Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

agnieszka.94
Pomocy :( czy Wy tez macie zgagę? Biorę rennie ale i to juz nie pomaga :( i jeszcze na dodatek ostatnie dni dzidzia sie pfzekrecila na prawa strone i z tej kopala, a dzisiaj jeszcze nic nie czułam :( tak sie boje z tymi ruchami ze nie wiem :( z lewej jak kopala to czułam bardzo dobrze, a teraz boje sie ze jest cos nie tak :(

Coś dziewczyny wcześniej pisały, że tabletki na zgagę są słabe, wodę z sodą piły lub mleko i jeszcze coś było, ale nie pamiętam co :-) co do ruchów to u mnie przez 2dni też córcia była spokojniejsza, bo na inną stronę niż zwykle przeszła, ale jak się wgl rusza to jest ok, trzeba się martwić jak ruchów się w ogóle nie czuje także głowa do góry :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65g12tlxjhu.png]Tekst linka[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yzbmhm2h6i2ua.png

Odnośnik do komentarza

Asica ja również życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia!! wszystko bedzie/musi być dobrze:)

dziewczyny z cukrzycą ciążową - chciałam zapytać jakie macie normy cukru na czczo i godz po posiłku? jestem już kilka dni na diecie i już sama głupieje bo nadal nie mieszczę się w normach podanych przez lekarza, czy Wam pomogła coś dieta?? :( swoja droga to palce juz mam tak pokłute, że nie wiem który palec wybierać:(

http://s9.suwaczek.com/201606087248.png

Odnośnik do komentarza

Agnieszka, co do ruchów to dziecko jest jezcze bardzo mało i ułożyło się pewnie tak nie fortunnie ze słabo czujesz ruchy.Mowisz ze dziś jeszcze nie czułas, czyli to dopiero pół dnia, nie ma się co martwić. Moj robaczek jest na tyle wstydliwy ze jak tatuś w wekend nie pracuje, cały dzień jestesmy razem to on praktycznie wogóle nie daje o sobie znać:) Co do zgagi to ja mam po sokach, ale nie męczy mnie na tyle bym musiała coś brać, pocierpie troche i rano już jest ok.Zresztą staram się ich nie pic z tego powodu.

http://www.suwaczek.pl/cache/0636c7f1be.png

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczynki po weekendzie. Czytałam Was caly czas ale od tygodnia jakoś słabo się czuję. Odstawiłam duphaston, przejęłam się może za bardzo tą przepukliną zwłaszcza ze w czwartek ten co robił usg stwierdził ze mala to ona nie jest. Brzuch mam często twardy ale to pewnie przez duphaston. Biorę więcej magnezu i w ostateczności nospę. Koleżanka która w zeszłym roku urodziła przed terminem ledwo kilogramową córeczkę nastraszyla mnie zeby nie brać na wyrost nospy chociaż lekarze ją nalogowo każą brać na bile brzucha. Ale tam w szpitalu jej powiedzieli że po nospie można przegapić skurcze jak coś się dzieje i w razie czego nie zdążyć do szpitala dlatego staram się kłaść jak tylko coś się dzieje i jak mogę akurat. Bo ostatnio w sklepie ledwo doszlam do auta. Poza tym boli mnie masakrycznie krocze zaliczyłam juz kilka biegunek i miałam stresa że coś się dzieje. Na szczęście z tą biegunką to chyba jakiś wirus bo właśnie mi córcia wykazuje podobne objawy. Wczoraj goraczka a dzisiaj biegunka. Także siedzimy dzisiaj w domu. Leżymy sobie na tyle ile się da przy dziecku. Pogoda też nie nastraja. Jutro idę na ponowną konsultację do chirurga z wynikami z usg. Ciekawe co mi powie. Całe szczęście ze chociaż problemy z cukrem mnie nie dotyczą. Także dziewczyny z cukrzycą i zgagą i innymi dolegliwościami trzymajcie się damy jakoś radę. Ja raczej juz w maju urodzę. Będzie dobrze jak do 20 dotrwam do polowy też będzie dobrze. Buziaki

Odnośnik do komentarza

A z pozytywów ciąży to pani kasjerka milo mnie wczoraj zaskoczyła w biedronce. Zauważyła brzuszek ale chyba nie chciała palnąć gafy i pyta czy ja przypadkiem w ciąży jestem. I poprosila mnie do przodu. Drobny gest a jednak miło. Powiedziała że na przyszłość mam się niczym nie przejmować tylko korzystać póki mogę bo jeszcze jej zemdleję w sklepie.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie Mamusie!
Asica trzymaj się, nie może być za łatwo widocznie;)
Aga8207 trzymam kciuki żeby dzidzia siedziała w brzuchu dokąd będzie bezpiecznie dla niej. O nospie też swego czasu czytałam żeby z nią uważać.

