarza

Myszka, Fiolka
Dziekuje:) Czyli nie przejmowac sie juz bolem brzucha tylko cwiczyc? Narazie tylko na rowerku jezdzilam.
Fizka
Napisz jak po konsultacji:)
Zaczarowana
Wow, ale waga masz co nosic:)
Katalina
Musisz dziecko juz uczyc ze ma swoje miejsce do spania, bo im wieksze tym bardziej przyzwyczaja sie do spania z toba. Ja od drugiej nocy w domu dawalam dzieci na ich lozeczka i nigdy nie mialam problemu bo Dasiek zawsze wiedzial ze ma swoje miejsce, i baletnica tez to zrozumiala. Moze dawaj butelke w nocy, bedzie dobrze najedzone i zasnie w lozeczku a ty wreszcie odpoczniesz.
Antynikotynowa
U nas tez mala albo raczki, albo bujaczek ale musze do niej gadac i smiac sie:) To normalne sa coraz więksi i ciekawi je swiat coraz bardziej:)

Odnośnik do komentarza

Fizka - dziękuję :* śpiewałam nawet wczoraj Kasi Sto lat :D Tez tyle gada, uśmiecha się, i w ogóle jest już taka super kontaktowa :) Tyś jest dobra z tym chopem :)! Podoba mi się podejście. Ja się nie zawijam, bo nie mam samochodu swojego, ale mniej więcej podobnie daje znać, ze to „już” :D
Anula11 – tak Kasiunia dalej śpi u siebie w pokoju :) Cały czas ;)
Fiolka – ruszy waga zobaczysz :);*
Katalia - tak jak dziewczyny piszą, konsekwencja :) Poza tym jak nie zaczniesz odkładać do łóżeczka to skąd Maluch ma wiedzieć, że ma być inaczej?

U mnie co wieczór kąpiel, karmienie i Kasia zasypia przy karmieniu i potem odkładam do łóżeczka i śpi 20-6 :) Trudno może, źle że się nauczyła tak zasypiać, ale w ciągu dnia zasypia na sto innych sposobów więc się nie będę martwić :)

Byliśmy u lekarza rano. Ogólnie w porządku. Osłuchała Ją Pani doktor, więc tylko z katarkiem dalej tak jak robię. Niestety ma problemy ze skórą, zresztą po Mamie.. I tez mam ograniczyć białko - da mnie to masakra :)

Co do cytomegalii, to pani doktor postanowiła póki co Jej nie robić badań, nic nie wskazuje na to żeby była chora. Prawidłowo się rozwija etc. Gdyby nie bankowanie krwi to nawet byśmy nie wiedzieli... Aczkolwiek ja się zastanawiam czy jednak nie zrobić badań. To tak samo jak z prenatalnymi na zasadzie lepiej wiedzieć ;) A Kasia waży już 7.100! Utuczyłam dziecko... :( ( pół żartem pół serio..)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nwn15n1la6goh.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny u mnie wczoraj wrócił okres 4 mies po porodzie eh już się przyzwyczaiłam że go nie ma hi hi a jak u was
Wczoraj znów byliśmy z małym na basenie i tak się wyluzowal ze dosłownie próbował pływać mąż go trzymał pod brzuszkiem a on machal rączkami i nóżkami tak to śmiesznie wyglądało
I nas ewidentnie idą zeby maly robi się nerwowy i wszystko gryzie ciekawe kiedy mu się przebija
Od tyg robi tak że zasypia i po pół godz się budzi pogada z 10 min i śpi dalej moje dziecko mnie coraz bardziej zadziwia

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09klw2g90lr.png]

Odnośnik do komentarza

katalina - to możliwe, ciepło masz w sypialni? Hanka śpi w bodziaku na ramiączkach i pajacu bawełnianym, ale po pierwsze: w sypialni mamy jakieś 19-20 stopni, po drugie śpi sama i się rozkopuje z pod kołderki.
Kupiłam własnie śpiworek do spania, wtedy już tylko w pajacu bedzie spała.

majeczka - ja już czekam na drugi okres, byłam na wizycie to już piękne pęcherzyki były, mogłabym zachodzić w ciąże. Basenu zazdroszczę, jakoś nie możemy sie zebrać. Może w ten weekend się uda. Chodzicie na jakiś specjalnie przygotowany dla maluchów czy na normalny?

Anulka - my też mamy jedno auto, biorę i jadę ;) nie mam skrupułów. Nauczył się już, że nie czekam, tylko wychodzę.

