Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Olcia93. Mam nadzieje ze dodatkowe zelazo nam pomoze :-) zastanawiam sie jaki poziom hemoglobiny mialabym nie pijac tego soku. Teraz mialam 10.9.. mi jakos wchodzi ten sok ale wyciskamy z buraka, marchewki i jablka :-)

Na basen bardzo chcialabym chodzic ale boje sie ze zlapie jakas infekcje albo sie przeziebie wiec sobie odpuszczam :-) pozniej z Mala chcialabym chodzic :-)

Jeny.. jestem taka pesymistka... juz maz mnie wyzywa bo caly czas sobie cos wkrecam :-( nie moge uwierzyc ze bedzie wszystko dobrze i Mala bedzie zdrowiutka. Teraz czytalam o nieleczonych zebach w ciazy jaki moga miec wplyw... w poniedzialek zaczynamy leczyc mam nadzieje ze zdaze

Aaaa i moze ja pochwale sie swoim malutkim brzuszkiem :-) zdjecie robione tydzien temu

http://www.suwaczki.com/tickers/8599pc0zyhrdnaau.png

Odnośnik do komentarza

U mnie też łożysko z przodu i ruchy raczej z boku czuję. Choć ostatnio u góry pod żebrami czuję jakby kopniaki. Nie wiem czy to możliwe - dziecko chyba nie jest tak wysoko. Ale może kopie mi jakiś organ wewnętrzny i on mi tak podskakuje. :p Moja mała jest najaktywniejsza wieczorem i w nocy. Albo wtedy najłatwiej mi wyczuć, bo leżę spokojnie.

W porównaniu z Waszymi mój brzuch jest ogromny. Jakbym miała zaraz rodzić. Dużo większy niż w pierwszej ciąży. A na wadze tylko +3 kg od początku. Może mam bliźniaki tylko jeden drugiego chowa za plecami. :p

Ja jestem cały czas pokłócona z mężem. To stan permanentny od miesiąca. W moim odczuciu nie robi nic, żeby mi ułatwić czy pomóc, a wręcz odwrotnie. Przeszkadza i denerwuje. Uważam, że olewa potrzeby moje i dzieci - szczególnie tego nienarodzonego. To dobry człowiek i zazwyczaj raczej się dogadujemy. Nie wiem co się zadziało.

Adam 01.07.2014
Łucja 05.05.2016

Odnośnik do komentarza

Co do basenu lepiej spytaj lekarza... ja w piwrwszym trymestrze mialam zakaz chodzenia na basen zeby nie ryzykowac infekcja a po moim poronieniu lekarz byla bardzo ostrozna. Za to teraz moge :) ale o to tak jak mowie lepiej spytac- nie zaszkodzi :)

Ana musisz troche odpuscic maluszek czuje twoj niepokuj :) ja na poczatku tez bardzo sie balam ale taraz nie chce myslec zle :) koniec z tym :) a kiedy czuje jak fika to radosc podwojna :)

Chillwood domyslilam sie ze 3h to w dwie strony :) ale te 1.5 w jedna to i tak duzo ja do lekarza mam ok 45 min autobusem i nieraz ciezko. I nie mam pojecia jak dalam rade z podroza niemcy- polska i spowrotem:) ale poduszka pod plecami byla i jakos dalo rade hehe :)

Olcia to jeszcze kawal czasu do kolejnej wizyty... ja na szczescie mam co 4 tyg i poki co na kazdej widzialam swojego synka :) hmm moze faktycznie pomysl o jakijs prywatnej wizycie? Ale nie martw sie tak :) czujesz maluszka wiec wszystko jest dobrze :)

Natalija jak mysle ze dzieli nas tylko 1 tydzien to ciekawa jestem jak bedzie moj brzuszek wkrotce wygladal hehe :)

Dobrej nocki dziewczyny :) i nie smutac juz a jutro wstawac z duzo lepszym humorkiem :)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jnj452i4q.png

Odnośnik do komentarza

Mp1 mam do Ciebie pytanie, czy robią Ci badania moczu co wizytę u ginka ? tak pytam bo mnie robią, ale jakoś nie zwracają wielkiej uwagi na wyniki, dzisiaj tak z nudów przeglądałam sobie mutterpass i mam napisane że ostatnie wyniki z moczu to Leukocyty 500, kurcze to strasznie dużo, ale jak pytałam jak z moczem to lekarka powiedziała że dobrze...no i teraz jeszcze się martwię tym wynikiem...w pierwszej ciąży jak miałam Leukocyty 125 to miałam antybiotyk wdrożony...nosz kurcze osiwieją za chwilę chyba ze stresu nad tym wszystkim

