Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Już po wizycie. Wszystko ok. Za miesiac nastepna. Dostalam skierowanie na wyniki i polowkowe w programie genetycznym. Obejrzalysmy dzidzie na usg, posluchalysmy serducha i wszystko w porzadku.

Co do grupy krwi, to raczej w ksiazeczce nie powinno byc danych dziecka, gdyz do 2-3 roku zycia nie oznacza sie grupy krwi. Nie pamietam dlaczego, ale dopiero po tym czasie wyniki sa wiarygodne.
My mamy oboje minusy, ale profilaktycznie odczyn robie 3 razy w ciazy, zeby nie bylo watpliwosci, ze dzidzia "wyhodowala" sobie inna grupe krwi ;)

Co do fotelikow, to tylko do jezdzenia autem. Mam okazje porownywania dzieci, ktore z wygody mam spedzaly duzo czasu w fotelikach/lezaczkach/bujaczkach w wymuszonej pozycji, a dzieci, ktore spedzaly ten czas na kocu/macie, na brzuszku, na pleckach, majac swobode ruchow. Roznica w rozwoju ruchowym jest ogromna!!!

Lece robie obiad i troche pobawic sie z Mlodym. Dzis nocowal u Babci i wrocil taaakki steskniony ;)

https://lb3m.lilypie.com/dYNLp1.png

Odnośnik do komentarza

Kukurydza123,
wlasnie cos od wczoraj moje pozytywne nastawienie zaniklo:D ale to moze tez przez to lekkie zatrucie...
po prostu juz mam dosc wizyt w ktorych sie okazuje ze znowu cos nie tak noi nakaz lezenia...
ale wlasnie jestem u rodzicow, lezaczkuje sobie a wszyscy mnie tu rozpieszczaja:D:D jutro moja mama ma 60 urodziny wiec jeszcze moj brat z bratowa beda wiec bedzie wesolo i moze przestane wkoncu myslec i czytac w necie o wszystkim:D
Mam nadzieje ze dzisiaj uda Ci sie gdzies wyrwac z mezem na obiad:D

co do fotelikow to ja planuje tak jak Basia83 maxi cosi oraz xlandera wozek - tak nam w sumie znajomi polecili:D
Ale ja wszystkie zakupy planuje na Maj jak juz bedzie blizej 30 tc i bede spokojna, ze juz "dotrwalam" do wtedy:D

co do grupy krwi ja sie kompletnie nie znam na tym, bo oboje z mezem mamy A Rh +.

Fizka,
super, ze wszystko w porzadku w badaniach!! :D

ja przez moje wczorajsze rewolucje zoladkowe dzisiaj waze 1,5 kg mniej:p ale naszczescie dzisiaj juz jest lepiej:D
jeszcze sobie pozwolilam na kasztanka bo tak 30 min po nim slodko czuje mala jak tam kopie - wiec to tak na poprawe mojego humoru:D

milego dnia dla wszystkich!

http://www.suwaczki.com/tickers/relgpiqvaekund3p.png

Odnośnik do komentarza

Fizka ciesze się, że wszystko ok u Was. Teraz znowu miesiąc czekania :)
Jeśli oboje z mężem macie Rh- to wg zasad genetyki nie ma możliwości, żeby dzidziuś miał czynnik Rh+. Gdybyście mieli oboje Rh+ to istnieje ryzyko, ze dzidziuś będzie miał Rh-, ale w druga stronę to nie działa. Tak mnie uczyli w szkole, potem na studiach a potem na studiach podyplomowych wiec wątpię żebym się mylila:)

Edzia znam ten ból bo u mnie było podobnie. Leżeć, potem 3 dni radości i znowu leżeć. ;) Płakać mi się czasem chce, jak dopadnie mnie gorszy humor. Szczególnie, kiedy czytam wpisy dziewczyn o zakupach, pracy, wyjazdach i spędzaniu wolnego czasu :) Ale taki nasz urok, trzeba się cieszyć z tego, że jest w naszym brzuchu bardzo ważny powód, dla którego to robimy:)
Jeśli córcia kopie to masz prawo zjeść 100 kasztankow! :)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry ;)

