Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

~Bea.ta1
czesc Wiedzmiska :D

dostalam dzis wynik testu PAPPa wyszedl dobrze!!!! jestem przeszczesliwa :)))))
w zwiazku z tym oderwalam na prawie caly dzien od mysli, czy z fasola wszystko w porzadku i zajelam sie starsza, zaniedbana latorosla:)
pochwale sie Wam-moje dziecko idzie na kurs prawa jazdy (a niedawno sie urodzilo :))

No pięknie wiedzmo

Zaniedbujesz starsza latorosl haha
A beeee mama

Niech robi to prawko będzie potrzebny dodatkowy kierowca

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

stardust.serw
~Bea.ta1
czesc Wiedzmiska :D

dostalam dzis wynik testu PAPPa wyszedl dobrze!!!! jestem przeszczesliwa :)))))
w zwiazku z tym oderwalam na prawie caly dzien od mysli, czy z fasola wszystko w porzadku i zajelam sie starsza, zaniedbana latorosla:)
pochwale sie Wam-moje dziecko idzie na kurs prawa jazdy (a niedawno sie urodzilo :))

No pięknie wiedzmo

Zaniedbujesz starsza latorosl haha
A beeee mama

Niech robi to prawko będzie potrzebny dodatkowy kierowca

dokladnie:) na zlot wiedzm na Lysej Gorze :)

Odnośnik do komentarza

~Bea.ta1
stardust.serw
~Bea.ta1
czesc Wiedzmiska :D

dostalam dzis wynik testu PAPPa wyszedl dobrze!!!! jestem przeszczesliwa :)))))
w zwiazku z tym oderwalam na prawie caly dzien od mysli, czy z fasola wszystko w porzadku i zajelam sie starsza, zaniedbana latorosla:)
pochwale sie Wam-moje dziecko idzie na kurs prawa jazdy (a niedawno sie urodzilo :))

No pięknie wiedzmo

Zaniedbujesz starsza latorosl haha
A beeee mama

Niech robi to prawko będzie potrzebny dodatkowy kierowca

dokladnie:) na zlot wiedzm na Lysej Gorze :)

No baaaa : D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

U mnie też buraczki ale tylko jako surówka do gulaszu :D

Muszę kupić jakiś nowy proszek do prania bo obecny mnie rozwala tzn jego zapach...bleeee

Zachciało mi się marchewki z groszkiem do schabowych i ziemniaczkow...chyba jutro zrobię

Siedzę z najmłodszymi w domu, Majeczka dzisiaj już troszke odzyla...jeszcze 10dni w domu przed nami. W nocy budzi sie przewaznie jeden raz ale z płaczem i wtedy od razu calpol. Przez dwa dni nic nie mówiła - wszystko na migi albo wzruszala ramionami. Dziś zaczęła juz mówić :)

Witaj Ninatka:))

Dziewczyny dobrze że badania i usg w porzadku, oby tak dalej do szczesliwego finału :)

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw3e3k4js4kvrf.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny Jodid w dawce 0,2 mg. Tak zalecił endokrynolog. TSH mam za wysokie. Co to nieprawidłowe tsh w ciąży robi?

Wy tak o tym jedzeniu, a ja po prostu nie mogę na nic patrzeć. Mam wspaniałą teściową (!) która gotuje obiady. I mi tak z Mężem wmuszają na siłę. Możliwe, że to przez progesteron tak się nie chce jeść?

Podziwiam Was dziewczyny, które ogarniacie starsze dzieci, że macie siłę zrobić obiad, odebrać ze szkoły itp.

http://www.suwaczki.com/tickers/p19u9n73pwoq2or9.png

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny. Jestem tu pierwszy raz, chciałam dołączyć ponieważ termin porodu mam na 01.06.16 r. Jest mi ciężko nadążyć nad wcześniejszymi postami, wiec postaram się być na bieżąco od teraz. Jedna z Was pisała o teście Pappa, moje pytanie czy miałaś wskazania ku temu? Na ostatniej wizycie mój gin wspomniał, że jest taki test krwi i ze na następnej wizycie porozmawiamy czy chce go zrobi. Trochę mnie to dziwi, bo ten test robi się z reguły w grupie ryzyka lub jeśli wyjdzie coś nie tak. Trochę się martwię, bo na usg gin stwierdził, że płód ma przepukline pępkowa, ale że do 13tc powinna zniknąć. Trochę się teraz martwię ;(