A jeszcze się dziwię, bo miałam też badanie na poziom żelaza i mam 141 a norma jest od 40-160 więc nie mam braków tego piewiastka, choć hemoglobina niska bo 10,9, a nie powinni czasem sprawdzić dlaczego taka niska hemoglobina skoro nie z żelaza...ehh normalnie czasem mnie te Niemcy irytują bo tutaj jakies takie inne podejście jest aniżeli w pl i ja nie przyzwyczajona...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, łożysko z przodu to nie to samo co łożysko przodujące. Jeśli łożysko przoduje, to znaczy, że jest za nisko, a jak zasłania szyjkę macicy, to już w ogóle masakra i duże zagrożenie dla matki i dziecka. A samo umiejscowienie łożyska z przodu nie zagraża ciąży. Tylko gorzej z tymi ruchami. ;)

Adam 01.07.2014
Łucja 05.05.2016

Odnośnik do komentarza

No może i fakt, może lepiej zapytać lekarza, nie ma co ryzykować.
Z domku wychodzę...ale ogólnie spacery też mi oddziałują dość znacznie na krzyż, bo boli, więc za dużo chodzić też nie mogę - a basen myślałam, że lżejszy jest ;-)
Blacky co kopniaków niby pod żebrem to też tak mam, ostatnio gin o tym powiedziałam, że mnie żebro boli, ale ona powiedziała, że jeszcze za wcześnie żeby dziecko aż tak wysoko było :) Mówiła, że w sumie organizm jest niesymetryczny i może faktycznie jakiś organ jest uciskany i dlatego tak - tak więc hmm...nie wiem ;) Ona wie swoje a ja wiem swoje - żebro mnie pobolewa :D
Jakarta93 mi też wydaje się, że taki detektor będzie wpływał jeszcze bardziej na Twój ewentualny stres i nie wiem, czy warto kupować.. Jeśli chodzisz do lekarza i mówią, że wszystko jest ok, to pewnie jest :) A jeśli nie jesteś pewna, to idź gdzieś do innego na konsultację, żeby swoim okiem spojrzał - zawsze 2 lekarzy to już jakaś konkretniejsza diagnoza ;)
Ja akurat ruchy czuje mega często i mocno ale rozmawiam z koleżankami - mówią, że różnie to u nich było - wiadomo, każda kobieta inna, każdy organizm inny - każdy dzidziuś inny :-) Już niedługo te kopniaki będą taaak silne, że zatęsknimy za spokojem w brzuchu ;)

Odnośnik do komentarza

Majka ja miałam wcześniej leukocyty 500 i mój gin mówił, że ważne są te w polu widzenia, ma być do 5 najwięcej. Zresztą tak też czytałam gdzieś, że najważniejsze są te w polu widzenia. Na ostatniej wizycie miałam 5-7 w polu widzenia, więc już dostałam żuravit, ale jestem ciekawa, czy mi to pomoże...

Olcia no tak własnie słyszałam, że na nfz to raczej rzadko te usg, w ogóle nfz to refunduje tylko 3 usg w całej ciąży, chyba że coś się dzieje... Dlatego wątpię, że coś pomoże Ci zmiana lekarza. Chociaż pamiętam, że tu na forum dziewczyna któraś pisała chyba, że na nfz ma częściej, więc może to faktycznie od lekarzy zależy, czy tak przestrzegają tych przepisowych 3. Ja chodzę prywatnie od początku, zresztą już przed ciążą chodziłam prywatnie do ginekologa, mimo, że głównie chodziłam po tabletki. Wolałam zapłacić, niż się stresować (wspomniałam już wcześniej o lekarzu, który wpierał mi nadżerkę ;/ on własnie był na nfz z mojego miasta, niestety z innymi na nfz ode mnie z miasta też mam niemiłe doświadczenia, a i wiele niezbyt fajnych opinii słyszałam, dlatego rodzić też będę raczej w mieście obok, tam gdzie mój gin pracuje). Skoro Twoj gin daje Ci dużo skierowań na badania, to może nie warto zmieniać? Nigdy nie wiesz na kogo trafisz, poza tym to już jest za połową ciąży, więc przeanalizuj czy warto zmieniać już w tak zaawansowanej ciąży. A możesz zawsze z raz sobie pójść prywatnie na samo usg, wiem, że to koszt, ale z drugiej strony Ty przynajmniej badania masz na nfz, to może samego usg tak nie odczujesz ;) W sumie do 30 tygodnia nie zostało aż tak dużo czasu, więc w międzyczasie jedno usg prywatnie pewnie by Ci wystarczyło ;) Chyba że masz jeszcze jakieś zastrzeżenia do swojego gin, oprócz tego, że mało usg robi, to wtedy faktycznie lepiej może spróbuj poszukać innego.

