Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Majka ginekolog powiedziala mi ze to tez moze byc przez to ze lozysko naciska na szyjke macicy. Pokazywala mi i akurat niedaleko szyjki jest u mnie taki cypelek z lozyska. Z czasem lozysko pojdzie do gory a poki co wszystko tam rosnie i moze przez to nieraz uciskac i zapewne dlatego mialam te delikatne plamienie :) w razie czego gdyby sie nasilily lub znowu pojawily mam do niej przyjechac bo lepiej takie cos kontrolowac nawet dla spokoju mamusi :)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jnj452i4q.png

Odnośnik do komentarza

M.Zielińska ja też nie umiem Ci pomóc bo też nie zauważyłam u siebie cieplejszego brzuszka. Najlepiej poradz się lekarza.
Olcia u mnie teraz się cera troszke poprawiła ale generalnie ciągle też coś tam mi wyskakuje. Ja jako kosmetolog też nie potrafię sobie z tym poradzić. Tzn. jakbym miała pełen zakres kosmetyków jakie mogę stosować to coś bym zdziała a tak to wszystkiego się boję i wolę nie używać nic prócz żelu lub pianki do mycia twarzy i peelingu ziarnistego.
Mp1 super ze z maluchem wszystko dobrze. I fajnie ze Twoja lekarka podała powód plamien, na pewno Cię tym uspokoiła. :)
Karola_krakow to właśnie może być początek ruchów :)także nic się nie martw niedługo się dzidzia rozkręcić i będzie miała więcej siły na kopniaczki:)
Ja miałam dziś fajne przedpołudnie :) ZAKUPY! ;) Kupiłam portki ciążowe, kurtkę na zimę i parę sweterkow, mój mąż miał wyjątkowo dobry dzien, że na tyle mi pozwolił, ale myślę, że chciał żeby mi się troszkę humor poprawił po ostatnich stresach :) no i mu się udało hihi
Buziaki dziewczyny :*

http://www.suwaczki.com/tickers/j4x9g8ddtfc3h0jt.png[url]
http://www.suwaczki.com/tickers/74diiei3pjhtpmm7.png

Odnośnik do komentarza

Mp1 To całe szczęście, że możesz sobie pozwolić na błogie lenistwo ;) jeśli chodzi o obiady ja dziś zrobiłam klopsiki w sosie koperkowym, niesamowicie się cieszę, że wreszcie mam na takie rarytasy ochotę ;)

Olcia ja powiem Ci szczerze, że nigdy z cerą nie miałam problemów, a do I trymestru męczyły mnie bolesne krostki na twarzy, na szczęście widzę już poprawę i oby u Ciebie też mijało ;) ps. Przeglądałam te szkoły rodzenia w Gdańsku, jutro będę dzwonić i dam Ci znać ;)

Anka_hey ojj też ostatnio mój mężczyzna mnie zabrał na "ciążowe zakupy", wygodniejsze biustonosze i spodnie ciążowe potrafią poprawić samopoczucie to fakt ;)

[url=http://[url=http://www.suwaczek.pl/]http://www.suwaczek.pl/cache/ee63c21465.png

Odnośnik do komentarza

Mp1 dobrze, ze te palmienie to nic powaznego no i ze znasz przyczyne:)
mi tez wlosy wypadaja garsciami :( ale tak samo mialam przed ciaza, plakcze jak myje wlosy, caly brodzik mi sie zapycha i woda stoi, drigie tyle wypada podczas rozczesywania.. tragedia, z tym ze ja ten problem mialam przed ciaza... teraz bylam u fryzjerki podciac wloski to sie przerazila, bo po jednej stronie mam znacznie mniej wlosow :( mam nadzieje, ze po ciazy wszystko sie unormuje, martwi mnie fakt, ze tak bylo tez przed ciaza, i ze po tez zostanie.
Ps. Witaj w klubie, u mnie tez dzis ogorkowa z ciotecznych ogorkow, juz zjadlam dwa talerze :p