Odnośnik do komentarza

Moniaaaa
U mnie też buraczki ale tylko jako surówka do gulaszu :D

Muszę kupić jakiś nowy proszek do prania bo obecny mnie rozwala tzn jego zapach...bleeee

Zachciało mi się marchewki z groszkiem do schabowych i ziemniaczkow...chyba jutro zrobię

Siedzę z najmłodszymi w domu, Majeczka dzisiaj już troszke odzyla...jeszcze 10dni w domu przed nami. W nocy budzi sie przewaznie jeden raz ale z płaczem i wtedy od razu calpol. Przez dwa dni nic nie mówiła - wszystko na migi albo wzruszala ramionami. Dziś zaczęła juz mówić :)

Witaj Ninatka:))

Dziewczyny dobrze że badania i usg w porzadku, oby tak dalej do szczesliwego finału :)

Ja dzisiaj śpię hehe 15 min aktywna i potem godzina snu to silniejsze ode mnie

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

Boze ale mam teraz smaka na buraki i placki ziemniaczane wiedzmy :)
Moje usg ok. Warto bylo isc bo sie uspokoilam. Zolwik ma 3,58 cm.
Mi tez dzis endokrynolog przepisal jodik w dawce 0,2 mikrograma dziennie. Powiedziala tez ze jezeli zaczne brac witaminy ciazowe to maja juz nie zawierac jodu zeby sie nie dublowaly. Powiedziala tez ze gotowe witaminy z jodem dla kobiet w ciazy sa gorsze niz jodik bo tam "niewiadomo ile jodu nawet jest" ale ona dziwna byla i dopytam swojego gin o to.
Ninatka ja chodze do poradni patologii ciazy do dr Teligi. To specjalistka od chorob ziarniakowatych itp. Chode tez do nie prywatnie. Usg prenatalne mam na karowej. Teliga wypisala mi skierowanie na ostatniej wizycie i od razu sie zapisalam.
Ninatka jak masz za wysokie tsh tzn zd masz niedoczynnosc i powinnas eutyrox brac zeby obnizyc tsh.
Gratuluje dobrych wynikow dziewczyny!

http://www.suwaczek.pl/cache/7cc5c5ed9a.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

~Agnezz
Witam dziewczyny. Jestem tu pierwszy raz, chciałam dołączyć ponieważ termin porodu mam na 01.06.16 r. Jest mi ciężko nadążyć nad wcześniejszymi postami, wiec postaram się być na bieżąco od teraz. Jedna z Was pisała o teście Pappa, moje pytanie czy miałaś wskazania ku temu? Na ostatniej wizycie mój gin wspomniał, że jest taki test krwi i ze na następnej wizycie porozmawiamy czy chce go zrobi. Trochę mnie to dziwi, bo ten test robi się z reguły w grupie ryzyka lub jeśli wyjdzie coś nie tak. Trochę się martwię, bo na usg gin stwierdził, że płód ma przepukline pępkowa, ale że do 13tc powinna zniknąć. Trochę się teraz martwię ;(

czesc Agnezz, ja pisalam o Pappie, moim wskazaniem byl wiek (skonczylam 42 wiosny:))) i mimo ze pierwsza czesc badan prenatalnych z usg wyszla dobrze, to dla pewnosci zrobiono mi wlasnie Pappe z krwi
oprocz wieku 35 plus wskazaniem sa wczesniejsze anomalie genetyczne,
co do przepukliny - jak juz ktoras dziewczyna dzis chyba napisala - to forum jest szczesliwe, takze nie martw sie, bo z dzidzia bedzie wszystko dobrze :)

Odnośnik do komentarza

Witaj Agnezz :)
Ja np.nie wiem czy będę miała ten test. Wiem ze krew będą mi pobierać ale czy to o to chodzi to nie wiem. Dowiem się 30 listopada.