natka1995 widzę, że jesteś z pobliska moich okolic, lekarza prowadzącego mam troszkę daleko bo w Kartuzach, ale na konsultację chodzę m. in. również do bardzo dobrej pani ginekolog w Pucku. Jest godna polecenia wszystko dokładnie analizuje i zdarzyło się, że zobaczyła coś czego lekarze wcześniej nie zauważyli. Jak będziesz zainteresowana podam namiary.
Miremele świetne te torby skip hop, już nawet jedną wypatrzyłam po Twoim poście ;)
Miremele, mmj Co do organizacji zakupów to często było tak, że inny pomysł przebił drugi i ciężko byłoby to wszystko zapamiętać, które wersje do pokoiku, czy wózka były najlepsze, więc, żeby nie tracić czasu zapisuje to w prosty sposób ;)
To u mnie chyba takie zboczenie zawodowe :P
kukurydza, Edzia już jest lepiej, dziękuję, ale w 100% nie ustąpiło, myślę, że potrzebuje czasu. Apropo skurczy, jedyną herbatę, którą piłam i uważałam za bezpieczną był rumianek, mój tata zaczął drążyć temat i okazało się, że rumianek może wywoływać skurcze macicy - a piłam też go sporo i chyba się mi wszystko nawarstwiło. Teraz tylko woda, świeże soki i kompoty domowe ;)
kukurydza odczuwam to samo z Mężem, kochamy się bardzo robi dla nas wszystko i wspiera, ale od czasu jak jestem na zwolnieniu mniej się widujemy, ponieważ pracowaliśmy razem i niekiedy przyjeżdża tylko na weekendy, bądź jest w porywach do 20h w pracy...
Anula 11 niestety krwiak się jeszcze całkowicie nie wchłonął, ponieważ był jest spory, ale lekarz mówi, że już nie powinien stwarzać zagrożenia :)

Staram się zabrać za dalsze pisanie pracy mgr, ale jak to czasami bywa są rzeczy bardziej interesujące.
Ma może któraś z Was aparat ortodontyczny stały lub miała w czasie ciąży?

Jeszcze troszkę Dziewczyny i "połowinki" ;)
Pozdrawiam :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72702.png

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgx9n73sy9l9s01.png

Odnośnik do komentarza

Wita drogie mamy :). Wczorajsze spotkanie zaliczamy do udanych. Zjadlam szarlotkę z bita śmietaną i lodami mmmmm... Pysznosci :)

Niestety, okazało się że osoba na zastępstwo nie radzi sobie z planowaniem pracy i firma ma trochę problemów. Jakos muszą sobie poradzić.

Dziś od rana zamieszanie. Ze względu na czas jaki nam pozostał do porodu ( wiem do sierpnia jeszcze dużo czasu, ale muszę wszystko zorganizować z wyprzedzeniem) przygotowujemy salon. Kupilismy farbę czarną i białą. Zaplanowalam największą ścianę 3,5m x 2,5m pomalowac na kolor czarny- tablicowy, a na niej umieścić białe błyszczące szafki i telewizor. W następnym miesiącu zabieramy się za kolor na sciany i szafę do pokoju dla Jaśka. Jeszcze nie zdecydowałam jak będzie wyglądała jego sypialnia. Mam upatrzone lozeczko, materac, szafę i komodę. Kolory ścian jeszcze się nie ułożyły w całość :(

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

antoninka widziałam, że pisałaś z kimś o Pro Familii. Na początku też myślałam, że to najlepszy wybór, ale w internecie na forach wyczytałam baaardzo dużo negatywnych komentarzy (typu personel nie miły; piękne sale a personel niekompetentny; w razie komplikacji przy porodzie nie mają jakiegoś tam sprzęty więc wysyłają na Lwowską lub Szopena; itp.) Czy znacie dużo osób zadowolonych z tego szpitala? Ja nie mam nikogo ze znajomych, więc sugeruję się jedynie komentarzami z internetu...

http://www.suwaczki.com/tickers/82dohdge3yuh452h.png

https://www.suwaczki.com/tickers/wff2hdge5xtp9iun.png

Odnośnik do komentarza

Kukurydza123
ja tez mam zalamke jak mam gorszy dzien a taki mialam ewidetnie wczoraj... ale to tez oslabienie bylo bo pod koniec dnia tak mi sie w glowie krecilo, ze szok. Ale przespalam dzisiaj 12h z przerwa na toalete i jest zdecydowanie lepiej:D
Dla mnie najwiekszym "wyzwaniem" jest to, ze ja zawsze bylam bardzo aktywna osoba, lozko bylo do spania...nie jestem kanapowcem, nie ogladam TV, lubie "cos" robic. a teraz czuje sie jak emerytka...ale prawda caly czas skupiam sie na tym, ze nie robie tego dla siebie tylko malenstwa, ktore teraz jest najwazniejsze:D