M. Zielinska ja tez mam wlasnie wiekszosc na twarzy, w okolicach ust, ale poprawy nie widze :( mam nadzieje, ze bedzie tak jak u Ciebie.
Czekam na znak co z tymi szkolami :)

Ja na szescie na zakupach zaoszczedzilam :) po za kurtka i butami, ale leginnsy, dluzsze koszule i sweterki mam po siostrze, ktoa wszystko trzymala po swojej ciazy :) ale napewno i tak cos zakupie w niedlugim czasie, na swieta jakas kreacje :p

Majka1982 no ja na plecach nie mam, od czasu do czasu kaszka sie pojawi, ale wiekszych wypryskow tam nie ma.. za to nadrabiam na twarzy i tez wlasnie broda, okolice ust, od czasu do czasu gdzies wyzej, ale po za tymi wyprsyskamo i tak mam zmiany na twarzy, takie plaskie czerwone kropki, ktore strasznie czasem swedza :( mam nadzieje, ze szybko sie dostane do dermatologa i bede wiedziala jak z tym walczyc :) dam wam znac :)

Tymczasem jutro mam wizyte u gastrologa ze wzgledu na ten moj nieszczesny zoladek, ktory boli po jedzeniu :(

Odnośnik do komentarza

Olcia a miałaś już przed ciążą problemy żołądkowe czy teraz wystąpiły ? Ja się borykam z gastrologicznymi problemami od lat, w tym roku w kwietniu miałam gastroskopię i kolonoskopię i TK jelita cienkiego, mam swierdzoną przepuklinę rozworu przełykowego i wąskie przejścia w jelicie cienkim, brałam dwa lata omeoprazol i dzięki temu jakoś funkcjonowałam, a teraz musze sobie radzić doraźnie renni albo gavisconem, po za tym mam stwierdzony zespół jelita drażliwego

To ja chyba jedyna nie zaszalałam zakupami ciuszkowymi, spodnie ciążowe sama sobie uszyłam, a drugie na późniejszy okres ciąży mam po pierwszej ciąży, a resztę czyli sweterki, bluzki noszę zwykłe nie ciążowe takie co mam dłuższe, nawet kurtkę normalną powinnam mieć dobrą, tyleże ja schudłam przed ciążą sporo z powodu tarczycy więc i ciuchy miałam za duże, teraz wkoncu pasować będą ;) jedyne co kupiłam to czarne ciązowe termo rajstopy do sukienek swterekowych których mam sporo i teraz będa idealne :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

m.zielińska co do cieplejszego brzuszka, to w dole brzucha wydaje mi się zawsze cieplejszy ale to chyba przez fakt, że są na tej części ciała dwie warstwy ubrania (bielizna i spodnie), może u Ciebie to też sprawa zmiany ubrania, czy coś w tym stylu... ale najlepiej spytać lekarza i spać spokojnie:)

Piszecie, że borykacie się z niedoskonałościami skóry, ja poniekąd też, tylko że w drugą stronę, bo mam ogromnie wysuszoną buzie, suche ręce, nogi, właściwie wszystko:) nie wiem czy da się coś z tym zrobić, zawsze miałam cerę suchą ale teraz to jakaś pustynia:)

Co do szkół rodzenia, to ja mieszkam pod Warszawą - Jabłonna, no i tu jest tak, że wystarczy być zameldowanym i jest za darmo. Dziewczyny, które tam były, polecają, także i ja się wybiorę.

Wczoraj byłam na drugim, kontrolnym USG piersi i tym razem trafiłam na doktora - człowieka, który cierpliwie mi wszystko wytłumaczył, opowiedział i nie straszył. Guzy są, duże ale nie groźne, do obserwacji. Najważniejsze, że maluszkowi nic nie grozi, bo strasznie się bałam. I jak tak czytam o poprawianiu humoru zakupami, to chyba w ramach odstresowania się wybiorę i ja:)
Ściskam:)

Odnośnik do komentarza

A ja już po usg. :) Wszystko dobrze - nos, przezierność, pęcherz, ręce, nogi i głowa jak trzeba. Książkowo termin z usg idealnie zbieżny z om - 21 maja. Płci mi nie podał - podobno za wcześnie i to by i tak było zgadywanie. Więc czekam do 20 tygodnia.