Tak piszecie o tych ruchach i ciągle się zastanawiam. Jedna z Was własnie pisała (przepraszam już nie pamiętam która) do mnie żebym się nie martwiła, że mam słabe, bo z łożyskiem na przedniej ścianie to normalne. Tylko że ja własnie mam na tylnej, więc powinnam czuć wyraźnie. I się zastanawiam teraz czy to normalne jest, że ja tak słabo czuję. Dzisiaj to w ogóle wyjątkowo malutko :(

http://www.suwaczek.pl/cache/ffafc876bc.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Mag90 no właśnie też mi się tak wydawało że ważne są te w polu widzenia tylko że oni takiego badania nie robią :( oni to robią na poczekaniu u ginka i napewno wkłada to do jakiejś maszyny i automatycznie wychodzi, a najważniejsze właśnie są podobno te pod mikroskopem...kurcze w pl to bym spokojnie do laboratorium przyszpitalnego poszła, zapłaciła 5zł i miałabym cały pakiet z moczu, a tu ani nigdzie nie idzie zrobić...

A powiedz mi jesteś chuda czy grubsza ? bo z tego co wiem to czucie też od tego zależy. A może maluch tak ułożony że plecami do góry, moja była tak do 20tc obrócona że kompletnie nic nie było czuć, dopiero niedawno nóżki wystawiła do góry.

Klaudia tak tak widziałam :) może uda się kiedyś spotkać przy okazji :) a powiedz mi jak tam u Was sprawa z uchodźcami wygląda, dużo przyjechało ?

Line u mnie podobnie, czuję małą centralnie czasem pod żebrem i wręcz jak się uda mieć akurat tam rękę to czuję jej nóżkę na mojej ręce, więc już sama nie wiem :)

Ja bym sobie basen odpuściła, bo skoro masz leżeć to lepiej wypoczywać w domu, puść sobie jakiś film, poczytaj książkę i czas jakoś zleci, a jednak na ten basen musiałabyś dojechać, potem tam się przebrać i popływać, moim zdaniem to duży wysiłek, a jeszcze dochodzi ryzyko infekcji

Jakarta z tego co pamiętam to chillwood ma detektor tętna i sobie chwali. A ruchy, może maluch akurat pleckami obrócony do góry i kopie w środek a nie na zewnątrz

Blacky pokaż brzucha :)

Ana89 ja też pesymistka pełną gębą więc ręce sobie możemy podać...

Chillwood też czytałam właśnie na temat tej diety cukrzycowej i o tym żeby produkty były al dente i ja naprawdę liczę że te badania powtórzone wyjdą mi dobrze, bo ja z powodu mojego żołądka nie mogę mieć al dente ugotowanych rzeczy...strasznie dużo rzeczy z tej diety kłóci się z moimi dolegliwościami żołądkowymi :(

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Chilwood to możemy się zamienić bo ja już mam dość siedzenia w domu ;p
A czucia ruchów to masz racje, ja też mocniej czuje po bokach ale i na środku powoli się zdarza coraz mocniej ;)

LineG tez się zastanawiam nad basenem, ale nie bardzo mam z kim iść, a samej to raczej nie bardzo ;)

Ana89 a jakie tabletki żelaza lykasz ? Ja mam takie żelazo w płynie do picia 1 fiolke dziennie 15 ml. Ja 10,8 miałam miesiąc temu wtedy dostalam zelazo w tabletkach ale mimom tego, że je bralam hemoglobina znów spadła do 10 i dlatego dostalam teraz te do picia, mam nadzieję że pomoze.. Tobie też życzę by te picie buraków nie poszło na marne !

Blacky ja też poczulam ostatnio kopniaka pod żebrami i właśnie się zastanawialam czy to Kubuś, choć to ewidentnie był kopniaczek ;)

Mp1 kolejna wizyta 15 lutego, ale to tylko omówienie wyników badań i pewnie sprawdzenie szyjki, ale USG to dopiero gdzieś w marcu. I chyba jednak pójdę prywatnie niedługo. Tylko na samo USG..