Antynikotynowa,
krwiak na pewno zniknie u mnie zniknal i to nawet bardzo szybko! wiec glowa do gory i na pewno szybko sie go pozbedziesz szczegolnie ze lekarz stwierdzil ze juz nie zagraza to jest super!
Ja juz czekam, zeby byc "poloweczka" :D u mnie w sumie zostalo 1,5 tyg do tego wydarzenia:D bedzie to dokladnie 23 marca i wtedy tez mam ustalone drugie badanie genetyczne i sobie dokladnie ogladne bobasa:D

Evee,
rozumiem Cie w pelni bo ja nadal jestem "podlaczona" do pracy i ich wspieram. w sumie ciagle jestem na lapku sluzbowym wktorym pasowaloby mi wkoncu wlaczyc polskie znaki:p

ehhh jak ja lubie leniuchowac u rodzicow:P juz pomidorowa byla, a wlasnie sie robi sandacz na drugie:D

a powiedzcie mi dziewczyny czy wy czasem czujecie takie klucie tak jakby w pochwie...
Bo ja teraz sie bardziej wsluchuje w swoj organizm i moze to jest ta nieszczesna szyjka... bo ja niestety takie cos czasami czuje:/

http://www.suwaczki.com/tickers/relgpiqvaekund3p.png

Odnośnik do komentarza

Edzia85 x lander xa użytkowałam od urodzenia do prawie 4 lat fajny tylko duży i ciężki ale mi to nie przeszkadzało choć mieszkam na 3 piętrze bez windy i samochodu kombi tez nie miałam ;)

Zrobiłam zdjęcie z książeczki córy to jest badanie wpięte do książeczki mi to "c" wygląda ma to ze to grupa badania córki

monthly_2016_03/sierpniowki-2016_45076.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvmg7yia7b44tb.png

Odnośnik do komentarza

cześć,
Fizka - super że już po badaniach i że wszystko dobrze

Antynikotynowa - tak jak dziewczyny poprzednio pisały extra że już jest nie groźnie i idzie ku lepszemu.

Evee - ja też wczoraj widziałam się z koleżankami , co prawda wieczorem, ale też na kolacji - zjadłam super hiper tosta i wróciłam do domu o 23 ej.

Co do fotelików to już w zasadzie wszystko napisałyście co najważniejsze.

A ja muszę zainteresować się grupą krwi bo to moja druga ciąża a ja mam + a mój mąż chyba -, raz robiłam przeciwciała na początku a teraz nawet nikt nie zapytał jaką grupę ma mój mąż. Przy pierwszym porodzie też nie pamiętam żeby dostawała leki.

Dziś byłam u ginekologa - bo wczoraj znowu pomimo nospy pobolewał mnie brzuch. Widziałam fasolka i dostałam magnes aspag forte 2 x 3 razy dziennie przez tydzień i za tydzień do kontroli. Nospa tylko doraźnie jak boli.

A dziś byłam też u babci - pomidorowa, pierogi z kapustą i grzybami a na wynos dostałam barszcz biały i zjadłam podwójną porcję w domu ( mam nadzieję że nie będę cierpień po tym :D ) - a barszcz mojej babci to wiecie... na śmietance 30tce % :) - ale jest pyyyyyycha :)

A wieczorem idziemy na mistrzostwa świata w motocrosie z mężem, prezent na jego urodziny :)

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjsn8exyqa.png

Odnośnik do komentarza

Catya idziecie na jump night do areny? :) Mój mąż się wybierał ale w końcu jakieś koszta nas rozłożyły i nie kupiliśmy biletów.
Jeśli masz czynnik Rh+ to ryzyko konfliktu Cię omija wiec możesz być spokojna. :)
Jedzonka zazdroszczę!! :D Ja wczoraj po moim kapusniaku odchorowalam wzdęciami :p

Edzia znam ten ból bo sama nie umiem usiedzieć. Ale okazuje sie, ze DA SIĘ. ;) U mnie też dziś lepszy humor, dogadalam się z mężem i zaplanowaliśmy wspólny wieczór. :)
Jak Twoje sprawy jelitowe?
U mnie klucie w pochwie jest dość częste ale to podobno więzadła rosnącej macicy.