Ja dzisiaj na obiad mam zupę od dziadka, ale na drugie zachciało mi się ziemniaków z boczkiem i cebulą, a pod koniec jeszcze jajko sadzone sobie do tego zrobiłam. Pycha. ;) Apetyt prawie wrócił.

Mi się w nocy wydaje, że mam ciepły brzuch i czasem wystawiam go z pod kołdry, bo wysokie temperatury źle wpływają na dziecko. Wiem, że to głupie, ale same wiecie jak jest. :)

Odnośnik do komentarza

Bkacy, super ze wszystko dobrze, ale przeciez nie moglo byc inaczej... :)

Majka1982 tak, z zoladkiem walcze juz od czerwca 2014, bralam mnostwo lekow, ale moj zoladek ich nie tolerowal.. raz bylo lepiej, raz gorzej. Gastroskopie mialam robiona tez w tamtym roku w lipcu ze wzgledu na krwioplucie :/ okazalo sie ze mam zapalenie dwunastnicy i zoladka, malo tego widac bylo pekniecia scian zoladka, tylko ze juz sie goily.. moj lekarz rodzinny mowi, ze ja to mam nerwice zoladka, byl okres samych nerwow, stresow, depresja, wazylam 38kg :o i od tamtej pory zaczely mi sie problemy z zoladkiem :/

Odnośnik do komentarza

Olcia oj to kiepsko masz naprawdę, trudno wyleczyć nerwicę żołądka, a bierzesz coś osłonowego na żołądek żeby nie drażnić ścianek ? z tego co się orientuje to omeoprazol powinien również pomóc bo zmniejsza ilość kwasu solnego, no ale jak miałaś już dużo leków to pewnie i to również. Daj znać co lekarz powie na wizycie.
A ile teraz ważysz ? ja też na początku roku bardzo schudłam, cały czas trzymałam się z wagą 49-53kg, a teraz na początku ciąży zaczynam od 45kg...moja lekarka na każdej wizycie czeka na kilogramy, a mnie tak trudno przytyć...

Blacky super, że wszystko dobrze :)

Kocunek najważniejsze że lekarz Cię uspokoił i że guzy nie są groźne :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Kocunek może właśnie masz racje, że to może być przez te ubrania, wcześniej mogłam nie zwracać na to uwagi po prostu. W czwartek zagadka się wyjaśni ;) a co do Twoich guzków, ja tak ze swojego doświadczenia: guzek był mały i doktor zalecił obserwacje, jak ewentualnie się powiększy, to chciał usunąć go biopsją cienkoigłową, niestety guzek urósł do 3 cm i lekarz stwierdził, że biopsja nie dałaby pełnej skuteczności, dlatego mnie skierowano na chirurgiczne usunięcie, to było okropne przeżycie. Czułam wszystko i widziałam, ból piersi był nie do zniesienia, nie mogłam chodzić. Nie jestem jakoś okropnie wrażliwa, ale sam fakt, iż zabieg miał trwać 15 min a trwał 1,5 h przemawia za tym, jak ogromna nastąpiła ingerencja, lekarz wybrał złe nacięcie, pomylił się ledwie o 10 cm... i aby usunąć guza, musiał się przebijać przez całą pierś... Dlatego jak ja usłyszę od nowego lekarza, 8 grudnia, że będziemy obserwować bo guzek jest mały, od razu powiem żeby mnie skierował na biopsję, nie chcę kolejnego cięcia piersi.

