Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje Dziewczyny za mile slowa :)

Czesto kolezanki patrza na mnie ze zdziwieniem, ale Ja poportu czulam, ze to ciaza :)
Do 5 tygodnia czulam sie cudownie a potem niestety zaczelo sie... nie zycze tego nikomu. Moj organizm nie przyjmowal absolutnie niczego . Wstanie rano z lozka byl herkulesowym wysilkiem. Lekarka przepisala czopki przeciw wymiotne- po ktorych dostawalam biegunek.
pilam wode z malej lyzeczki powoli malutkimi lyczkami. Moja droga to sypialnia-toaleta. Na widok drzwi od kuchni robilo mi sie slabo- nie wspominajac o lodowce :)
Wstyd sie przyznac ale byly momenty ze przychodzily mysli po co to wszystko. Czulam sie jakbym umierala .
Gdy torsje dochodzily do 15 dziennie maz zalamujac rece zawiozl mnie do szpitala.
Dzis koncze 14 tydzien i nadal mdli mnie szczegolnie na zapachy, ale jest o wiele lepiej tymbardziej ze juz wiem kto tam buszuje w swoim domku ;) i to mnie mobilizuje. Tylko on mi dodaje sil. Dal mamie popalic :)
Cudowne uczucie czuc ze ma sie pod sercem taki cud :)
Zloty medal dla mego meza za cierpliwosc i wytrwalosc.

Odnośnik do komentarza

Olcia93 nie martw sie napewno bedzie wszystko ok. Tak po prostu organizm reaguje u jednej mniej u innej wiecej. Tez mam kolatanie serca szczegolnie wieczorami brakuje mi wrecz powietrza. Maz nie moze mnie dlugo przytulac i calowac bo mam wiecznie za malo tlenu.
Choc nie mam jeszcze widocznego brzuszka czuje sie jak bardzo bardzo ciezko. Kazda czynnosc meczy mnie 5 razy bardziej :)
O zolodku nie wspomne, poniewaz nie chce tego bolu pamietac :) pare tygodni temu plakalam nocami :)

Odnośnik do komentarza

Marysia ja rowniez ciezko przechodzilam ten okres teraz od 2 dni jest lepiej. Mowisz ze tobie wstyd sie do tego przyznac ale w pewnym momencie mialam podobne mysli... rowniez przelezalam troche w szpitalu ale tam to tyle co kroplowki mialam jesc nic nie moglam... zle wspominam ten okres mam nadzieje ze teraz kazda bedzie czula sie juz coraz lepiej :)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jnj452i4q.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :) Ja również śledzę co piszecie od samego początku, ale postanowiłam poczekać trochę z dołączeniem. Mój termin to również 17.05 :)
Mieszkam w Szczecinie i studiuję. Dzięki ciąży mam duże fory na uczelni i mogę bardzo dużo wypoczywać - na szczęście prowadzący rozumieją to, że czasem nie miałam siły.
Na najbliższe wakacje (czerwic, lipiec) planowaliśmy wziąć ślub, ale plany nam się troszkę pokrzyżowały ;) i poczekamy do jesieni. Mimo, że nie planowaliśmy na razie dzidziusia jest to dla nas ogromna radość :) Pozdrawiam was wszystkie!

Odnośnik do komentarza

Marysia mialam podonie jak Ty, ale juz jest coraz lepiej wiec mam nadzieje, ze i u Ciebie sie poprawi, trzeba byc dobrej mysli! :)

Dziewczyny jestem po wizycie u gastrologa, dostalam jakis lek ktory mam brac doraznie, a tak po za tym to skierowanie na usg jamy brzusznej zeby wykluczuc kamice zolciowa :( nie wiem co to, ale brzmi groznie, po za tym badania krwi, morfologia, jakies przeciwciala, jakis ALAT, FALT nie mam pojecia co to jest.. nie chce czytac w internecie bo sie nakrece jeszcze ... kolezanka mi mowi, ze miala podobne badania wyszlo ze nie moze jesc glutenu czyli jakas specjalna dieta :< mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze. Teraz tylko zebym szybko sie dostala na to usg jamy brzusznej, bo jak potem dzidzia urosnie to chyba wszystko przysloni, tak mi sie wydaje...