Antynikotynowa nikt nigdy nie pokusił się o przebadanie wpływu stosowania ziół na kobiety w ciąży. Wszystkie dane to po prostu kwestia "doświadczenia" wielu pokoleń i wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Przyjmuje się, że bezpieczna dawka to 2 szklanki naparow ziołowych dziennie i z tego co wiem rumianek jest dozwolony. Jak zaczęłam o tym czytać (pije rumianek, miete, melisę, pokrzywe) to wyszło mi na to, że wszystkie mogą wywoływać skurcze. Jak to mówią, przezorny zawsze ubezpieczony. :) Ważne żeby nie stosować ziół zdecydowanie przeciwwskazanych : LIŚĆ maliny, senes, aloes (nie zioło ale wpisuje), tymianek. Na rumianek trzeba uważać glownie z uwagi na ryzyko alergii. Natomiast jeśli Cie niepokoi to lepiej odstaw bo po co masz się denerwować :)
U nas z mężem są lepsze i gorsze dni
To znaczy on, jak to facet w ogóle tak nie uważa, tylko ja przybieram sobie do głowy bo zwyczajnie za nim tęsknię :) Oni maja zajęta głowę wiec inaczej liczą te godziny bez nas;) Ale dziś zarezerwowalam go tylko dla siebie :) Trzymam kciuki za was:*

W mojej książeczce (rocznik 1990) jest wpisana grupa krwi. Ale ja byłam zaraz po porodzie operowana i miałam przetaczana dodatkową krew wiec chyba dlatego mi oznaczyli i wpisali, bo mój rok starszy brat nie ma.

Odnośnik do komentarza

Kukurydza - tak na jump night - mój jest fanem sportów motorowych, a że ma urodziny niebawem to się szarpnęłam i idziemy. Choć mi to tak średnio się chce :D
Korzystajcie ze wspólnych wieczorów bo już nie długo będą we czwórkę :) a to już nie to samo.
Pamiętam jak kiedyś kochaliśmy się z mężem w "salonie" a młody spał w naszej sypialni ( miał 2 lata ) i wszedł nam w trakcie :) - było ciekawie.

A i dziś się ważyłam na wadze w medicover , ostatnio 29 lutego miałam na tamtej wadze 56 a dziś już 58 :) ale ja się cieszę :)

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjsn8exyqa.png

Odnośnik do komentarza

Anula11
ja mam tak jakby ukucie szpilka tam w srodku to trwa sekunde i przechodzi i to tak z 5 razy dziennie..
Jakbys mogla spytac lekarza bo ja zapomnialam i daj znac:P

Kukurydza123
jelita juz dzisiaj ok lekko obolale no ale wizyty w wc sie skonczyly.
da sie teraz sie tak rozleniwilam ze mi sie nic nie chce:P serio jakas masakra:D
pocieszylas mnie ze masz tez takie klucia bo balam sie ze to wlasnie objaw tej mojej szyjki..
bo ogolnie mi ani brzuch nie twardnieje, ani nie mam skurczy, czasami mnie cos ukuje, pociagnie i tyle... dlatego mnie zdziwila ta szyjka i probuje sie wsluchac w organizm ze moze ja czegos nie widze:D
Jesli chodzi o ziola to ja moge dodac ze podobno siemie lniane powoduje skurcze bo ja na zaparcia chcialam pic ale przestudiowalam neta i nie mozna bo powoduje skurcze.
Ale tymiankiem mnie zastrzeliliscie ja go wszedzie daje:P
Zycze milego wieczoru z mezem fajnie ze sobie taki wygospodarowaliscie:D moj wlasnie dolaczyl do mnie bo takto male dziecko gralo sobie na PSP, ehh oni nigdy nie wydorosleja:D:D

pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/relgpiqvaekund3p.png

Odnośnik do komentarza

Oj, oj, oj - dzisiaj pół dnia ze znajomymi, a tutaj tyle do nadrobienia ;) Dobrze, że wczoraj był chwilowy problem z dodawaniem postów, ponieważ znowu bym dwa dni nadrabiała :)

