Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Evee aa dlatego pytasz. Dziękuję za pamięć :) Odstawiam wafle i pieczywo w ogóle, wase jem sporadycznie albo w małych ilościach :) Przed ciążą w ogóle nie jadlam pieczywa i może to był błąd, że do niego wróciłam.
Ogólnie juz objawy ustały ale jak tylko wsadzę do buzi cos niezbyt lekkostrawnego to wracają od razu wiec trzymam się wytycznych .

Natalia tez się nad tym zasnatawialam, ale będę się dopiero martwic jak będą dzidziusie:) jednak myślę, że (przynajmniej w przypadku mojego mieszkania) lepiej jest włączyć klimatyzacje niż przegrzać noworodka bo tu temp jest latem ponad 35'. Wiadomo, że klimatyzacji nie trzeba ustawiać od razu na 18', trzeba to jakoś wyposrodkowac pewnie. W szpitalu w którym leżałam, w salach poporodowych gdzie mamy leżały razem z dziećmi tez były klimatyzacje. :)

Mroczna to "tylko" kolejny zakaz do całej listy ograniczeń wiec jakoś przełknę ale czuje si tak, jakby ktoś mi zabronił przytulać własne dzieci ;)
Dziękuję za ciepłe słowa !

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki!
ja tam na szybkosci skrot wydarzen po wizycie:D
Szyjka - 26 mm, elastyczna i w dobrej formie
wody - FTI 13 cm w normie
pepowina/lozysko - wszystkie przeplywy w normie
Gabi - dobila do 2 kg :)
ulozenie - nadal miednicowe

ogolnie lekarz mial opoznienie 1h... a ja w gabinecie bylam tez 1h bo nie mogl zbadac przeplywow pepowiny bo oczywiscie tak moja Gabi skakala...
Nastepna wizyte mam za 2 tyg i to juz bedzie ok 36 tc wiec jesli Gabi nie zmieni pozycji bedzie skierowanie do szpitala na CC i wtedy musze tam sie z nim zjawic i ustalic termin cc :)
Ogolnie jesli moj histeryk nic nie znalazl to musze byc zdrowa jak ryba:P

ide spac bo mnie mega ta wizyta wymordowala... 40 min mi robil usg i juz myslalam ze tam padne..

milego wieczorku & buziaki
Edzia

http://www.suwaczki.com/tickers/relgpiqvaekund3p.png

Odnośnik do komentarza

Witam Was drogie mamuśki ;)

Nie było mnie zo dwa tyg., ale ostatnio czuje się lepiej więc wykorzystuję ten czas maksymalnie :D Nawet udało się zaliczyć 4 dniowy urlop nad pięknym jeziorem w lesie akurat w te straszne upały.

Co prawda teraz Was nadrobić graniczy z cudem :D Odpiszę krótko co pamiętam.

Jeżeli chodzi o klimę, to fizjoterapeutka noworodkowa mówiła, że można spokojnie włączać klimę. Najlepiej żeby była w innym pokoju, ale jeżeli nie ma takiej możliwości, to nie może wiać bezpośrednio na dziecko i różnica temperatur z ulicą powinna być 5 stopni. Maksymalnie 8. No i oczywiście nawiew wtedy minimalny.

Mój maleńki ułożył się tak, że ma rączki i nóżki po lewej stronie. I czasami jak kładę się na lewym boku zaczyna się straszny bunt :D

Jeżeli chodzi o wyciskarkę wolnoobrotową, to mam Zelmer JuiceMakerOne. Jestem bardzo zadowolona. Soki są pyszne, łatwo się myje i zajmuje mało miejsca. Przez co cały czas stoi u mnie w kuchni gotowa do użytku i soczki i sorbety robię regularnie. Jedynym minusem jest to, że prawie wszystkie owoce trzeba kroić :D No ale to już raczej lenistwo przemawia.

