Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Babyjaga
Troche nie w porzadku, ze powtarzala Ci badania genetyczne prywatnie. To nie mogla od razu robic na lepszym sprzecie? Jakies to naciagane. Niestety sa lekarze, co wysylaja na badania prywatnie, mimo, ze naleza nam sie na nfz pozadne jak psu buda.

Źle się zrozumiałym. Lekarz daje mi skierowania na normalne bezpłatne badania prenatalne, każdemu się należy w ramach NFZ tyle że na 1 dał mi skierowanie za późno i i tak musiałam zapłacic / byłam w 6tc u innego on mi oczywiście nic nie dał bo za wcześnie a u tego 3 tyg później i już nie było miejsc na skierowanie/ a drugie jyz w porządku od razu termin zaklepalam...tylko jak widziałam tego doktora w moim wieku na oko, ciasny gabinecik,odrapanie ściany i biedny przemeczony narzekał ze po dyżurze w szpitalu wykończony to stwierdziłam ze lepiej jeszcze prywatnie się przejdę. Z kasy nawet nie miałam podglądu na ekranie żeby dziecko widzieć. Fakt faktem wyniki się pokrywały wiec może pozory mylą ale wiesz...

Odnośnik do komentarza

Babyjaga
Aha, no to co innego. Dobrze, ze wyniki wyszly dobrze. Poros teraz o usg normalnie w ramach wizyty, nie powinno byc problemu.

Poproszę, zobaczymy jaki rezultat bedzie;) na 10.30 mam wizytę..nigdy nie przypuszczałam, że tak będę czekała na wizyty u gina haha

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki :) a ja znowu swoje :) jedna z Was pisala ze nie bardzo czuje ruchy. Ja tez tak mam ze np przedwczoraj nie czułam caly dzień niuni, a wczoraj dopiero na wieczór i to takie mizianie :) dzisiaj rano, po poludniu jeszcze nie :) a to juz 25 tydz....ale pocieszam sie ze będzie mala będzie miała charakter po mnie (na szczęście) a nie po tacie ;)

Odnośnik do komentarza

Mój lekarz robi mi USG na każdej wizycie. Bo w sumie wie, że inaczej by dla mnie wizyta była nie zaliczona ☺ poza tym na usg wszystko widać i jestem dużo spokojniejsza wtedy. Za każdym razem bada mnie i "samolocie" i potem USG. Pacjentek dużo ma, niby się spieszy ale co ma zbadać to zbada.
Aaaa...i mój Franio od kilku dni naprawdę wierci się w brzuszki coraz częściej. Super ☺☺☺

Odnośnik do komentarza

agnieszka.94
Hej dziewczynki :) a ja znowu swoje :) jedna z Was pisala ze nie bardzo czuje ruchy. Ja tez tak mam ze np przedwczoraj nie czułam caly dzień niuni, a wczoraj dopiero na wieczór i to takie mizianie :) dzisiaj rano, po poludniu jeszcze nie :) a to juz 25 tydz....ale pocieszam sie ze będzie mala będzie miała charakter po mnie (na szczęście) a nie po tacie ;)

Wszedzie czytam, ze dzieciaczki za dnia spia, a figluja wieczorami, wiec to, ze za dnia nie czujesz ruchow, to nic strasznego. Moja niunia nie ma ustalonych godzin, ale tez sa dluzsze momenty ciszy. To jak bardzo czujesz ruchy zalezy pewnie od temperamentu malenstwa, ale tez od Twojej budowy itp

Ale ja na Twoim miejscu, majac jakiekolwiek obawy, poszlabym do ginka na usg, zeby rozwiac watpliwosci czy wszystko ok. Bedziesz spokojniejsza.

Aaaa, moja niunia bardziej szaleje po tej mojej ulubionej czekoladzie, moze dlatego taka temperamentna, ze ciagle wcinam cos slodkiego.

Odnośnik do komentarza

Hej,
Dawno tutaj nie pisałam ale starałam się co jakiś czas nadrabiać czytanie. U mnie 22 tydzień z ostatniej miesiączki i 22 tydzień z usg więc znowu szykuje się duże dziecko, być może dziewczynka ale upewnimy się jeszcze na następnym usg. Na razie waży jakieś 550 gr. Podczas ostatniego badania usg okazało się że ma owiniętą pępowine wokół szyi, czy któraś z was też tak ma? Oby nie, oczywiście :-)

Odnośnik do komentarza

asica234
Hej,
Dawno tutaj nie pisałam ale starałam się co jakiś czas nadrabiać czytanie. U mnie 22 tydzień z ostatniej miesiączki i 22 tydzień z usg więc znowu szykuje się duże dziecko, być może dziewczynka ale upewnimy się jeszcze na następnym usg. Na razie waży jakieś 550 gr. Podczas ostatniego badania usg okazało się że ma owiniętą pępowine wokół szyi, czy któraś z was też tak ma? Oby nie, oczywiście :-)

Moja bratowa tak miala ale w 8 miesiacu..... i skonczylo sie cesarka bo mała nie rosla. Oczywiscie nie pisze zeby cie straszyc. Pewnie musisz to kontrolowac. Bratowa jak to jej wykryli to lezala w szpitalu i caly czas pod ktg.... a co lekarz na to owiniecie?
U mnie infekcja mija:-) a tak poza tym jest 4.40 i od dwoch godzin niespie.