Anula 11 - chirurg obejrzał, powiedział, że u dziewczynek to bardzo częste, 3 x częstsze niż u chłopców. Na razie obserwować, za dwa miesiące kontrola. Powinno samo zaniknąc do 3-6 lat...

Ja mam taki stelaż na zabawki i do niego przyczepiam co raz to coś innego.

monthly_2016_11/sierpniowki-2016_52321.jpg

https://lb3m.lilypie.com/dYNLp1.png

Odnośnik do komentarza

Katalina
U nas Adaś śpi tylko w pajacu a jak pajace nam się kończą ( Młody szybko ze wszystkiego wyrasta) to śpi w body z długim i półśpiochy a na to kołderka. W rożek się nie mieści :) U nas też kryzys Mały był bardzo spokojny to teraz przy karmieniu płacze odgina się i zaczyna się ryk...trzeba go ponosić uspokoi się i złapie cycka i je. Nawet byłam z tym u lekarza ale sprawdził go i wszystko ok. Więc albo skok rozwojowy albo Mały rośnie i się pk prostu zmienia. Ja spałam z Adasiem raz jak małżonek był w pracy i powiedziałam nigdy więcej. Jak mały się przebudza, karmię, przewijam, zazwyczaj znów karmię Młody uśnie i hop do łóżeczka :) może Małej jest za gorąco i dlatego niespAnulka165 w nocy?

U mnie jeszcze okresu nie było i nie wyglądam za nim :)

Majeczka
Super rozrywka z dzieciątkiem ten basen. Może i my się kiedyś wybierzemy tym bardziej, że mam karnety na basen z pracy :)

Anulka165
U nas Adaś śpi pod kołderka :) rogi kołderki wciskam między materac a szczebelki i Młody ani się nie rozkopuje ani nie ma opcji, żeby nasunał sobie kołderkę na buzie :)
My po szczepieniach :) nawet tak nie płakał jak ostatnio. Po szczepieniu jeszcze w przychodni podałam mu cyca i się uspokoił :) teraz śpi :)
W ciągu 6 tyg przybrał 1700 g :) jest tylko na cycu :)
Kurcze ostatnio był ważony na innej wadze u innego lekarza i waga 6900 dzisiaj na tej w przychodni i waga 6700 i którą mam się sugerować... ? Co inny sprzét to inna waga :(

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkki09koyj6yovn.png

Odnośnik do komentarza

Mamusie które karmią piersią. ... ile dni dziecko może nie robić kupy? U nas dziś mija piąty dzień i dalej nic nie wiem czy małej to doskwiera chwilami jest marudna ale nie jakoś nadzwyczaj. Zazwyczaj były u nas kupy co drugi dzień... czy to co ja jem może mieć na to wpływ ? Bo teściowa każe mi jabłko zjeść a ja się zastanawiam co ma piernik do wiatraka :D

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvmg7yia7b44tb.png

Odnośnik do komentarza

Basia
Jesli karmisz piersia to ma znaczenie, bo dziecko je wszystko to co ty. A malej na pewno doskwiera brak kupki. Ja teraz kamie mm, ale synka tylko kp wiec wypij jakas herbatke i bedzie dobrze:) Albo daj malenstwu.
MROCZNA co u was???
Fizka
To super ze wszystko dobrze. A powiedz mi to jest jakos widoczne? Baletnica miała napisane na wypisie torbielke przezroczysta, ktora swiadczyla ze ma cechy wczesniaka i odruch arlekina w pierwszych godzinach po cc. To mialo z czasem ziknac, i tak o tym teraz myślę i spkoju mi to nie daje...

Odnośnik do komentarza

Basia
Adaś jest tylko na piersi i u nas jest co najmniej 5-6 kup dziennie ale ja stosuje dietę. Nie jem chleba, jem tylko bułki z chudą wędlijnką najlepiej drobiową, nie jem nic pieczonego i smażonego, chociaż ostatnio zjadłam kotleta z kurczaka ale bez panierki, zdjęłam ją :) u mnie bratowa podała troszeńkę jabłka córeczce jak ta nie mogła kupy zrobić, bo przechodzili na mm i kuuuup poszła:) u nas są kupki czasem zielone ale nie przejmuję się, bo rozmawiałam z pediatrą i mówi, że przy kp to normalne ważne, że nie ma śluzu i krwi w kupce. A i nabiału nie jem. Ostatnio zjadłam kawałek słodkiej bułki z jogurtem i u Małego znowu krostki na buzi wyskoczyły

Uciekam spač. Dobranoc mamusie:)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkki09koyj6yovn.png

Odnośnik do komentarza

U nas w sypialni jest ok 18/19 stopni i mały śpi w samym pajacu i kołderką z tych cieńszych, letnich.
ja też zmieniam oskarowi zabawki. Nad mata są takie pałąki i do nich przyczepiam różne zawieszki. Ostatnio hitem jest dzwoneczek. Interesuje się też grzechotkami i lubi jak mi się coś da do ręki (( kawałek gazety, folijke, futrko- coś z fajną fakturą i dzwiekiem).