Natka, wiem dokładnie co to znaczy nie znać grupy krwi. Ja dopiero w zeszłym tygodniu miałam pobraną krew na oznaczenie grupy, ponieważ pan doktor bardzo się zdziwił jak to ja (matka) mogę nie znać własnej grupy krwi. Wszystkie pacjentki, które do niego chodzą znają i on nie musi im dawać skierowań. A z konfliktem serologicznym jest tak jak pisała armin. Jeżeli pierwsza ciąża to nie masz się czym martwić, jeżeli kolejna, to po pierwszej ciąży powinnaś była dostać przeciwciała.
Kukurydza dziękuję Ci za namiary na blogi o fotelikach. Przyznam się, że te artykuły otworzyły mi oczy. Chyba naprawdę przeczytałaś już cały internet ;)
Natalia masz śliczny brzuszek :) nie martw się, że jest mały - zdąży urosnąć :)
Fizka, cieszę się bardzo, że po badaniach wszystko w jak najlepszym porządku :)
Edzia u mnie kłucie ostatnio się nasiliło. Jednak bardziej określiłabym to jako kłucie w prawej pachwinie. Wczoraj przez chwilę nawet przez to nie mogłam chodzić i musiałam to wyleżeć. Myślę, że to rozciąganie się macicy.
A codo siemienia lnianego to mnie zaskoczyłaś. Mi ostatnio lekarka zaleciła picie naparów z siemienia lnianego na ból gardła i przeziębienie. Dużo bardziej przestrzegała mnie przed braniem paracetamolu - natomiast kuracji domowo- ziołowych dostałam całą listę :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cvcqg7uqp0k1k.png
https://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3kue94fgjm.png

Odnośnik do komentarza

Bina ja znam kilka dziewczyn które rodziły w Pro-Familii i są zadowolone . Faktem jest to że w razie komplikacji muszą transportować do innego szpitala więc tu jest jakieś ryzyko ....
Moja koleżanka będzie tam rodzić w lipcu więc będe miała świeże informacje i dowiem się co nieco .
Dla mnie osobiście połowe sukcesu będe miała za sobą jeśli będe się szuła w pełni konfortowo podczas porodu tz. wyvodne jedno osobowe sale prysznic w pokoju warunki domowe itp. a jeśli chodzi o personel to wydaje mi się że tam jest o wiele lepiej bo jest to szpital prywatny i jednak standard "usług" pomocy i tego jak sie tobą zajmą itp. jest na wysokim poziomie .
Nie wiem z jakiego roku czytałaś opinie na temat tego szpitala może już są jakieś stare i od tamtego czasu wiele się zmieniło

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37uay3iae2ngpt.png

Odnośnik do komentarza

Patrycja08, jakoś nie słyszałam żeby odsyłali do innego szpitala. Myślę, że wszystko bedzie ok :)
Tak, ja chodzę na wizyty prywatnie, ale przez to rozszerzenie ubezpieczenia w pracy od kwietnia będe miała prowadzenie ciąży w Pro-Familii za darmo. Więc teraz jeszcze zaplace za genetyczne i tyle. Mam je akurat 30 marca :D
A ty gdzie chodzisz do ginekologa?

mmj, dzięki ;) Z tego co pamiętam, ty też już czujesz ruchy. Odczuwasz codziennie, czy co kilka dni? U mnie wczoraj było troche boksowania :D Dziś rano mały też dał się znać.

Bina, u mnie i u mojego M w pracy wszyscy rodzili w Pro-Familii i absolutnie każda jest bardzo zadowolona. Mi na razie też wszystko odpowiada. A o negatywych opiniach słyszałam tylko od osób, które tam nigdy nie byli :)
Kilka lat temu w szpitalu nie było oddziału neonatologii III poziomu z intensywną opieką medyczą i dlatego w ciężkich przypadkach odsyłali na Lwowską. Więc od tej pory trochę się pozmieniało :)

Odnośnik do komentarza

Edzia85, Anula u mnie też zdarzają się te kłucia w pochwie zazwyczaj kiedy się ruszam dziś jak wracałam z zakupów to poczułam takie dwa uklucia zdarzyło mi się to moze piąty raz przez te 16 tygodni

Polecicie jakaś dobrą i bezpieczną odżywkę do paznokci? bo tragedia z nimi u mnie o dziwo włosów jakby mi przybyło :D
A tu moje 16 tygodni ;)

monthly_2016_03/sierpniowki-2016_45095.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvmg7yia7b44tb.png

Odnośnik do komentarza

mroczna - ale dziwne z tym Twoim lekarzem i skierowaniem na badanie grupy krwi. Ja od razu mówiłam lekarzowi, że wiem, jaką mam grupę. Byłam bardzo długo honorowym dawcą krwi i w nocy o północy wyrecytuję, że mam 0RH+, ale według niego to nie wystarcza, trzeba mieć zbadaną grupę i przeciwciała i wynik na papierze wpięty do książeczki ciążowej.

