Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uważam, że laktator jest potrzebny. Zawsze można odciągnąć pokarm i zamrozić, podać Maleństwu jak np. będzie musiało z kimś zostać. Przy pierwszej córce studiowałam zaocznie, więc był mi niezbędny. A długo karmiłam 2 lata :) Mleko nie traci swoich wartości. Czasami zdarzy się wyjść gdzieś bez Dziecka. Sterylizatora nie miałam i dałam radę, ale ceny nie są jakieś wygórowane, a jest on wygodny. Zastanawiam się.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1by0oenb.png

Odnośnik do komentarza

kamilaaa_n
Dziewczyny, a jest tutaj ktoś kto wybiera się do szpitala bonifratrów w Katowicach ? Ja ze snem też mam różnie, budzę się w nocy, a te sny czasem to masakra... I bardzo się boję jak coś trzaśnie np. Takie mi lęki przyszły.... heh...
Powiedzcie mi co myślicie o nawilżaczu powietrza i sterylizatorze do butelek i smoczków? Czy taki normalny do gniazdka, czy raczej do mikrofalówki? Czy kupujecie już takie "gadżety" czy czekacie do porodu? Widzę po wpisach, że większość z Was ma już podstawową wyprawkę, a co ze środkami higienicznymi? Oliwki, patyczki, waciki, kremy kupujecie już? W biedronce teraz "rzucili" serię dla noworodków i ceny są na prawdę przystępne, można zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych.

Ja zamierzam rodzić w Katowicach na Łubinowej jak tylko dotrwam terminu. Pierwszą córcię tam rodziłam. Muszę się w marcu wybrać na wizytę do dr Ślęczki. O szpitalu Bonifratrów też słyszałam dobre opinie podobno warunki dobre po remoncie i co za tym idzie duże obłożenie i podobno zdarza się że nie ma miejsca i odsyłają. Nie wiem tez jak wygląda kwestia zzo na życzenie i nacinani krocza. Na Łubinowej nie ma z tym problemu. Wcześniej szpital Bonifratrów był taki sobie kilka lat temu znajoma tam rodziła i nie była zbyt zadowolona teraz podobno jest ok. I podobno mają II stopień referencyjności. W przypadku przedwczesnego porodu mogą lepiej pomóc.
A Ty masz tam jakiegoś lekarza prowadzącego?

Odnośnik do komentarza

Teraz operuje trzema małymi poduszkami żeby się wygodnie ułożyć na tym lewym boku. I tak mi lewa noga drętwieje w nocy. Dziś ją testuje pierwszą noc ale już widzę, że dobry zakup, nawet do siedzenia .Bardzo wygodna no i przyda się przy karmieniu później.

Odnośnik do komentarza

Jola AN
Ja tez mam taka poduche, jest super.

Co do gadzetow to chyba zaczne zakupy w Marcu, dzis w planie mamy ogladanie wozkow w sklepach.

Milego dnia :))

;) Idziemy tym samym tempem, też jeszcze zakupy przed nami a dziś właśnie jedziemy oglądać wózki itp :) Poducha przetestowana, bardzo wygodna.

Odnośnik do komentarza

~losidia
Ja kupiłam SuperMami na allegro. A dziewczyny jakie wrażenia z oglądania wózków? Co Wam się podoba? Co polecają? Co ma dobre opinie? Ja szukam czegoś 3 w 1 chetnie uslysze wszelkie opinie. Co kupujecie?

Mam znajomą, która pracuje w sklepie z wózkami i radziła mi, że jeśli dosyć dużo jeżdżę samochodem, to warto kupić wózek 2w1 i zainwestować w sprawdzony fotelik + adaptery do wybranego wózka, bo te 3w1 to zazwyczaj foteliki tam są kiepskiej jakości i słabo stabilizują główkę i plecy dziecka, ale jak tylko jeździ się do sklepu lub lekarz i dziecko mało będzie w foteliku to wystarczy 3w1, bo fotelik w trakcie wypadku to jaki by nie był, to i tak nie zabezpieczy dziecka w 100 %

Odnośnik do komentarza

aga8207
Wczoraj urwało mi posta. Chciałam zapytać czy kupowałaś poduchę przez Internet w jakimś sprawdzonym sklepie bo boje się tak w ciemno na allegro kupować bo nigdy nie wiadomo na co się trafi. A w sklepach stacjonarnych chyba droższe są.