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vkcb12t6tlw6.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny i maluszki :-)
Po ilości postów śmiem przypuszczać, że macierzyństwo pochłonęło mnie do reszty :-P Dużo się u nas dzieje, więc nawet nie miałam kiedy Was czytać. Większość czasu spędzamy u dziadków w Lublinie.
Generalnie Nadia super, oczko w głowie rodziców <3 , ale jak to z dzieciaczkami, było by za pięknie gdyby obyło się jednak bez problemów. <br />

Problemy mamy z oczkiem, niestety ropieje, raz bardziej, raz mniej, chodzimy do okulisty, masujemy, podajemy kropelki, ale jest różnie.

Basia83 My też jesteśmy tylko na piersi. I tu Cię zaskoczę, mała potrafi nie robić kupki nawet przez 12 dni. Robiłam chyba już wszystko, począwszy od zmiany diety, po podawanie dziecku laktulozy, debridatu, soku jabłkowego i czopków, które też już nie działały. Chodziłam po lekarzach i oni twierdzili, że to norma na piersi, że znają rekordzistów, co i przez 21-25 dni nie robili. Grunt to to, żeby dziecko dobrze się czuło, nie było marudne i nie płakało, no i nie miało gorączki. A z Nadią właśnie tak jest, że nie widać oznak niezadowolenia. Czasem pomarudzi, jak nie może puścić bączka, ale praktycznie regularnie to robi i nie jest to niestety zapach lawendy :-P Nie mówię, że jestem spokojna, bo jak nie ma u nas kupki 5 dni to też już włącza mi się stres, ale już teraz wiem, że taka Nadii uroda po prostu. Co śmieszniejsze 2 tygodnie temu mieliśmy chrzciny, pierwszy raz od porodu zjadłam coś z czekolada, tort i ciasto i po tym jak to zjadłam to mała zrobiła 5 dni pod rząd kupkę. Także.. ;-) u mas chyba nie ma reguły z jedzeniem. Dlatego staram się już powoli wszystko wprowadzać u siebie i obserwuję małą. A no i zaczęłam przepajac ją woda przygotowaną na czczo z rana i po tym chyba najbardziej ją rusza :-)
Mam nadzieję, że z Twoim maleństwem to też nic poważnego.

Jak już pisałam za nami chrzciny. Mała mega spokojna, obudziła się tylko na polanie główki i z powrotem zastała, aniołek :-) chociaż potrafi już pokazać rożki.

Co do spania, my śpimy w pajacu samym bądź body długi rękaw i półśpiochy i do tego kocyk. I raczej grzejnik delikatnie odkręcony. Staram się jej nie przegrzewać, bo widzę, że nie jest ciepłolub jak jej mama :-) W zimie, przy niższych temperaturach pewnie będzie spala w pajacu ciut grubszym, welurowym.

Ja niestety okresu dostałam niecałe 3 miesiące od porodu, zmora :-(

No to chociaż troszkę nadrobiłam :-)

http://fajnamama.pl/suwaczki/d7xs7z1.png

Odnośnik do komentarza

A no i zapomniałam... problem z jakim też się zmagalismy to przechylanie glówki na jedną stronę, tzn prawym uszkiem do prawego ramienia, byliśmy u neurologa, bo podejrzewalismy asymetrię. Neurolog nic złego nie zauważył, ale my na własną rękę juz mieliśmy zapisywać małą do fizjoterapeuty, kiedy nagle od niedzieli samo jej przeszło. I teraz trzyma głowę prościutko ;-) także to pewnie był jakiś przykurcz. Narazie obserwujemy, mamy nadzieję, że to nie wróci i rehabilitacja nie będzie konieczna.

http://fajnamama.pl/suwaczki/d7xs7z1.png

Odnośnik do komentarza

Święta zbliżają się wielkimi krokami juz moja bratowa myśli o prezentach:) właśnie do mnie napisała bo widziała body w pepco dla malej z Mikołajem :) chętnie się zgodziłam na taki prezent:) ale tu mnie zdziwiła kiedy zapytałam co chcialaby dla małej żeby się dublowac z prezentami ani kupować czegoś co już ma i tu szok - wysłała mi dłuższego smsa z nazwami zabawek interaktywnych gdzie najtańszą z nich jak się dopatrzylam jest szczeniaczek uczniaczek! Nosz kurde trzeba mieć tupet!