Co do kłuć różnych - mnie męczy czasami taki ból idący z biodra, czasem aż do kolana. Jakby mnie kość bolała w środku. Czasem nawet ten ból budzi mnie w nocy. Najpierw w ogóle nie połączyłam tego z ciążą, a potem poczytałam internet i wyszło mi, że jak najbardziej może mieć związek z luzowaniem się więzadeł pod wpływem hormonów ciążowych itp. Podobno pomaga podpieranie się poduchami w czasie spania. Do mnie wczoraj przyjechała ciążowa poducha rogal i dzisiejsza noc przeszła bez żadnych dolegliwości oprócz tradycyjnego budzenia na picie. Czy też tak macie, że pijecie jak smoki wawelskie? Ja bez względu na to, ile bym nie wypiła wieczorem, to i tak budzę się w nocy z zaschniętym gardłem i muszę się napić.

Ale świetne te torby skip hop, o których pisałyście wcześniej. Też mi się taka zamarzyła. I rewelacyjny pomysł z tabelką zakupową, też już sobie taką założyłam:)

Odnośnik do komentarza

mmj, moje maleństwo na razie kopało gdy oglądałam serial na podstawie filmów Omen o Damianie, a potem gdy czytałam znaczenie tego imienia :D Teraz się zastanawiam czy kopie bo mu się podoba to imię czy odwrotnie :D

Dziewczyny, ja też odczuwam kłucia. Gdy chodzę szybko na obcasach to czuje kilka razy dziennie.

Basia, też mam straszny problem z paznokciami, zaczęły mi się bardzo rozdwajać. Kiedyś uratowała mnie odżywka Eveline 8w1. Ale ma dużo kwasu metanowego. Dlatego w ciąży boje się jej stosować. A brzusio masz cudny ;) drobniutki.

Patrycja08, to może zmień go jeżeli Ci się średnio plodoba? Jest dużo dobrych specjalistów przyjmujących na NFZ. Też wcześniej chodziłam prywatnie do jednego specjalisty, który mnie normalnie olewał, wizyty trwaly po 5 min i przez niego nie miałam usg przezierności karkowej. Teraz chodzę do Ulmana. I na razie jestem bardzo zadowolona. Wizyty są dość długie, ale wszystko opowie, wytłumaczy i na wszystkie pytania dostaje odpowiedzi. Większość kobiet z pracy mojego M rodziły właśnie u niego. Niezbyt zadowolona była tylko jedna, bo wg niej lekarz jest "zbyt czuły" :)

Odnośnik do komentarza

Ja używam od 3 lat eveline 8w1, teraz w ciąży tez. Nie wydaje mi się, żeby przez paznokcie miało się coś wchłonąć. W przeciwnym razie lakiery do paznokci juz dawno by nas zabiły :)

Ula_S wyglada na to, ze z krwia to prawda. Trzeba mieć ten papierna grupę krwi, inaczej się "nie liczy". Mi kazali to nosić zawsze przy sobie razem z karta ciąży.

Basia pięknie rośniecie!! :))))

Mroczna uwierz, że gdybyśmy rozmawiały 2 miesiące temu, to zarzekalabym się, ze kupie wozek 3w1 i będę w nim wozić dzieci w aucie i kłaść na "posiedzenie". :) Potem przypadkiem trafiłam na jakiś sponsorowany artykuł o fotelikach, potem była o tym dyskusja na forum i Mamalina zwróciła uwagę na kilka rzeczy, wiec zaczęłam drążyć :) Ciesze się, że dotarłam do tych informacji bo wbrew pozorom nie jest to "wiedza powszechna" :)

Edzia ja też się wsłuchuje. Czasem jestem zaskoczona, że brzuch może boleć na tyle różnych sposobów! :D
Spokojnie, podobno szyjka często się skraca bezobjawowo wiec nie musisz tego wiązać. Lez te 2 tygodnie bo i tak nic nie zmienisz a potem się wszystkiego dowiesz:)

Catya- dziękuję :) Staram się łapać każda chwilę. Bardzo polubiłam to nasze życie "przed dziecmi" i czasem zastanawiam się jak to będzie, kiedy mój mąż nie będzie TYLKO mój :)

A ja ogłaszam, że po 72 dniach w końcu udało mi się wyjść z domu ( w celu innym niż do lekarza) :D Wyszliśmy z mężem na kolacje, teraz odpoczywam bo czuje się, jakbym była przynajmniej w Berlinie na nogach :)
Lekarz kazał się oszczędzać, polegwiać, ale mam zielone światło na wstawanie. Raz w tygodniu to chyba nie grzech.... ;)
Czułam się jak ósmy cud świata, kiedy przemaszerowalam przez całą restauracje do lazienki, dumnie wypinajac brzuch! :D

monthly_2016_03/sierpniowki-2016_45098.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...