Kupiłam przez allegro, przebierałam chyba z 3h... w końcu wzięłam polskiej firmy Dreamland. Na allegro to jest aukcja poduszka premium C , jest duża z tym materacykiem żeby ew. położyć na nim dziecko i zabezpieczyć poduszką. Kosztuje 99 zł plus przesyłka. Wypełnienie to antyalergiczna kulka silikonowa,tkanina bawełna 100% , to samo poszewka na zameczek, którą można prać. Dopiero raz z nią spałam ale bardzo jestem zadowolona :))

Odnośnik do komentarza

Co do wózków to mam jeszcze większy mętlik po wizycie w sklepie niż przedtem:( Też chcemy 3 w 1 ale jakoś nic nam w 100% nie spasowało póki co.. będziemy jeszcze szperać w internecie i czeka nas kolejna wizyta w sklepie:) Mnie dziś najbardziej przypadł do gustu adamex pajero, z ecoskórą, bardzo elegancki, niebyt ciężki i abc design cobra bodajże, leciutko, niewielki...ale do decyzji to nam jeszcze bardzo daleko...

Odnośnik do komentarza

Mi kupno wózka przynajmniej narazie odpada mam po córci tako jumper 3w1 byliśmy zadowoleni pompowane koła dobrze amortyzował w trudniejszym terenie dobry na krzywe chodniki najwięcej używany był do roku i potem jeszcze na trudniejszy teren. A dodatków mieliśmy lżejszą spacerówkę z mniejszymi kółkami ale całkowicie rozkładana i wygodn dla dziecka nic w typie parasolki. Ten drugi używamy do ok 3r.z. Córci więc mocno wyeksploatowany więc teraz ten drugi kupimy nowy ale to dopiero za rok na wiosnę.

Odnośnik do komentarza

Marzi, mi tez spodobal sie pajero i jeszcze Barletta z adamexu ;)) I podobnie jak Ty mam metlik po dzisiejszej wycieczce do sklepu.
Generalnie szukam lekkiego wozka , bo nie mam windy w bloku, myslalam o zestawie 3w1 ze wszystkimi akcesoriami typu moskitiera, folia, torba itp. Jesli chodzi o sam zakup to napewno przez internet, ale warto poogladac na zywo w sklepie.

Odnośnik do komentarza

Hihi no to podobnie. My w domku ,więc generalnie mąż w końcu stwierdził, że waga wózka nie ma takiego znaczenia ale jednak zawsze te 3 schodki trzeba go znieść, poza tym niektóre wydawały mi się tak ciężkie, że aż nieprzyjemne do pchania , do tego jeszcze dziecko plus rzeczy do torby. Co on tam wie...lekki musi być.:) Najlżejsze to chyba były z abc design. I gondole też całkiem przyzwoite, poręczne ale nie ciasne. Juz sama nic nie wiem. Jeszcze dziś przeglądniemy coś w internecie, jak tam cenowo wychodzą itp. Też myślałam o 3 w 1 ale teraz zaczęłam też rozważać 2 w 1 i jakiś dobry fotelik osobno. Mam rodziców na śląsku, pewnie trochę w samochodzie czasu będziemy spędzać, dobrze mieć fotelik sprawdzonej marki.

Odnośnik do komentarza

Marzi82
Hihi no to podobnie. My w domku ,więc generalnie mąż w końcu stwierdził, że waga wózka nie ma takiego znaczenia ale jednak zawsze te 3 schodki trzeba go znieść, poza tym niektóre wydawały mi się tak ciężkie, że aż nieprzyjemne do pchania , do tego jeszcze dziecko plus rzeczy do torby. Co on tam wie...lekki musi być.:) Najlżejsze to chyba były z abc design. I gondole też całkiem przyzwoite, poręczne ale nie ciasne. Juz sama nic nie wiem. Jeszcze dziś przeglądniemy coś w internecie, jak tam cenowo wychodzą itp. Też myślałam o 3 w 1 ale teraz zaczęłam też rozważać 2 w 1 i jakiś dobry fotelik osobno. Mam rodziców na śląsku, pewnie trochę w samochodzie czasu będziemy spędzać, dobrze mieć fotelik sprawdzonej marki.