Odnośnik do komentarza

Zaczarowana!
Czyli Twoja malutka również ma skażenia białkowa? Podobnie jak moja. Ja bojąc się nawrotu kolek jem tylko wedline z piersi kurczaka parówki sokoliki banany margarynę wodę i herbatkę to by było na tyle czasem sobie pozwalam na słodycze; ( proszę powiedz co jesz bo ja już wariuje mówiąc w sklepie poproszę 30deko szyneczki tarczynski i sokoliki:)
Pediatra w przychodni mówi ze mam jeść wszystko prócz mleka ale inne przetwory jak najbardziej czyli jogurty ser. Ale znowu prywatnie lekarka Zuzi puka się w głowę kto mi takich rzeczy nagadał i żeby nie jeść tego. Na pisz jakie warzywa i owoce?

Odnośnik do komentarza

Katalina
Nie wiem czy to skaza czy nie tolerancja laktozy ale ze względu na te krostki na buzi Adasia nie jem nic z nabiału. Ostatnio zjadłam pół bułki z nadzieniem jogurtowym i małego wysypało na buzi. Więc nabiału już nie tykam, co do jedzenia staram się jeść w miarę normalnie. Jak pisałam chleba nie jem, jem bułki białe albo razowe do tego wędlinka kurczak gotowany lub szynka gotowana ogólnie, żeby była chuda i bez jakiś ostrych przypraw, paszteciki. Z warzyw to jadam ogórka, pomidora ale o tej porze roku mi one nie smakują więc nie ruszam. Paprykę oczywiście buraczki i barszcz czerwony marchewkę. Nie jadam kalafiora, fasol, kapusty, brokuła. Jeśli chodzi o obiady to jem wszystko co jest ugotowane. Jeżeli są kotlety z kurczaka to bez panierki, ściągam ją. Jak są jakieś pulpeciki to je nie podsmażam tylko wkładam do sosu. Jak jest gulasz to też zostawiam sobie kawałki mięsa nie obsmażone a reszte smażę na patelni i dopiero dodaje te nie obsmażone do sosu. Co do słodyczy jem herbatniki, biszkopty, ciasta ale bez kremów, np murzynka, zebrę, marchwiowca, którego uwielbiam. Owoce to jem banany i jabłka jakoś na inne nie mam ochoty ;) sałatki jarzynową, z makaronem. Także sporo rzeczy jadam :) ostatnio mama robiła marchewkę gotowaną z groszkiem na masełku i małemu nic nie było :) wczoraj jadłam spagetti i Młody dzisiaj troszkę był nie spokojny ale poszła kupa i dzidzia śpi :) w nocy budził się chyba ze 4 razy ale to chyba wina szczepionek, dobrze, że nie gorączkował:)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkki09koyj6yovn.png

Odnośnik do komentarza

Katalina
Mi lekarz powiedział, że żadnego mleka, serów, deserków itp. Mówił, żebym zjadła jogurt naturalny. Dodałam więc banana i biszkopty i zjadłam to też go wysypało. Dla mnie to kara bo bardzo lubię mleko no ale cóż, wiecznie Adaś na cycku nie będzie. A i nie mogę jeść wołowiny, cielęciny, a w szczególności wywarów z tych mięs, bo bardzo uczulają dzieci. My też z Adasiem chodzimy prywatnie do lekarza a do przychodni tylko na szczepienia.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkki09koyj6yovn.png

Odnośnik do komentarza

Katalina
No to nieźle masz z tą bratowa. A to na Mikołajki czy już pod choinkę prezent? Ja to nie lubię takich sytuacji.. i jeszcze ona ubranko z Pepco a ty zabawkę za niezła sumke. My już zapowiedzielismy że na razie ubranek i zabawek nie chcemy więc jak ktoś chce nas uszczęśliwić to pampersy albo nieduża kwota będzie ok. U nas lepiej małego ubrać niż wyzywic :

Alysia
Jak na początku karmila to się ra zapomialam i zjadłam masło orzechowe. Wysypalo małego że szok.

A u nas wczoraj było wychodne. Stuknela mi 30 i wybraliśmy się z M na miasto coś zjeść :) Młody siedział z babcią :)

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anliidpwt895.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...