Dziś miałam dezynsekcje w mieszkaniu. Dopadła nas mol spożywcza, którą przyniosłam ze sklepu z suszonymi owocami kilka mies temu. I w żaden sposób nie mogłam zwalczyć sama. Mam nadzieje, że to już koniec przygody. Bo naprawdę bardzo nie chcę żeby to gdzieś przy niemowlaku latało.

A jeszcze pochwale się, że ostatnio M zaczął mi robić regularnie masaże. Nie wiem co go napadło, ale bardzo się z tego ciesze :)

Odnośnik do komentarza

Edzia gratulacje udanej wizyty i (chyba) po raz pierwszy histeryk okazał się być normalnym lekarzem bez zbędnego straszenia ;)
Antoninka zazdroszczę tych masaży. Ja też chcę, ale namówić mojego na takie przyjemności graniczy z cudem. Zaraz się wykręca, że zmęczony, że ręce go bolą itp. itd.
Dziewczyny zazdroszczę Wam klimatyzacji. U nas jest zakaz montażu klimatyzacji, a jeżeli już to są takie wytyczne, że ciężko je spełnić, szczególnie w naszym przypadku, ponieważ mamy ażurową barierkę na balkonie. Łatwiej mają Ci co mają murowane balkony, ponieważ oni jednostkę zewnętrzną "chowają" poniżej barierki i architekt się nie czepia. A u nas jest temat, że zaburza ogólny wygląd elewacji i godzi w prawa autorskie architekta i on nie wyraża na to zgody. Trzeba by pomyśleć nad wewnętrznym klimatyzatorem...

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cvcqg7uqp0k1k.png
https://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3kue94fgjm.png

Odnośnik do komentarza

Mamuśki, muszę się upewnić. Od kilku dni mam problem z zaśnięciem. Nie chodzi o to że mam problem ze znalezieniem pozycji, ale wieczorem nie odczuwam zmęczenia... po prostu potrafię do 1 w nocy nie spać. Czytalam że czasami pod koniec ciąży organizm przestawia się na tryb "nocny' ale jakoś nie wiele osób to spotyka...

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Rzadko kiedy mam zgaga i dziś zjadłam migdały i udało się zgaga zniknęła. Jutro będzie równo 35 tygodni skończone, a myślałam ze nie dotrwam. Ciekawe kiedy wybije godxins "O" i ktora pierwsza bedzie tjlic swojego maluszka. Od 1 lipca nie będę miała Internetu więc kontakt bedzie utrudniony.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5e94eyon4y.png

Odnośnik do komentarza

Antoninka dziękuję za informację nt klimatyzacji. Widzisz, wrocilas w dobrym momencie :))
Zastanawiałam się właśnie co u Ciebie wiec bardzo się ciesze, ze oprocz moli;) wszystko dobrze! :*

Mroczna tych wewnętrznych nie polecam. One z jednej strony chłodzą ale z drugiej grzeją. Miałam w rodzinie kilka takich i nikt nie był zadowolony :( No i kiedyś w lokali siedzialam kolo takiego, akurat przy wylocie. Wyszłam spocona jak wieprzowina.
I masakra z tym architektem. My dluugo walczyliśmy o zgodę, rozbilo się nawet o prawnika ale na szczęście się udało, ja powiedziałam ,ze nie dam za wygrana a teraz juz kilkoro lokatorów ma klimatyzacje. ;)

Evee przybijam piątkę. Ja wchodzę do łóżka slaniajac się na nogach, nie czuje ruchów wiec to nie problem a po prostu nie mogę spać i kropka. Nie raz melisa pomaga ale rzadko. A potem w dzień tez jestem nieprzytomna i efekt jest taki ze w ogóle prawie nie spie :p

Odnośnik do komentarza

Evee, czegoś takiego nie mam. Ale doskwiera mi zespół niespokojnych nóg, co nie wiem czy nie jest gorszym. Bo cały czas muszę coś robić tymi nogami. A jeszcze pobudki przez zgagę czy na siku. I przez to dość często zdarza mi się tylko 4-5 godz przespać w ciągu doby. W ogóle od 7 miesiąca zaczęłam mieć problemy ze snem...