[url=http://[url=http://www.suwaczek.pl/]http://www.suwaczek.pl/cache/ee63c21465.png

Odnośnik do komentarza

M.zielinska ja tez mam ciepły brzusZek szczególnie wieczorem, a już nie mówiąc w nocy.... Bardziej niż reszta ciała... Ale chyba nie codziennie...

Ehh...zazdroszczę tym, które są w młodszej ciąży i całkiem niedawno widziały swoje maluszki na ekranie... Ja już się nie mogę doczekać jak znów zobaczę, albo poczuje ruchy...:)
Czasami mam wrażenie, że coś tam się przelewa albo mi się wydaję...

http://www.suwaczki.com/tickers/oar890bvnevvo7qm.png

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvh371ie7tqtzh.png

Odnośnik do komentarza

m.zielińska daj znać co powie pan doktor o brzuszku! Co do mnie, to guzy mają 3.5 cm i 3cm czyli dość sporo, no ale dr kazał za dwa miesiące zrobić nowe usg i wtedy jak się choć trochę powiększy, to jakieś działania bardziej inwazyjne podjąć. Ginekolog kazał mi jeszcze skonsultować sprawę z jego jakimś tam jego kolegą - chirurgiem onkologiem, także w poniedziałek będę już ostatecznie wiedziała co dalej. Wiadomo, że się boję i wolałabym tego nie mieć, no ale teraz jak maluszek rośni mi pod sercem, to trzeba bardzo ostrożnie działać...

Też bym chciała poczuć już ruchy, moja mama mi dziś powiedziała, że jak ja byłam u niej w brzuszku, to poczuła mnie jak była na początku 4 miesiąca, czyli jakbym miała tak jak ona, to już trzeba się porządnie wczuwać w swoje ciało:)

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie panie zterminem na maja 2016 :) Ja też jestem majóweczka termin 17 maja wię zaczełam 14 tc jestem bardzo podekscytowana a zarazem wystraszona czy wszystko będzie dobrze zmoim maleństwem narazie jest ok ale straciłam moją dzidzie wcześniej i chyba jestem przewrazliwiona .Bolą mnie plecy kark i ramię nie wiem czy to powodem jest że źle spałam czy ciąża ma takie swoje objawy a niczym nie moge sie nasmarowac żeby nie zaszkodzic dzidziusiowi .Czy któraś miała takie lub podobne problemy ,jak sobie z tym radzic czy sa jakies żele ,masci ktore moge uzyc ??? Dziekuje za pomoc i gratuluje wszystkim przyszlym mamusią :)

Odnośnik do komentarza

Witaj kocunek super że nie masz żadnych dolegliwości tylko pozazdrościć :) a jak u ciebie brzuszek widoczny już ? Ja mam już piłeczkę z przodu ale nie byłam jakaś wybitnie szczupła przed ciążą więc myśle że dlatego.Narazie nasmarowałam się amolem troche wygrzeje a w czwartek ide do gin to go zapytam co mogę pozdrawiam i trzymam kciuki za twoja ciąze :)

Odnośnik do komentarza

Olcia, Majka ja też miałam problemy z żołądkiem, brałam leki 6 lat, dwie gastroskopie i nikt nie wiedział, co mi jest. Potem zrobiłam testy nietolerancji pokarmowej. Wyszło mi mleko i jego przetwory, dokładniej laktoza. Odkąd nie jem nabiału, bóle minęły i nie biorę leków.

m.zielińska ja z ciepłym brzuszkiem też nie pomogę, nie zauważyłam tego.

Wypryski mam, ale ja już przed ciąża miałam duże problemy. Co prawda, przeszłam serię zabiegów u dermatologa i było lepiej, smarowałam się maściami od niego przepisanymi i miałam ładną buzię, ale wszystko odstawiałam, gdy dowiedziałam się o ciąży. To cera się popsuła. Ale na plecach na szczęście nic mi nie wyskakuje.