Jeśli chodzi o wózek to kwestia gustu, ale zgadzam się co do fotelika. Na tym nie warto oszczędzać, zwłaszcza jeśli zamierzasz trochę więcej jeździć. Chociaż wg. mnie nawet jadąc po mieście nie masz pewności czy ktoś w ciebie nie uderzy. A często te "foteliki" przy wózkach 3w1 to tak naprawdę nosidełka z możliwością przypięcia pasami w aucie a nie prawdziwe foteliki z dobrą skorupą itd. To że producenci wózków chwalą się gwiazdkami dla swoich nosidełek to zawsze trzeba sprawdzić za co są te gwiazdki czy za testy zderzeniowe czy za np. wygląd, łatwość montażu, utrzymanie czystości:-) Oczywiście nie generalizuję ale zawsze warto sprawdzić co kupujemy.

Odnośnik do komentarza

justy
Marzi82
Hihi no to podobnie. My w domku ,więc generalnie mąż w końcu stwierdził, że waga wózka nie ma takiego znaczenia ale jednak zawsze te 3 schodki trzeba go znieść, poza tym niektóre wydawały mi się tak ciężkie, że aż nieprzyjemne do pchania , do tego jeszcze dziecko plus rzeczy do torby. Co on tam wie...lekki musi być.:) Najlżejsze to chyba były z abc design. I gondole też całkiem przyzwoite, poręczne ale nie ciasne. Juz sama nic nie wiem. Jeszcze dziś przeglądniemy coś w internecie, jak tam cenowo wychodzą itp. Też myślałam o 3 w 1 ale teraz zaczęłam też rozważać 2 w 1 i jakiś dobry fotelik osobno. Mam rodziców na śląsku, pewnie trochę w samochodzie czasu będziemy spędzać, dobrze mieć fotelik sprawdzonej marki.

Jeśli chodzi o wózek to kwestia gustu, ale zgadzam się co do fotelika. Na tym nie warto oszczędzać, zwłaszcza jeśli zamierzasz trochę więcej jeździć. Chociaż wg. mnie nawet jadąc po mieście nie masz pewności czy ktoś w ciebie nie uderzy. A często te "foteliki" przy wózkach 3w1 to tak naprawdę nosidełka z możliwością przypięcia pasami w aucie a nie prawdziwe foteliki z dobrą skorupą itd. To że producenci wózków chwalą się gwiazdkami dla swoich nosidełek to zawsze trzeba sprawdzić za co są te gwiazdki czy za testy zderzeniowe czy za np. wygląd, łatwość montażu, utrzymanie czystości:-) Oczywiście nie generalizuję ale zawsze warto sprawdzić co kupujemy.

Bardzo słusznie mówisz, właśnie też podjęliśmy decyzję, że fotelik juz na 100% kupimy osobno. To pierwszy dzieciaczek, do wszystkiego dochodzimy powoli :) Dzięki za rady ;)

Odnośnik do komentarza

Hej, jeśli któraś z was chce przeczytać coś więcej o fotelikach i lubi ostrzejszy język to polecam blog, który znalazłam gdy szukałam następnego fotelika dla synka osiemgwiazdek.blogspot.com Gość nie patyczkuje się z producentami:-) Ma też jeden ciekawy post o "gwiazdach" i testach. Można się z nim zgadzać lub nie ale myślę że warto poznać też taki punkt widzenia.

Odnośnik do komentarza

Hej! Ja też mieszkam we wrocławiu i będę rodziła na borowskiej tam mam lekarza prowadzącego, brochôw ponoć nie jest zły.. Ale Wasze maluchy już pięknie ważą! Ja jutro mam wizytę, miesiąc temu mały ważył 210 gram. Polecam poduche do spania ja mam supermami ale ta strasznie sie powyginała także nie polecam:) też teraz przewija się u mnie temat wózka i zastanawiam się nad quinny buzz xtra..

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgab4q27nj.png

Odnośnik do komentarza

justy
Hej, jeśli któraś z was chce przeczytać coś więcej o fotelikach i lubi ostrzejszy język to polecam blog, który znalazłam gdy szukałam następnego fotelika dla synka osiemgwiazdek.blogspot.com Gość nie patyczkuje się z producentami:-) Ma też jeden ciekawy post o "gwiazdach" i testach. Można się z nim zgadzać lub nie ale myślę że warto poznać też taki punkt widzenia.

Mocne, hahaha

Co do moich poszukiwan wozkow/fotelikow to znalazlam na allegro zestaw Pajero + maxi cosi, teraz to moj number 1, ale szukam dalej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...