Wyobrazcie sobie że zajechalam do baru na barszczyk z uszkami. Jak dla mnie byl trochę za pikantny ale zjadłam. Wzięłam jeszcze pasztecik ze szpinakiem, suszonymi pomidorami i serem feta oraz nalesnik z serem. I wszystko zjadłam. I teraz mi niedobrze. Zresztą wcześniej też było mi niedobrze. Mdłości popludniowo-wieczorno-nocne nasilają się :/
A brzuch rośnie mi w oczach...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jqv6ew1kq.png
(*) Aniołek 13.01.2015 (8 tc.)

Odnośnik do komentarza

ninatka
Dziewczyny Jodid w dawce 0,2 mg. Tak zalecił endokrynolog. TSH mam za wysokie. Co to nieprawidłowe tsh w ciąży robi?

Wy tak o tym jedzeniu, a ja po prostu nie mogę na nic patrzeć. Mam wspaniałą teściową (!) która gotuje obiady. I mi tak z Mężem wmuszają na siłę. Możliwe, że to przez progesteron tak się nie chce jeść?

Podziwiam Was dziewczyny, które ogarniacie starsze dzieci, że macie siłę zrobić obiad, odebrać ze szkoły itp.

czesc ninatka poczytaj na temat TSH masz link
http://www.tarczyca.info/jak-diagnozujemy-tarczyce/podwyzszone-stezenie-tsh/

Odnośnik do komentarza

Agnezz u mnie w przychodni lekarka dała mi z automatu jedno skierowanie na usg genetyczne i test z krwi. Samo usg daje ok 75%pewności co do wad genetycznych razem z testem pappa 95%.
Dostałam skierowanie bo wcześniej poroniłam i teraz lekarka stwierdziła niby tachykardie u dziecka ale na genetycznym się nie potwierdziła.
Przepuklina pępkowa na tym etapie ciąży jest normą i nie powinna niepokoić potem znika.

Odnośnik do komentarza

ninatka
Bea.ta1 gratuluję prawidłowego wyniku testów :) Nic, tylko świętować :).

dziekuje :)
a co do braku apetytu to powiem Ci, ze generalnie tez tak mam, na nic konkretnego ochoty nie mam ale jak poczuje sie glodna i zaczne jesc to juz jem, sa male wyjatki, kiedy naprawde mi sie czegos chce i robie innym wiedzmom ochote (jak wczoraj tym pstragiem) ale tak jak dzis jest prawie 19 a ja nie jadlam jeszcze obiadu, bo nie mialam apetytu,
nic nie mowie mojej mamie, bo by mnie chyba do kroplowki podlaczyla :)))

Odnośnik do komentarza

~Agnezz
Witam dziewczyny. Jestem tu pierwszy raz, chciałam dołączyć ponieważ termin porodu mam na 01.06.16 r. Jest mi ciężko nadążyć nad wcześniejszymi postami, wiec postaram się być na bieżąco od teraz. Jedna z Was pisała o teście Pappa, moje pytanie czy miałaś wskazania ku temu? Na ostatniej wizycie mój gin wspomniał, że jest taki test krwi i ze na następnej wizycie porozmawiamy czy chce go zrobi. Trochę mnie to dziwi, bo ten test robi się z reguły w grupie ryzyka lub jeśli wyjdzie coś nie tak. Trochę się martwię, bo na usg gin stwierdził, że płód ma przepukline pępkowa, ale że do 13tc powinna zniknąć. Trochę się teraz martwię ;(

czesc Agnezz
ja pisalam o Pappie, wskazaniem do niego byl moj mlody wiek (mam 42 wiosny) :D inne wskazania to wczesniejsze ewentualne aberracje chromosomalne lub wady genetyczne, jest to jakby druga czesc badania prenatalnego -pierwsza to usg i badanie m.in. przeziernosci karkowej

Odnośnik do komentarza

ninatka
Dziewczyny Jodid w dawce 0,2 mg. Tak zalecił endokrynolog. TSH mam za wysokie. Co to nieprawidłowe tsh w ciąży robi?

Wy tak o tym jedzeniu, a ja po prostu nie mogę na nic patrzeć. Mam wspaniałą teściową (!) która gotuje obiady. I mi tak z Mężem wmuszają na siłę. Możliwe, że to przez progesteron tak się nie chce jeść?

Podziwiam Was dziewczyny, które ogarniacie starsze dzieci, że macie siłę zrobić obiad, odebrać ze szkoły itp.