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny czytanie w internecie to najgorsza rzecz ... Rozumiem ciekawość i szukanie wszelkich informacji... Ja przy poronieniu tyle sie naczytałam i przyjmowałam tylko pozytywne rzeczy. Wręcz szukałam potwierdzenia swoich myśli i humor poprawiało mi przeczytanie tylko i wyłącznie
"wszystko bedzie ok tez tak miałam"
Wszystkie jesteśmy inne. Nie ma dwóch identycznych przypadków . U jednej bedzie lepiej u innej gorzej w tym samym przypadku.
Zaufajmy naszym lekarzom choć ja sie starałam zawsze cos złego konsultować z innym. Inaczej dzis bym miała skrócona szyjke macicy :/
Teraz przy tej ciazy mam nadczynmosc tarczycy i gdybym czytała internet juz "wkrecone" miałabym ze urodzę niepełnosprawne dziecko :)
Głowa do gory :)
I jak ktos tu mądrze napisał :
Wsluchujmy sie w swój organizm :)
Rownież życzę miłego wieczoru :)

Odnośnik do komentarza

aga.tymrazemsieuda szkoła jet w Jabłonnie, nazywa się "Szkoła rodzenia szczęśliwa rodzinka" ja będę się zapisywała tak w okolicach 20 tyg ciąży czyli pewnie zapiszę się na styczniową turę, to może się spotkamy:), zajęcia są w soboty - 5 spotkań od 9.00 do 12.00. Trzymam kciuki za Ciebie i maluszka:).

Ka...k mam nadzieję, że już lepiej się czujesz, że tak nie boli. Daj znać co powie lekarz, dobrze by było, żeby znalazł jakiś sposób na ulgę dla Cibie! A mieszkam pod Warszawą - Jabłonna, Ściskam:).

Ja oprócz tych badań na początku, co wszystkie musiałyśmy zrobić, to mam na każdą wizytę robić mocz i morfologie, czyli tak raz w miesiącu. Oprócz tego TSH Ft3 i Ft4 raz w miesiącu z racji na niedoczynność tarczycy.

A czy któraś z Was robiła sobie USG 3D czy jak tam ono się nazywa? Połówkowe będę miała pewnie po świętach, a tak mi się marzy poznać płeć przed świętami:). No i tak się zastanawiam nad tym 3D, Tylko nie wiem tak naprawdę nic o takim USG i nie znam nikogo, kto robił. Jakby któraś wiedziała, czy warto, to niech da znać!

Spokojnego wieczoru:)

Odnośnik do komentarza

Marys_ia: Dzisiaj rozpoczęłam 15 tydzień :) Na szczęście nie mam wymiotów, tylko zdarzały się silne mdłości. Około dwóch tygodni temu na szczęście i to ustąpiło i czuję się teraz rewelecyjnie :) Tylko śpię trochę więcej niż zwykle. Ale tak jak pisałam: prowadzący bardzo mi idą na rękę i rozumieją, więc jestem naprawdę w dobrej sytuacji.

Odnośnik do komentarza

Kocunek napewno dam znać co powiedział lekarz tez mam nadzieje ze cos mi poradzi. A jeśli chodzi o usg 3D to polecam ja mam już 3 zdjęcia są całkowicie inne od tych ktore sa w zwykłym usg. Ja też nie znam jeszcze płci choć od początku intuicja mi podpowiada że to dziewczynka w styczniu mam drugie badania prenatalne i może mi lekarz już coś powie. Na pierwszych nie mówił bo twierdzi że zdarzają sie pomyłki wiec lepiej być pewnym :) Może jutro coś podglądne haha na usg.

Odnośnik do komentarza

Czytając posty o szkole rodzenia chyba jednak się na nią zdecyduję. Moje rodzeństwo w sumie ma już 6 dzieciaków, z wieloma siedziałam od małego, ale mąż pierwsze małe dzieci to ze mną dopiero miał okazję trzymać, więc Jemu też się przyda taki wstęp. Akurat mi się urlop szykuje to wtedy podzwonię i jakąś znajdę.

Majka1982 przeczytałam o Twoich samodzielnie zrobionych spodniach ciążowych i też spróbuję. Maszynę 3 miesiące temu w Lidlu kupiłam, a się tylko kurzy - a jak spodnie przerobię to mąż przestanie mi ją wypominać:)

Ceny spodni ciążowych nie na allegro, ale w sklepach to chyba od 120 zol się zaczynają. masakra. Dostałam od szefa 3 pary spodni ciążowych, bo Jego żona rodziła w marcu,a że więcej dzieci nie planują to oddali i przyznam, że od tygodnia albo spódnica i legginsy, albo spodnie ciążowe, bo tak jak wcześniej się martwiłam, że brzuszek mały, tak już wyskoczył.

Zuzulinek brzuch mnie boli chyba zawsze jak wracam z pracy, ale jak się kładę to do razu jest ok. Lekarz mi wyjaśnił, że jedyna dobra pozycja dla kobiety w ciąży to pozycja leżąca, najlepiej z nogami w górze. Siedzenie, tak jak stanie męczy i może powodować bolesność brzucha. Jak nie masz wrażenia, że to skurcze to nie powinno to martwić.

aga.tymrazemsięuda mam wizyty raz w miesiącu i wtedy dostaję też skierowania na badania krwi i moczu na każdej wizycie.

Majka1982 Jak coś się dzieje niepokojącego to nie da się tego stresu odgonić, ale trzymaj się.

~Marys_ia Gratulacje. Jak teraz jest w porządku to już górki.