Odnośnik do komentarza

Ka...k tez nie naleze do najszczuplejszych osob:-) taki roizmiar 40 - 42 , tyle ze mam 181 cm wzrostu, takze kawal mnie jednak jest:-)! Troszke brzuszek juz widac, tak jakbym sie porzadnie najadla:-) z tym, ze kiedys moglam to wciagnac i bylo plasko, a teraz juz nie moge:-) ogolnie przytylam kilogram jak do tej pory.
A jak mialas na poczatku? Typowe dolegliwosci, czy spokojnie przeszlas pierwszy trymest? Ja jakby nie to, ze bylam oslabiona i senna, to bym nawet nie wiedziala, ze jestem w ciazy:-).

Odnośnik do komentarza

kocunek ja mam 164cm wzrostu mialam rozmiar 38 w sumie przytylam jakies 2 no moze 3 kilo nie jestem pewna a z brzuszkiem mam tak jak piszesz wczesniej moglam wciagnac teraz nie :) ale nie przeszkadza mi to wcale wrecz przeciwnie ciesze sie bardzo dlugo czekalam na ten moment.A jesli chodzi o dolegliwosci to na poczatku tylko bolace piersi z reszta do tej pory i senna bylam bardzo a tak poza tym to nic mi nie dolegalo szczegolnie.No teraz ten bol ramienia ale to bardziej mysle z powodu spania na boku bo lubie spac na brzuchu a to wykluczone jeszcze długo.

Odnośnik do komentarza

Ka...k to brzuszki mamy podobne:-) ja tez cale zycie spalam na brzuchu i teraz tak nie moge sobie miejsca w tym lozku znalezc, ze cos okropnego, wierce sie niemilosiernie, a co juz uda mi sie zasnac w dogodnej pozycji, to musze wstac do toalety:-) a moze kup sobie ta poduszke w ksztalcie litery C dla kobiet w ciazy, moja kolezanka mowila, ze bardzo bolaly ja plecy, nie mogla sobie w zaden sposob poradzic, nawet juz w poczatkowym okresie ciazy, no i ta poduszka przyniosla jej ogromna ulge, moze i Tobie pomoze?

Odnośnik do komentarza
Gość magnolia_85

Witajcie :) gratulacje ode mnie :) pewnie planujecie już jakie zrobić zakupy w związku z narodzinami maleństwa :) Jeżeli na Waszej liscie jest laktator to chciałabym polecićWam Lovi Prolactis, którego używam już prawie pół roku :) zależało mi na laktatorze elektrycznym i po wertowaniu internetu wybór padł na ten model i cieszę się bardzo. Jest bardzo delikatny dla piersi a zarazem skutecznie ściąga pokarm. W cenie jednego dostajemy laktator elektryczny z wyświetlaczem pozwalającym kontrolowac czas ściągania oraz ręczny laktator. Oba sa dwufazowe, co ma na ceu naśladowanie naturalnego rytmu ssania przez dziecko. Cena jest dosyć wysoka ale sprzęt wart każdej złotówki :)

Odnośnik do komentarza

~magnolia_85
Witajcie :) gratulacje ode mnie :) pewnie planujecie już jakie zrobić zakupy w związku z narodzinami maleństwa :) Jeżeli na Waszej liscie jest laktator to chciałabym polecićWam Lovi Prolactis, którego używam już prawie pół roku :) zależało mi na laktatorze elektrycznym i po wertowaniu internetu wybór padł na ten model i cieszę się bardzo. Jest bardzo delikatny dla piersi a zarazem skutecznie ściąga pokarm. W cenie jednego dostajemy laktator elektryczny z wyświetlaczem pozwalającym kontrolowac czas ściągania oraz ręczny laktator. Oba sa dwufazowe, co ma na ceu naśladowanie naturalnego rytmu ssania przez dziecko. Cena jest dosyć wysoka ale sprzęt wart każdej złotówki :)

po co ten spam ??

http://lmtf.lilypie.com/FfsCm5.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...