Ja w środę słyszałam że mam mały brzuszek a do weekendu nie wiem co się podziało bo zmieniłam się w małą beczkę już. Czy to jest normalne zeby brzuch tak nagle skoczył i to sporo?:)

Odnośnik do komentarza

gosiakzk
Asica ja również życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia!! wszystko bedzie/musi być dobrze:)

dziewczyny z cukrzycą ciążową - chciałam zapytać jakie macie normy cukru na czczo i godz po posiłku? jestem już kilka dni na diecie i już sama głupieje bo nadal nie mieszczę się w normach podanych przez lekarza, czy Wam pomogła coś dieta?? :( swoja droga to palce juz mam tak pokłute, że nie wiem który palec wybierać:(


Hej, mnie przeskoczyło ponad normę tylko dwa razy nad czczo miałam 92 i raz po śniadaniu 121. Ale ja i przed dietą jak sobie mierzyłam miałam wszystko w normie.
Co do zgagi polecam też kefir.
Asica trzymaj się. Będzie dobrze

http://www.suwaczek.pl/cache/0b0360c712.png

Odnośnik do komentarza

Aga8207, ale nie chodzisz do pracy z tym wszystkim tak ogolnie? Odpoczywaj jak najwiecej, relaksuj sie, nie mysl o wczesniakach, wizualizuj spokojna ciaze do terminu. Trzymam kciuki, zeby taka byla.

Co do milych gestow, to w rosmanie notorycznie mnie panie wolaja do kasy z kolejki, w moim warzywniaku mam w ogole obsluge az milo, ale ostatnio w jakims markecie najpierw pani klientka w kolejce mnie zawolala, a potem jej maz powiedzial ekspedientce jak byla ich kolej "ja nie powiem co chce, poki nie obsluzy pani bez kolejki tej pani w ciazy". A mnie to jakos tak rozczulilo, ze sie prawie pobeczalam :-)

Odnośnik do komentarza

gosiakzk
Asica ja również życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia!! wszystko bedzie/musi być dobrze:)

dziewczyny z cukrzycą ciążową - chciałam zapytać jakie macie normy cukru na czczo i godz po posiłku? jestem już kilka dni na diecie i już sama głupieje bo nadal nie mieszczę się w normach podanych przez lekarza, czy Wam pomogła coś dieta?? :( swoja droga to palce juz mam tak pokłute, że nie wiem który palec wybierać:(

Gosiu, ja mam na czczo do 90, a godzinę po posiłku żeby nie przekraczało 120. Nie martw się, trzeba dostosować co pasuje... Ja ostatnio wypiłam szklankę mleka wieczorem na lepszy sen i miałam 174 mg! Już więcej się mleka nie tykam... A Ty jakie masz normy? ostatnio liczyłam, że w sumie mierzyłam cukier ok 70 razy to tak z 10 razy byłam ponad normę.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1by0oenb.png

Odnośnik do komentarza

Marzi82
Witam wszystkie Mamusie!
Asica trzymaj się, nie może być za łatwo widocznie;)
Aga8207 trzymam kciuki żeby dzidzia siedziała w brzuchu dokąd będzie bezpiecznie dla niej. O nospie też swego czasu czytałam żeby z nią uważać.

Ja w środę słyszałam że mam mały brzuszek a do weekendu nie wiem co się podziało bo zmieniłam się w małą beczkę już. Czy to jest normalne zeby brzuch tak nagle skoczył i to sporo?:)

Co do wielkosci brzucha mialam tak samo jakos dwa tygodnie temu - caly dzien w pracy bolal mnie brzuch, a wieczorem odkrylam ze jest ogromny, i tak przez kilka kolejnych dni. Teraz juz sie "zatrzymal"

Odnośnik do komentarza

kamilaaa_n
gosiakzk
Asica ja również życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia!! wszystko bedzie/musi być dobrze:)

dziewczyny z cukrzycą ciążową - chciałam zapytać jakie macie normy cukru na czczo i godz po posiłku? jestem już kilka dni na diecie i już sama głupieje bo nadal nie mieszczę się w normach podanych przez lekarza, czy Wam pomogła coś dieta?? :( swoja droga to palce juz mam tak pokłute, że nie wiem który palec wybierać:(

Gosiu, ja mam na czczo do 90, a godzinę po posiłku żeby nie przekraczało 120. Nie martw się, trzeba dostosować co pasuje... Ja ostatnio wypiłam szklankę mleka wieczorem na lepszy sen i miałam 174 mg! Już więcej się mleka nie tykam... A Ty jakie masz normy? ostatnio liczyłam, że w sumie mierzyłam cukier ok 70 razy to tak z 10 razy byłam ponad normę.