Odnośnik do komentarza

Ale poszłam ostatnio prywatnie na usg i pani potwierdziła ten fakt. Powiedziała że powinnam teraz robić usg co 2 tygodnie a od 30 tygodnia robić dodatkowo ktg raz na tydzień żeby sprawdzić czy maluszek nie zaciska sobie bardziej tej pępowiny i czy akcja serca jakoś nie zwalnia. Dodatkowo powiedziała żebym założyła sobie mały notes i zapisywała ruchy. Jakby jakoś bardziej się nasiliły albo osłabły to na wszelki żebym podjechała do lekarza żeby sprawdzić czy się nic złego nie dzieje.

Odnośnik do komentarza

Jola AN
Ja tez czuje ruchy glownie rano i wieczorem I po slodyczach, a dzis po glukozie Maly chcial doslownie wyskoczyc, tak kopal.
PS. Picie glukozy straszne, ale chociaz tyle ze wyniki mam dobre.

Ja na glukozę wybiorę się najprawdopodobniej jutro ale chyba zabiorę sobie cytrynę żeby troche złagodzić słodycz. Normalnie nie słodzę kawy ani herbaty ale słodycze lubię jak najbardziej

Odnośnik do komentarza

asica234
Hej,
Dawno tutaj nie pisałam ale starałam się co jakiś czas nadrabiać czytanie. U mnie 22 tydzień z ostatniej miesiączki i 22 tydzień z usg więc znowu szykuje się duże dziecko, być może dziewczynka ale upewnimy się jeszcze na następnym usg. Na razie waży jakieś 550 gr. Podczas ostatniego badania usg okazało się że ma owiniętą pępowine wokół szyi, czy któraś z was też tak ma? Oby nie, oczywiście :-)

Co do pępowiny to również jestem przewrażliwiona na ty punkcie bo córcia urodziła się z podwójnie owiniętą pępowiną wokół szyi na szczęście wszystko w porządku z nią jedynie wody były zielonkawe czyli musiała być lekko podduszona.
Co do wagi to chyba nie tak źle u mnie w 23tc. obecny lokator brzuszka(synuś tym razem) waży ok 700g. Ciekawe jaki się urodzi. Córcia miała 60 cm i 3740. Nie wiem po kim bo oboje z mężem raczej nie jesteśmy duzi. Za to teraz mniej przytyłam bo dopiero 4 kg.

Odnośnik do komentarza

Ja na początku straciłam 2 kg z powodu uporczywych wymiotów i bardzo aktywnego trybu życia, w sumie to bardziej moja praca miała taki charakter. Potem do 17 tygodnia nic nie przytyłam, potem ale w sumie to dobrze bo moja waga wyjsciowa to 92 kg. Potem pojawiło się 1.5 kg na plusie a potem kolejny 1kg. Więc w sumie nadrobiłam stracone kg plus 0.5 kg.

Odnośnik do komentarza

asica234
W sumie przed świętami poszłam na urlop, zaraz po nowym roku na zwolnienie i już zostanę na nim do końca. Może dlatego się tak rozleniwiłam. Też tak macie że wam się nic nie chce?

Ja na początku od 7tc byłam przez miesiąc unieruchomiona miałam jak najwięcej leżeć i była to do mnie masakra. Nie dość że miałam nerwy że siedzę w domu i nic nie mogę zrobić to od tego leżenia głowa mi pękała i było mi jeszcze bardziej niedobrze niż wcześniej jak się ruszałam. Potem po miesiącu troche zaczęłam się ostrożnie ruszać zresztą ciężko nic nie robić przy drugim dziecku w domu. Do pracy mi jednak lekarka nie pozwoliła wrócić.
Teraz dopadł mnie strach że już nie za dużo czasu zostało zwłaszcz jakby dzidziuś się pośpieszył.
Aktualnie mam kafelkarzy w łazience, potem córcia przenosi się do innego pokoju i przygotowanie pokoju dla dzidziusia. Może jeszcze kuchnie odświeżymy jak zdążymy. Jednym słowem nie nudzi mi się

Odnośnik do komentarza

Ja mam masakre. Pracowalam na poltora etatu, od 7 do 20, w weekendy studia. Teraz od 11 tygodnia w domu. Myslalam, ze tyle rzeczy porobie, oczywiscie bez wysilku fizycznego, ale gdzie ta m. Czas przecieka przez palce. Leze, czytam ksiazki, jeden spacer dziennie, cos sobie ugotuje, zaluje, ze nie umiem spac w dzien. A zwolnienie raczej do konca. Ale juz sie przywyczailam. W sobote po farbe, w przyszlym tygodniu mam nadzieje malowanie pokoju i zaczynam odbierac od ciotek klamoty, wiec bedzie co robic :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...