Powoduje poronienia i obniża IQ dzidzi. Tylko nie czytaj"mądrych" artykułów w necie o tym bo możesz się zestresować, a lekarz mi dziś zabronił czytać i mówił że piszą o tym jacyś dziwni ludzie i tylko matki straszą. Ja biorę 0,15 bo tyle jest w femibionie.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09zbmhgv16dcva.png

Odnośnik do komentarza

Paula0305
Po wizycie ;)
Dziękuje za miłe słówka i za kciuki - jesteście kochane :*
Widziałam dziś swoje 5,4 cm szczęście i słyszałam jego maleńkie serduszko :) Och uspokoiłam się, bo wszystko jest okey :) Kartę ciąży mam odebrać we wtorek.
Dobrze, że i u Was dobrze :) Miłego wieczorku :)

super:) oby tak dalej te nasze dzieciatka sie rozwijaly :)))

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny nie wiem czemu ale tu na forum jest mylone badanie prenatalne z badaniem genetycznym. Owszem badanie prenatalne ma test z krwi oraz badanie usg genetyczne ale miedzy 11 a 14 tyg każda z nas będzie miała robione badanie w którym bada się miedzy innymi przezierność karkowa i to badanie jest robione bez względu na wiek czy wskazania. Nie wiem czy to jest spowodowane tym że tyle inf mylnych jest w necie (?) bo ja sama Was pytałam czym te badania się różnią. I gin mi w końcu wytłumaczył że prenatalne to i test i usg ale i każda mama takie usg w swoim gabinecie będzie mieć. To takie pierwsze ważne usg a potem będzie usg połówkowe które też jest bardzo ważne i każda będzie miała robione.
No chyba że już całkiem nic nie wiem:P

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09zbmhgv16dcva.png

Odnośnik do komentarza

Nikaa76
Witaj Agnezz :)
Ja np.nie wiem czy będę miała ten test. Wiem ze krew będą mi pobierać ale czy to o to chodzi to nie wiem. Dowiem się 30 listopada.

Wyobrazcie sobie że zajechalam do baru na barszczyk z uszkami. Jak dla mnie byl trochę za pikantny ale zjadłam. Wzięłam jeszcze pasztecik ze szpinakiem, suszonymi pomidorami i serem feta oraz nalesnik z serem. I wszystko zjadłam. I teraz mi niedobrze. Zresztą wcześniej też było mi niedobrze. Mdłości popludniowo-wieczorno-nocne nasilają się :/
A brzuch rośnie mi w oczach...


Mi w oczach nie rośnie tylko normalnie rośnie hehe

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

gusia1910
Dziewczyny nie wiem czemu ale tu na forum jest mylone badanie prenatalne z badaniem genetycznym. Owszem badanie prenatalne ma test z krwi oraz badanie usg genetyczne ale miedzy 11 a 14 tyg każda z nas będzie miała robione badanie w którym bada się miedzy innymi przezierność karkowa i to badanie jest robione bez względu na wiek czy wskazania. Nie wiem czy to jest spowodowane tym że tyle inf mylnych jest w necie (?) bo ja sama Was pytałam czym te badania się różnią. I gin mi w końcu wytłumaczył że prenatalne to i test i usg ale i każda mama takie usg w swoim gabinecie będzie mieć. To takie pierwsze ważne usg a potem będzie usg połówkowe które też jest bardzo ważne i każda będzie miała robione.
No chyba że już całkiem nic nie wiem:P

Gusia czyli jak ja mam tylko usg z badaniem przeziernosci ale bez badania krwi to jak mam pisac ze co to jest? Bo sie pogubilam.

http://www.suwaczek.pl/cache/7cc5c5ed9a.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Stardust masz dar rozbawiania ludzi. Znowu się zaśmiałam w głos. No mi też normalnie rośnie. Brzuch oczywiście :D

Cieszę się że na tym forum jest nas kilka takich nieco starszych nastolatek około 40-ki. Ja jak na razie czuję sie na 10 lat mniej niż mam :D
***
Ale my jesteśmy super babki :D Tak namieszamy z tymi badaniami ze później nie wiadomo o co chodzi :D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jqv6ew1kq.png
(*) Aniołek 13.01.2015 (8 tc.)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...