Jakarta też myslalam o zakupie tego sprzetu, ale wydaje mi się że jeszcze bardziej bym popadła w paranoje jakbym raz nie usłyszała bo maly by był odwrócony czy coś... Więc odpuscilam.

Mag90 tak właśnie rozważałam tylko ta opcje zmiany lekarza i chyba tylko pójdę prywatnie za jakiś czas, bo wpadne na meeega gorszego lekarza i o, a tak to moje jest super. Już mi tłumaczyła jak to jest z tymi USG na NFZ że oni się z tego rozliczaja i zawsze muszą pisać kiedy i dlaczego jest robione USG, więc to nie jej wina.

Majka1982 Ty to się masz, co chwilę cos wynajdziesz. Może nie sprawdzają i będziesz miała spokojniejsza głowę, a może teraz masz w innej skali wszystko podawane dlatego tak się wynik rozni ? W każdym bądź razie dużo cierpliwości dla Ciebie;*

Dobrej nocki!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3febfp1bd.png

Odnośnik do komentarza

Karmelek dziękuję za przepis ;)

SylwiaWien fajny wózek ;) szkoda, że ja nie mogę się na coś zdecydować ;(

Dzisiaj jedziemy do domu, więc będę z siostrą patrzyła ubranka, jakie ona ma odłożone dla mojej córki ;) już nie mogę się doczekać ;) tylko ta droga, ponad 200 km;(

U mnie gin na każdej wizycie sprawdza na fotelu czy szyjka jest długa i zamknięta. Ale tylko ręcznie. Nie wiem ile ma mm ;(

Miłego dnia ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Hej :)

Majka tak co wizyte pobieraja mi mocz i zawsze mowia ze jest ok.. ale powiem ci ze nie przegladalam tak tej karty i teraz patrze a ja tam nic nie mam o tych leukocytach albo nie widze...

Klaudia tak mieszkam w niemczech :) to jestesmy we 3 z NRW :) ja kolo koloni mieszkam a co do uchodzcow to same wiecie co sie tu dzieje niestety :/ na szczescie nie mieszkam w samej koloni tylko jakies 25 km dalej w malym miasteczku kerpen ale i tak pelno tu tego...

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jnj452i4q.png

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy pamietacie ale w pierwszym trymestrze zdazyly mi sie plamienia. Lekarz wytlumaczyla mi ze to dlatego ze lozysko uciska szyjke macicy.. ok mam sie nie martwic przepisala mi jakies tabletki dopochwowo antybakteryjne i kobieta wydajac mi recepte zaznaczyla cos w karcie. I tak przegladam ta karte i przegladam a tam jest zaznaczone ze lozysko przodujace! Zaczelam teraz troche czytac i ze niby we wczesnej ciazy nie ma co sie tym martwic... czytalam ze nie wolno kochac sie z partnerem a lekarka mi tego nie zabronila. Ostatnio mowila ze lozysko ladnie sie podnioslo ale teraz zaczynam sie zastanawiac... dzwonilam do lekarki ale jej dzis nie ma :( w poniedzialek jade tam zeby sie wszystkiego dowiedziec ale teraz to sie boje :(

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jnj452i4q.png

Odnośnik do komentarza

Olcia nooo cierpliwość to by mi się przydała, bo teraz z nią krucho na każdej płaszczyźnie...

Sylwia wózeczek wygląda bardzo ładnie

Monika napewno niedługo wpadnie Ci w oko jakiś wóziorek :) mnie się mnóstwo podoba, ale nawet nie przeglądam bo mamy już wózek po starszej córce

Mnie w pierwszej ciąży ginekolog w polsce też tylko recznie sprawadzał szyjkę, więc teraz dla mnie nowość sprawdzenia szyjki przez USG dopochwowe co robi moja ginka

Mp1 ja mam wynik z moczu wpisany w tej tabelce "Gravidogramm"

Ciekawe że lekarka nie ostrzegła Cię w tym grudniu o łożysku przodującym, bo przy tym jednak trzeba uważać. No ale skoro na ostatniej wizycie powiedziała że ładnie się podniosło to teraz napewno wszystko jest wporządku

Ehh w tej Koloni to masakra co się tam wydarzyło, ja jestem tymi wydarzeniami przerażona i najchętniej bym się spakowała i do pl wracała bo tam przynajmniej narazie tego wszystkiego nie ma... tylko najgorsze w tym wszystkim jest to że zgłoszeń na policję było setki a tak naprawdę nikt nie został ukarany i moim zdaniem oni czują się bezkarni i prędzej czy później będzie jeszcze gorzej...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...