No mi na czczo wychodzi 95, po posiłku 125-128:-( może za krótko jestem na diecie żeby w normach wszystko było???:((

http://s9.suwaczek.com/201606087248.png

Odnośnik do komentarza

Sara91
To ja już chyba wolałam wzdęcia...teraz muszę się przy każdym ruchu pilnować by przy narzeczonym nie... :D

No nie wiem czy bys wolala, bolaly jelita, ze wstac z krzesla nie moglam.
Gazy sa uciazliwe owszem, ale dla zdrowia lepsze ;-)
A jak mowil moj kolega... Nie jjestesie na prawde razem poki nie puszczacie w swoim towarzstwie bakow... ;-) zart oczywiscie, ale idealnie pasuje do naszych meczarni ;-)

Odnośnik do komentarza

Gazy ;/ Jedyny powód przez który się cieszę, że mój P pracuje na wyjazdach O.o co prawda zdarzało się coś tam gdzieś tam bo nie da się inaczej jak mieszka się razem przez 3 lata O.o Ale od momentu jak jestem w ciąży to jest jakaś masakra :( Fakt lepsze gazy niż wzdęcia czy kolki jelitowe :) Pewnego czasu miałam takie kolki, że jak łapał mnie skurcz to płakałam z bólu zagryzając poduszkę ;/ Porażka

Ma któraś problem z nadwrażliwą skórą ? czasami mam wrażenie jakby w ciało wbijało mi się tysiące maleńkich igiełek ;/ i non stop mam czerwone kropki :(

Co do brzuszka wdg mnie jest oki nie za duży ale już coś widać... Tylko te wszystkie mądre ciotki, które wmawiają mi że coś musi być nie tak, bo dla nich jest stanowczo za mały. One w 6 mc miały już konkretne O.o No cóż jak się żarło na ilość a nie jakość :D

Odnośnik do komentarza

Jola AN
Marzi82
Witam wszystkie Mamusie!
Asica trzymaj się, nie może być za łatwo widocznie;)
Aga8207 trzymam kciuki żeby dzidzia siedziała w brzuchu dokąd będzie bezpiecznie dla niej. O nospie też swego czasu czytałam żeby z nią uważać.

Ja w środę słyszałam że mam mały brzuszek a do weekendu nie wiem co się podziało bo zmieniłam się w małą beczkę już. Czy to jest normalne zeby brzuch tak nagle skoczył i to sporo?:)

Co do wielkosci brzucha mialam tak samo jakos dwa tygodnie temu - caly dzien w pracy bolal mnie brzuch, a wieczorem odkrylam ze jest ogromny, i tak przez kilka kolejnych dni. Teraz juz sie "zatrzymal"

Dzięki za odpowiedź. Jeśli miałby rosnąć w takim tempie to za 3 dni pewnie już się z łóżka nie podniosę ...mam wrażenie że przez weekend zrobił się 2 razy większy niż był.

Odnośnik do komentarza

Hej :)
Wczoraj robiłam glukozę zobaczymy co wyjdzie. Niestety takie uroki ciąży a to cukrzyca a to zgaga czy gazy. Jeżeli to przetrwamy to nic nas nie pokona. Jej ale ten półpasiec to się przestrAszylam, gdzie złapałaś wirusa? Trzymaj się mocno i nie drap się! Mój brzuch jeszcze wczoraj był delikatnie zaokrąglony a dzisiaj to juz piłka i tez mnie to zastanawia jak to możliwe. Zazdroszczę jeżeli sobie odpoczywacie ja siedzę na mega nudnym wykładzie ;) dzisiaj wizyta u lekarza mam nadzieje ze Laura jest zdrowa i rozwija się Prawidłowo. Trzymajcie kciuki odpoczywajcie i cieszcie się maluszkami póki nie płaczą ;)

http://s1.suwaczek.com/201606257448.png

Odnośnik do komentarza

Każda z nas ma i będzie miała innej wielkosci brzuch ;) rozmawialam z kolezanka ostatnio ktora już urodzila i się mnie pytała ile mam w obwodzie w pępku, no to zmierzyłam i miałam wtedy 95/96, a ona będąc w 8/9 miesiącu miała 98 :D zmierzyłam sobie ponownie po kilku dniach i już miałam 97 :P I zaznacze, że przytyłam prawie 9kg, ale naprawdę wszystko mam w biuscie i brzuchu ;)

http://s5.suwaczek.com/201606197448.png

Odnośnik do komentarza

Sara91
Każda z nas ma i będzie miała innej wielkosci brzuch ;) rozmawialam z kolezanka ostatnio ktora już urodzila i się mnie pytała ile mam w obwodzie w pępku, no to zmierzyłam i miałam wtedy 95/96, a ona będąc w 8/9 miesiącu miała 98 :D zmierzyłam sobie ponownie po kilku dniach i już miałam 97 :P I zaznacze, że przytyłam prawie 9kg, ale naprawdę wszystko mam w biuscie i brzuchu ;)

Mi tam duże brzuszki się podobają :-) ja mam w pępku 86cm i w sumie się cieszę, bo jestem na ostatnim roku studiów i chodzenie na uczelnie z dużym brzuszkiem byłoby dla mnie uciążliwe, zresztą w pewnym momencie i tak zrobi się duży :-P a co do wielkości to czytałam, że dużo zależy od tego, która to już ciąża i czy mięśnie brzucha przed ciążą były wyćwiczone, ja dosyć nawet ćwiczyłam i to mój pierwszy dzidziuś więc u mnie się sprawdza :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65g12tlxjhu.png]Tekst linka[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yzbmhm2h6i2ua.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...