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny zgagujące.
Jak mi się zaczęły te problemy z żołądkiem to mówiłam lekarzowi, ze mam przy tym zgagę i polecił mi zażywać omeprazol 10mg ( np pod nazwa bioprazol bio). To jest lek dopuszczony w ciąży ale ja jakoś wcześniej nie byłam przekonana, jadłam rennie jak się pojawiała zgaga. Zażywa się to ok 30min przed posiłkiem (nie wolno brać z euthyroxem/letroxem, jeśli byście brały euthyrox/letrox to trzeba go zażyć jeszcze pół godziny wczensiej- konsultowałam z endo).. ale powiem Wam, że super! Ani raz nie miałam zgaga odkąd to zażywam ! A wcześniej miałam praktycznie cały czas. Także polecam.

Odnośnik do komentarza

Urwało post :)

Evee, mam nadzieje, że to jednak nie męczy Cie jakoś strasznie i za niedługo przjdzie.

Kukurydza, heheh, wiedziałam, że już za długo mnie tu nie było :*
Nawet nie mów, niby jest fajnie i wygodnie, a tu nagle się zaczyna szał. Czasami to u mnie trwa naprawdę niedługo, a czasami po wiele godzin nie mogę zasnąć.
Podobno jest mała szansa, że zespoł zostanie po ciąży. Ale nawet nie chce o tym myśleć. U sierpniówek wszystko przejdzie po urodzeniu dzieciaków :D

Odnośnik do komentarza

Na zgagę lekarz polecił Gastrotus, ale mi jakoś średnio pomaga. I na dodatek jest dla mnie ohydny :D Chyba trzeba będzie spróbować twojego leku, Kukurydzo ;)

Dziewczyny, u mnie na jednej piersi otoczka koło brodawki zrobiła się większa od tej na drugiej piersi. Nie przeszkadza mi to jakoś bardzo, ale jestem ciekawa czy ja jedyna mam takie coś?

Odnośnik do komentarza

..może Tobie przypadnie do gustu.
Anulka165- mam takie same objawy i bóle jak Ty to chyba urok ostatnich tygodni ciazy. W niedziele możliwe ze puszcza mnie do domku uff.. Tylko wymarzone morze juz odpadnie, muszę być blisko domu i szpitala.
Mam do Was dwa pytania:
Zaplanowałam łóżeczko w pokoju dziecięcym, znajome mamusie dziwnie na mnie patrzą twierdząc ze na początku łóżeczko powinno stać dla bezpieczeństwa w sypialni rodziców. Jak sie zapatrujecie na ten temat?
I druga sprawa do mam, jaka jest dobra cena za 1szt. Pieluszki jednorazowej? Promocje ciagle nowe, a ja sie zastanawiam w jakiej cenie naprawdę warto kupić?

Tymoteusz ur. 07.07.2016 2,954kg 54cm mój bohater ;)

Odnośnik do komentarza
Gość antynikotynowaa

Dobry wieczór :) pisze szybciutko byłam dzis u niezależnego ginekologa i okazało, się ze wszystko ok. Maluszek ma okolo 2500g :) Jestem juz u rodziców M, bardzo pozytywnie ;)
Słodkich snów i przespanej nocy :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie brzuchate:)

Czytam kazdego dnia, ale w zwiazku z tym, ze moj wyjechal siedze sobie u siostry jeszcze kilka tygodni bo sama z corka nie chcialabym zostac gdyby cos sie dzialo, a tu zawsze jest co robic :)

Co do klimatyzacji, my mamy ale w salonie. I racja z tymi architektami my w bloku mamy schowana ta cala skrzynke za murkiem wiec pewnie dlatego nie bylo problemu ze zgoda. Nie wiem jak to bedzie z klima i mala, narazie o tym nie myslalam, ale raczej bede wlaczac przed wyjsciem na spacer i wracac do troche schlodzonego mieszkania ;) Taki plan :P