SylwiaWien Ja już mam termin na 3 grudnia z badaniem połówkowym. Jestem pod dwóch poronieniach, więc robię wszelkie badania jakie mogę.

http://www.suwaczek.pl/cache/32a5239a22.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki troszkę mnie tu nie było i musiałam 20 stron nadrabiać! Ale w piątek dorwala mnie jelitowka i dopiero wczoraj opuściła. Byłam nawet na kroplowce bo bałam się ze się odwodnie.
W poniedziałek byłam na wizycie u lekarza, dał mi skierowanie na morfologię, mocz i gbs. Ale mam je zrobić gdzieś bliżej następnej wizyty, która będzie 14 grudnia. I powiedział ze jak nie zacznę tyć to mnie na kroplowki wysle, ale myślę że jakoś sama nadrobie. A i wtedy mam dostać skierowanie na usg.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Wczoraj wieczorem jeszcze plamiłam, ale myślę że to był ten brudny śluz o którym mówiła lekarka, że go tam jeszcze w środku widać, z rana było jeszcze troszkę, ale już nie tak intensywne kolorystycznie. Po za tym mocno mnie brzuch bolał ale tak jakby od środka i na plecach i tak sie zastanawiam czy nie jest to związane z położeniem tego łożyska z przodu i czy poprostu maluszek nie kopie tak jakby do środka, bo w pierwszej ciąży miałam łożysko na ścianie tylniej to jak mała mi zapodało kopniaczka to bolał pępek albo żebro albo brzuch z przodu i pierwsze ruchy były w 16tc a teraz tych ruchów tak nie czuję jak wtedy ale może do środka i stąd te bóle ? ah nie wiem czy jest to możliwe...

Chillwood na you tubie są takie tutoriale z robienia takich spodni więc możesz sobie pooglądać :) a plus tego taki że możesz sobie odpowiednio przyciąć spodnie u dołu pod pasem żeby nie uwierały w pęcherz

Mp1 ohh jak ja Cię dobrze rozumię...a najgorsze że wczoraj lekarka mi powiedziała że stoi pod znakiem zapytania mój lot na święta w grudniu :( jeśli plamienia będą nadal to jest ryzyko więc będziemy musieli tutaj pozostać na ten czas...ale tłumaczę sobie tak że święta miną szybko a dziecko pozostaje i to o nim muszę w pierwszej kolejności myśleć...

Marysia ja też mieszkam w de ale okolice Dortmundu więc niestety daleko od Ciebie

Olcia kamica żółciowa to są kamienie w woreczku żółciowym, moja siostra miała w zeszłym roku wycinany ten woreczek, niestety w ciąży może nastąpić zaostrzenie objawów z jego strony, ale mam nadzieje że ominie Cię ten problem...
ALAT to badanie na wątrobę, ja miałam w pierwszej ciąży też to często kontrolowane

Kasia witaj :) dobrze, że wykładowcy podchodzą do Ciebie bardziej przychylnie, a nie zastanawiałaś się nad tokiem indywidualnym ? ja taki miałam w pierwszej ciąży bo też studiowałam, choć jak sobie to wszystko przypomnę to naprawdę ciężko było...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Wszystkim skarżącym się na problemy zdrowotne życzę zdrowia :*

Wybrałam się z mężem wczoraj na Listy do M2, fajne, choć jedynka lepsza ;) ale wiecie, co jest najśmieszniejsze? Wzruszyłam się na.... świątecznej reklamie Coca-coli :D ach te hormony ciążowe ;)

Byliśmy też w Wedlu na czekoladzie. Była pyszna, ale mogłam poprzestać na połowie, za słodka... ja na co dzień nie jem czekolady. Stwierdziłam, że wystarczy mi na najbliższe kilka miesięcy...pomijając tort urodzinowy, który zamówiłam... czekoladowy :p

I jeszcze mnie moje koty pocieszały, przytulając się do brzuszka. Ale długo nie wytrwałam, ugniatały mi brzuch :p (wybaczcie mój niewyjściowy wygląd, ale to był przed pójściem spać).

monthly_2015_11/majoweczki-2016_39597.jpg

Odnośnik do komentarza

Meeeg super fota :) kotki ciągną do dzidziusia :)
Ja też bym chętnie do kina na listy do m się wybrała, ale cóż pozostanie mi jeszcze poczekać...
mmm a czekoladę to bym napewno całą zjadła bo na słodycze mam ogromne parcie :)

Mp1 rodzina z pl to mnie napewno nie odwiedzi, w zimie napewno nie przyjadą, zresztą to temat trudny, z obydwu stron w rodzinie mamy jeszcze starszych dziadków i nikt ich nie zostawi samych... Ja to tam wszystko przeżyję bo podchodzę do tego inaczej, ale jak wytłumaczę to córce która nie może się doczekać wizyty w Polsce u dziadków, odwiedzin u kuzynek, wigili z kuzynkami...nie wiem jak to zrobię...obym nie musiała...
Ja w sumie od Dortmundu mam jakieś 25min jazdy autem, a dokładnie mieszkam w Recklinghausen

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...