Pisalyscie o wyciskarkach, my mamy Kurvings i jestesmy bardzo zadowoleni, a takie soczki pije sie z przyjemnoscia :)

Antynikotynowa gratuluje udanej wizyty i super wagi :) Zazdroszcze Wam tych wizyt, u mnie ostatnio bylo wszystko ok, wiec z moim lekarzem widze sie dopiero za 2 tyg :/ czyli w sumie wyszlo 4tyg miedzy wizytami. Za to na ostatniej wizycie dostalam zdjecia buzi mojej krolewny :))) Pare lat temu nie mialam takich atrakcji :))) Jakie to fajne uczucie zaobaczyc ta mala twarzyczke :)

Edzia85 wspolczuje tego czekania na wizyte. Ja sie wycwanilam, i jak sie umawiam na wizyte to zawsze jako pierwsza :P Nie musze czekac, wchodze przed czasem i wychodze po czasie hehe ;) Moja znajoma znowu chodzi do znanego profesora i czasem kobiety maja tam wizyte na 23 a wchodza przed 1 w nocy - to jest jakas paranoja;P dla mnie w tych godzinach to juz sie nie funkcjonuje ;)

Zazdroszcze Wam urlopow. U mnie w rodzinie wszyscy jezdza, nawet moja cora jedzie z ciocia i wujkiem, ale ja raczej bym sie nie odwazyla :)

Antoninka Na poczatku ciazy kupilam ten Gastrotus i wiekszego swinstwa nie probowalam nigdy :P Wspolczuje Wam zgagi, mnie meczyla na poczatku, teraz poki co spokoj i oby tak zostalo ;)

Mamalina Kto jak kto, ale Ty sie nie martw ze nie popralas rzeczy, poradzisz sobie z wszystkim raz dwa ;)
Masz tylu pomocnikow ;) Udanego urlopu :*

Didi87 Mysle, ze lozeczko lepiej miec przy sobie przez pierwsze miesiace zycia. Zawsze katem oka widzisz czy nic sie dzieje, a dzieci moga sie budzic co 2godziny wiec i dla Ciebie, wykonczonej porodem bedzie o wiele lepiej jesli nie bedziesz latala do innego pokoju. Poczekajmy na opinie innych mam, ale to jest moja z doswiadczenia :) W sumie tak w zyciu to lozeczko w innym pokoju widzialam tylko na filmach ;) niejedna, ktora tak zaplanowala szybko przekladala do sypialni ;)

Gratuluje remontow i organizowania kacikow dla pociech, dla nas kobiet to chyba jedne z fajniejszych atrakcji :D Ja myslalam, ze mam wszystko gotowe a tu nagle znajoma pyta: a wanienke masz, a ja ups:P ... ciekawe co jeszcze sie przypomni :P byle przed porodem ;)

A sie rozpisalam... jak zwykle ;)

http://www.suwaczek.pl/cache/8339c5d7e0.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/ex2be6yds3jgvxlv.png

Odnośnik do komentarza

Kukurydza
Wytrzymacie:) Z tymi skurczami, to faktycznie moja mama, też powtarza nie glaskaj brzucha bo przywolasz skurcze.. Ale ja tez zawsze mam taki odruch. Zauważyłam że dużo zależy od ułożenia dzidzi. Doczekałam sie główkowej pozycji, ale teraz też mam skurcze, i ciezko mi spac w nocy. A ty też chlopakow mialas glowkowo, i pewnie dalej masz. Super, że się klimy doczekasz dziś tyle ci będzie lżej:) ( podziel sie tym rarytaskiem :) )
U mnie noc z głowy, nie mogłam zasnąć. Poza tym czeka mnie wizyta tesciowej, brrrr musze ugotowac obiad a mialam dzis zrobic cos szybkiego:( I moj M bedzie w pracy wiec nawet się nie zobaczą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...